Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як допомогти українській армії? Реквізити, волонтерство та інші способи

Опубліковано

Допомогти армії та підтримати українських захисників і захисниць – легко. Для цього не завжди потрібні гроші, достатньо лише часу та бажання щось робити. ШоТам розповідає, як допомогти нашим військовим та наблизити перемогу над російськими окупантами.

Перерахувати кошти

1) Перший варіант – напряму підтримати фонд «Повернись живим», який допомагає українській армії. Сьогодні це один із найбільших спеціалізованих українських фондів з бездоганною репутацією. Команда постійно звітує про витрати та оперативно доставляє нашим захисникам найнеобхідніші речі та техніку. Усі реквізити зібрані на офіційному сайті фонду.

2) Витратити «ковідну тисячу». Віднедавна гроші з «єПідтримки» можна перерахувати на допомогу нашим захисникам. Переказ відбувається через сервіс Portmone. Надіслати можна як всю тисячу, так і будь-яку іншу суму, яка залишилася на картці.

3) Пожертвувати кошти на спеціальний рахунок Національного банку України. Станом на 4 березня НБУ вдалося зібрати майже 8 мільярдів гривень. Частина коштів вже передана на потреби захисників: нацгвардіцям, поліцейським, прикордонникам та до Міноборони. Долучитися та підтримати армію за кілька кліків можна за цим лінком.

Військові української армії

4) «Армія SOS» – ще одна волонтерська організація, яка допомагає нашим військовим. Команда спеціалізується на системах управління та вогневого ураження, повітряній та радіотехнічній розвідках. Допомогти організації фінансово можна на офіційному сайті.

5) Підтримати українських військових можна й через рахунок Міністерства оборони. Зібрані кошти витрачають на матеріально-технічне та медичне забезпечення ЗСУ.

6) «Госпітальєри» – медичний батальйон, що працює на передовій та рятує наших захисників. Авторкою проєкту та командиркою «Госпітальєрів» є доброволиця та чинна нардепка Яна Зінкевич. Реквізити батальйону можна знайти на офіційній сторінці в Facebook.

7) Зберігаєте кошти в кроптовалюті? Не проблема, Кіберполіція створила гаманці, на які можна перерахувати Etherium та Bitcoin. Також криптовалюту можна переказати на гаманці від Міністерства цифрової трансоформації.

8) Якщо ви бажаєте передати кошти саме на озброєння та військові техніку – «Укрспецекспорт» оприлюднив власні реквізити для допомоги.

9) Варіант для читачів та підписників «ШоТам» – зробити будь-який донат на рахунок нашого проєкту. Усі внески ми також передаємо на допомогу українській армії.

Здати кров

Ще один зі способів допомогти армії – здати кров. Утім за перші дні повномасштабного вторгнення РФ українці масово пішли до центрів здачі й закрили потребу в більшості містах. Слідкувати за актуальними потребами можна на сторінці ДонорUA у Facebook. Закріплений допис щоденно оновлюється та містить інформацію про найбільші міста.

Плести маскувальні сітки

Підтримати наших захисників можна не лише фінансово! Долучайтеся до організацій, які створюють маскувальні сітки для армії. Знайти необхідні контакти можна на сайті «Волонтерський довідник». Також радимо підписатися на сторінку «Маскувальна сітка для Армії руками волонтерів». Зверніть увагу: волонтери радять не починати плести сітки самостійно, якщо раніше ви цього ніколи не робили. Натомість можна допомогти матеріалами.

Молодь плете сітки, аби допомогти армії

Бути волонтерами

Волонтери – це сучасні супергерої, які закривають практично будь-які потреби наших захисників і захисниць та допомагають вимушеним переселенцям. Знайдіть спільноту волонтерів у вашому місті, запитайте, чим ви можете допомогти армії чи теробороні. Зайвих рук не буває, але завжди варто координуватися з іншими.

Ви можете зайнятися логістикою та вирішувати питання з доставкою необхідної техніки чи речей з-за кордону. А можливо, у вас просто є власна автівка та готовність працювати по місту, доставляючи на блокпости все необхідне. Або ж ви можете організувати розселення та харчування для людей, які вимушено покинули свої домівки. Варіантів – безліч. Визначте свою сильну сторону, знайдіть однодумців та починайте працювати. Надійний тил – це важливо.

як допомогти армії України

Воювати на інформаційному фронті

Поширюйте інформацію про російську агресію, скаржтесь на сторінки та Telegram-акаунти з фейковою інформацією, повідомляйте СБУ про пересування російської техніки. Усе це найчастіше не потребує виходу за межі квартири чи укриття. Адже корисним армії можна бути будь-де. Ось лише кілька інструментів:

1) Google Maps. Це чудовий інструмент, аби донести до населення РФ правду про російське вторгнення. Обирайте найпопулярніші заклади та установи російських міст, переходьте до відгуків і пишіть правду. Не варто бути надто агресивними й додавати до кожного відгуку світлини вбитих окупантів. Достатньо показати фото зруйнованих будівель Харкова чи Києва. Це значно красномовніше та ефективніше.

2) ІТ Army of Ukraine. Долучайтесь до спільноти програмістів та ІТ-фахівців, які завдають шкоди ресурсам окупантів. Чи це дієво? Звісно! Нещодавно ІТ-армії України вдалося «покласти» сайт московської біржі всього за п’ять хвилин. А до цього «лягли» десятки білоруських сайтів, включно з урядовими порталами та пропагандистськими медіа.

3) Скарги. Допомагайте з блокуванням російських Telegram-каналів, які поширюють фейки та дезінформацію про російсько-українську війну. Для цього створили окремий канал з усіма лінками й інструкціями. Достатньо просто поскаржитися на надісланий перелік каналів. Завдяки великій кількості повідомлень пропагандисти РФ практично щодня втрачають по кілька сторінок.

4) Розмова. Поговоріть із вашими родичами, дізнайтеся, з яких джерел вони дізнаються новини. Надішліть їм добірку офіційних ресурсів ЗСУ, Міноборони та Офісу президента. Порадьте якісні медіа, які справді перевіряють інформацію та дбають про достовірність кожної новини. Наприклад, Суспільне, Свідомі, Дзеркало тижня, Українська правда та ШоТам. Відмовте родичів та близьких слідкувати за російськими виданнями чи сайтами-смітниками, які драматизують у заголовках та працюють на користь РФ.

Головнокомандувач ЗСУ, генерал Валерій Залужний.

Виконувати свою роботу

Якісно робити те, що ви вмієте найкраще, – також допомога. Це нормально, якщо ви залишаєтеся на своєму робочому місці й продовжуєте надавати послуги чи створювати товари, необхідні кожному. Продовжуйте в тому ж дусі, українська економіка цього потребує. Продавці, оператори кол-центрів, водії, механіки, фармацевти, кухарі, програмісти – цей перелік нескінченний. Головне – не сидіть, склавши руки.

І головне – вірте в ЗСУ! Перемога буде за Україною! 💙💛

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі