Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
>

Суспільство

Де знайти ліки, пальне або притулок? Онлайн-мапи, які допомагають під час війни

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Після повномасштабного вторгнення російських окупантів більшість звичних для нас речей стали обмеженими. Аби українці змогли забезпечити себе та близьких продуктами харчування, водою, ліками, пальним або вибрати безпечне місце, в Україні створюють онлайн-мапи з актуальною та корисною інформацією. 

ШоТам публікує добірку інтерактивних мап, які можуть бути корисними під час війни. 

1. Мапи укриттів по Україні

Ще до 24 лютого влада радила перевірити списки найближчих укриттів у вашому місті. Якщо ви досі не знайшли потрібного укриття, переїхали в інший район чи місто – варто мати під рукою інтерактивні мапи, де зазначені списки найближчих укриттів. 

Мапу київських бомбосховищ оновили напередодні повномасштабного вторгнення. На ній зібрані сховища цивільного захисту, підземний простір метрополітену, підвальні приміщення житлових будинків, підземні паркінги та інші споруди підземного простору, що можуть бути тимчасово використані для укриття населення. Загалом таких у столиці майже п’ять тисяч.

До фонду захисних споруд цивільного захисту Києва входять понад 500 сховищ. Також є майже 4500 споруд подвійного використання, де можуть укритися мешканці міста: підземні паркінги і переходи, заглиблені станції метро, підвали та напівпідвали

Мапи укриттів у інших містах України:

 • Донецька область. У Донецькій області на території, підконтрольній українській владі, розташовані 764 об’єкти цивільного захисту для укриття населення. 
 • Луганська область. Також є карта укриттів Сєвєродонецького та Щастинського районів.
 • Харків. Тут є 300 укриттів, а також 4000 підвалів у житлових будинках, станції метро, переходи, паркінги. На мапі також зазначені укриття по області.
 • Львів. У місті налічено близько 6000 укриттів, а у Львівській області 937 захисних споруд та майже 170 тисяч найпростіших укриттів.  
 • Одеса та Одеська область. Кількість бомбосховищ в Одесі сягає 353. Є близько 800 споруд подвійного призначення. 
 • Миколаїв. У місті розташовані 222 захисні споруди. 
 • Суми. У Сумській області є 1009 захисних споруд, 120 з них розташовані в обласному центрі.  Тут можна знайти інформацію про сховища у найбільших містах Сумській області.  
 • Чернігів. Також є інтерактивна мапа захисних споруд Ніжина і перелік захисних споруд у Прилуках
 • Запоріжжя. У місті розташовані 273 бомбосховища та близько 3000 споруд подвійного призначення.
 • Херсон. На Херсонщині розташовані 416 укриттів. На мапі позначено захисні споруди та найпростіші укриття Херсону, Нової Каховки, Бериславського району, Генічеського району, Каховського району, Скадовського району, Херсонського району та інших міст області. 
 • Дніпро та Дніпровська область. В області є фонд захисних споруд, до нього входять 916 сховищ та 664 протирадіаційних укриттів.
 • Луцьк та Луцький район.  У Луцьку є 101 захисна споруда. Також тут є інформація щодо бомбосховищ по області. 
 • Полтава та Полтавська область. У Полтавській області є близько 1400 споруд, 409 з них знаходяться у Полтавському районі. 
 • Івано-Франківськ. У області є 790 захисних споруд у тому числі 112 сховищ та 678 протирадіаційних укриттів. Список бомбосховищ в області можна знайти тут. 
 • Тернопіль. На території області є 545 сховищ, з них 66 бомбосховищ і 479 протирадіаційних укриттів.
 • Вінниця та Вінницька область. У місті розташовано близько 70 обʼєктів укриття.
 • Рівне. У Рівному є 197 захисних споруд: сховища і протирадіаційні укриття. Тут ви можете знайти посилання на карти по районах. 
 • Житомир. В межах громади розташовано 90 сховищ, чотири протирадіаційних укриття, а також на обліку перебуває на обліку 521 найпростіше укриття.
 • Чернівці та Чернівецька область. На території Буковини зареєстровано близько 700 захисних споруд, у яких можна сховатися в разі надзвичайної ситуації.
 • Черкаси. Тут є перелік захисних споруд міста. В місті на обліку перебуває 92 захисні споруди цивільного захисту.
 • Кропивницький. У місті є близько 55 укриттів і 190 сховищ. 
 • Ужгород. На території Закарпатської області облаштовані 584 захисні споруди – з них 105 сховищ та 479 протирадіаційних укриттів. В Ужгороді – 42 захисні споруди та майже 600 найпростіших укриттів. 
 • Хмельницький та Хмельницька область. На Херсонщині розташовані 416 укриттів. На території Херсонської громади – 138 сховищ, одне протирадіаційне укриття та 238 найпростіших укриттів 

2. Їжа,  ліки, укриття, пальне та пункти медичної допомоги для населення у містах

Громадська організація Opir.org створила інтерактивну мапу, де можна знайти інформацію про найближчі укриття, пункти медичної допомоги, точки допомоги переселенцям, працюючі магазини, аптеки, АЗС тощо. Ця мапа забезпечує людей, які залишились у великих містах, корисною та перевіреною інформацією. Крім того, платформа може стати корисною для працівників гарячих ліній, різноманітних служб, або для тих, хто допомагає іншим на відстані.

Основну інформацію для мапи громадська організація бере з відкритих джерел. Також уточнює актуальність за допомогою волонтерів та звернень від громадян. До слова, кожен може додавати інформацію. Усі звернення модеруються, щоб уникнути потенційно небезпечної інформації. 

3. Мапа працюючих аптек

Щоб допомогти українцям знайти потрібні медзасоби, сервіс доставки ліків Liki24 за підтримки Міністерства цифрової трансформації України запустив інтерактивну мапу аптек, які працюють в Україні в умовах воєнного стану. Також тут є інформація про наявність інсуліну в аптеках.

Карта охоплює всю територію України, але з деяких регіонів даних може не вистачати. Тому розробники онлайн-мапи просять власників аптечних мереж по всій країні повідомляти про працюючі торгові точки. Тож інтерактивна карта постійно оновлюється.

Крім того, у вільному доступі є таблиця з переліком працюючих аптек. Якщо ви потребуєте спеціальних медпрепаратів, варто звертатися за допомогою до волонтерів. Вони створять запит до виробника і спробують дістати необхідні медпрепарати. У випадку критичної потреби в медикаментах українці можуть зателефонувати за номером контакт-центру Міністерства охорони здоров’я – 0 800 60 20 19.

Також у застосунку “Київ цифровий” додали мапу з локаціями аптек, які працюють у столиці.

4. Мапа продовольчих магазинів, які працюють в умовах війни 

В Україні створили онлайн-мапу працюючих продовольчих магазинів з графіками роботи та актуальними даними. Таку карту створила команда Коло та Мінцифри. На мапі можна знайти інформацію які саме магазини працюють, години роботи, адреси, статус роботи торговельних точок. 

Зараз тут є інформація про “АТБ”, “Коло”, “Сільпо”, “Фора”, “Novus”, “Varus”, “Рукавичка”, “ЕКО маркет”, “Свій Маркет”, “Молоко від фермера”, “ЛотОК”. Розробники обіцяють постійно оновлювати мапу та додавати нові магазини, які працюють під час війни. 

У Мінцифри закликають всі торговельні мережі та продуктові точки долучатись до ініціативи. 

До речі, для киян у застосунку “Київ Цифровий” з’явилась мапа працюючих продовольчих магазинів столиці. Також мапа доступна за посиланням. Зараз тут є інформація про 18 торгових мереж, які працюють у столиці під час війни. Інформація постійно оновлюється, магазини, ринки та супермаркети, які працюють у Києві, на онлайн-мапі позначені різними кольорами з геолокацією.

5. Для киян – інтерактивні мапи точок з продажу хліба, мапа бюветів та точки гуманітарної допомоги

З початку повномасштабного вторгнення київська влада почала активно створювати інтерактивні мапи, які можуть бути корисними для всіх мешканців столиці. Так, аби у киян не виникало проблем з пошуками хліба, КМДА створила спеціальну мапу, на якій можна знайти точки продажу хліба та адреси магазинів. Інформація постійно оновлюється.

Також у додатку “Київ Цифровий” з’явилась мапа автоматів з безкоштовною питною водою. З її допомогою кияни можуть знайти у своєму районі безкоштовні автомати BWT Aqua та бювети, де можна запастись водою.

В умовах воєнного стану у Києві працюють гуманітарні штаби, де можна отримати продукти харчування та речі першої потреби. Щоб у киян не виникало проблем з пошуком таких місць, КМДА створила спеціальну мапу з точками гуманітарних штабів та адресами. 

Також доступна карта з працюючими АЗС. Всі інтерактивні мапи для киян доступні в додатку Київ цифровий у розділі – Корисне. Там можна знайти й мапи евакуаційних пунктів,  працюючих аптек, травмпунктів і зоомагазинів.

6. Мапа працюючих магазинів, аптек та поштових відділень по всій Україні

Український сервіс ЛУН Місто запустив “Корисну карту”, мета якої – обʼєднати інформацію, яка потрібна людям для життя під час війни. На мапі відображається інформація про працюючі супермаркети, аптеки, поштові відділення. Команда також продовжує додавати нові шари.

Дані для сервісу команда ЛУН Місто збирає у відкритих джерелах та безпосередньо від бізнесів (аптек, супермаркетів тощо). Інформація, яка стосується ЗСУ, ТрО чи бойових дій на карті не публікується.

Користуватися картою можна з мобільного та десктопа. Інформація на карті оновлюються одразу, щойно її оновлює джерело даних (наприклад, мережа Нової Пошти). 

7. Мапа відділень та банкоматів ПриватБанку

З перших днів війни українці зіштовхнулись з проблемою зняття готівки в банкоматі через величезні черги. ПриватБанк повідомляє, що зараз відділення банку працюють, але там, де це безпечно і не загрожує життю працівників та клієнтів. Близько 811 відділень відкриті по всій Україні. Як правило, вони працюють з 10 до 16 години. 

Також зараз доступні більше ніж 5500 банкоматів з готівкою та понад 10 000 терміналів самообслуговування. Банкомати працюють протягом дня, з 18 вечора до 6 ранку їх вимикають задля забезпечення світломаскування.

ПриватБанк створив інтерактивну мапу, де ви зможете знайти найближче до вас відкрите відділення, банкомат чи термінал самообслуговування. 

8. Мапа на підтримку України в усьому світі

З 24 лютого люди по всьому світу організовують мітинги проти злочинних дій РФ. У Америці, Канаді, Німеччині, Ізраїлі, Грузії, Польщі, Ірландії, Чехії, Італії, Іспанії, Австралії та багатьох інших країнах простягаються синьо-жовті стяги єдності і підтримки України. 

Волонтери запустили ініціативу #WorldForUkraine як платформу, яка показує весь масштаб світових заходів проти російської агресії. Це інтерактивна карта всесвітньої підтримки українців під хештегом #WorldForUkraine — мітинги, флешмоби, протести по всьому світу. Це можливість для всіх, хто знаходиться за кордоном, вийти на вулиці і виступити про російської агресії.

Тут ви можете знайти інформацію про мітинги та акції на підтримку України, які вже відбулись і які плануються найближчим часом. Сайт і надалі буде працювати як платформа для української діаспори та людей в усьому світі, які занепокоєні ситуацією в Україні.

Мапа оновлюється автоматично з дописів у соціальних мережах, позначених хештегом #WorldForUkraine. 

9. Для тих, хто виїжджає з України – мапа черг на кордонах

В Україні також створили інформаційну карту з інформацією про стан черг на кордонах України з Польщею, Молдовою, Словаччиною, Угорщиною, Румунією. Користувачі можуть переглянути, які пункти контролю найменш завантажені.

На карті позначені пропускні пункти різними кольорами:

 • ті, що найменш завантажені;
 • ті, що помірно завантажені;
 • ті, що середньо завантажені;
 • ті, що найбільше завантажені;
 • ті, що тимчасово зачинені.

10. Мапа самодопомоги

Багато українців змушені були покинути свої домівки та виїхати за кордон. Тому створили мапу самодопомоги для тих, хто вимушений евакуюватись. “Мапа Самодопомоги” – це місце, де українці можуть об’єднати свої зусилля у взаємодопомозі.  Вона полегшує комунікацію між тими, кому потрібна допомога, та тими, хто може її надати. На карті вказані локації та контакти людей, які надають поміч. Тут є інформація про притулки, контакти та центри гостинності.

Читайте також: Берці, одяг та притулок. Як український бізнес підтримує армію та цивільних під час війни

Як користуватись мапою? Відкрийте мапу та дізнайтесь, яку допомогу ви зможете отримати за вашим маршрутом. Наприклад, вам можуть надати їжу, притулок та воду, а також зігрітися, зарядити телефон, поповнити запаси та прийняти душ. Кожна позначка на мапі – це контакт, який може надати допомогу. 

11. Мапа відділень Нової пошти

Компанія “Нова пошта” продовжує активно працювати там, де це безпечно та можливо. Тут створили онлайн-мапу, де позначені відкриті вантажні, поштові та відділення з обмеженням ваги по всій Україні. У працюючих пунктах можна отримати та відправити необхідне, поповнити мобільний, здійснити грошовий переказ та зняти готівку з карти за наявності коштів. Карта оновлюється щодня. Якщо у місті діє комендантська година, то відділення відкривається на годину пізніше, а закривається на годину раніше.

По всіх відділеннях, які працюють, “Нова пошта” відкрила гуманітарні куточки для безкоштовної відправки військовим та постраждалим. Будь-яка людина з України, яка хоче допомогти, може безкоштовно відправити продукти тривалого зберігання, медикаменти, засоби особистої гігієни та інші необхідні в умовах воєнного стану речі нашим захисникам та людям, які опинилися у складному становищі.

Читайте також: Як допомогти українській армії? Реквізити, волонтерство та інші способи

Також у відділеннях можна без комісії надіслати кошти на спецрахунок Збройних Сил України, що відкрив Національний банк, або благодійним організаціям “Фонд Сергія Притули” та “Повернись живим

12. Мапа екопоселень України та Європи

Спільнота GEN Ukraine і ГО “Пермакультура в Україні” організували карту екопоселень України та Європи. Нею може скористатись кожен українець, кому через російську агресію довелось покинути свою домівку. На мапі позначені локації, де мешканці готові надати прихисток тим, хто цього потребує.

На кожній локації позначені телефони власників. Перед тим, як їхати, обов’язково зателефонуйте, щоб дізнатись інформацію про вільні місця.

Суспільство

У Харкові відновлюють роботу наземного громадського транспорту

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

З понеділка, 16 травня, у Харкові відновлюють роботу наземного громадського транспорту. Перші два тижні проїзд буде безкоштовним.

Про це повідомив міський голова Харкова Ігор Терехов у Telegram.

За його словами, наразі планується запустити 4 трамвайні маршрути та 8 тролейбусних. Паралельно відновлюватимуть електролінії та тягові підстанції та згодом збільшуватимуть кількість маршрутів. Також запустять 25 автобусних маршрутів.

Час роботи трамваїв, тролейбусів та автобусів – з 07:00 ранку до 19:00 вечора.

«Я розумію, що багато хто з вас через війну втратили роботу. Тому перші два тижні, поки ми не перезапустимо економіку Харкова, проїзд у комунальному громадському транспорті буде безкоштовним», – додав Терехов.

Нагадаємо, чеське місто Брно передасть своєму місту-побратиму Харкову 2 трамваї Tatra T3 та 6 тролейбусів Škoda 14Tr.

Раніше ми повідомляли, що німецька фірма «Meso and more» з міста Кроппах подарувала Рівненській області 5 великих пасажирських автобусів.

Фото: mykharkov.info

Читати далі

Суспільство

В Україні ярими культурами засіяли майже 90% прогнозованих площ

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Майже 90% прогнозованих під ярі культури площ вже засіяно. В окремих регіонах показники сівби перевищують минулорічні на 10-15%.

Про це повідомили на сторінці Міністерства аграрної політики та продовольства України в Facebook.

«Аграрії України, незважаючи ні на що, проводять посівну. У загальному результаті майже 90% прогнозованих під ярі культури ранньої групи площ вже засіяно. На Волині, Вінниччині, Кіровоградщині та Дніпропетровщині засіяно ярої пшениці на 10-15% більше, від показників минулого року», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Інжир на підвіконні та плантації на дачі. Як проєкт «Сади Перемоги» мобілізує городні війська України

Станом на 12 травня всіма категоріями господарств посіяно:

 • ярої пшениці – 187,5 тис. га з прогнозованих 189,6 тис. га;
 • ярого ячменю – 918,8 тис. га з 1 023,9 тис. га;
 • ярого ріпаку – 26,7 тис. га з 29,8 тис. га;
 • вівса – 156,7 тис. га з 163,6 тис. га;
 • гороху – 123,9 тис. га з 145,7 тис. га;
 • гречки – 12,2 тис. га з 81,6 тис. га;
 • проса – 22,5 тис. га з 62,3 тис. га;
 • кукурудзи – 3 238,5 тис. га з 4 854,1 тис. га;
 • цукрових буряків – 181,4 тис. га з 206,9 тис. га;
 • соняшника – 3 290,6 тис. га з 4 934,8 тис. га;
 • сої – 728,6 тис. га з 1 253,4 тис. га;
 • картоплі – 1 013,8 тис. га з 1 185,4 тис. га.

Нагадаємо, на Сумщині аграріям вдалося засіяти 92% посівних площ. Це вдвічі більше, аніж очікувалося після деокупації регіону.

Раніше ми повідомляли, що посівна кампанія в Полтавській області виходить на фінішну пряму. Станом на 12 травня аграрії засіяли 82,7% відведених площ.

Фото: ukrinform.ua

Читати далі

Суспільство

Артилерія ЗСУ влучним пострілом підірвала вантажівку РФ, що «ховалася» серед лісу (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Артилеристи Збройних сил України розгромили російську вантажівку, яку окупанти намагалися заховати посеред лісу.

Про це повідомили на сторінці 72-ї ОМБр імені Чорних Запорожців у Telegram.

За словами військових, виявити вантажівку та скоригувати вогонь артилерії допомогла позначка «Z», яку окупанти нанесли навіть на дах техніки.

Захисники жартують, що в такий спосіб бійці росармії вирішили допомогти українській розвідці.

«На відео ви бачите точну роботу артилерії по ворогу, якій дуже допомагають самі окупанти. Вони малюють свої “свастики” навіть зверху на техніці. Мабуть, щоб нашій розвідці було простіше їх помітити та ідентифікувати», – йдеться в повідомленні бригади.

Нагадаємо, артилеристи 30-ї окремої механізованої бригади ім. князя Костянтина Острозького розгромили колону росіян, які також намагалися сховатися від українського дрона посеред лісу.

Також ми повідомляли, що Збройні сили України три доби поспіль нищать техніку російських окупантів, які безуспішно намагаються облаштувати понтонну переправу через Сіверський Донець у Білогорівці.

Фото: скріншот з відео.

Читати далі