Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Дайвінг у шахті: на Донеччині відновили унікальний підводний маршрут

Опубліковано

Одеські дайвери Микола Андріанов і Олексій Свердлов взяли участь в картографуванні і розробці нового маршруту на унікальному підводному об’єкті – затопленої гіпсової шахті «Воєнведська», розташованої в селі Друга Миколаївка Донецької області.

Про це пише Думська.

Колишня штольня знаходиться практично на лінії розмежування, в 10 кілометрах від КПВВ «Майорське» . У кінці 1960-х років видобуток гіпсу для Микитівського алебастрового комбінату тут припинили через високий рівень ґрунтових вод, які після зупинки робіт затопили підземні виробки.

Уперше затоплена шахта викликала інтерес українських дайверів в 2011 році, проте після початку війни її дослідження, із зрозумілих причин, припинилося.

«У шахту почали пірнати за два роки до бойових дій. Потім припинили. З липня 2020 року, сюди почали пускати, і мій друг, місцевий житель і дайвер Роман Ованесов почав відновлювати об’єкт: облаштував вхід, обладнав східці, проклав перший ходовик (мотузку, по якій йдуть спелестологи і спелеологи). Кілька днів тому Рома запросив нас і ще двох дайверів з Дніпра в цю шахту», – розповів Микола.

Упродовж двох днів дайверські команди, по дві особи, занурювалися на півтори години в абсолютний морок підземних лабіринтів, іноді віддаляючись від входу на кілометр. Підсумком став повністю готовий туристичний маршрут для каверн-дайвінгу довжиною 200 метрів. При цьому вдалося дослідити лише 30% всієї підземної системи.

Читайте такожПечиво, яке купують у 30 країнах: як майстриня відроджує традиційну випічку Полтавщини

«Це печерний дайвінг – найпідступніший. Повна темрява, низька температура води, вона тут постійно в районі восьми градусів, і неможливість екстреного спливання. Я багато де пірнав і це дуже цікавий досвід – не просто пірнути, а зробити корисне, прокласти шлях, картографувати», – додав Микола.

За його словами, «Воєнведська» шахта – найперспективніший об’єкт України для гідроспелеологіі і Кейв-дайвінгу.

«Дуже цікаве місце для занурень. Краща альтернатива Єгипту. Місцями глибина доходить до 12 метрів. На стінах збереглися попереджувальні написи, а на підлозі – сліди від автомобільних шин, забута електрощитова і багато іншого», – відзначив дайвер.

Читайте такожШукають авіатехніку на полях та у горах. Як працює Музей загиблих літаків на Львівщині

Нагадаємо, назвали 29 курортних місць, куди українці зможуть полетіти влітку.

Як ми повідомляли раніше, на Львівщині за кошти ЄС створять туристичні центри бойківської культури.

Усі фото: dumskaya.net.

Суспільство

У Львові створили мапу з місцями, де квітнуть сакури, магнолії та інші рослини

Опубліковано

У Львові розробили інтерактивну мапу, на якій можна знайти актуальні місця цвітіння квітів та дерев. «Квіткову карту Львова» створили в управлінні туризму спільно з управлінням екології міста.

Про це повідомили у Lviv Travel.

Мапа містить понад 50 локацій по всьому місту, які постійно оновлюють. Користувачі зможуть знайти місця цвітіння тюльпанів, сакур, магнолій, слив, груш Шантаклер тощо.

«Львів на весні особливо чудовий. Ми хочемо, щоб спостереження за цвітінням квітів та дерев стало додатковою можливістю для львів’ян та гостей міста, наповнитися позитивними енергією та емоціями. Карта допоможе скласти індивідуальний маршрут квітковим Львовом, відвідати маловідомі локації та ще краще познайомитися з містом», — розповіла начальниця управління туризму Львова Христина Лебедь. 

Мапу можна переглянути за посиланням.

Читайте також: Два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч грн призових

Фото: «Квіткова карта Львова»

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт Lviv Travel

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» модернізувала електричку для маршруту Київ – Чернігів (ФОТО)

Опубліковано

«Укрзалізниця» завершила капітальну модернізацію електропоїзда ЕД9М, який у 2021 році відставили від експлуатації через пожежу. Потяг курсуватиме між Києвом та Черніговом.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Як оновили електричку

Ремонт розпочали в січні 2025 року, і він тривав трохи більше ніж два місяці. Роботи проводили на власних виробничих потужностях компанії. Оновлений електропоїзд обладнали:

  • пандусами;
  • інклюзивними вбиральнями;
  • місцями для людей з інвалідністю;
  • кріпленнями для велосипедів;
  • камерами відеоспостереженням;
  • навігацією шрифтом Брайля;
  • зарядними портами Type-C і USB.

Читайте також: «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів

У кабіні машиніста встановили новий ергономічний пульт керування, кондиціонер і мікрохвильову піч. Окрему увагу приділили безпеці: відеокамери виводять зображення на екран у кабіні, зокрема й із зони струмоприймача, що дозволятиме оперативно реагувати на нестандартні ситуації.

Де курсуватиме потяг

Електропоїзд складається з восьми вагонів і вміщує 792 пасажири. Незабаром він курсуватиме за маршрутом Київ – Чернігів – Київ. Натомість руховий склад цього напрямку передадуть на приміський маршрут Київ – Ніжин, де також продовжують оновлення транспорту.

Завдяки цьому між Києвом та Ніжином їздитимуть п’ять модернізованих потягів. Загалом на маршруті курсує дев’ять електричок.

Нагадаємо, що два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч гривень призових.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

«Це неймовірно цінно!»: з окупації та росії повернули ще 11 українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

З тимчасово окупованих територій та росії повернули 11 українських дітей віком від 2 до 17 років разом із їхніми рідними. Серед них є вагітна жінка, яка народила вже в Україні, та хлопчик, чий тато нещодавно вийшов з полону.

Про це повідомили в Офіс омбудсмана України.

Кого вдалося повернути

Цього разу вдалось повернути дев’ятеро дітей з тимчасово окупованих територій України та ще двох — із території РФ. Усім їм довелося жити під тиском окупаційної влади, яка переслідувала родини через їхню проукраїнську позицію, позбавляла базових прав і створювала небезпечні умови для життя.

Серед повернутих була вагітна жінка з маленькою дитиною. Через відсутність російських документів вона не могла отримати медичну допомогу, а після евакуації жінка змогла народити здорову доньку в безпечному середовищі.

Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі

Також додому повернувся 11-річний хлопчик, який довгий час разом із мамою ховався від окупантів на ТОТ. Його тато був у полоні. Коли чоловіка звільнили, родина звернулась по допомогу до Офісу омбудсмана — і тепер усі троє знову разом.

«Щиро дякую нашим міжнародним партнерам та партнерським організаціям за допомогу і сприяння! Це неймовірно цінно — діти зможуть рости у вільній Україні», — зазначив Дмитро Лубінець.

Раніше ми писали, що з окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Офісу омбудсмана України

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті...

Суспільство2 дні тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня «СпівДії заради Дітей»...

Технології6 днів тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...

Технології1 тиждень тому

Ці роботи можуть розмінувати Україну за 10 років. Як українські розробники створили «ЗМІЙ»

Розробників з Rovertech об’єднала війна, а тікток допоміг зустрітися. Усі довкола казали, що їхній задум...