Військо
Данія передала Україні САУ «Гвоздика»
Данія без публічних заяв передала Україні 122-мм самохідні артилерійські установки 2С1 «Гвоздика». Ці системи додали до списку військових постачань.
На це звернув увагу данський безпековий аналітик та гендиректор компанії Risk Intelligence Ганс Тіно Хансен.
Що відомо про постачання
У списку міністерств оборони Данії немає конкретики щодо продуктів «Гвоздик», переданих українським Силам оборони, та джерела їх походження. На озброєнні Данії такі радянські артилерійські системи раніше не перебували, а про їх передачу офіційно не заявляли.
Ці САУ, здатні ефективно виконувати завдання на полі бою, стали ще одним числом елементів у рамках військової допомоги Україні.
Читати також: Міноборони отримало техніку на 3,3 мільйона євро для цифровізації війська
З початку повномасштабного вторгнення Росії Данія підтримує Україну, зневажаючи власні обмежені ресурси техніки. У 2023 році вона передала 19 колісних САУ Caesar, а згодом замовила нові французькі самохідні гаубиці для України.
Нагадаємо, що Данія надає 281 мільйон євро на посилення української ППО.
Фото: DP SHRZ.
Військо
Міноборони розробляє нову маскувальну форму для використання у польових умовах. Під час створення одягу у міністерстві враховували пропозиції та зауваження військових.
Про це повідомили в Міністерстві оборони.
Особливості нової форми
Розробкою костюма займається Центральне управління розвитку матеріального забезпечення. У новій моделі додали вдосконалені елементи маскування. Також форма забезпечує свободу рухів, приховує контури військового і дозволяє використовувати її як верхній одяг.
Читайте також: «Фактор-Друк» випустила першу книгу після російського ракетного удару (ФОТО
«Новий зимовий маскувальний костюм — це черговий крок до створення сучасного спорядження, яке відповідає реальним потребам наших військовослужбовців у бойових умовах. Ця робота ґрунтується на практичному досвіді наших захисників і є важливим елементом зміцнення обороноздатності країни», — зазначив заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.
Також заступник міністра додав, що у 2024 році Міноборони створило та затвердило 28 моделей речевого забезпечення, зокрема полегшений бронежилет або адаптивний одяг для поранених.
Нагадаємо, що Данія передала Україні САУ «Гвоздика».
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Міноборони
Військо
Наприкінці лютого третя група добровольців, які проживають за кордоном, укладе контракти із ЗСУ та долучиться до Українського легіону.
Про це повідомив посол України в Польщі Василь Боднар у коментарі «Укрінформу».
Хто увійде до третьої хвилі
До нової групи долучаться й ті добровольці, які не встигли підписати контракти під час другої хвилі 10 січня в Любліні. Василь Боднар підкреслив, що спостерігається позитивний тренд — кількість українців за кордоном, готових укласти контракти з українською армією, зростає.
Читати також: До лав «Українського легіону» долучилися жінки
Інформаційна кампанія для добровольців
Дипломат зауважив, що для ефективнішого залучення добровольців потрібно активізувати інформаційну кампанію. Завдання — забезпечити максимальну обізнаність українців за кордоном про роботу рекрутингового центру в Любліні.
Як приєднатися до Українського легіону
Заявку на вступ можна подати:
- у рекрутинговому центрі в Любліні;
- через офіційний сайт;
- у консульствах і посольствах України в європейських країнах.
Нагадаємо, що український дрон «Змій Логістичний» отримав кодифікацію НАТО: які його можливості.
Фото: Depositphotos.
Військо
Малі архітектурні форми, демонтовані у столиці, отримують нове життя — їх передають військовим для потреб оборони.
Про це розповів директор Департаменту територіального контролю міста Києва Михайло Буділов.
Ініціатива стартувала з початку повномасштабного вторгнення. Станом на зараз військові вже отримали 805 таких об’єктів, із яких 220 передали у 2024 році.
Раніше демонтовані МАФи, які власники не забрали, тепер виконують важливі завдання. За словами Буділова, понад 60 військових формувань уже використовують ці конструкції як склади, мобільні пункти чи обігрівальні станції.
Читати також: Військові на Харківщині отримали перші модульні кухні для фронту (ВІДЕО)
Запити надходять щодня
«Нові звернення від військових ми отримуємо щоденно. Займаємося цим питанням разом із комунальним підприємством “Київблагоустрій”, — зазначив посадовець. — Готові працювати далі. Для комунікації можна звертатися в особисті або через офіційні сторінки».
Нагадаємо, що оборонні компанії з України та Німеччини відкрили підприємство для ремонту техніки.
Фото: фейсбук Михайла Буділова.