Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Як організувати роботу онлайн-офісу? Як організувати роботу онлайн-офісу?

Економіка

Карантин перевів ваш бізнес на “удальонку”. Як організувати роботу онлайн-офісу?

Опубліковано

Українські компанії переживають карантин по-різному: одні чекають на кращі часи і витрачають резервні фонди, а інші не можуть дозволити собі майже двомісячний простій і організовують віддалену роботу. Відповідаємо на запитання: як організувати роботу онлайн-офісу?

Як швидко організувати онлайн-офіс, якщо карантин змусив вашу команду на віддалену роботу?

Разом з Юлією Бялецькою, експертом з дистанційної роботи, ми в ШоТам розглянули три варіанти оснащення вашого віртуального офісу – від спрощеного та найдешевшого до просунутого та багатофункціонального. 

Директор IT-департаменту в Renters Legal Liability LLC. Як організувати роботу онлайн-офісу?

Юлія Бялецька

Директор IT-департаменту в Renters Legal Liability LLC (USA). Має десятирічний досвід управління проектами та командами, а віддаленим менеджментом команд займається вже 4 роки.

Переваги роботи онлайн для бізнесу. Як організувати роботу онлайн-офісу?

Юлія керує більш ніж 50 командами айтішників і серед основних переваг віддаленої роботи називає дві основні:

  1. значне скорочення витрат на офіс. Усі необхідні для віддаленої роботи додатки та сервіси коштуватимуть вам не більше пари сотень доларів – значно дешевше за звичайний офіс в центрі Києва;
  2. посилення контролю за ефективністю кожного члена команди. Адже весь перелік справ кожного працівника та етапи їх виконання – у вас перед очима. 

Варіант №1. Для швидкого і недорогого старту віддаленої роботи 

Як організувати роботу онлайн-офісу? G Suite Basic – сервіс для бізнес-клієнтів від Google. З цього сервісу вашій команді буде дуже легко розпочати. Адже він працює майже, як особиста поштова скринька Gmail з усіма супутніми сервісами.

У G Suite знайдете повноцінний набір інструментів для дистанційної роботи: корпоративну пошту, календар, можливість відео- та аудіодзвінків, робочі чати, зберігання файлів в хмарі. Є також можливість спільних нотаткок та робочої стрічки новин – як у Facebook, але для роботи.

Також отримаєте можливість підлаштувати електронну адресу під ваш домен, 30 ГБ пам’яті на одну людину в онлайн-сховищі (можна і більше, але тоді доведеться придбати дорожчі пакети).

І цілодобову підтримку: у разі виникнення якихось проблем усі питання допоможе вирішити працівник служби підтримки Google.

Коштує користування від $6 на місяць  для однієї людини. При цьому є можливість визначитись для себе, чи підходить цей варіант, протягом 14 безкоштовних днів. 

Варіант №2. З більш якісними інструментами для планування та колаборації в команді  

Basecamp — це ціла система управління проектами.

Дана система дуже проста у використанні: все спілкування тут відбувається у вигляді блогу, завдання ставляться як to-do списки.

Цей сервіс включає в себе інструменти для комунікації, планування задач, календар, to-do списки, зберігання файлів, колаборацію команди в  документах та щоденний контроль виконання завдань.

За 99$/місяць (перші 30 днів безкоштовно) ви отримаєте безлімітну кількість проектів, необмежену кількість користувачів та 500 гігабайт місця для зберігання файлів. Також окремі можливості для управління всією вашою компанією, змогу створювати командні проекти та інструменти для роботи з клієнтами та підрядниками в Basecamp.

У Basecamp також є безкоштовна версія для 3 проектів та 20 користувачів.

Варіант  №3. Для просунутої команди

Цей варіант можна використовувати, щоб створити повноцінну систему для дистанційної роботи. А можна впроваджувати лише окремі інструменти з огляду на потреби команди чи бізнесу.

Зручний тим, що кожен інструмент можна замінити на більш прийнятний, а не споживати їх “пакетом”, як в попередніх двох варіантах. Як організувати роботу онлайн-офісу?    

1. Комунікація.

a. Використовуйте Zoom для аудіо- та відеодзвінків, конференцій для зовнішньої комунікації з клієнтами, партнерами, для співбесід тощо. 

Zoom безкоштовний для конференцій до 100 участників, у безкоштовному варіанті максимальна тривалість однієї групової зустрічі – 40 хвилин.

У платній версії  – наприклад, пакеті “Професійний” за $ 14.99 / місяць – конференція для 100 учасників може тривати вже добу.

В платному акаунті з’являється можливість запису вебінару в форматі MP4 або M4A.

Є і інші тарифні плани – вони підійдуть вже для великих конференцій – з учасниками до 300 людей. 

b. Slack – корпоративний мессенджер. Тут є можливість робочих чатів, дзвінків, створення каналів по проектах/темах/департаментах для внутрішньої комунікації. 

Коштуватиме $6.67 за людину на місяць, перші 10 тисяч повідомлень – безкоштовні. 

2. Дошка з задачами Trello

Зручний інструмент для планування та координації взаємодії по завданням в команді (безкоштовна для необмеженої кількості особистих дошок і до 10 командних дошок).

3. Проджект-менеджмент (планування та контроль).

З найлегших та найтрендовіших раджу Monday.

Серед його особливостей: дошка – це таблиця для управління проектами, робочими процесами і повсякденними завданнями.

Також тут є можливість бачити картину командної роботи в цілому: інформацію по проектах, командах і процесах відразу з кількох дошок.

До того ж,  тут в реальному часі можна оцінювати, хто з команди може взяти додаткові завдання, а хто ні. Ви зможете контролювати дедлайни і запобігти професійному вигоранню членів команди.

Серед плюсів Monday – і можливість інтеграції зі звичними інструментами на кшталт Slack чи Trello.

4. Хмарне зберігання файлів

Тут варіантів дуже багато, наприклад Dropbox, Google Docs, SharePoint, у всіх є безкоштовний об’єм зберігання даних.

5. Електронний підпис документів

DocuSign (від $10 до $40 на місяць) або AdobeSign ($40 на місяць ), альтернатива для тих, кому потрібно заключати договори з підписами сторін.


6. CRM-система

Комплекс інструментів для зберігання всієї інформації та історії взаємодії з клієнтами, підвищення рівня продажів. Тако вона допоможе поліпшити бізнес-процеси і проаналізувати результати.

Ринок цих продуктів величезний, ось кілька прикладів: той же Monday, Bitrix (від 369 грн за 2 користувачі до 4,4 тисяч гривень на місяць з необмеженою кількістю користувачів), SalesForce (від $25 до 300$ за людину на місяць) тощо.

Це не обов’язковий інструмент, тут вже кожній компанії самостійно треба буде визначатись, чи на тому етапі розвитку вона, аби вводити  CRM-систему.

31.03.2020

Економіка

Відкрили перший в Україні центр підтримки підприємців

Опубліковано

У Харкові відкрили перший в Україні центр підтримки представників малого та середнього бізнесу. Він розташований на вул. Сумській, 65 і поки що працюватиме у тестовому режимі, повідомляє пресслужба міськради.

Як зазначається, цей проєкт реалізований Міністерством цифрової трансформації спільно з командою Харківської міської ради. 

“Ні для кого не секрет, що малий і середній бізнес сильно постраждав за час карантину. Завдання ж цього проєкту – допомогти підприємцям у подоланні наслідків кризи або при відкритті нової справи. Поки центр працюватиме в онлайн-режимі, а після остаточного завершення карантину вони зможуть особисто прийти та отримати необхідну консультацію”, – пояснили у міській раді.

Читайте також: Укрпошта та USAID запустили ініціативу для допомоги малому бізнесу

У новому центрі підприємці отримають можливість брати участь у бізнес-конференціях та освітніх заходах, орендувати простір для проведення власних заходів, протестувати свій продукт перед виходом на ринок тощо.

Зараз усі охочі можуть отримати необхідну консультацію в режимі онлайн на платформі «Дія.Бізнес».

Фото: business.diia.gov.ua

Читати далі

Економіка

У Мінінфраструктури готують проєкт будівництва нового аеропорту

Опубліковано

Мінінфраструктури готує проєкт будівництва аеропорту в Мукачево. Про це повідомили у відомстві, передає Економічна правда.

“Зараз дуже важливо підтримувати і розвивати регіональні аеропорти. Адже на час пандемії внутрішній туризм залишатиметься в пріоритеті. Тому ми, зокрема, готуємось до будівництва аеропорту в Мукачево. .Для розвитку авіаційної інфраструктури на Закарпатті, поява нового летовища є важливою”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: У новому терміналі аеропорту Одеси завершили ремонт зони вильоту

Також зазначається, що реконструкція злітної смуги одеського аеропорту готова на 98%, а на миколаївському летовищі завершується монтаж аеронавігаційного обладнання.

Фото: ua.news

Читати далі

Економіка

Одеська митниця запровадила автоматичне оформлення декларацій без посадовців

Опубліковано

На Одеській митниці стартував пілотний проєкт щодо автоматичного випуску декларацій без участі посадовців. Про це повідомляє пресслужба митниці на своїй сторінці у Facebook, передає Укрінформ.

“Стартував пілотний проєкт щодо виконання митних формальностей автоматизованою системою митного оформлення в автоматичному режимі. Головною метою є тестування автоматичного випуску декларацій без участі посадових осіб митниці”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що пілотний проєкт “поширюється на три митні режими (експорт, переробка на митній території, реекспорт (після переробки)”.

Що змінилось?

Відтепер для цих режимів тестуватиметься так званий автоматичний випуск декларацій. Тобто декларації, які відповідатимуть певним критеріям і оцінюватимуться як низькоризикові, направлятимуться системою оформлення в окреме вікно. Якщо у декларації виявляться ризики або спрацьовує система АСАУР, її митне оформлення продовжиться за звичайною процедурою.

У тому разі, якщо система не виявить помилок та ризиків, декларація буде оформлена автоматично, про що декларант отримає відповідне повідомлення.

Для реалізації пілотного проєкту розроблено спеціальний алгоритм виконання митних формальностей в залежності від видів транспорту, митних режимів та типів митних декларацій.

Фото: segodnya.ua

Читати далі

Економіка

“Нова пошта” відкриває два відділення за кордоном

Опубліковано

Із 20 травня Nova Poshta Moldova відкриває в Кишиневі перші два відділення. Про це повідомляє пресслужба компанії, передає Економічна правда.

Зазначається, що “Нова пошта” уже 6 років працює на ринку Молдови і вже зарекомендував себе перед нашими клієнтами як сервіс швидкої і зручної кур’єрської доставки по всій країні. 

“Зараз же хочемо надати ще одну можливість – отримувати і відправляти посилки в будь-який зручний час, не чекаючи приїзду кур’єра”, – коментує СЕО Nova Poshta в Молдові Михайло Попович.

Читайте також: Нова пошта вперше доправила посилки з Китаю автомобілями

У планах компанії до кінця року розширити мережу відділень в Кишиневі, а при позитивному досвіді – масштабувати і в інші регіони країни.

Фото: kor.ill.in.ua

Читати далі

Економіка

Держава продає бункер на Франківщині: як він виглядає і скільки коштує

Опубліковано

Кожен охочий може придбати бункер на франківщині. Фонд державного майна виставив це приміщення, площею 2,5 тисячі квадратних метрів, на аукціон. Стартова ціна лоту – 1,78 мільйона гривень. Про це повідомляє пресслужба ФДМУ, передає Економічна правда.

Що відомо про цей бункер?

Повідомляється, що об’єкт введений в експлуатацію 1977-го року, а 2002-го – у складі колишнього військового містечка переданий зі сфери управління Міністерства оборони до сфери управління Івано-Франківської облдержадміністрації.

Читайте також: Купити у держави. Топ-6 дивних об’єктів, які можна придбати через ProZorro.Продажі

Зазначається, що фортифікаційна споруда збірно–монолітна, залізобетонна, котлованного типу. Обладнання демонтоване, споруда знаходиться в незадовільному стані.

Усі фото: epravda.com.ua

Читати далі

Економіка

Бізнес та карантин. Професійна бухгалтерка дає корисні відеопоради для бізнесу в кризу

Опубліковано

Чому великим торговельним мережам можна працювати в карантин, а маленькому бізнесу – ні? Як бізнесу скористатись послабленнями від держави в карантин? Які засоби можна використати щоб полегшити роботу та подачу звітності? А також розвінчання міфів та спекуляцій і покрокові відеоінструкції щодо процедур заповнення документів.

Відповіді на найпопулярніші питання, пов’язані з податками та карантином, можна отримати безкоштовно – у коротких відео #Бізнес та #Карантин від власниці бухгалтерської компанії Лесі Катанової.

Вона вирішила записувати роз’яснювальні відео для підприємців, коли під час карантину клієнти почали засипати її питаннями “Платити чи ні? Будуть санкції за затримку податків? Як згенерувати електронний цифровий підпис?”.

Бізнесу потрібні були зрозумілі відповіді на найактуальніші запитання – стосовно єдиного податку, єдиного соціального внеску, генерації електронних цифрових підписів. Навіть про те, як ФОПу отримати допомогу на дітей. Це те, що ми в «Солвенсі» знаємо, як свої п’ять пальців.

Пояснювальні ролики записані з точки зору на проблему бізнесу, а не податкової. Тому, каже Катанова, стали у пригоді багатьом підприємцям.  

Чим краще почуває себе кожен окремий бізнес від маленького ФОПа до заводу, тим більше роботи в бухгалтерів врешті-решт. Тож планую і далі знімати відео і ділитися актуальними для бізнесу порадами”, – каже Леся.

Це перші 6 відео з циклу #Бізнес та #Карантин. Бухгалтерка закликає бізнеси запитувати в коментарях під відео про всі податкові питання, які їх цікавлять. 

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.