Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Страшно красиво: 9 містичних місць в Україні

Опубліковано

Всі звикли до комфортних подорожей з гарними краєвидами, смачними ресторанами та яскравими емоціями. О, а ще ж і фото на фоні пейзажів. А як щодо страшної краси. Україна – країна не лише з гарною природою, а й давньої історією, тому роками у нас накопилось немало моторошних та містичних місць.

Одразу на думку спадає Чорнобиль. Але крім цього, є чимало страхітливих об’єктів, де стине кров у жилах. Пропонуємо любителям незвичайного відпочинку трохи більше дізнатись про ці місця та заглянути туди.

Тараканівський форт

Де: с. Тараканів, Рівненська область

Про це місце не прочитаєш в журналах-каталогах для мандрівників та не знайдеш серед маршрутів туристів. Саме тут є тунель, розташований під зовнішніми стінами довжиною близько 100 метрів. Проте сьогодні від фортеці залишилися лише руїни.

Форт давно оповитий містикою та загадками. Деякі легенди стверджують, що німці тут проводили випробування нової секретної зброї, начебто навіть ядерної.

За словами місцевих, саме тут дуже сильний енергетичний центр. А ще, це місце є справжньою домівкою привидів. За два роки тут зафіксовано 13 випадків, коли туристи познайомились з “господарями”.

Розповідають, що на початку ХХ століття тут заблукав загін НКВС і безслідно зник. Місцеві не раз чули тут голоси, постріли зброї та бачать тіні.

Олеський замок

Де: смт Олесько, Львівська область

Цей замок один з найдавніших в Україні. Колись за привласнення цього кам’яного палацу боролись правителі Польщі і Литви, адже він знаходився якраз на кордоні. 

У 50-х роках в замок влучила блискавка, через що розпочалась величезна пожежа. Будівля вціліла, хоча з роками почала руйнуватись. Замок відновили з руїн лише кілька десятків років тому. 

За словами місцевих, у цьому замку щоночі відбуваються якісь дивні речі. Охоронці, з настанням темряви, регулярно відчувають присутність невідомих явищ. За однією з версій, у замку оселився привид Адама Жолкєвського (син коронного гетьмана Речі Посполитої). Колись він був закоханий у доньку власника кам’яного палацу, але отримав відмову у шлюбі.

Так з горя прямо на тому місці хлопець встромив собі ніж в серце. Поховали його не на цвинтарі, а просто скинули у болото поруч з замком. З тих пір, дух чоловіка не покидає замок і блукає кам’яними коридорами, лякаючи місцевих.

Вінницька психіатрична лікарня

Де: м. Вінниця

У кінці 19 століття у Вінниці з’явилась психіатрична лікарня. Її історія наповнена страшним  подіями та фактами, що робить це місце моторошним. Вражають методи, якими тут намагались лікувати хворих: кровоспускання, п’явки, опіки, проносні засоби, оцет, голодування, водолікування. Людей зв’язували ременями та, навіть, застосовували кайдани. 

Через такі методи лікування люди гинули один за одним. Під час радянської окупації сюди потрапляли здорові люди, але які не догодили режиму уряду. Над ними тут проводились жорстокі експерименти.  Тому, знаючи ці страшні історії, від прогулянки біля цієї будівлі справді стигне в жилах кров.

Галявина Громовище

Де: село Купище, Житомирська область

На цій галявині вам краще не прогулюватись у негоду. А все тому, що це місце як магніт притягує до себе грозові блискавки. Місцеві обходять галявину десятою дорогою, аби лише не стати жертвою удару струмом з неба. До всього, на цьому місці загинуло вже кілька десятків людей, саме від блискавки. Вночі галявина дивно світиться і в небо піднімається яскравий промінь світла.

Вчені пояснюють таку аномалію заниженим електричним опором певних ділянок земної кулі. Тут раніше будували капища, поклонялись богам, приносили жертви та бачили чудеса.

Око Несамовитого

Де: Надвірнянський район,  Івано-Франківська область 

На одній з вершин Чорногірського хребта талий сніг та підземні води утворили невеличке озеро. Тамтешні гуцули з навколишніх сіл називають його Несамовитим. Кажуть. що на його дні народжуються грози та гради, які нищать сусідні поля і пасовиська, б’ють дахи та збивають з ніг мандрівників. 

Довжина – 88 метрів, а ширина – 45 метрів.  Холодна темна вода не нагрівається влітку, взимку перетворюється в лід, частинки якого плавають на поверхні, навіть у червні. Кажуть, що на дні озера є глибинний вирій – Око, яке сполучене з підземним морем, яке ще існує у базальтовому серці Карпатських гір. Гуцули розповідають, що якщо щось впустити в колодязь за десятки кілометрів від озера, потім це можна знайти на його берегах. 

Є ще одна версія місцевих, що до Несамовитого потрапляють душі грішників. Втім, озеро приваблює не лише своєю історією, а й красою навколо.

Дім з привидами

Де: Тернопіль

Цей будинок з містичними “жителями” розташований у приватному секторі мікрорайону Дружба. Його побудували на місці кладовища.

Кажуть, що як тільки побудували будинок, в ньому оселилась нечисть. Звідти доносились страшні крики, виття. А також було чути чийсь плач, а меблі пересувались по кімнатах самі. У будинку навіть світло мерехтіло ще тоді, коли на вулиці не було електроенергії.

Власник будинку спочатку поселився у будинок зі своєю сім’єю. але страшні звуки і присутність нечисті змусило їх виїхати. Будинок довго стояв пустим. А зараз там ніби-то живе жінка, яка знайшла спільну мову з привидами. Місцина справді моторошна.

Замкова гора

Де: Київ

З замкової гори відкриваються прекрасні краєвиди на Воздвиженку, але крім цього – це одне із моторошних місць у столиці. У 1840 році тут побудували Фролівський монастир, з цих пір і почались перші поховання.

Тому вся територія Замкової гори перетворилась на елітне кладовище, де хоронили тогочасну аристократію.

З часом біля цього місця витало все більше легенд та пліток, адже ці могили в центрі міста. Зараз ця гора стала притулком для сатаністів та прихильників інших культур. Нещодавно тут з’явилось дві дивні скульптури, які черниці назвали “вівтарем” сатаністів, які проводять на горі обряди. 

Кам’яне Село

Де: село Рудня-Замисловицька, Житомирська область

Це село є одним із таємничих місць в Україні. Гігантські кам’яні брили, розкидані по лісі і мальовничо порослі мохом, протягом багатьох років хвилюють уяву місцевих жителів. З їх походженням пов’язано багато переказів і легенд. Кажуть, що тут один із жителів відмовився дати хліба жебраку. А насправді то був Бог, який і покарав ціле село за це.

Інші ж легенди говорять, що тут була битва між Богом і темними силами. І ці кам’яні брили все, що від неї залишилось. На каменях залишились сліди від кігтів Сатани. А Бог ступив по брилах кілька кроків, через що там залишились його відбитки. Місцеві кажуть, що якщо ступити у воду, яка наповнює відбиток, то у людини зникнуть всі хвороби.

Вчені ж називають це “казочками”, і вважають, що ці брили залишились від льодовика, який рухався з півночі.

Кам’яна Могила

Де: с. Терпіння, Запорізька область

Це пам’ятка давньої культури світового значення, що розкинулась на правому березі річки Молочної. Але крім цього, це ще й містична місцина.

Кам’яна Могила виконувала функції храму і для мисливців епохи міді й бронзи, і для кіммерійців, скіфів, сарматів, гунів, готів, печенігів, хазар та половців. Є дані, що нацисти не пішли звідси з порожніми руками, а все ж таки прихопили з собою кількадесят знайдених табличок із найдавнішими письменами.

Це місце відзначається ще й особливою енергетикою,  бо випромінює радіоумпульси частотою 5 гц. Біля кам’яної могили часто виходить з ладу відеопаратура, яка вмикається та вимикається сама по собі і це ще не всі загадки цієї місцини. 

Суспільство

11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Опубліковано

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.

Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.

Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:

«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко

Читати далі

Суспільство

Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Опубліковано

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.

Про це повідомили в UNITED24.

Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.

Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.

Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.

Фото обкладинки: Harald Krichel

Читати далі

Суспільство

«Нова пошта» нагородила українських волонтерів відзнакою «Варті»

Опубліковано

«Нова пошта» 26 березня нагородила українських волонтерів, благодійні фонди та громадські організації відзнакою «Варті». Її отримали 12 переможців голосування серед українців. Також компанія визначила 21 організацію, що найбільше доклалися до підтримки українців через гуманітарні відправлення.

Про це повідомили в «Новій пошті».

Хто здобув відзнаку «Варті»

До голосування за переможців долучилися понад 55 тисяч українців. Загалом відзнаку отримали 12 людей та організацій, які працюють у різних сферах.

77-річний Григорій Янченко переміг у номінації «Найстарший волонтер», також відомий як Дядя Гриша. Під час окупації Херсона він вирушав у людні місця з прапором України на кріслі колісному та з увімкненим гімном. Зараз він живе у Запоріжжі, але рідко буває вдома — подорожує містами України, збираючи кошти для військових. Відзнаку Дяді Гриші вручили у Кропивницькому під час чергового збору.

Наймолодшими волонтерками стали 6-річна Олександра та 4-річна Кіра з Харкова. Саша вже отримувала нагороду «Варті» рік тому. Тоді організатори підготували для неї сюрприз — вона побачила батька-військового, якого ненадовго відпустили зі служби. Через місяць чоловік загинув на фронті. Попри втрату, дівчинка разом із подругою продовжує допомагати ЗСУ, вона збирає кошти на маскувальні сітки, турнікети та автівки. Вона отримала відзнаку у річницю загибелі батька.

Олександра та Кіра

За технологічність у волонтерстві відзнаку отримав Сергій Стерненко — автор безперервного збору «Русоріз». Стерненко також регулярно демонструє, як FPV-дрони працюють на передовій.

За креативний підхід нагородили блогера з Миколаєва Юрія Степанця, який нині мешкає в Одесі. Він є найвідомішим в Україні коміком на кріслі колісному та ініціатором «неходових зборів» для військових. Волонтер часто наголошує: не всі можуть воювати в ЗСУ, але кожен, попри втому й втрати, здатен бути для ЗСУ на своєму місці.

Читайте також: Волонтеру Фумінорі Цучіко зареєстрували місце проживання в Харкові

Юрій Степанець

За евакуацію нагородили Катерину Андреєву, яка разом із військовими рятує поранених захисників із прикордоння Сумщини та Курщини. Вона також вивозить мирних жителів і покинутих тварин з-під обстрілів. Свою відзнаку Катерина присвятила батькові, який віддав життя за Україну. За медичну допомогу військовим українці висловили вдячність парамедикам з «Госпітальєрів», які врятували тисячі життів, а за підтримку жінок — руху VETERANKA.

Разом із цим відзнаку отримали:

  • всеукраїнська благодійна організація Ukrainian Food Foundation за підтримку ВПО;
  • Олександр Мізерій за культурний розвиток. Він є лідером гурту «Смерека» з Вінниччини та волонтером, який вже відіграв понад 350 благодійних концертів і зібрав понад 4 мільйони гривень для ЗСУ;
  • Андрій Бурахович за допомогу армії своїми руками. Андрій — механік, який майже цілодобово ремонтує автівки для фронту і вже відремонтував понад дві тисячі машин;
  • благодійний фонд «Діти героїв» за психологічну допомогу понад 12 тисячам дітей, які через війну втратили одного або обох батьків;
  • Анастасія Слюсар — лідерка фонду, який допомагає дітям, зокрема на прифронтових територіях.

«Попри втому, труднощі й втрати, волонтери продовжують рухатися далі — підтримують тих, хто цього потребує, і знаходять нові способи допомагати. Це про людяність, небайдужість і неймовірну силу. Вони працюють не заради відзнак, а просто тому, що не можуть інакше. Ми дякуємо кожному й кожній та завжди будемо поруч», — розповіла співзасновниця «Нової пошти» Інна Поперешнюк.

Переможці за обсягами гуманітарних вантажів

Організатори відзначили 21 організацію та фонд, що найактивніше користувалися послугами «Гуманітарної Нової пошти». Переможців обирали за найбільшими показниками кількості та ваги відправлень, категорії допомоги та її системність. «Нова пошта» відзначила:

  • благодійні фонди «На Хвилі» та «Рій» («Допомога армії»);
  • благодійні фонди «Медицина Херсонщини» та «Лелека-Україна» («Медична допомога»);
  • благодійні організації «Українські сестри та кідфрендлі» та «Співдружність України» («Допомога дітям»);
  • громадську організацію «Покликані жити» та благодійний фонд «Летс Хелп» («Допомога людям старшого віку»);
  • благодійні організації «З теплом у серці» та «Європейські традиції доброчинності» («Допомога людям з інвалідністю»);
  • «Бахмутське товариство захисту тварин “ЛАДА”» та благодійний фонд «Разом добра сила» («Допомога тваринам»);
  • громадські організації «Добробат» та «Б50» («Відновлення житла та добробуту»).
  • благодійна організація «Громадянин» та громадська організація «Джуніорс» («Спорт та реабілітація»);
  • благодійний фонд «Щаслива лапа» («Лідер серед вантажних перевезень);
  • міжнародний благодійний фонд «Небайдужі» та громадська організація «Свідомі кияни» («Найбільша кількість відправлень гуманітарного вантажу»).

Разом із цим у номінації «Навігатор допомоги» перемогли Юлія Кудрик й Оксана Миколюк за активне консультування й онлайн-супровід щодо перевезення гуманітарних вантажів.

Як вручали нагороди

Відзнаку вручали місцеві активісти, блогери, лідери думок, представники «Нової пошти», а також люди, які раніше отримували допомогу від волонтерів-переможців.

Андрій Бурахович та Аміл і Раміл Насірови

Про відзнаку «Варті»

«Варті» — це щорічна відзнака для волонтерів від «Нової пошти», яку заснували у 2022 році. Її започаткували для того, щоби підкреслити внесок українських волонтерів і благодійників.

Нагадаємо, «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.

Раніше ми писали, що UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії.

Фото: «Нова пошта»

Читати далі