Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Де провести вихідні? Ви точно не чули про ці 7 місць поблизу Чернівців

Опубліковано

Чернівецька область багата на мальовничі краєвиди та архітектурні пам’ятки. Ми зібрали місця, де можна відпочити на природі неподалік від міста для досвідчених туристів та тих, хто лише планує мандрувати Україною. 

Урочище Лужки з унікальним мінеральним джерелом (79 км від Чернівців)

Це заповідна територія Вижницького національного природного парку, де можна побачити незвичайні скелі з вертикальним відшаруванням порід. Місцевість використовується як для типового “шашликового туризму” жителями навколишніх населених пунктів, так і для прогулянок, спортивних походів і багатоденного відпочинку. Неподалік є кілька галявин для пікніка.

Урочище Лужки, Чернівецька область

У долині на берегах струмка знаходиться джерело мінеральних вод рідкісного хімічного складу. Подібних джерел в Європі лише три. А його вода, подейкують, незамінна при лікуванні захворювань органів травлення та гемофілії. Також на струмку можна помилуватися невеликими, але мальовничими водоспадиками, кілька менших за розміром, ніж водоспад у Виженці.

Як доїхати? Від Чернівців можна дістатися своїм автомобілем за півтори години їзди. Найшвидший маршрут по трасі Т2601. Відстань від центру Вижниці — 6 км, а від останніх хат села Виженка — 1 км. 

Зоологічний заказник «Зубровиця» та рідкісний вид зубра (55 км від Чернівців)

У селі Банилів-Підгірний практично до самого кордону з Румунією розтягнувся зоологічний заказник “Зубровиця”. Він був створений на початку 90-х років минулого століття з метою поселення і збереження рідкісного виду європейського зубра. На цей час площа заказника сягає 27 тис. гектарів.

«Зубровиця», Чернівецька область
«Зубровиця», Чернівецька область

На території знаходиться вольєр, де в максимально вільних умовах утримуються рідкісні види представників буковинської фауни — близько 50 голів дикого зубра. Це найбільше поголів’я в країні. Площа вольєра становить 80 гектарів. Тут регулярно проводяться екскурсії для підтримки розвитку зеленого туризму на Буковині.

Читайте також: Відпочинок в Україні: 8 незвичайних місць на Чернігівщині

Як доїхати? Доїхати можна власним транспортом через трасу Р32 за майже півтори години. Або дістатися маршруткою до Сторожинця, де пересісти на маршрутку до Банилова.

Великий Гук та буковинські водоспади (87 км від Чернівців)

Каскад Буковинських водоспадів розташований на гірській річці Смугарів. Унікальність цього заказника полягає в тому, що на території в межах 3 км вирують сім більш-менш великих водоспадів. Для кожного з них характерні власна потужність, будова та висотв. До складу заказника входять такі найбільш відомі водоспади: Ворота, Великий Гук, Верхній Гук, Середній Гук, Нижній Гук, Ковбер і Сич. Буковинські водоспади є ландшафтним заказником.

 Великий Гук, Чернівецька область
Великий Гук, Чернівецька область

Як доїхати? Доїхати до водоспадів на авто проблематично через дощі та повені, що часто розмивають та завалюють місцеві дороги. Тому варто попередньо дізнатись, чи є можливість дістатися місця. Головне дістатися міста Путила. Як саме — існує декілька варіантів:

  • Доїхати до Путила від райцентру Вижниці, а звідти до села Розтоки. 
  • З Заболотіва чи Косіва Івано-Франківської області. 
  • З Чернівців через Вижницю – с. Кути – міст через Черемош – вліво на Путилу. Радять їздити тут асфальтовою дорогою. 
  • Інший варіант шляху: треба доїхати до хутора Бедіїїв. Сюди веде дорога Чернівці – Вижниця – Путила, а потім біля знаку с. Розтоки повернути ліворуч й проїхати грунтовою дорогою близько 200 м до водоспадів.

Перевал Шурдин — осередок авторалі на серпантинах (95 км від Чернівців)

Перевал Шурдин — найбільш високогірний автомобільний перевал в Україні. Висота 1173 метри відкриває приголомшливо красивий вид на Карпати Буковини. Проходить він через карпатський хребет Ракова, між населеними пунктами Берегомет та Селятин. Вважається, що цю дорогу проклали в 1914 році російські війська. 

Перевал Шурдин, Чернівецька область

На під’їзді з кожного боку є понад 20 серпантиноподібних поворотів. Рух рейсових автобусів через перевал заборонили, проте влітку його переїжджають легкові автомобілі. Крім того, перевал став осередком проведення різноманітних авторалі.

Як доїхати? З Чернівців до перевалу можна дістатися протягом двох годин їзди на авто по трасі Р62.

Село Хрещатик зі срібною водою (48 км від Чернівців)

В Заставнівському районі Чернівецької області знаходиться чи не єдиний населений пункт в Україні, де мешканці п’ють, перуть, годують худобу та миються мінеральною водою, збагаченою іонами срібла. Вода надходить із цілющого джерела Іоанна Богослова у чоловічому монастирі. Також тут відкривається надзвичайний краєвид.

Православний чоловічий монастир Святого Іоанна Богослова в селі Хрещатик

У селі, що простяглося на висоті 200 метрів над рівнем Дністра, немає жодної криниці. А спустившись нижче до річки, можна відвідати печери-келії, видовбані, ймовірно, ченцями ще до заснування монастиря. 

Як доїхати? На власному авто з Чернівців можна дістатися до по вулиці Гагаріна в напрямку Е85 / М19 / Н10. Далі по Е85 / М19 в напрямку Звенячині до місця призначення в селі Хрещатик.

  • Потягом прямого сполучення немає. Тому спочатку треба їхати в Коломию, а потім вже до Хрещатика. Загалом така дорога потребує більше 12-ти годин.
  • Потягом 357К в Заліщики, а далі — пішки до Хрещатика.
  • В Заліщики з Чернівців є рейсові автобуси.

Село Банилів-Підгірний для “шашличного туризму” (45 км від Чернівців)

У Сторожинецькому районі розташований справжнім рай для любителів гірської природи. Впродовж останніх років село стало осередком сільського “зеленого” туризму. З усіх боків його оточують Буковинські Карпати, а в центрі є водоспад та цілющі мінеральні джерела.

Село Банилів-Підгірний, Чернівецька область
Село Банилів-Підгірний, Чернівецька область

Це також варіант для “дикого” відпочинку на природі, коли хочеться відпочити від шумного міста, роботи, інтернету та гаджетів. Територія села не облаштована та немає місць відпочинку/харчування. Хоча з кожним роком кількість приватних туристичних садиб більшає. Вартість ночівлі – в середньому за 100 гривень на добу. 

Як доїхати? Доїхати можна власним транспортом чрез трасу Р32 за майже півтори години. Або дістатися маршруткою до Сторожинця, де пересісти на маршрутку до Банилова.

Читайте також: ТОП-7 найколоритніших сіл Гуцульщини, які варто відвідати кожному

Протяті камені та Соколине око (97 км від Чернівців)

Протятими каменями називають групу скель в Буковинських Карпатах поблизу села Розтоки.

В 40-метрових скелях утворилося багато отворів, вони ніби продірявлені та пронизані отворами й ходами. Саме тому отримали таку назву. Найбільше вражає аркоподібна скеля Соколине око. У ній в результаті ерозії утворилася кам’яна арка, що нагадує око. А біля підніжжя скелі знаходиться невелика трикамерна печера.

Протяті камені та Соколине око, Чернівецька область
Протяті камені та Соколине око, Чернівецька область

Як доїхати? Дістатися можна трьома шляхами: 

  • З хутора Хорови села Підзахаричі. Сюди можна їхати автобусом або власним транспортом в напрямку Путили. Потім повернути ліворуч і широкою щебеневою дорогою піднятися десь 30-40 хвилин на перевал. Скелі лежать за годину ходьби від перевалу Німчич, на невисокому гірському хребті.
  • Можна добиратись дорогою через Виженку до Німчича з Вижниці. Краще замовляти таксі або їхати власним транспортом, адже автобусне сполучення в цьому напрямку не таке активне, як в путильську сторону. А від перевалу дорога та ж, що і в першому варіанті.
  • Найбільш мальовничий, але найменш безпечний для туриста спосіб дістатися до Протятих камінь починається з села Розтоки. Доїхавши до межі сіл Підзахаричі і Розтоки треба зупинитись і повернути ліворуч. А далі — пройтися пішки. Приблизно на 500 метрів далі в сторону Путили, ніж в першому варіанті. 

Суспільство

11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Опубліковано

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.

Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.

Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:

«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко

Читати далі

Суспільство

Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Опубліковано

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.

Про це повідомили в UNITED24.

Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.

Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.

Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.

Фото обкладинки: Harald Krichel

Читати далі

Суспільство

«Нова пошта» нагородила українських волонтерів відзнакою «Варті»

Опубліковано

«Нова пошта» 26 березня нагородила українських волонтерів, благодійні фонди та громадські організації відзнакою «Варті». Її отримали 12 переможців голосування серед українців. Також компанія визначила 21 організацію, що найбільше доклалися до підтримки українців через гуманітарні відправлення.

Про це повідомили в «Новій пошті».

Хто здобув відзнаку «Варті»

До голосування за переможців долучилися понад 55 тисяч українців. Загалом відзнаку отримали 12 людей та організацій, які працюють у різних сферах.

77-річний Григорій Янченко переміг у номінації «Найстарший волонтер», також відомий як Дядя Гриша. Під час окупації Херсона він вирушав у людні місця з прапором України на кріслі колісному та з увімкненим гімном. Зараз він живе у Запоріжжі, але рідко буває вдома — подорожує містами України, збираючи кошти для військових. Відзнаку Дяді Гриші вручили у Кропивницькому під час чергового збору.

Наймолодшими волонтерками стали 6-річна Олександра та 4-річна Кіра з Харкова. Саша вже отримувала нагороду «Варті» рік тому. Тоді організатори підготували для неї сюрприз — вона побачила батька-військового, якого ненадовго відпустили зі служби. Через місяць чоловік загинув на фронті. Попри втрату, дівчинка разом із подругою продовжує допомагати ЗСУ, вона збирає кошти на маскувальні сітки, турнікети та автівки. Вона отримала відзнаку у річницю загибелі батька.

Олександра та Кіра

За технологічність у волонтерстві відзнаку отримав Сергій Стерненко — автор безперервного збору «Русоріз». Стерненко також регулярно демонструє, як FPV-дрони працюють на передовій.

За креативний підхід нагородили блогера з Миколаєва Юрія Степанця, який нині мешкає в Одесі. Він є найвідомішим в Україні коміком на кріслі колісному та ініціатором «неходових зборів» для військових. Волонтер часто наголошує: не всі можуть воювати в ЗСУ, але кожен, попри втому й втрати, здатен бути для ЗСУ на своєму місці.

Читайте також: Волонтеру Фумінорі Цучіко зареєстрували місце проживання в Харкові

Юрій Степанець

За евакуацію нагородили Катерину Андреєву, яка разом із військовими рятує поранених захисників із прикордоння Сумщини та Курщини. Вона також вивозить мирних жителів і покинутих тварин з-під обстрілів. Свою відзнаку Катерина присвятила батькові, який віддав життя за Україну. За медичну допомогу військовим українці висловили вдячність парамедикам з «Госпітальєрів», які врятували тисячі життів, а за підтримку жінок — руху VETERANKA.

Разом із цим відзнаку отримали:

  • всеукраїнська благодійна організація Ukrainian Food Foundation за підтримку ВПО;
  • Олександр Мізерій за культурний розвиток. Він є лідером гурту «Смерека» з Вінниччини та волонтером, який вже відіграв понад 350 благодійних концертів і зібрав понад 4 мільйони гривень для ЗСУ;
  • Андрій Бурахович за допомогу армії своїми руками. Андрій — механік, який майже цілодобово ремонтує автівки для фронту і вже відремонтував понад дві тисячі машин;
  • благодійний фонд «Діти героїв» за психологічну допомогу понад 12 тисячам дітей, які через війну втратили одного або обох батьків;
  • Анастасія Слюсар — лідерка фонду, який допомагає дітям, зокрема на прифронтових територіях.

«Попри втому, труднощі й втрати, волонтери продовжують рухатися далі — підтримують тих, хто цього потребує, і знаходять нові способи допомагати. Це про людяність, небайдужість і неймовірну силу. Вони працюють не заради відзнак, а просто тому, що не можуть інакше. Ми дякуємо кожному й кожній та завжди будемо поруч», — розповіла співзасновниця «Нової пошти» Інна Поперешнюк.

Переможці за обсягами гуманітарних вантажів

Організатори відзначили 21 організацію та фонд, що найактивніше користувалися послугами «Гуманітарної Нової пошти». Переможців обирали за найбільшими показниками кількості та ваги відправлень, категорії допомоги та її системність. «Нова пошта» відзначила:

  • благодійні фонди «На Хвилі» та «Рій» («Допомога армії»);
  • благодійні фонди «Медицина Херсонщини» та «Лелека-Україна» («Медична допомога»);
  • благодійні організації «Українські сестри та кідфрендлі» та «Співдружність України» («Допомога дітям»);
  • громадську організацію «Покликані жити» та благодійний фонд «Летс Хелп» («Допомога людям старшого віку»);
  • благодійні організації «З теплом у серці» та «Європейські традиції доброчинності» («Допомога людям з інвалідністю»);
  • «Бахмутське товариство захисту тварин “ЛАДА”» та благодійний фонд «Разом добра сила» («Допомога тваринам»);
  • громадські організації «Добробат» та «Б50» («Відновлення житла та добробуту»).
  • благодійна організація «Громадянин» та громадська організація «Джуніорс» («Спорт та реабілітація»);
  • благодійний фонд «Щаслива лапа» («Лідер серед вантажних перевезень);
  • міжнародний благодійний фонд «Небайдужі» та громадська організація «Свідомі кияни» («Найбільша кількість відправлень гуманітарного вантажу»).

Разом із цим у номінації «Навігатор допомоги» перемогли Юлія Кудрик й Оксана Миколюк за активне консультування й онлайн-супровід щодо перевезення гуманітарних вантажів.

Як вручали нагороди

Відзнаку вручали місцеві активісти, блогери, лідери думок, представники «Нової пошти», а також люди, які раніше отримували допомогу від волонтерів-переможців.

Андрій Бурахович та Аміл і Раміл Насірови

Про відзнаку «Варті»

«Варті» — це щорічна відзнака для волонтерів від «Нової пошти», яку заснували у 2022 році. Її започаткували для того, щоби підкреслити внесок українських волонтерів і благодійників.

Нагадаємо, «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.

Раніше ми писали, що UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії.

Фото: «Нова пошта»

Читати далі