Суспільство
Черкащанка виготовляє оригінальну томатну пастилу
Валентина Демиденко із Черкащини створює пастилу з дарів власного саду та городу.
Про це пише ogorodniki.news.
Виготовленням пастили городниця із села Білозір’я займається 20 років. Спочатку переробляла на вітамінний продукт абрикоси, а потім розширила плодовий асортимент іншими фруктами, ягодами та овочами.
«Коли сама все виростила, у якості врожаю впевнена, — розповідає Валентина. — Навіть жуків власноруч із чоловіком збираємо, щоби не труїти дерева хімією».
Читайте також: Зберегти природу і допомогти нужденним: як працює перший банк їжі в Україні
Кулінарка-експериментаторка ніколи не вишукувала готових рецептів: вона їх вигадувала. Вродили полуниця, вишня, яблука, гарбуз, виноград — спробувала переробити на пастилу. До солодких ягід для балансу смаку треба додати кислі яблука, а до кислих плодів — яблука солодких сортів.
Новим досвідом стала пастила із томатів. Смак новинки високо оцінили всі, хто її коштував.
Ягідно-фруктові заготовки господиня відправляє до морозильної камери. На приготування пастили Валентина Демиденко витрачає майже добу — близько 20 годин, не рахуючи більш тривалого процесу сушіння продукту.
Готова пастила в пакетах розфасовується по контейнерах, де без притоку повітря зберігається півроку.
Нагадаємо, в Україні з’явився заморожений борщ від iceFood.
Усі фото: Суспільне Черкаси.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі