Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Буде страшно! 10 книжок від українських авторів, які вас точно налякають

Опубліковано

Загадковість і небезпека загробного життя завжди вабили людей, відтіняючи невідому темряву містичними пристрастями та жахливими сюжетами. Жанр горрору поступово закорінюється в українській літературі, розкриваючи свою власну відмінність та багатство.

Твори українських авторів, будь то романи, збірки оповідань чи журнальні публікації, пропонують читачам захоплюючі історії з елементами жахів, психологічних трилерів та містичних загадок.

Редакція ШоТам зробила добірку, яка наповнена як нішевими позиціями, так і відомими на всю Україну творами.

“Краще не читай” Катерина Орловська

Опис:
Родина, яка втратила свій дім, знаходить пристановище на хуторі під Києвом, серед безмежних фруктових садів. Здавалося б, звичайний будинок, але він приховує багато таємниць. Для доньки настав час швидко вирости. Матері доведеться зіткнутися зі своїм страхом перед смертю, який обурюється нав’язливо.

Але найбільше випробування чекає на батька, письменника, що завжди вважав себе неудачником. Тепер він має можливість нарешті стати визначним автором, але якою ціною прийдеться заплатити за цей дар долі? Це історія пошуку опори у втраті всього. Про травму, яка ховається під маскою, поки не розкриється у момент найбільшої вразливості. Про мистецтво та про жертви, які можна зробити заради нього.

Про авторку:
Українська письменниця, яка працює у жанрі жахів, також є літературознавицею та блогеркою. Вона віддає перевагу блуканню лісами та вивченню міфології. Свої перші страшилки написала ще у третьому класі і відтоді не може зупинитися. Захистивши магістерську роботу на тему творчості Стівена Кінґа, вона сподівається, що одного разу випаде нагода поспілкуватися з ним про жахи.

“Дитяча книга” Оксана Вєліт

Опис:
Є певна іронія в тому, що діти часто зазнають досвіду, про який не можна писати у дитячих книжках. Тому збірка, яку ви тримаєте в руках, призначена тільки для дорослих. Вона нагадає про темні сторони дитинства та розповість жахливу казку про Чарівний Потяг, на квиток на який мріє кожна дитина.

“Химороди” Володимир Кузнецов

Опис:
Химороди – то дванадцять історій від похмурого минулого до химерного майбутнього. Сповиті чарами Карпати та охоплений чумою 1630-х Мілан, травень 1945-го у Берліні та Шанхай часів індустріального апокаліпсису в недалекому пост-кіберпанк майбутньому. Розорена Тридцятирічною війною Німеччина та потойбічне українське полісся часів Сагайдачного.

Про автора:
Володимир Кузнєцов, відомий своєю лавкрафтіанською космооперою “Закоłот: Невимовні культи” та темним фентезі “Вогневир”, тут відкривається як автор історичного горору. Його чекає жахливе переплетення реальних імен, місць та фактів з химерами потойбіччя.

“Тіло ТМ” Вікторія Гранецька

Опис:
У 2033 році настане альтернативний світ недалекого майбутнього, де люди перестануть старіти і померати від хвороб завдяки технології “трансплантації” свідомості. Цей світ буде належати всемогутній медичній корпорації “ТІЛО™”, що пропонує обраним вічне життя шляхом завантаження їхніх душ у молоді тіла. Це буде світ, де ви зможете бути щасливими й молодими за прийнятну ціну, або ж стати упослідженими боржниками системи, які стануть постачальниками біоматеріалу для корпорації.

Про авторку:
Вікторія Гранецька – письменниця, авторка чотирьох романів, збірки неримованих поезій “Спротив речей” та концептуальної книги оповідань “Reality Show/Magic Show”. Окремі оповідання перекладені англійською мовою, вірші – польською. Лавреатка літературного конкурсу “Коронація слова”, поетичного фестивалю “Підкова Пегаса”, літературно-мистецької премії ім. М. Коцюбинського.

“Марко Проклятий” Олекса Стороженко

Опис:
За страшні гріхи козака Марка його мати та батько прокляли його на вічне поневіряння, і тепер він блукає по світу в муках, не приймаючи ні землі, ні пекла. Цей містичний сюжет майстерно поєднує історичне минуле з фантастичними переказами запорозької старовини, захоплюючи та заставляючи читача замислюватися. Автор легко вводить нас у таємниче минуле Марка, який несе у торбі за плечима свою важку, неспокійну совість. Повість заставляє сучасного читача задуматися над життям людини та її долею. У збірку також увійшли оповідання О. Стороженка.

Про автора:
Олекса Стороженко (1805-1874) – український письменник, антрополог, етнограф і драматург, що за професією був слідчим-криміналістом та військовим. Він почав писати у 1850-х роках, а його твори часто ґрунтуються на українському фольклорі та подіях з життя українських селян. Ще за життя автора окремі його твори були перекладені німецькою та сербсько-хорватською мовами, а також виставлені в театрах.

“Я бачу, вас цікавить пітьма” Ілларіон Павлюк

Опис:
Київського кримінального психолога Андрія Гайстера відправляють у віддалене селище Буськів Сад як консультанта. Там, взимку, під час ночі, зникла маленька дівчинка. А ще у цьому селищі живе Звір – серійний маніяк, убивств якого місцеві мешканці вважають за краще не помічати…

У цьому проклятому селищі, де всі живуть по колу і не терплять свого життя, розслідування неперервно натикається на тупик. Андрій вірить, що загублена дівчинка, незважаючи на усе, жива, і він знайде її. Проте нікому, крім нього, це не здається важливим.

Про автора:
Майбутній автор кількох книг народився у Скадовську на Херсонщині, проживав на Луганщині, де у 2001 році закінчив навчання в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля на факультеті журналістики. У 2015 році в складі добробату брав участь у війні на Сході України.

“Потойбічник” Сергій Гайдай

Опис:
Одного разу до села Ягудки, розташованого між величними князівствами Терни та широким лісостепом Вольничі, прибув мандрівник на ім’я Сірко. Селяни здавалося, чекали саме його, адже в їхніх краях творилося щось дивне, на що ніхто не мав ради. Неспокійні духи, кровожерливі сутності та інші небезпечні химери – це для Сірка була звична справа. Проте, не цього разу.

Журнал “Бабай”

Опис:
“Бабай” – це проєкт, присвячений “темному” мистецтву, що охоплює жахи, трилер, нуар, дарк-фентезі, міфологію, криваві історії та містику. В цьому фензіні зібрана різноманітна жанрова інформація: про кіно, авторів, “живі” поховання, а також моторошні оповідання, комікси і турнір найяскравіших серійних вбивць. Все це оформлено атмосферно.

“Бабай: Перший кошмар”

Опис:
Забудьте всі стереотипи, які ви чули про Бабая. Він – це розумне, безжальне і небезпечне створіння, яке не турбують компроміси. Якщо він обрав вас як свою мішень, навіть ковдра не збереже вас від його впливу. Він не має одного обличчя, що робить його втіленням страху.

Автори, чиї твори ви читаєте в цій збірці, мають одну мету – подолати ваш страх і довести, що зло існує лише на сторінках книги. Однак, читаючи, не забувайте часом озирнутися за плече: можливо, хтось стоїть позаду вас?

“Танці з кістками” Андрій Сем’янків

Опис:
Ця історія здається простою на перший погляд: патологоанатом Северин не визнають на роботі, йому платять мало, особисте життя руйнується, і самооцінка на мінімумі. Він знаходиться практично на дні, тому він відразу ж зловживає можливістю підзаробити. Пропозиція не легальна, але вона обіцяє йому забезпечене життя. Северин має взяти щось невеличке в уже мертвих людей, що їм не потрібно. Поки що вони мертві, поки що це невеличка дрібниця.

З кожним новим кроком і прийнятим рішенням патологоанатом змінюється: від зневаженого чоловіка на межі алкоголізму він перетворюється на впевнену особистість, а потім і на безпринципного і безжалісного. Скоївши один злочин, він легше вчиняє інші, і так далі. Те, що вчора було неприпустимим, стає для нього новою нормою. Чи зможе він зупинитися, і наскільки далеко зможе піти – це питання, на яке треба буде відповісти.

Про автора:
Лікар, автор блогу MED GOblin та бестселера “Медицина доказова і не дуже”, Андрій, має за плечима понад 14 років роботи в анестезіології та інтенсивній терапії. Окрім медичної практики, він брав участь у міжнародних клінічних дослідженнях та навчав як цивільних, так і військових медиків.



Коментарі

Суспільство

В Одесі активісти демонтували зображення Леніна: «Не має жодної культурної цінності»

Опубліковано

У ніч на 7 вересня в Одесі на площі було демонтовано зображення Леніна та радянську зірку.

Світлини з місця події опублікував громадський діяч Дем’ян Ганул на своїй сторінці у Facebook.

фото: Дем’ян Ганул

Він наголосив, що ці символи не охороняються законом і не мають культурної цінності.

Читати також: Активісти реставрують мозаїку на дитячій художній студії імені Осташинського: фото та як подопомгти

На фото Ганул стоїть поруч з активістом Владиславом Балінським. У своєму дописі Ганул зазначив: «В Одесі впав Ленін, проходив повз, в шоці з цієї новини. А я просив владу зняти його толерантно, ну влада не завжди чує громадськість».

Нагадаємо, що в Києво-Печерській лаврі встановлять пам’ятник Івану Мазепі з «Курчем»: фото.

Фото: Дем’ян Ганул.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Netflix вийде документальний фільм «Яремчук: Незрівнянний світ краси»

Опубліковано

11 вересня на Netflix вийде документальний фільм студії Knife! Films «Яремчук: Незрівнянний світ краси».

Про це повідомляється Netflix.ua.

Усі, хто має підписку на стримінговий сервіс, зможуть переглянути стрічку, яка розповідає про невідомі факти з біографії Назарія Яремчука — «першої української попзірки» та народного артиста УРСР. У фільмі зібрані спогади рідних, друзів і колег про легендарного виконавця.

Читати також: Понад ₴10 мільйонів у прокаті: фільм про Яремчука став найкасовішим в Україні

«Завдяки безмежному таланту, ентузіазму й праці Назарій Яремчук зробив українську пісню модною й відомою по всьому світу», — зазначають автори проєкту.

Фільм «Яремчук: Незрівнянний світ краси» встановив рекорд як найкасовіша документальна стрічка в Україні, зібравши 9,9 мільйона гривень за три вікенди прокату. Це більше, ніж результат фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова, який зібрав дев’ять мільйонів гривень.

Нагадаємо, що Такфлікс випускає добірку короткого метру «Літувати».

Фото: «Яремчук: Незрівнянний світ краси».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українські безпілотники ГУР тепер можуть знищувати цілі на відстані до 1800 км

Опубліковано

Головне управління розвідки України (ГУР) отримало нову зброю — ударні безпілотники, здатні вражати цілі на відстані до 1800 кілометрів.

Про це повідомив начальник ГУР Кирило Буданов, зазначивши, що над розвитком цих дронів працюють найкращі фахівці, зокрема спеціалісти самого ГУР.

«Ці ударні безпілотники використовуються для ураження аеродромів та російських об’єктів, які «працюють на війну», — підкреслив Буданов. — «Військові аеродроми, які є джерелом постійної загрози для мирних українських міст, здригаються від повітряних атак».

Читати також: Уряд спрощує доступ до ринку вибухівки для українських виробників зброї

До повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року в Україні не було виробництва ударних далекобійних безпілотників. Однак із початком війни ринок дронів в Україні зріс у рази.

Однією з причин цього зростання стало обмеження з боку західних партнерів, які не дозволяють Україні використовувати свою зброю для ударів углиб території РФ. Це стимулювало розвиток вітчизняного виробництва далекобійних дронів, які стали важливою частиною української оборони та атакуючого потенціалу.

Нагадаємо, що в Україні відкрили офіс протимінної діяльності ДСНС: які у нього функції.

Фото: ДП «КБ Південне».

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство2 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство1 місяць тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

РЕКЛАМА: