Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Glovo на карантині Glovo на карантині

Суспільство

Чи візьмуть вас кур’єром в Glovo? Генеральний менеджер про дощ замовлень і антикризову стратегію

Опубліковано

Glovo на карантині купається у грошовому дощі – один з найпопулярніших мемів, якими вже встиг обрости місяць української ізоляції. Десь поряд обов’язково тримають свої позиції продавці антисептиків і масок, а також таксисти.

Генеральний менеджер Glovo в Україні Дмитро Расновський розповідає, що кількість замовлень під час карантину дійсно збільшилась. А от прибутки — ні.

Чи потрібні зараз кур’єри до Glovo і чому попри те, що сфера доставки росте, Расновський сумнівається, що вийдуть в цьому році на окупність. Читайте в конспекті стріму від платформи Lobby X.

Довідка.  Стрім Ринок праці після локдауну від Владислава Грєзєва, керівника платформи з працевлаштування Lobby X — про виклики, що постали перед українським ринком праці в умовах карантину. Зокрема, як буде відбуватись працевлаштування  в ту чи іншу бізнес-сферу, чого очікувати роботодавцям та  і до чого готуватись шукачам роботи. 

Дмитро Расновський

Генеральний менеджер Glovo в Україні

Glovo — іспанський сервіс швидкої доставки їжі з ресторанів, який запустився в Україні в жовтні 2018 року. Він стартував дивовижними темпами: за 2019 рік понад півмільйона українців встановили додаток Glovo, пише Українська правда, а сам сервіс зайняв свою нішу в п’яти найбільших містах України: Києві, Одесі, Львові, Дніпрі, Харкові.
Дмитро каже, наразі на карантині вся команда Glovo працює з дому без можливості відвідування офісу.  

Досвід на інших ринках підказує: сферу доставки чекає обвал

Сьогодні Іспанія та Італія — одні з наших ключових ринків. Тобто, там зараз закриті всі великі мережі ресторанів. Доставка є, але попиту вже немає — люди економлять, враховуючи економічну ситуацію.

А це країни з валютою євро, зі значно більшим, ніж у нас рівнем заощаджень.

Так, там є доставка по супермаркетах — але от глобальний ринок дуже жорстко впав. В Італії навіть були страйки проти карантину, люди вимагали, щоб їм дали можливість працювати. Говорили, що краще помруть від коронавіруса, аніж від голоду.

Для себе ми поділяємо все, що відбувається в країні, на 5 етапів:

  1. все як завжди;
  2. все як завжди, але навчальні заклади вже закриті;
  3. у країні запроваджений карантин;
  4. повністю закриті ресторани (доставка теж), обмеження щодо продажу харчування. Обмежена доставка — по годинах, наприклад;
  5. все повертається до норми.

Зараз усі країни потихеньку рухаються в напрямку четвертого етапу.
І ми до цього готуємося: імовірного введення комендантської години, що, можливо, обмежать продажі в магазинах, а якісь ресторани на доставці позакривають.
Четвертий етап – це момент, коли на всіх ринках доставка жорстко падає. Я спостерігав за Італією та Іспанією, і припускаю: що так буде і в Україні.

Glovo на карантині: більше клієнтів, більше категорій доставки

Ми дійсно зараз ростемо: на карантині люди стали активніше користуватися різними інтернет-сервісами.

Причому, Glovo зростає, насамперед, не за рахунок наших постійних клієнтів, а тому, що різко збільшився потік нових користувачів.

Також зростаємо “вшир” — шляхом нових категорій доставки. Якщо раніше майже всі наші замовлення припадали на доставку з ресторанів, зараз люди починають замовляти доставку з аптек та супермаркетів.

Читайте також: Карантин перевів ваш бізнес на “удальонку”. Як організувати роботу онлайн-офісу?

Та й в цілому зараз спостерігаю: ринок зростає. Ростемо ми, запускаються інші проекти: “Нової пошти”, інших. Всі намагаються знайти якийсь спосіб мінізувати втрати, і при цьому знову ж спробувати нові бізнес-моделі, запропонувати користувачам розв’язання їх проблем.

Ось я недавно замовив крафтове пиво, і його доставка була просто відмінною. Я замовляв доставку не в Glovo, а в пивоварні. Все відмінно швидко доїхало, спасибі. А от якби не карантин, навряд чи я взагалі б нею скористався: просто заїхав би до пивоварні і забрав замовлення.

Але прибутковість падає. Чому?

Кількість нових клієнтів на тиждень, які обирають послуги Glovo, більш ніж подвоїлася під час карантину.
З одного боку, обсяг бізнесу зріс, це помітно неозброєним оком. Але прибутковість падає з тієї причини, що:

  1. велика частка ресторанів просто закрилася. І доставка, на жаль, працює зараз не на тому рівні, щоб перекрити втрати оффлайну.
  2. є зниження середнього чека. Я це пов’язую з тим, що люди в безоплатних відпустках і намагаються економити.
  3. у багатьох рестораторів є проблема з ліквідністю і вони просять відтермінувати платіж, переглянути комісії. Виходить, грошей стає менше, хоча транзакцій — більше і потрібно більше кур’єрів.

Великий плюс ситуації для індустрії в тому, що нові люди спробують сервіс і, імовірно, після карантину вони залишаться з індустрією доставки — з нами, Новою поштою — не важливо, з ким.
Але зараз це скоріше довгострокова інвестиція в розвиток ринку — на жаль, про прибутки сьогодні не йдеться.

Безкоштовна доставка з аптек

Замовлення з аптек через Glovo взагалі подвоюються щотижня. Тому ми вирішили знизити вартість доставки на замовлення з аптек з 60 гривень до однієї.

З низкою партнерів ми знижуємо вартість доставки і по інших категоріях, але по аптеках знизили ціни одразу і без жодних переговорів.

Glovo — соціально відповідальна компанія. І наш обов’язок у цей критичний для населення момент — надати максимальну можливість для зручного замовлення ліків.

Чи візьмуть вас кур’єром в Glovo?

Ми зараз бачимо, що якщо раніше у кур’єрів був час займатись доставкою 10 годин на тиждень (найчастіше у студентів), тепер у них звільнилося більше часу. Тобто, кур’єри стали здійснювати більше доставок, а відтак нам не потрібно зараз сильно ростити штат.

Кількість кур’єрів у компанії за останні тижні збільшилась на 15%. Ми пішли шляхом збільшення відстані на одного кур’єра, тому поки нових не потребуємо.

Але от попит на вакансію дуже зріс. Кількість людей, які сьогодні хочуть стати кур’єрами, ще раз демонструє, яка проблема в економіці встигла утворитися за час карантину.

Потік охочих стати кур’єрами просто величезний. Але, на жаль, у Glovo на карантині немає ресурсів цей шалений запит задовольнити.

Проте співбесіди проводимо: це гарний час з кимось познайомитися і побудувати майбутні мости співпраці.

На карантині виживуть ресторани, що працюють на доставку

Очевидно, що ряд закладів харчування сьогодні не просто закрився, а розірвав договори оренди і забрав власне обладнання. Тобто, після карантину цих місць ви просто не побачите.

Рестораторам не вдається істотно знизити вартість орендної плати. В середньому по Києву це знижка у 30%. Що таке знижка на оренду у 30-40% для ресторану з великою територією і без прибутків?

Ще складніше справи в барній історії: коли доставка, самовивезення — під великим питанням. Думаю, в цьому випадку бари будуть трансформуватись, як після кризи 2013-2014 року.

Але є нечисленні приклади ресторанів, у яких вже до карантину всі процеси були орієнтовані на доставку, і от в них все нормально.

Читайте також: Як зберегти попит під час карантину? Чотири історії про те, як бізнесу не закритись у кризу

Хоча повністю перекрити прибутки з оффлайн сфери доставка не дозволяє. І плюс вона менш маржинальна для рестораторів, Але, думаю, після кризи багато рестораторів інакше подивляться на бізнес-процеси свого закладу, налаштують доставку і знайдуть власні рішення.

В мене є приклади рестораторів, у яких своя доставка здійснюється у більших об’ємах, ніж з агрегатора на кшталт Glovo. Вони, звичайно, втратили на виручці в карантин. Але не настільки, щоб закритися чи говорити про пекельних збитки.

Режим екстремального зростання дозволить пережити кризу

Ми запустилися в Україні півтора роки тому і постійно знаходимось в режимі жорсткого зростання.

Glovo під час карантину не потрібно перебудовуватись під кризу: ми успішно боролись зі стількома мікрокризами, що були готові до такого темпу вже давно.

Цілі просто стали більш жорсткими, доведеться працювати вдвічі більше.

Про самоокупність мова поки не йде, я сподіваюся, що це відбудеться наприкінці 2020 року. Головне питання для мене наразі — як не збільшувати обсяг бізнесу, при цьому виконувати теперішні цілі, і допомагати ринку.

Ми сподіваємося, що ситуація покращиться в червні, сподіваємося, що покращиться в Європі. Але як то кажуть, хочеш миру — готуйся до війни. Ось ми до своєї — готові.

Коментарі

Суспільство

Укрзалізниця пришвидшить 38 рейсів та додасть вісім нових: які зміни чекати

Опубліковано

З 15 грудня українці зможуть їздити у гори п’ятьма новими маршрутами, а до Харкова створять три нових рейси. Укрзалізниця також зменшить час у дорозі для 38 потягів.

Про це повідомили в компанії.

Нові рейси до Карпат

Як повідомили у пресслужбі Укрзалізниці, до українських гір з’являться нові маршрути, серед яких:

  • поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
  • поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
  • поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
  • поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
  • поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
  • поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.

Читайте також: Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Потяги до Харкова

Компанія додасть потяг № 823/824 Харків – Дніпро: цей рейс стане новим способом доїзду між двома містами.

Поїзд № 165/166 Харків — Черкаси (через день): сполучення створили для пасажирів із Харкова, Дніпра, Черкас та низки інших станцій нового маршруту.

Маршрут поїзда № 105/106 (205/206) Одеса — Київ можуть продовжувати до Харкова у пікові періоди.

Читайте також: Урбаністичний трилер з Гордієнком та Вітовською-Ванца: вийшов трейлер «Дому за склом» (ВІДЕО)

Покращення маршрутів

Поїзд № 39/40 Запоріжжя — Солотвино відправлятиметься із Запоріжжя о 16:17, раніше він починав рух о 7:12.

«Це дозволить мешканцям міста проводити більше часу в дорозі вночі, вивільняючи день для інших важливих задач», — написали в Укрзалізниці.

Тепер потяг №113/114 Львів — Харків їздитиме щоденно. Також його продовжуватимуть у пікові періоди до Івано-Франківська.

Поїзд № 133/134 Київ — Рахів також курсуватиме щоденно.

Скорочення рейсів

Завдяки ремонтам залізниці, компанія пришвидшить такі потяги:

  • Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
  • Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
  • Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
  • Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
  • Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.

Нагадаємо, що Укрзалізниця запускає пряме щоденне сполучення Київ — Будапешт: графік руху.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Укрзалізниці

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО)

Опубліковано

Гуртожиток відкрили у селі Дорогинка, що знаходиться у Фастівському районі. У ньому житимуть сім родин.

Про це повідомили на сайті Київської обласної військової адміністрації.

Родини житимуть у п’яти двокімнатних помешканнях, одному трикімнатному та одному однокімнатному. Їх обладнали меблями та побутовою технікою. У гуртожитку збудували два санвузли, кухню та зону відпочинку.

Фото: вебсайт КОВА

Читайте також: На Київщині побудували міст за сучасними технологіями, який має сонячні панелі (ФОТО)

У нових квартирах житимуть сім’ї з таких областей:

  • Запорізької;
  • Дніпропетровської;
  • Донецької;
  • Сумської;
  • Херсонської.

У КОВА додали, що це житло надали без будь-яких термінів проживання.

Фото: вебсайт КОВА

Читайте також: Столичному театру на Подолі присвоїли ім’я його засновника: що про нього відомо

Підтримка ВПО на Київщині

Цей проєкт реалізовували за фінансової підтримки Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) та благодійної організації «Благодійний фонд РОКАДА».

Також у Київській області вже реалізували кілька спільних проєктів для розміщення тих, хто покинув свій дім через війну. В Ірпені, Богуславі та Сквирі реконструювали гуртожитки, а в селах Бориспільського, Бучанського та Фастівських районів переобладнали помешкання для проживання родин. На сьогодні створили 500 нових місць для поселення ВПО.

Нагадаємо, що в чотирьох громадах Київщини запрацювали соціальні хаби: що отримають відвідувачі.

Фото обкладинки: Pixabay

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі