Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Як організувати роботу онлайн-офісу? Як організувати роботу онлайн-офісу?

Економіка

Карантин перевів ваш бізнес на “удальонку”. Як організувати роботу онлайн-офісу?

Опубліковано

Українські компанії переживають карантин по-різному: одні чекають на кращі часи і витрачають резервні фонди, а інші не можуть дозволити собі майже двомісячний простій і організовують віддалену роботу. Відповідаємо на запитання: як організувати роботу онлайн-офісу?

Як швидко організувати онлайн-офіс, якщо карантин змусив вашу команду на віддалену роботу?

Разом з Юлією Бялецькою, експертом з дистанційної роботи, ми в ШоТам розглянули три варіанти оснащення вашого віртуального офісу – від спрощеного та найдешевшого до просунутого та багатофункціонального. 

Директор IT-департаменту в Renters Legal Liability LLC. Як організувати роботу онлайн-офісу?

Юлія Бялецька

Директор IT-департаменту в Renters Legal Liability LLC (USA). Має десятирічний досвід управління проектами та командами, а віддаленим менеджментом команд займається вже 4 роки.

Переваги роботи онлайн для бізнесу. Як організувати роботу онлайн-офісу?

Юлія керує більш ніж 50 командами айтішників і серед основних переваг віддаленої роботи називає дві основні:

  1. значне скорочення витрат на офіс. Усі необхідні для віддаленої роботи додатки та сервіси коштуватимуть вам не більше пари сотень доларів – значно дешевше за звичайний офіс в центрі Києва;
  2. посилення контролю за ефективністю кожного члена команди. Адже весь перелік справ кожного працівника та етапи їх виконання – у вас перед очима. 

Варіант №1. Для швидкого і недорогого старту віддаленої роботи 

Як організувати роботу онлайн-офісу? G Suite Basic – сервіс для бізнес-клієнтів від Google. З цього сервісу вашій команді буде дуже легко розпочати. Адже він працює майже, як особиста поштова скринька Gmail з усіма супутніми сервісами.

У G Suite знайдете повноцінний набір інструментів для дистанційної роботи: корпоративну пошту, календар, можливість відео- та аудіодзвінків, робочі чати, зберігання файлів в хмарі. Є також можливість спільних нотаткок та робочої стрічки новин – як у Facebook, але для роботи.

Також отримаєте можливість підлаштувати електронну адресу під ваш домен, 30 ГБ пам’яті на одну людину в онлайн-сховищі (можна і більше, але тоді доведеться придбати дорожчі пакети).

І цілодобову підтримку: у разі виникнення якихось проблем усі питання допоможе вирішити працівник служби підтримки Google.

Коштує користування від $6 на місяць  для однієї людини. При цьому є можливість визначитись для себе, чи підходить цей варіант, протягом 14 безкоштовних днів. 

Варіант №2. З більш якісними інструментами для планування та колаборації в команді  

Basecamp — це ціла система управління проектами.

Дана система дуже проста у використанні: все спілкування тут відбувається у вигляді блогу, завдання ставляться як to-do списки.

Цей сервіс включає в себе інструменти для комунікації, планування задач, календар, to-do списки, зберігання файлів, колаборацію команди в  документах та щоденний контроль виконання завдань.

За 99$/місяць (перші 30 днів безкоштовно) ви отримаєте безлімітну кількість проектів, необмежену кількість користувачів та 500 гігабайт місця для зберігання файлів. Також окремі можливості для управління всією вашою компанією, змогу створювати командні проекти та інструменти для роботи з клієнтами та підрядниками в Basecamp.

У Basecamp також є безкоштовна версія для 3 проектів та 20 користувачів.

Варіант  №3. Для просунутої команди

Цей варіант можна використовувати, щоб створити повноцінну систему для дистанційної роботи. А можна впроваджувати лише окремі інструменти з огляду на потреби команди чи бізнесу.

Зручний тим, що кожен інструмент можна замінити на більш прийнятний, а не споживати їх “пакетом”, як в попередніх двох варіантах. Як організувати роботу онлайн-офісу?    

1. Комунікація.

a. Використовуйте Zoom для аудіо- та відеодзвінків, конференцій для зовнішньої комунікації з клієнтами, партнерами, для співбесід тощо. 

Zoom безкоштовний для конференцій до 100 участників, у безкоштовному варіанті максимальна тривалість однієї групової зустрічі – 40 хвилин.

У платній версії  – наприклад, пакеті “Професійний” за $ 14.99 / місяць – конференція для 100 учасників може тривати вже добу.

В платному акаунті з’являється можливість запису вебінару в форматі MP4 або M4A.

Є і інші тарифні плани – вони підійдуть вже для великих конференцій – з учасниками до 300 людей. 

b. Slack – корпоративний мессенджер. Тут є можливість робочих чатів, дзвінків, створення каналів по проектах/темах/департаментах для внутрішньої комунікації. 

Коштуватиме $6.67 за людину на місяць, перші 10 тисяч повідомлень – безкоштовні. 

2. Дошка з задачами Trello

Зручний інструмент для планування та координації взаємодії по завданням в команді (безкоштовна для необмеженої кількості особистих дошок і до 10 командних дошок).

3. Проджект-менеджмент (планування та контроль).

З найлегших та найтрендовіших раджу Monday.

Серед його особливостей: дошка – це таблиця для управління проектами, робочими процесами і повсякденними завданнями.

Також тут є можливість бачити картину командної роботи в цілому: інформацію по проектах, командах і процесах відразу з кількох дошок.

До того ж,  тут в реальному часі можна оцінювати, хто з команди може взяти додаткові завдання, а хто ні. Ви зможете контролювати дедлайни і запобігти професійному вигоранню членів команди.

Серед плюсів Monday – і можливість інтеграції зі звичними інструментами на кшталт Slack чи Trello.

4. Хмарне зберігання файлів

Тут варіантів дуже багато, наприклад Dropbox, Google Docs, SharePoint, у всіх є безкоштовний об’єм зберігання даних.

5. Електронний підпис документів

DocuSign (від $10 до $40 на місяць) або AdobeSign ($40 на місяць ), альтернатива для тих, кому потрібно заключати договори з підписами сторін.


6. CRM-система

Комплекс інструментів для зберігання всієї інформації та історії взаємодії з клієнтами, підвищення рівня продажів. Тако вона допоможе поліпшити бізнес-процеси і проаналізувати результати.

Ринок цих продуктів величезний, ось кілька прикладів: той же Monday, Bitrix (від 369 грн за 2 користувачі до 4,4 тисяч гривень на місяць з необмеженою кількістю користувачів), SalesForce (від $25 до 300$ за людину на місяць) тощо.

Це не обов’язковий інструмент, тут вже кожній компанії самостійно треба буде визначатись, чи на тому етапі розвитку вона, аби вводити  CRM-систему.

Економіка

Під бренд «Створено захисниками» виділять полиці в супермаркетах і на заправках

Опубліковано

За місяць маркування “Створено захисниками” отримав 31 ветеран-підприємець.

Про це повідомив виконуючий обовʼязки міністра у справах ветеранів Олександр Порхун на саміті Мінветеранів “Шлях ветерана від військової служби до цивільного життя”, передає Укрінформ.

За його словами, в подальшому планується створити окремі полиці в супермакетах, великих торгівельних центрах, та на заправках, де буде чітко забрендовано “Створено захисниками”.

Читайте також: Як залишитися на звʼязку під час відключень електроенергії: практичні поради

“Цивільне населення має бачити, що ветерани та ветеранки не тільки вміють воювати та захищати свою державу, а також вміють заробляти кошти після повернення та реабілітацїї. Вони не залишаються один на один, вони рухаються далі… Напрямки підприємництва дуже широкі, починаючи від кави та кав’ярень, та закінчуючи виготовленням дронів, які направляються до Сил оборони”, – сказав Порхун.

Він зазначив, що наразі Мінветеранів співпрацює з Мінекономіки для того, щоб інтегрувати “Створено захисниками” у проєкт «Зроблено в Україні», ініційований Президентом України.

Нагадаємо, в Україні почали активно відкривати бізнеси.

Фото: Мінветеранів

Читати далі

Економіка

Що зміниться в Україні з 1 червня

Опубліковано

Ціни на комунальні послуги та призначення субсидій. ШоТам з’ясував, які зміни чекають на українців з 1 червня 2024 року.

Субсидії в Україні — хто отримає на автоматичне призначення субсидії

Для більшості отримувачів субсидій призначення буде здійснюватися автоматично, якщо не змінилися дані про майновий стан або склад домогосподарства. Таким чином, якщо людина вже отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, немає потреби знову звертатися або подавати нові заяви.

На основі вже наявної інформації, Пенсійний фонд проведе перерахунок розміру субсидії, на яку має право родина або домогосподарство.

Водночас, деякі категорії громадян повинні звернутися із заявою та декларацією про доходи та витрати для отримання субсидії у червні.

Читайте також: Як залишитися на звʼязку під час відключень електроенергії: практичні поради

Звернутися особисто до Пенсійного фонду необхідно у наступних випадках:

  • заявник (член домогосподарства) є орендатором житлового приміщення, за яке сплачує житлово-комунальні послуги;
  • у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;
  • кількість зареєстрованих осіб у домогосподарстві, які там проживають, менша, ніж кількість зареєстрованих;
  • домогосподарство є претендентом на призначення житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Також подати звернення повинні особи, які мають право на виплату, але в опалювальний сезон субсидію їм було призначено в розмірі 0,00 грн.

Варто зазначити, що якщо заява подана протягом двох місяців з початку неопалювального сезону, субсидію буде призначено з початку цього сезону.

Субсидії з 1 червня — кому потрібно звернутися за продовженням житлової субсидії у червні

Не пізніше 1 липня 2024 року подати заяву для продовження житлової субсидії чи пільги повинні також особи, які одночасно відповідають таким критеріям:

  • вони отримують житлово-комунальну субсидію чи пільги;
  • отримували субсидії чи пільги станом на 24 лютого 2022 року;
  • проживали (чи продовжують проживати) на тимчасово окупованій території чи в зоні активних бойових дій;
  • після початку повномасштабної війни не подавали звернення до органів соціального захисту населення чи Пенсійного фонду України за перепризначенням субсидії або пільги.

За цим посиланням можна подати заяву та всі документи, які потрібні для призначення субсидії.

Якими будуть тарифи на світло, воду та газ в Україні з 1 червня

Міністерство енергетики України прогнозує, що в рамках підготовки до наступного опалювального сезону в червні доведеться підвищити тарифи на електроенергію.

“Ми активно готуємося та розраховуємо ресурси, на які можемо покладатися в підготовці до наступного опалювального сезону. Очевидно, що незначне підвищення тарифів відбудеться. Зараз рішення ще не прийнято, тривають дискусії та розрахунки, але ймовірно, що тарифи будуть підвищені,” — повідомила заступниця міністра енергетики України Світлана Гринчук.

Народний депутат та член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк зазначив, що Кабмін планує підняти тарифи на електроенергію до 4,5-5 грн/кВт для побутових споживачів. Він підкреслив, що отримані кошти підуть не обслуговуючим компаніям, а на розвиток власної генерації.

“Кошти від підвищення тарифів будуть спрямовані на відновлення потужностей Укргідроенерго та будівництво 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС. Власна генерація зараз для нас дуже важлива,” — пояснив він.

Наразі українці платять за електроенергію 2,64 грн/кВт. Таку ціну встановили з 1 червня 2023 року.

Яким буде тариф на воду у червні

Навесні 2024 року вартість послуг водопостачання зросла в деяких невеликих містах України. Місцева влада цих міст має повноваження самостійно встановлювати тарифи на послуги ЖКГ, що в окремих випадках призвело до підвищення цін на 40%.

Водночас НКРЕКП заборонила підвищувати тарифи на водопостачання та водовідведення в великих містах протягом найближчих місяців, включаючи червень. Нагадаємо, що у квітні планувалося підвищення тарифів для постачальників холодної води в Києві та інших містах України, але це рішення було відкладене.

Чи зросте ціна на газ у червні

У червні 2024 року ціна на газ для побутових споживачів, які користуються послугами “Нафтогазу”, залишиться на рівні 7,96 грн за кубометр. Інші постачальники встановили ціни в межах від 7,7 до 9,90 грн за кубометр.

Нагадаємо, що у квітні 2024 року “Нафтогаз України” продовжив дію тарифного плану “Фіксований” на рік, дотримуючись мораторію на підвищення цін. Тому клієнти компанії платитимуть за газ 7,96 грн за кубометр (з ПДВ) з 1 травня 2024 року до 30 квітня 2025 року.

Нагадаємо, в Україні почали активно відкривати бізнеси.

Фото: Фокус

Читати далі

Економіка

В Україні почали активно відкривати бізнеси: які сфери популярні

Опубліковано

За даними Єдиного державного реєстру (ЄДР), 14 українців створили понад 4 тисячі компаній за останні чотири роки. Згідно з матеріалом Опендатабот, кожен з цих серійних підприємців заснував більше 100 компаній, а рекордсмен відкриває по 3-4 нові компанії на день у 2024 році.

Про це повідомляє Опендатабот.

Рекордні показники

Рекордсменом серед серійних підприємців є Ільницький Віталій Павлович, який створив 1399 бізнесів з початку 2020 року. Цьогоріч він відкриває приблизно 3-4 компанії щодня, вже заснувавши 507 компаній за перші п’ять місяців 2024 року.

На другому місці знаходиться Секо Сергій Олександрович, який є засновником 810 компаній. Третє місце займає Третяк Віталій Валентинович з 436 компаніями за останні чотири роки.

Масові засновники

Масовими засновниками Опендатабот вважає фізичних та юридичних осіб, на яких зареєстровано понад 100 компаній.

Усього за цей період 14 таких засновників створили 4003 компанії в Україні. Важливо зазначити, що одна компанія може мати більше одного засновника, і з часом засновники можуть змінюватися.

Читати також: Нова пошта запускає безоплатну доставку книжок Vivat

Популярні сфери

Більшість компаній, створених масовими засновниками, працюють у сфері оптової торгівлі — 30,7%. Сфери наземного та трубопровідного транспорту і охоронних служб становлять 6% та 5,5% відповідно.

Таким чином, серійні підприємці відіграють значну роль у розвитку бізнес-екосистеми України, демонструючи вражаючу активність у створенні нових компаній.

Нагадаємо, що український дрон знищив ворожу ціль на відстані 1800 км: новий рекорд ГУР.

Також ми повідомляли, що в Києві створюють вуличні меблі з перероблених матеріалів.

Фото: Ecija

Читати далі