Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Чернівецькі майстри виготовляють розкладні ліжка для захисників

Опубліковано

Буковинські майстри виготовляють розкладні ліжка для військових та вже передали захисникам близько 250 штук.

Про це пише Шпальта.

Розповідається, що на початку повномасштабної війни працівники чернівецької виробничо-творчої майстерні «Три дубки» шукали свій спосіб допомагати ЗСУ.

Ліжка за зразком НАТО

Після декількох поїздок на схід вирішили виготовляти ліжка. За зразок взяли НАТОвську розкладайку, однак використали міцнішу тканину та врахували побажання воїнів.

Нині наші воїни використовують такі ліжка на всіх напрямках, зокрема у бліндажах.

Так виник волонтерський проєкт «Опора», куди ввійшли не лише працівники майстерні, а й переселенці. Крім виготовлення ліжок, волонтери збирають кошти на реанімобілі, дрони та інші речі.

Читайте також: Смарт-каміни без диму. Як український стартап Neverdark завоював ринок ЄС «розумним вогнем»

Співзасновник майстерні та ініціатор проєкту Михайло Назаревич каже, що на фронті побачили, у яких екстремальних умовах живуть військові.

Спочатку планували роздати 50 ліжок, однак вони стали такими популярними серед військових, що до виробництва залучили більше людей.

Були випадки, коли ми залишалися на сході, зокрема в Краматорську. Там часто доводилося ночувати. Ми бачили, у яких екстремальних умовах живуть військові. Ночували в кращому випадку на палетах чи карематах, а в гіршому – накидували якийсь картон. Тому в нас виникла ідея зробити розкладайки, — каже Михайло Назаревич.

За зразок взяли НАТОвське ліжко, однак потрібно було адаптуватися під умови виробництва, адже чимало заводів не працюють. Тому замість алюмінієвих конструкцій почали робити ліжка з дерева з металевими елементами.

Читайте також: Відновили знищений бізнес і виходять на ринок США. Кейс українського бренду свічок WOOD MOOD

«Ми хотіли робити кращі ліжка, ніж НАТОвські. Наприклад, використали подвійну тканину. Вона стала витривалішою, бо ми робимо рукав і прострочуємо його. Тобто, якщо протруться якісь шви самої нитки – це все одно триматиме конструкцію і не розповзатиметься. Єдиний недолік – наші ліжка важчі», — відзначає ініціатор проєкту.

Сьогодні є дві базові комплектації ліжок для військових. Вони не дуже відрізняються:

  • перша зафіксована ремінцем для зручного транспортування,
  • другу – фіксують шнуром і додатково пакують у водонепроникний чохол.

«Над цим проєктом ми працювали два з половиною місяці, включно з тестуваннями та корегуваннями. Потім ще місяць ми з виробниками, які шиють тканини, підбирали матеріали. І нарешті дійшли до того моменту, коли все чітко виходить», – каже Михайло Назаревич.

Усе виробництво – з українських матеріалів

Усі матеріали для виробництва – дерево, метал та тканину – волонтери закуповують у межах Чернівецької області.

На постійній основі над проєктом працюють троє людей, решта – частково зайняті. Один із працівників – Віталій Кашенко – родом із Сумської области. Він приїхав із Києва на початку повномасштабної війни.

Читайте також: «Ми стали людьми з підручників історії». П’ять історій про молодь з прифронтових міст, яка наближає нашу перемогу

«Я збираю ліжка. Хлопці мене забезпечують матеріалом, а я складаю вже кінцевий продукт. За три тижні зібрав близько двохсот ліжок», – розповідає Віталій.

На початку чернівецькому проєкту допоміг товариш із Норвегії, який вирішив оплатити першу партію ліжок.

Він був нами захоплений, каже: “У вас там удома діти, а ви ризикуєте життям під обстрілами, допомагаєте”. А я відповідаю: “У нас так зараз усі — від початку війни кожен намагається щось зробити”, — каже ініціатор проєкту Михайло Назаревич.

Волонтер каже, що неабияк мотивує подяка від бійців, які надсилають фото з ліжками на передовій.

На фото майстер Михайло Назаревич

Нагадаємо, вінничанин на 3D-принтері виготовляє бліндажні ліхтарі для захисників.

Також ШоТам розповідав, як працівники буковинської СТО пішли на фронт усією майстернею.

Фото: shpalta.media.

Суспільство

«Спротив триває»: активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО)

Опубліковано

Активісти руху «Жовта стрічка» до початку другого місяця весни розповсюдили у Сімферополі, Севастополі, Бахчисараї, Ялті та Армянську символи спротиву.

Про це повідомили у «Жовтій стрічці».

«Квітень вступає у свої права, а рух спротиву продовжує невтомно доводити, що Крим — це Україна. Бо спротив триває. Бо українці борються. Бо кожного дня на Кримському півострові тривають акції спротиву, і сьогоднішній день не виключення. Бо КРИМ — ЦЕ УКРАЇНА!» — написали у русі.

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

Нагадаємо, що рух активісти «Жовтої стрічки» до 24 лютого провели акцію в окупованих містах (ФОТО).

Раніше ми писали, що у Криму на вершині Пахкал-Кая встановили українські прапори (ФОТО).

Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»

Читати далі

Суспільство

«Укрпошта» продовжує серію марок, започатковану у 2009 році (ФОТО)

Опубліковано

«Укрпошта» випускає новий набір марок із зображеннями шести українських маяків. Серію «Маяки України» започаткували у 2009 році та продовжували у 2010 та 2020 роках.

Про це повідомили в компанії.

На марках зобразили маяки Чорного та Азовського морів:

  • Ай-Тодорський та Чаудинський у Криму;
  • Шаганський маяк, що на Одещині;
  • Білосарайський та Бердянський Верхній маяки;
  • Руський Задній — маяк Бузько-Дніпровсько-лиманського каналу в Миколаївській області.

Читайте також: Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

«Українські дороговкази — це більше, ніж просто проблиск світла. Вони символізують прибуття з далеких країв додому. Вони втілюють у собі силу, що допомагає не піддатися стихії та не заблукати в бурхливих хвилях, а повернутися в рідну спокійну гавань»‚ — написали в «Укрпошті».

Автором фото на марках став Олександр Заклецький, дизайн блока, листівок та конверта розробила Оксана Шуклінова. Тираж поштового набору — 50 тисяч примірників.

Нагадаємо, що «Укрпошта» випустить пам’ятні марки про Маріуполь із напиленням з «Азовсталі» (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка «Укрпошти»

Читати далі

Суспільство

Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки

Опубліковано

Нещодавно на «Укрзалізницю» здійснили масштабну кібератаку, внаслідок якої упродовж кількох днів не можна було купити квитки онлайн. Більше того — в частини пасажирів, які вже мали електронні проїзні документи, вони зникли.

Якщо ви зайшли в застосунок, а там немає ваших квитків, не панікуйте — ШоТам розповідає, що робити в цій ситуації.

Що сталося

23 березня 2025 року на офіційних сторінках «Укрзалізниці» почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків, та залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня. 

Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням поїзда. Окрім цього, в «Укрзалізниці» запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безкоштовне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Джерело: «Укрзалізниця»

Та постраждала не тільки купівля — також у багатьох користувачів у додатку зникли квитки, придбані до 22 березня. Щоб впоратися з цією проблемою, «Укрзалізниця» склала алгоритм дій.

Читайте також: У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції

Де шукати квитки: поради «Укрзалізниці»

Якщо ви не знайшли свого електронного квитка, насамперед перевірте, чи до вашого акаунту в застосунку привʼязана email-адреса. Якщо так — найімовірніше, документ у PDF-форматі прийшов на цю пошту. Та може виявитися, що там його немає, — у такому випадку не забудьте переглянути папку «Спам».

Джерело: «Укрзалізниця»

Якщо цей варіант вам не доступний, «Укрзалізниця» пропонує приїхати на вокзал без квитка принаймні за 20 хвилин до відправлення потяга. Таким чином провідник зможе підтвердити оплату проїзного документа у вашому банківському застосунку або за квитанцією.

Окремий алгоритм дій стосується військових, які купували свій квиток через застосунок «Армія+». Таким пасажирам радять написати коментар на фейсбук-сторінці компанії, щоб спеціалісти допомогли якомога швидше підібрати місце.

Як повернути гроші

Якщо у вас змінилися плани щодо поїздки, отримати назад кошти за вже придбаний квиток можна, заповнивши заявку на повернення за посиланням. В «Укрзалізниці» попереджають, що зробити це можна не пізніше, ніж за годину до відправлення потяга.

Та раптом ви скористалися функцією автоматичної купівлі квитка, повернути зарезервовані гроші також можливо. Для цього потрібно заповнити й надіслати ось цю форму.

В обох випадках після підтвердження даних ваші кошти повернуться на картку протягом наступних 30 банківських (робочих) днів.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі