Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Будьте щирими і тримайте в курсі подій. Про що говорити з іноземними клієнтами у період війни

Новини компаній

Опубліковано

В умовах загострення війни український бізнес зазнає збитків, але попри це продовжує працювати.

Як вести комунікацію з клієнтами з-за кордону, зберегти довіру і не втратити репутацію компанії — розповідає Олександр Дьяченко, Delivery Manager в IT-команді NIX.

Будьте відвертими, але не впадайте у відчай 

Пік нервування клієнта припадає на перші дні кризової ситуації. Краще за все не використовувати формулювання на зразок: «У нас все добре», «Постріли чутно, але далеко від нас», «Новини перебільшують ситуацію». Така комунікація може зіграти з вами злий жарт і викликати негатив з боку клієнта. Адже у соцмережах він може побачити абсолютно іншу, куди гіршу картину, ніж почує з ваших слів. Якщо ви показуємо одну сторону медалі, а ЗМІ та соцмережі транслюють геть інше — ризикуєте втратити авторитет і довіру.

Не перетинайте межу між чесністю та жалістю. Відверто скажіть про те, що вам страшно, виплесніть емоції. Вам стане легше, а клієнт зрозуміє, наскільки тяжка ситуація. Але не варто вдаватися до цього під час кожної розмови. Навіть під час війни клієнт чекатиме від вас зібраності та конкретних рішень.

Надавайте апдейти по ситуації в Україні і тримайте в курсі бізнес-процесів

Розгортання військового конфлікту між Україною та Росією бентежило нашого клієнта задовго до загострення стосунків між державами. Восени минулого року ЗМІ активно почали акцентувати увагу на цьому. Звісно, живучи у такому інформаційному шумі, навіть емоційно стійкі люди з часом можуть стати заручниками паніки. Тому діліться з клієнтом лише перевіреними новинами, посилайтеся на офіційні державні джерела.

Читайте також: Доброго вечора, ми з України». 8 брендів, що створюють патріотичні колекції й допомагають ЗСУ

Ваше головне завдання — показати клієнту, що ситуація під контролем, а в разі виникнення труднощів команда впорається з ними. Покажіть, як ви координуєте бізнес-процеси, які сценарії розвитку подій передбачаєте та як будете діяти у тому чи іншому випадку.

Поясніть, чому не вся команда готова до релокації

Особисто для мене це стало справжнім викликом під час спілкування з клієнтом. Він думав, що всі без виключення IT-фахівці нашого проєкту у перший день війни виїхали з Харкова самостійно, або їх примусово евакуювала команда. Тут варто згадати, що спочатку багато хто сподівався «пересидіти» вдома і не кожен був готовий виїхати з тих чи інших причин.

Протягом евакуації наші IT-волонтери збирали по кожній людині детальну інформацію: місцезнаходження, самопочуття, яка допомога потрібна, а також дізнавалися, чому у деякі з них не виїхати з Харкова. Потім ми ділилися із клієнтом конкретними кейсами. Одні фахівці не хочуть залишати рідних та житло, інші — пішли добровольцями на фронт або у підрозділи тероборони та захищають регіон від окупантів.

Такі життєві історії допомогли клієнту заспокоїтися і зрозуміти: якщо людина так говорить, то ми не можемо змінити її позицію. Це вибір кожного, і ми його поважаємо. Однак весь час ми з ними на зв’язку і нагадуємо, що за потреби допоможемо з евакуацією.

Показуйте свою готовність працювати

Нашим IT-спеціалістам вдалося дістатися безпечних місць і повернутися до віддаленої роботи. Однак не можна бути певним, що команда зараз ефективна на всі 100%. Чому так? Відповідь проста — ми всі з вами не відновилися ментально. Люди переживають за рідних, які залишилися на окупованих територіях чи поблизу місць бойових дій, відволікаються на читання новин, повинні йти до укриття під час повітряної тривоги. Так чи інакше це все може позначитися на здатності виконувати повсякденні завдання. У нашому випадку так сталося, що ми звикли жити в режимі команда-проєкт-реліз-успіх. Тому як тільки опанували себе, відповідально поставилися до взятих на себе зобов’язань по проєкту і поступово стали повертатися до поточних задач. Клієнт був приємно вражений такій позиції і подякував нам.

Своєю готовністю працювати навіть у період війни ви показуєте клієнту, що ваша команда — надійний партнер, який за жодних обставин не впустить м’яча і виконає усе обіцяне.

Розповідайте, як компанія турбується про команду 

Очевидно, що кожен клієнт зараз хвилюється про фінансові показники. У сьогоднішній ситуації з поваги до вас та команди клієнт може не сказати про це прямо. Передусім його турбуватиме психологічний стан та безпека команди. Адже успіх його проєкту напряму залежить від самопочуття ваших співробітників. Допоможіть клієнту зрозуміти, в якому стані команда, яку допомогу ви надаєте на рівні компанії.

Читайте також: Керував бізнесом, а тепер – волонтерю. Історія одесита Дениса Когута, який створює бронежилети та «їжаки» для ЗСУ

Раджу вам під час розмови поділитися про те, які є труднощі та як ви їх долаєте, як покриваєте базові потреби людей (їжа, житло, ліки) та яку матеріальну, психологічну, координаційну допомогу пропонуєте. Завдяки цьому вам вдасться знизити рівень переживань клієнта. З одного боку ви розкажете, як дбаєте про команду, з іншого —  сповнете клієнта почуттям впевненості, що за його бізнес не варто зараз хвилюватися. Фахівці, які забезпечують його успіх, отримують необхідну підтримку і повертаються до роботи.

Разом будуйте плани на майбутнє 

Незважаючи на війну, вже сьогодні ви можете показати клієнту, що здатні підтримувати і розвивати його бізнес. Для цього діліться актуальною статистикою про виконану роботу. Наприклад, нам у період релокації вдалося розширити команду талановитими фахівцями та підготуватися до великої сесії планування. Позитивні новини — відмінний аргумент для клієнта, що все під контролем, і ви налаштовані на роботу як зараз, так і в мирному майбутньому.

Суспільство

ЮНЕСКО підтримує Україну: нова програма культурного розвитку

Опубліковано

У штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) в Парижі під час 219-ї сесії ухвалили рішення про дії та програму надзвичайної допомоги Україні.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

«Відтепер генеральний директор ЮНЕСКО здійснюватиме активний моніторинг ситуації в Україні в її міжнародно визнаних кордонах з метою забезпечення безпосередньої участі ЮНЕСКО у заходах для відновлення України в рамках мандата організації», – йдеться в повідомленні. 

Рішенням, зокрема, передбачено здійснення генеральним директором активного моніторингу ЮНЕСКО ситуації після підриву Росією дамби Каховської ГЕС. Результатом моніторингу має стати підготовка плану дій для подолання негативних наслідків для навколишнього середовища у зв’язку з цим екоцидом.

Читайте також: В Україні врятували від злочинців цінний артефакт

Своєю чергою директор із стратегічного планування секретаріату ЮНЕСКО

мобілізувала понад 66 млн дол. для допомоги Україні. 

У МКІП зауважили, що делегації Великої Британії, США, Іспанії, Австрії, Австралії, Франції, Литви, Японії, Італії, Словаччини, Ісландії, Чехії, Німеччини, Чилі, Польщі та Ірландії висловили підтримку суверенітету та територіальній цілісності України у міжнародно визнаних кордонах України, засудили російську агресію й злочини Росії проти культурної спадщини, системи освіти, сектору науки України. 

Крім того, делегати засудили викрадення Росією українських дітей, а також руйнування дамби Каховської ГЕС.

Делегації підтвердили готовність продовжувати фінансову підтримку програм ЮНЕСКО для України в окремих сферах, зокрема для захисту об’єктів культурної спадщини в Одесі, Києві, Львові та інших містах, та закликали організацію продовжувати мобілізувати ресурси для відновлення сфер мандата ЮНЕСКО в Україні. 

Заява групи друзів України в ЮНЕСКО на підтримку України з суворим засудженням російської агресії була оголошена делегацією Великої Британії від імені 44 держав.

Своєю чергою делегація України при ЮНЕСКО у виступі підкреслила важливість надзвичайної допомоги Україні для відновлення сфер мандата організації, які зазнали шкоди внаслідок російської військової агресії. 

«Українці вкотре наголосили, що цілями російських ракетних атак є електростанції, телекомунікації, звичайні житлові будинки та громадський транспорт, тобто цивільна інфраструктура», – зауважили в МКІП.

Нагадаємо, у Великій Британії інженери компанії Evolve Dynamics працюють над розробкою технології, яка може допомогти українським розвідувальним дронам протистояти російським засобами радіоелектронної боротьби.

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Читати далі

Суспільство

У Києві з’явився новий мурал

Опубліковано

У Києві з’явився новий мурал від художниці Фуллен, якій раніше забороняли створювати в столиці.

Про це повідомляє видання “Ти Київ”

Художник Самій Кучерявий з команди Євгенії Фуллен працював над цією роботою, що зображує Михайла Грушевського на вулиці Михайла Котельникова, 51.

Читайте також: В Україні розробили бойовий ШІ-модуль Wolly з дистанційним керуванням

Попри тимчасову заборону на створення нових муралів у Києві, Фуллен висловила намір створити ще один стінопис із Залужним у Подільському районі та мурал, присвячений загиблому Герою Дмитру Коцюбайлу, відомому як “Да Вінчі”.

Поки невідомо, яка буде реакція столичної влади на ці проєкти.

Нагадаємо, у Польщі видали поетичну збірку військової поетеси.

Фото: Ти Київ

Читати далі

Суспільство

У Польщі видали поетичну збірку військової поетеси

Опубліковано

У польському видавництві KIT Stowarzyszenie Żywych Poetów видали переклад поетичної збірки “KOŁO WOJNY” військової і поетки Ярини Чорногуз. 

Про це повідомила поетеса на своїй сторінці у Facebook.

Дякую Радеку Вишневському за увагу до моїх текстів та за довгу й ретельну роботу з виданням. Дякую перекладачці і поетці Анеті Камінській за витончену й уважну роботу з перекладом. Давала багато пояснень військових термінів, до яких Анета знаходила польські відповідники“, — написала вона.

Придбати збірку можна за посиланням.

В Україні збірка “Як вигинається воєнне коло” вийшла 2020 року у видавництві “Фоліо”.

“Це збірка поезій про світ людини з країни, яка завжди вела оборонну війну, аби існувати незалежно. Авторка зустріла цю війну на одному з вигинів її кола як волонтер-медик, а пізніше обрала шлях військової. І незважаючи на біль втрати, відчула, що саме на війні можна зустріти справжність, якої більше ніде немає…” — йдеться в анотації.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки розпочало роботу над інструктивно-методичними рекомендаціями з впровадження технологій штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти.

Фото: Ярини Чорногуз

Читати далі