Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як допомогти українській армії? Реквізити, волонтерство та інші способи

Опубліковано

Допомогти армії та підтримати українських захисників і захисниць – легко. Для цього не завжди потрібні гроші, достатньо лише часу та бажання щось робити. ШоТам розповідає, як допомогти нашим військовим та наблизити перемогу над російськими окупантами.

Перерахувати кошти

1) Перший варіант – напряму підтримати фонд «Повернись живим», який допомагає українській армії. Сьогодні це один із найбільших спеціалізованих українських фондів з бездоганною репутацією. Команда постійно звітує про витрати та оперативно доставляє нашим захисникам найнеобхідніші речі та техніку. Усі реквізити зібрані на офіційному сайті фонду.

2) Витратити «ковідну тисячу». Віднедавна гроші з «єПідтримки» можна перерахувати на допомогу нашим захисникам. Переказ відбувається через сервіс Portmone. Надіслати можна як всю тисячу, так і будь-яку іншу суму, яка залишилася на картці.

3) Пожертвувати кошти на спеціальний рахунок Національного банку України. Станом на 4 березня НБУ вдалося зібрати майже 8 мільярдів гривень. Частина коштів вже передана на потреби захисників: нацгвардіцям, поліцейським, прикордонникам та до Міноборони. Долучитися та підтримати армію за кілька кліків можна за цим лінком.

Військові української армії

4) «Армія SOS» – ще одна волонтерська організація, яка допомагає нашим військовим. Команда спеціалізується на системах управління та вогневого ураження, повітряній та радіотехнічній розвідках. Допомогти організації фінансово можна на офіційному сайті.

5) Підтримати українських військових можна й через рахунок Міністерства оборони. Зібрані кошти витрачають на матеріально-технічне та медичне забезпечення ЗСУ.

6) «Госпітальєри» – медичний батальйон, що працює на передовій та рятує наших захисників. Авторкою проєкту та командиркою «Госпітальєрів» є доброволиця та чинна нардепка Яна Зінкевич. Реквізити батальйону можна знайти на офіційній сторінці в Facebook.

7) Зберігаєте кошти в кроптовалюті? Не проблема, Кіберполіція створила гаманці, на які можна перерахувати Etherium та Bitcoin. Також криптовалюту можна переказати на гаманці від Міністерства цифрової трансоформації.

8) Якщо ви бажаєте передати кошти саме на озброєння та військові техніку – «Укрспецекспорт» оприлюднив власні реквізити для допомоги.

9) Варіант для читачів та підписників «ШоТам» – зробити будь-який донат на рахунок нашого проєкту. Усі внески ми також передаємо на допомогу українській армії.

Здати кров

Ще один зі способів допомогти армії – здати кров. Утім за перші дні повномасштабного вторгнення РФ українці масово пішли до центрів здачі й закрили потребу в більшості містах. Слідкувати за актуальними потребами можна на сторінці ДонорUA у Facebook. Закріплений допис щоденно оновлюється та містить інформацію про найбільші міста.

Плести маскувальні сітки

Підтримати наших захисників можна не лише фінансово! Долучайтеся до організацій, які створюють маскувальні сітки для армії. Знайти необхідні контакти можна на сайті «Волонтерський довідник». Також радимо підписатися на сторінку «Маскувальна сітка для Армії руками волонтерів». Зверніть увагу: волонтери радять не починати плести сітки самостійно, якщо раніше ви цього ніколи не робили. Натомість можна допомогти матеріалами.

Молодь плете сітки, аби допомогти армії

Бути волонтерами

Волонтери – це сучасні супергерої, які закривають практично будь-які потреби наших захисників і захисниць та допомагають вимушеним переселенцям. Знайдіть спільноту волонтерів у вашому місті, запитайте, чим ви можете допомогти армії чи теробороні. Зайвих рук не буває, але завжди варто координуватися з іншими.

Ви можете зайнятися логістикою та вирішувати питання з доставкою необхідної техніки чи речей з-за кордону. А можливо, у вас просто є власна автівка та готовність працювати по місту, доставляючи на блокпости все необхідне. Або ж ви можете організувати розселення та харчування для людей, які вимушено покинули свої домівки. Варіантів – безліч. Визначте свою сильну сторону, знайдіть однодумців та починайте працювати. Надійний тил – це важливо.

як допомогти армії України

Воювати на інформаційному фронті

Поширюйте інформацію про російську агресію, скаржтесь на сторінки та Telegram-акаунти з фейковою інформацією, повідомляйте СБУ про пересування російської техніки. Усе це найчастіше не потребує виходу за межі квартири чи укриття. Адже корисним армії можна бути будь-де. Ось лише кілька інструментів:

1) Google Maps. Це чудовий інструмент, аби донести до населення РФ правду про російське вторгнення. Обирайте найпопулярніші заклади та установи російських міст, переходьте до відгуків і пишіть правду. Не варто бути надто агресивними й додавати до кожного відгуку світлини вбитих окупантів. Достатньо показати фото зруйнованих будівель Харкова чи Києва. Це значно красномовніше та ефективніше.

2) ІТ Army of Ukraine. Долучайтесь до спільноти програмістів та ІТ-фахівців, які завдають шкоди ресурсам окупантів. Чи це дієво? Звісно! Нещодавно ІТ-армії України вдалося «покласти» сайт московської біржі всього за п’ять хвилин. А до цього «лягли» десятки білоруських сайтів, включно з урядовими порталами та пропагандистськими медіа.

3) Скарги. Допомагайте з блокуванням російських Telegram-каналів, які поширюють фейки та дезінформацію про російсько-українську війну. Для цього створили окремий канал з усіма лінками й інструкціями. Достатньо просто поскаржитися на надісланий перелік каналів. Завдяки великій кількості повідомлень пропагандисти РФ практично щодня втрачають по кілька сторінок.

4) Розмова. Поговоріть із вашими родичами, дізнайтеся, з яких джерел вони дізнаються новини. Надішліть їм добірку офіційних ресурсів ЗСУ, Міноборони та Офісу президента. Порадьте якісні медіа, які справді перевіряють інформацію та дбають про достовірність кожної новини. Наприклад, Суспільне, Свідомі, Дзеркало тижня, Українська правда та ШоТам. Відмовте родичів та близьких слідкувати за російськими виданнями чи сайтами-смітниками, які драматизують у заголовках та працюють на користь РФ.

Головнокомандувач ЗСУ, генерал Валерій Залужний.

Виконувати свою роботу

Якісно робити те, що ви вмієте найкраще, – також допомога. Це нормально, якщо ви залишаєтеся на своєму робочому місці й продовжуєте надавати послуги чи створювати товари, необхідні кожному. Продовжуйте в тому ж дусі, українська економіка цього потребує. Продавці, оператори кол-центрів, водії, механіки, фармацевти, кухарі, програмісти – цей перелік нескінченний. Головне – не сидіть, склавши руки.

І головне – вірте в ЗСУ! Перемога буде за Україною! 💙💛

Суспільство

ЮНЕСКО підтримує Україну: нова програма культурного розвитку

Опубліковано

У штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) в Парижі під час 219-ї сесії ухвалили рішення про дії та програму надзвичайної допомоги Україні.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

«Відтепер генеральний директор ЮНЕСКО здійснюватиме активний моніторинг ситуації в Україні в її міжнародно визнаних кордонах з метою забезпечення безпосередньої участі ЮНЕСКО у заходах для відновлення України в рамках мандата організації», – йдеться в повідомленні. 

Рішенням, зокрема, передбачено здійснення генеральним директором активного моніторингу ЮНЕСКО ситуації після підриву Росією дамби Каховської ГЕС. Результатом моніторингу має стати підготовка плану дій для подолання негативних наслідків для навколишнього середовища у зв’язку з цим екоцидом.

Читайте також: В Україні врятували від злочинців цінний артефакт

Своєю чергою директор із стратегічного планування секретаріату ЮНЕСКО

мобілізувала понад 66 млн дол. для допомоги Україні. 

У МКІП зауважили, що делегації Великої Британії, США, Іспанії, Австрії, Австралії, Франції, Литви, Японії, Італії, Словаччини, Ісландії, Чехії, Німеччини, Чилі, Польщі та Ірландії висловили підтримку суверенітету та територіальній цілісності України у міжнародно визнаних кордонах України, засудили російську агресію й злочини Росії проти культурної спадщини, системи освіти, сектору науки України. 

Крім того, делегати засудили викрадення Росією українських дітей, а також руйнування дамби Каховської ГЕС.

Делегації підтвердили готовність продовжувати фінансову підтримку програм ЮНЕСКО для України в окремих сферах, зокрема для захисту об’єктів культурної спадщини в Одесі, Києві, Львові та інших містах, та закликали організацію продовжувати мобілізувати ресурси для відновлення сфер мандата ЮНЕСКО в Україні. 

Заява групи друзів України в ЮНЕСКО на підтримку України з суворим засудженням російської агресії була оголошена делегацією Великої Британії від імені 44 держав.

Своєю чергою делегація України при ЮНЕСКО у виступі підкреслила важливість надзвичайної допомоги Україні для відновлення сфер мандата організації, які зазнали шкоди внаслідок російської військової агресії. 

«Українці вкотре наголосили, що цілями російських ракетних атак є електростанції, телекомунікації, звичайні житлові будинки та громадський транспорт, тобто цивільна інфраструктура», – зауважили в МКІП.

Нагадаємо, у Великій Британії інженери компанії Evolve Dynamics працюють над розробкою технології, яка може допомогти українським розвідувальним дронам протистояти російським засобами радіоелектронної боротьби.

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Читати далі

Суспільство

У Києві з’явився новий мурал

Опубліковано

У Києві з’явився новий мурал від художниці Фуллен, якій раніше забороняли створювати в столиці.

Про це повідомляє видання “Ти Київ”

Художник Самій Кучерявий з команди Євгенії Фуллен працював над цією роботою, що зображує Михайла Грушевського на вулиці Михайла Котельникова, 51.

Читайте також: В Україні розробили бойовий ШІ-модуль Wolly з дистанційним керуванням

Попри тимчасову заборону на створення нових муралів у Києві, Фуллен висловила намір створити ще один стінопис із Залужним у Подільському районі та мурал, присвячений загиблому Герою Дмитру Коцюбайлу, відомому як “Да Вінчі”.

Поки невідомо, яка буде реакція столичної влади на ці проєкти.

Нагадаємо, у Польщі видали поетичну збірку військової поетеси.

Фото: Ти Київ

Читати далі

Суспільство

У Польщі видали поетичну збірку військової поетеси

Опубліковано

У польському видавництві KIT Stowarzyszenie Żywych Poetów видали переклад поетичної збірки “KOŁO WOJNY” військової і поетки Ярини Чорногуз. 

Про це повідомила поетеса на своїй сторінці у Facebook.

Дякую Радеку Вишневському за увагу до моїх текстів та за довгу й ретельну роботу з виданням. Дякую перекладачці і поетці Анеті Камінській за витончену й уважну роботу з перекладом. Давала багато пояснень військових термінів, до яких Анета знаходила польські відповідники“, — написала вона.

Придбати збірку можна за посиланням.

В Україні збірка “Як вигинається воєнне коло” вийшла 2020 року у видавництві “Фоліо”.

“Це збірка поезій про світ людини з країни, яка завжди вела оборонну війну, аби існувати незалежно. Авторка зустріла цю війну на одному з вигинів її кола як волонтер-медик, а пізніше обрала шлях військової. І незважаючи на біль втрати, відчула, що саме на війні можна зустріти справжність, якої більше ніде немає…” — йдеться в анотації.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки розпочало роботу над інструктивно-методичними рекомендаціями з впровадження технологій штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти.

Фото: Ярини Чорногуз

Читати далі