Економіка
Для державних закупівель в Україні створили свій Amazon
В Україні запустили пілотний проект електронних каталогів – новий інструмент, який має підвищити ефективність публічних закупівель. У Міністерстві економічного розвитку цей проект назвали своєрідним Amazon для державних закупівель.
Головне завдання е-каталогів – зробити процедуру вибору необхідних товарів максимально легкою.
Що це за е-каталоги?
Це державний онлайн-магазин, який дозволить зручно, швидко і прозоро закуповувати невеликі партії типових товарів, як у звичайному інтернет-магазині. На сьогодні ці партії товарів здебільшого закуповуються напряму, без проведення тендеру.
Але тепер замість того, щоб щоразу проводити тендер, державний закупівельник зможе скористатися інтерфейсом та придбати необхідний товар у перевіреного постачальника.
Державним замовникам потрібно буде обрати товар та замовити його. Бізнес заощадить час та ресурси для участі у тендерах: достатньо буде пройти кваліфікацію товару, потрапити в каталог та чекати на замовлення. Електронні каталоги поширюватимуться тільки на допорогові закупівлі (до 200 тисяч гривень).
Які товари можна буде купити?
Найпопулярніші серед державних замовників товари – папір, товари для друку, комп’ютерне обладнання, фармацевтична продукція.
У межах пілотного проекту поставки відбуватимуться лише для київських замовників. Після тестування та аналізу роботи нового інструменту каталоги будуть доопрацьовані, а перелік товарів та географія замовників – розширені.
Основою для пілотного проекту стануть медичні препарати і вироби. Тож запуск нових інструментів суттєво вплине як на перебіг реформи публічних закупівель, так і на систему охорони здоров’я.
Інструкція, як користуватися е-каталогами – за цим посиланням.
Економіка
Покращення цифрової інфраструктури
Коментарі
Економіка
Фінансова допомога від ЄС
Коментарі
Економіка
Парки, що отримають підтримку
- «Захід-Ресурс» (Львівська область);
- «Хмельницький» (Хмельницька область);
- «Ковель Порто» (Волинська область);
- «Біла Церква 1» (Київська область).
Коментарі