Суспільство
Ніяких чортів: чому варто відвідати Чортків
Збирайтеся, на вихідні ви їдете до Чорткова, бо в місті приголомшлива кількість старовинних та нових храмів та багато інстаграмних видів!
Ніякого зв’язку з чортами немає, лише з засновником Єжи Чартковським. У місті приголомшлива кількість старовинних та нових храмів. Тут є величний костел святого Станіслава. Та найстаріша у місті дерев’яна Успенська церква. Навіть ратуш у Чорткові дві – стара та нова. Стара ратуша – з єдиною в Україні дерев’яною вежею.
Читайте також: Неймовірне місто в Україні, яке варто відвідати на вихідні
А ще – вулиця з кам’яницями австрійської доби і колишнім готелем “Бристоль”. У Чорткові є квартал з австро-угорськими сторічними панськими віллами. А з Вигнанської гори відкривається інстаграмний вид!
Суспільство
Члени Комітету ЮНЕСКО із захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту ухвалили рішення про організацію спеціальної моніторингової місії у Харкові. Вона зосередиться на пам’ятці архітектури «Держпром», яка постраждала від численних обстрілів російської армії. Україна стане першою країною, де застосують цей механізм.
Про це йдеться у повідомленні Міністерства культури та стратегічних комунікацій.
Мета місії
Вона допоможе задокументувати пошкодження, скоординувати заходи з відновлення пам’ятки та забезпечити доказову базу для притягнення росії до відповідальності за воєнні злочини. Будівлю «Держпрому» занесли до Міжнародного списку культурних цінностей під посиленим захистом у вересні 2023 року.
Читати також: ЮНЕСКО внесло два українських об’єкти до переліку пам’яток, які перебувають під захистом
Що сталося з «Держпромом» під час війни
- 1 березня 2022 року вибухова хвиля від ракетного удару по будівлі обласної адміністрації вибила частину вікон у «Держпромі»;
- 2 січня 2024 року новий удар ракети пошкодив скління майже по всій північно-західній частині споруди;
- 28 жовтня та 8 листопада 2024 року будівля знову постраждала — авіабомба та влучання поруч спричинили нові руйнування.
У листопаді українські архітектори задокументували пошкодження й надіслали звіт до ЮНЕСКО.
Ця моніторингова місія стане важливим кроком у боротьбі за збереження української культурної спадщини, що перебуває під ударом російської агресії.
Нагадаємо, що українську кобзарсько-лірницьку традицію визнали всесвітньою спадщиною (ВІДЕО).
Фото: Anna Leonenko.
Коментарі