Суспільство
Чому приватна клініка на Львівщині приймає пацієнтів безкоштовно (ВІДЕО)
Наталія Феденко – одна з перших сімейних лікарок Львівщини, яка оформила статус підприємця і успішно конкурує з місцевою поліклінікою. Вона проміняла Німеччину на Сколе і розвиває медицину маленького містечка. Про це розповідається у матеріалі Як працює медреформа на Львівщині: приватна клініка може бути безкоштовною. Приклад Сколе.
З грудня 2018-го клініка має від НСЗУ 2,5 млн грн. Кожного місяця отримують певну суму коштів на пацієнта. Вони розподіляються на податки, зарплати, оренду, розхідні медичні матеріали, оплату послуг діагностичних лабораторій та, безумовно, на розвиток. Нещодавно придбали новий кардіограф, мріємо про новий апарат ультразвукової діагностики. Лікарі постійно розвиваються, навчаються та інвестують у майбутні проєкти.
Читайте також: Реформа в дії: лікар-ФОП на Кіровоградщині заробляє $1000 на місяць (ВІДЕО)
“Медреформа мені дуже допомогла. У 2018 році я вже підписала угоду з НСЗУ (Національною службою здоров’я України, – ред.). Отримані кошти дозволили працювати більш ефективно і комфортно”, – розповіла Наталія Феденко.
Зараз їй довіряють майже 6000 пацієнтів не тільки зі Сколе, а й з цілого району.
“Наші лікарі і медсестри щасливі від такої роботи. От уявіть, у клініці раніше вони заробляли близько 5000 гривень, а деякі і менше, а зараз у два рази більше. Лікарі можуть мати зарплату більше 20 000 гривень. Все залежить від кількості пацієнтів”, – додає лікарка.
Довідка. Перший етап медреформи розпочався 1 липня 2018 року. На цьому етапі змінили модель фінансування первинної (амбулаторної) ланки української медицини. Створена в часи реформи Національна служба здоров’я України оплачує надані медзакладом послуги за кількістю підписаних з пацієнтами декларацій. Тобто: є пацієнт — є гроші, нема пацієнта — нема грошей. Тариф на надання послуг первинної ланки медицини єдиний для всієї країни — близько 500 гривень на рік. А всі фінансові потреби медичного закладу — тепер у віданні місцевих рад.
Що це дає? Пацієнт тепер може сам обирати медзаклад, в якому лікується. Набридли черги чи непрофесіоналізм лікаря — розриваєш контракт і підписуєш з іншим лікарем чи лікарнею. А лікарі зацікавлені в тому, аби надавати кращу якість своїх послуг, щоб утримати пацієнта. Також лікар має право працювати як ФОП, а не найманий працівник у держлікарні.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі