Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Де відпочити на вихідних? Сім унікальних місць Херсонщини, які варто відвідати кожному

Опубліковано

Зараз у нас є чудова можливість відкривати для себе прекрасну Україну. Кожна область є справді унікальною частинкою з неповторними краєвидами. Не виключенням є і Херсонщина, яка славиться не тільки лінивим відпочинком на пляжі, а й багатьма цікавими місцями. Тут є і унікальні озера, острови, заповідники, гори – це далеко не весь перелік місць, які вам варто відвідати. Тому, пропонуємо ближче познайомитись з перлиною степового краю України.

Генічеське рожеве озеро

Напевне, ви вже чули про рожеві озера Україні. І якщо ви ще досі не відвідали Генічеське – обов’язково внесіть його у свій список must visit цього літа. Це неймовірне червоно-рожеве озеро знаходиться в с. Приозерне, що на Арабатській стрілці. Його площа 9,2 км². Колір озера залежить від погоди. Найбільш насичений та яскравий рожевий колір, озеро має в період посушливого літа.

У середині XIX століття тут був єдиний в Україні соляний завод і тут добували цінну бету-картотинову сіль. А ще раніше саме звідси розпочинався відомий Чумацький шлях, по якому чумаки возили сіль в Україну. мікроводорості Dunaliella salina, яка виробляє елементи, які забарвлюють воду у рожевий колір та мають лікувальні властивості. Вода озера також насичена йодобромними сполуками. Глибина озера не досягає навіть коліна, але будьте обережні, бо сіль може подряпати шкіру. А ще під сіллю знаходиться мул. Тому краще брати з собою легке взуття, в якому можна буде пройтись по дну озера.

Як дістатись: якщо ви їдете автомобілем, то рухатись потрібно від Генічеська вздовж Арабатської стрілки, до вказівника “Пансіонат Арабатська стрілка”, за ним праворуч до “Сільпрому”. Або ж можна доїхати громадським транспортом до Арабатської стрілки, а далі на автобусі до Приозерного.

Херсонські гори

Так-так, на Херсонщині теж є свої гори, які ще називають Гранд-Каньйоном. Розташовані Херсонські гори у ландшафтному заказнику “Станіславський” на березі Дніпро-Бузького лиману.

Унікальність Гранд-Каньйону полягає в поєднанні нетипових для Херсонщини утворень – своєрідних гір в поєднанні зі степовою природою Таврійського краю. Колись на цій території розташовувалось Станіславське городище – місця поселень минулих століть.

Читайте також: Не сумна Сумщина, або які місця області варто відвідати кожному

Херсонські гори приваблюють своєю красою, а ще звідси відкривається мальовничий вид на лиман і місце зустрічі моря з ріками. Навкруги є багато місць, де можна розташуватись з наметами, тому можна влаштувати собі дикий відпочинок з неймовірними краєвидами.

Як дістатися: з міста Херсона їхати по трасі Т1501 до смт Станіслав. Їхати можна як автомобілем, так і автобусом.

Руїни палацу Трубецького

Руїни палацу князя Трубецького – одна з небагатьох збережених дворянських садиб Херсонщини. Побудований в стилі французького ренесансу на високому березі Дніпра.

Садиба була побудована у XVIII столітті біля сучасного селища Козацьке. . Вона дісталася в спадок Петру Трубецькому від діда Денисова-Орлова, і він почав там активно займатися виноробством. Маєток звався “Козацьке” і мав площу в 67 000 акрів, воно було зразковим виноробним господарством.Колись садиба була чудовим замком з конюшнями, парком, захисною баштою, містком та огорожею. А сьогодні від нього залишились лише руїни, проте на самому місці можна відчути і уявити всі ті цікаві історії,

А нещодавно тут знайти унікальні водоспади.

Як дістатися: від міста Херсон відправляйтеся трасою Р47 в напрямку Берислава.

Зелені Хутори Таврії

Зелені Хутори Таврії – єдиний в східній Європі комплекс, розташований на незайманою природою Таврійській лісостеповій зоні. Історичний музей просто неба, що розташований на території лісостепової зони Херсонщини та Дніпровських плавнів на місці старовинних хуторів, які існували тут ще до початку 20-го століття.

Читайте також: Тернопільський Таїланд та віадук: 7 неймовірних місць файної області

Тут можна дізнатись все про українські народні ремесла, покататись на конях, зайнятись скелелазінням, відвідати музей свійських тварин, порибалити або покататися на конях, човнах або катамаранах. Крім того, усі туристичні маршрути тут поєднані між собою пішохідними дорогами, тропами та мостами.

Як дістатись: їхати краще власним транспортом до села Кардашинка.

Гліцеринове озеро

На Арабатській стрілці є унікальне гліцеринове озеро, яке ще називають джерелом.

Знаходиться озеро в 6 км від центру Стрілкового та 1 км від гарячого йодобромного джерела.

Озеро є справді унікальним, адже вона в ньому наповнена великою кількістю мінеральних речовин та природних масел. Вода в озері залишається прохолодною через те, що джерела цього озера знаходяться глибоко під землею. Це озеро неприродного походження, утворилося в котловані, який викопали при георозвідці на Арабатській Стрілці, коли шукали на косі прісну воду.

Як дістатись: від міста Херсон доїхати до міста Генічеськ. Від Генічеська направитися по Арабатській косі до селища Стрілкове

Тендрівська коса

Тендрівська коса або Тендра – ще одне цікаве місце України з дивовижною природою. Тут немає шуму та міської метушні – лише пустинні пляжі, фантастичні краєвиди, блакитна вода і багата природа.

Тендра – справжній дикий острів, незаймана земля, яка простягнулася в Чорному морі на 65 км. На острові живуть і суворо охороняються законом і персоналом заповідника сотні видів перелітних і гніздових птахів: чаплі, пелікани, баклани, гаги, дикі гуси та лебеді, дрохви, фазани, білі лелеки. В морі водиться близько 80 видів риб, у тому числі 3 види дельфінів. Тут теж є свій маяк, він був побудований у 1827 році, але й досі зберіг свій первинний зовнішній вигляд. Лагуни На особливу увагу заслуговують лагуни – мілководні частини моря. Розташовані по всьому острову і вирізняються надзвичайно чистою водою.

Читайте також: Не тільки море: 8 унікальних місць Одещини, які варто відвідати кожному туристу

Як дістатись: потрібен паспорт (прикордонна зона). Доступ лише з води. В інтернеті можна знайти контакти гідів, які доправляють туристів на Тендру постійно. Є можливість дістатися з курортних селищ Залізний Порт, Лазурне, Приморське в Херсонській області або з Очакова в Миколаївській обл.

Комплекс рибалки та відпочинку “Дельта Дніпра”

Цей комплекс відкрили ще у 20008 році. Він знаходиться за 20 км від міста Херсон на березі річки Кошова. Славиться він своїми заплавами з великою кількістю риби та птахів.

Тут є міні-готель, ресторан, літній майданчик, лазня. Та головне – це місце є справжнім раєм для рибалок, адже тут можна не лише половити риби, а й помилуватися гарними краєвидами і комфортно відпочити в одному із тамтешніх готелів. Кожен рибалка мріє потрапити сюди аби виловити ляща, тараня, ліня, карася, щуку, коропа, сома або ж судака. У арсеналі комплексу є вудки, нажива, човни, досвідчені єгері завжди готові допомогти в розробці маршруту. Для любителів активного відпочинку – катання на водних лижах, «плюшці», катамарані, купання у річці зі зручного понтону.

Як дістатись: їхати краще власним автомобілем до села Дніпровське, що в Білозерному районі.

Суспільство

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

Опубліковано

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня БФ «СпівДія заради Дітей» Ксенія Костюченко та її син Юрчик. Вони підготували для ШоТам відповіді на найпоширеніші міфи про розлади аутистичного спектра (РАС), з якими зіштовхуються постійно. Усі фрази, які ви побачите тут, Ксенія часто чула від інших людей. Тепер вона розповідає, що з ними не так.

1. «Ви ж його лікуєте? Треба лікувати, обовʼязково!»

Міф: Аутизм — це хвороба, яку можна вилікувати.

Насправді РАС — це нейровідмінність, а не хвороба. Це вроджена особливість розвитку мозку, яка залишається з людиною на все життя.

Ксенія

У нас немає показів для прийому жодних препаратів. Єдине, що «показано» — це створення умов для гармонійного розвитку та соціалізації, тобто інклюзія.

Юрчик

Я відвідую спеціалістів, з якими вчуся краще розмовляти та спілкуватися, спокійніше реагувати на звуки, контролювати свої рухи та бажання. Якщо чогось не вмію, то я або вже в процесі навчання, або воно в мене на черзі.

2. «У Юрчика талант до музики — напевно, через те, що в нього РАС»

Міф: Усі люди з аутизмом — генії або мають унікальні здібності.

Цей міф популярний завдяки фільмам і серіалам. Насправді лише частина людей з аутизмом має так звані «острівці геніальності», але більшість перебувають на різних рівнях інтелектуальних здібностей, як і нейротипові люди.

Юрчик

У музичній школі кажуть, що я дійсно дуже здібний. Але в нас уся сімʼя музикальна — всі грають на музичних інструментах і співають, — тому батьки вчасно це помітили та намагаються розвивати. Я граю на флейті, співаю дискантом (високим хлопчачим голосом — ред.) і можу підібрати будь-яку мелодію на фортепіано. Але значно більше люблю грати в планшет.

3. «Ви що, робили йому щеплення?» 

Міф: Вакцинація спричиняє аутизм.

Цей міф спростували численні наукові дослідження. Первинну статтю, що пов’язувала аутизм з вакцинами, визнали фальсифікацією, а її автора позбавили ліцензії.

Ксенія

У нас зроблені всі щеплення за календарем, адже син не має жодних протипоказань. 

4. «О, в нашому класі був хлопчик з РАС — я знаю, що це таке!»

Міф: Усі люди з РАС однакові.

Аутизм — це спектр, а не однакова характеристика для всіх. Деякі люди в спектрі можуть бути надзвичайно комунікабельними, інші — навпаки потребують більше простору. Хтось має виражену сенсорну (доторкову) чутливість, а хтось ні. Дехто може вражати феноменальною пам’яттю або глибокими знаннями в певній галузі, а інші потребують значної підтримки в повсякденному житті.

Юрчик

Я маю гіперчутливість до емоцій, зчитую навіть найнепомітніші. Якщо хтось свариться, мені стає дуже страшно й незатишно. 

Ксенія

А один мій учень з РАС міг звернути увагу на чужі емоції, тільки якщо йому про них чітко сказати. 

5. «Ти — героїня, якщо виховуєш дитину з аутизмом»

Міф: Щоб виховувати дитину з РАС, потрібні героїчні зусилля.  

Це один з тих міфів, який звучить ніби з повагою, але насправді може бути дуже шкідливим. Батьки дітей з РАС часто живуть звичайним життям: піклуються про дітей, підтримують, водять на гуртки, сперечаються про виконання домашніх завдань, купують улюблені іграшки. Так, у їхньому житті можуть бути виклики, але, зрештою, виховання дітей — непроста справа для всіх батьків. 

Ксенія

Коли суспільство автоматично записує всіх батьків дітей з РАС у «герої», це створює хибне уявлення, що такі діти — обов’язково «тягар», що з ними завжди складно. Хоча реальність різна: комусь складно, а комусь абсолютно нормально. Для нашої сімʼї, наприклад, виховання дитини з РАС — це просто наше життя, ми не вважаємо його подвигом.

Так, бувають дуже тяжкі випадки, але не лише в сімʼях, де є дитина з РАС. Тому важливо не узагальнювати. 

 

6. «Ми не можемо ризикувати навчальними досягненнями 30 дітей в класі»

Міф: Присутність дітей з аутизмом у класі може негативно впливати на навчання нейротипових учнів. 

На жаль, ця думка популярна в школах. І це не дивно, бо є упередження, що дитина з РАС обовʼязково заважатиме, і з нею неможливо буде впоратись, якщо ти не супергерой. Це хибна та шкідлива думка, яка позбавляє учнів можливості підготуватись до реального життя у світі, де різні люди взаємодіють між собою. 

Ксенія

На щастя, численні дослідження спростовують цей стереотип і показують переваги інклюзивної освіти для всіх учнів. Це, зокрема, формування толерантності та поваги до різноманітності.

Це розвиває соціальні навички: співпрацю, емпатію та взаємодопомогу. І головне, в інклюзивних класах безперечно було зафіксоване покращення академічних результатів — учні мають вищий рівень успішності, бо там використовують різноманітні педагогічні методики та більше індивідуалізованого підходу.

Я постійно працювала в інклюзивних класах, бо бачу переваги й для себе — я розширюю свої педагогічні компетенції, які приносять користь усім учням. 

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів

Опубліковано

«Укрзалізниця» додала на платформі Видубичі-Трипільські в Києві зупинки для двох потягів далекого сполучення. З 10 квітня ці потяги зупинятимуться на платформі в обох напрямках.

Про це повідомили в компанії.

На зупинці зупинятимуться такі потяги:

  • №79/80 «Січеслав» Дніпро – Львів;
  • №793/794 Черкаси – Київ.

Читайте також: Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки

Платформа Видубичі-Трипільські розташована поруч із Південним мостом та транспортною розв’язкою, що робить її зручною для пересадки. Вона входить до транспортного вузла «Видубичі», який об’єднує:

  • станцію метро «Видубичі»;
  • приміську платформу «Видубичі» та кільцеву електричку;
  • автостанцію «Видубичі».

Як зазначили в УЗ, ця зупинка дозволить мешканцям лівобережних районів Києва швидше та зручніше добиратися до Черкащини, Кіровоградщини та Придніпров’я.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» впровадила безплатні пропозиції для пасажирів.

Фото обкладинки: RailGallery

Читати далі

Суспільство

«Спротив триває»: активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО)

Опубліковано

Активісти руху «Жовта стрічка» до початку другого місяця весни розповсюдили у Сімферополі, Севастополі, Бахчисараї, Ялті та Армянську символи спротиву.

Про це повідомили у «Жовтій стрічці».

«Квітень вступає у свої права, а рух спротиву продовжує невтомно доводити, що Крим — це Україна. Бо спротив триває. Бо українці борються. Бо кожного дня на Кримському півострові тривають акції спротиву, і сьогоднішній день не виключення. Бо КРИМ — ЦЕ УКРАЇНА!» — написали у русі.

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

Нагадаємо, що рух активісти «Жовтої стрічки» до 24 лютого провели акцію в окупованих містах (ФОТО).

Раніше ми писали, що у Криму на вершині Пахкал-Кая встановили українські прапори (ФОТО).

Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»

Читати далі