Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Бізнес 18+. Як відкрити секс-шоп та стати дистриб’ютором товарів для дорослих в Україні — досвід

Опубліковано

Товари для дорослих сьогодні вже нікого не дивують. Їх активно купують, тому такий бізнес здатний принести солідний прибуток. Однак так було не завжди! Засновниця бутику 18+ розповіла, скільки часу та грошей знадобилось для запуску, чи легко бути постачальником секс-товарів всесвітньовідомих брендів в Україні та як на карантині інтим-магазин може принести +65% до прибутку.

Олена Аксьонова,

Олена Аксьонова,

засновниця онлайн-бутику “50 Оттенков” та компанії-дистриб’ютора інтим-косметики та іграшок відомих брендів: Fifty Shades of Grey, YESforLOV, Orgie, Bijoux Indiscrets та інших. До старту в бізнесі 18+ мала успішну кар’єру в продажах і бізнес-менеджменті в мультинаціональних корпораціях — Gillette, P&G, Colgate.

“В ліжку не треба відпрацьовувати!”: в індустрію через власний досвід

— Років дванадцять тому мій бойфренд-іспанець наважився запитати: “Мені незручно, але в тебе ж був сексуальний досвід до мене? Як так вийшло, що в ліжку все так… дивно?”. 

Пам’ятаю своє здивування. На той час в мене за плечима вже були і певний досвід, і декілька курсів сексуальної «майстерності». Щиро вірила, що в ліжку я — суперзірка (сміється — ред.).

“Ти ніби робот відпрацьовуєш набір технік, щоб задовольнити мене. А де твоє задоволення? Адже мені не потрібен оргазм, якщо ти не кайфуєш від усього, що відбувається”, — намагався пояснити він.

Це стало для мене разючим відкриттям. На курсах нас вчили, як задовольнити чоловіка. Про насолоду жінки навіть не згадувалося.

Бальзам для догляду за волоссям та тілом з феромонами і афродизіаками THE SECRET 10 в 1 (Orgie, Бразилія-Португалія)

Згодом я відчула, яким чуттєвим може бути секс. Тоді мені захотілося струснути за плечі та привести до тями усіх жінок: “Виявляється в ліжку не треба відпрацьовувати!”. Я провела освітню роботу з подругами, проте думок про бізнес 18+ ще не було. 

Шість років потому почався бум на книги “50 відтінків сірого” і саме тоді мій досвід стратегічного управління і маркетингу чітко вказав мені на перспективу бізнесу. Пам’ятаю, як одного дня я раптом сказала чоловікові: 

Коханий, час мені відкрити секс-шоп. Цей ринок піде вгору!

Запускати бізнес в кризу — варто чи ні

— Криза — це час для нових можливостей. Ми запустилися в лютому 2015-го, коли була активна фаза бойових дій на сході України та глибока криза. Поки більшість сфер сьогодні завмерли, наш бізнес продовжує працювати у нормальному режимі. В складні часи людям хочеться більше радості, а хороший секс — це чудове джерело позитивних емоцій.

Як відкрити інтим-магазин в Україні
Набір для масажу губами — їстівна олія для масажу зі смаком полуниці і зігріваючим ефектом + перо (Orgie, Бразилія-Португалія)

Починати варто з мотивації, позиціювання та постачальників

— Перш ніж відкривати інтим-магазин, варто визначитися навіщо він саме вам. Якщо єдина мотивація “це зараз модно та прибутково” — краще не починати. Як дистриб’ютор, ми щодня отримуємо нові запити на співпрацю і бачимо цілісну картину: дехто стрімко розвивається, але більшість — швидко залишають ідею.

В цьому бізнесі треба “горіти” справою, мати філософію й власний стиль. Одним словом — відрізнятися.

Якщо ж мотивації достатньо, варто визначитися з позиціюванням:

  1. Що продавати — дорожчі якісні товари чи дешевий Китай?
  2. Хто буде переважно купувати — чоловіки чи жінки?
  3. Який формат — магазин-гіпермаркет з тисячами найменувань товарів для сексу чи бутик з персоналізованим підходом?

А далі — пошук постачальників, налагодження обліку та системи опрацювання замовлень. 

Як відкрити інтим-магазин в Україні
По центру: мастурбатори-яйця (Tenga, Японія)

Інтим-магазин: онлайн vs офлайн

— В індустрії секс-шопів — це зовсім різні канали продажу. Офлайн генерує набагато більші обсяги в Україні, проте витрати й ризики також вищі. Ми обрали формат онлайн, орієнтуючись на всесвітні тенденції.

Читайте також: Свій бізнес vs найм: чому іноді бути найманим працівником краще

Стартовий капітал — скільки та для чого

— Сума інвестицій залежить знову ж таки від формату — офлайн чи онлайн. 

Якщо плануєте традиційний інтим-магазин, необхідно додати витрати на оренду та персонал. А їх доведеться оплачувати й на початку, коли майже не буде продажів. Ще один пункт суттєвих витрат — закупівля товарів, щоб наповнити полиці.

У випадку з онлайн — дещо простіше. Ось п’ять пунктів, куди та скільки треба інвестувати: 

Початкова інвестиція в товар для онлайн проєкту є досить невисокою. У постачальників сума мінімальної закупки для нових магазинів різниться, в нас — 5 000 гривень. Як правило, цей товар закуповують для знімання фото- й відеоконтенту для сайтів та соцмереж. 

Більше одиниць закуповувати необов’язково, адже постачальники зазвичай пропонують “дропшипінг” (сайт отримує замовлення і передає його постачальнику, а той — надсилає від імені сайту замовника— ред.). Так, інтим-магазин не інвестує в товар, склад і персонал, що опрацьовує замовлення.

Пошук цікавого товару та новинок

— Найкращий спосіб дізнатися про новинки — вирушити на щорічну виставку Erofame у німецькому місті Ганновер. Вона проходить у жовтні та збирає усі бренди, які презентують новинки. А офіційні дистриб’ютори в Україні їх майже одразу пропонують. Тож закуповувати товар краще лише в офіційних постачальників, які реалізують виключно оригінальну продукцію та мають гарантію на неї.

“Чорна” продукція або підробки

— В українських секс-шопах є підробки. Іноді сам інтим-магазин може продавати їх і не знати про це. Наприклад, якщо спокусилися на дешевший товар у оптовиків, які не є офіційним дистриб’ютором. Ми застерігаємо від покупки та продажу цих товарів, адже одна справа — копія сукні, і зовсім інша — підробка інтимних іграшок та косметики. Йдеться про здоров’я. 

Щоб відрізнити оригінал від підробки необхідно:

  1. Запитати продавця, де він закуповує товар. У відповідь варто вимагати сертифікат від офіційного представника бренду в Україні, що підтверджує оригінальність товару.
  2. З побоюванням ставитися до низьких цін на товари. Коли йдеться про якісні інтимні товари,  вартість на них не може суттєво відрізнятися.

Популярні товари для сексу

— Вже зараз ми бачимо в Україні поступове відображення глобального тренду — попит на якісні секс-іграшки та косметику. Люди все частіше роблять акцент на своєму здоров’ї та віддають перевагу не дешевим китайським товарам, а перевіреним брендам. Хоча ті й дорожчі.

Як відкрити інтим-магазин в Україні
Кліторальний бальзам (Slow Sex by Bijoux Indiscrets,Іспанія)

Дуже модні зараз рідкі вібратори й різні стимулятори для підсилення відчуттів. Не менший попит мають парфуми з сексуальними ароматами, бальзами та олії для догляду за шкірою та волоссям зі збуджувальними ароматами. В постійному топі продажів лишаються вагінальні кульки, функціональні іграшки з цікавим дизайном та управлінням через смартфони.

Іграшки та гелі стануть звичними товарами для споживачів

— Щодо трендів, секс-іграшки та інтим-товари остаточно вийдуть із зони табу та стануть частиною звичайного життя. Як і презервативи, звичними товарами для споживачів будуть іграшки, лубриканти, збуджувальні гелі для жінок, пролонгуючі гелі чи спреї для чоловіків. 

У 2019 році бренд Orgie отримав престижну премію 2019 EAN EROTIX AWARD – Кращий асортимент эротичної косметики

Навіть всесвітньовідомі лідери серед виробників презервативів вже почали розширювати лінійки товарів і пропонують їх у популярних мережевих магазинахз товарами побутової хімії та парфумерії. Проте інтим-магазин має значно ширший асортимент.

 Презервативи Pasante (Великобританія)

Люди стали більш відкриті й самі приходять в інтим-магазин

—  За останні декілька років у суспільстві змінилося ставлення до товарів інтимного призначення. А секс розглядається як невіднятна частина здоров’я і гармонійного життя. Варто лише показати новинки та розповісти подробиці, як їх миттєво скуповують. Ера дешевих гумових фалоімітаторів і підпільних дивних секс-шопів пішла в небуття. Їм на заміну прийшли вишукані інтимні аксесуари та стильні інтим-бутики. 

Як відкрити інтим-магазин в Україні
Кліторальний вібратор-зайчик (Fifty Shades of Grey, Великобританія)

Наші покупці — звичайнісінькі люди

— В Україні секс-шопи й досі оповиті міфами. Один з найбільш популярних: “інтимні товари купують лише збоченці, люди з психічними вадами чи серйозними проблемами”. 

Читайте також: Секс на карантині: як урізноманітнити своє інтимне життя (18+)

Щоправда, у розв’язанні певних проблем ми все ж таки допомагаємо. Мало хто знає, що понад 70% жінок ніколи не відчували оргазм й імітують його. Вони комплексують і не знають до кого звернутися, адже звідусіль чують, що з ними щось не так. Тому вони приходять до нас і вже на наступний день пишуть слова вдячності. Виявляється, вони здатні відчувати оргазм та з ними все добре. 

Наші покупці – звичайнісінькі люди. Найчастіше звертаються жінки, чоловіки та пари. Їх об’єднує бажання покращити своє сексуальне життя та розкрити гаму відчуттів у ліжку й не лише в ньому (сміється — ред). 

Відносна конкуренція

— Якщо говорити про кількість магазинів, то зараз ця сфера дуже конкурентна. Але якщо мати власну “фішку” і відрізнятися від інших — боятися нічого.

Прибуток вже через декілька місяців 

— У нашому випадку бізнес став прибутковим через півтора року. Однак, ми припустилися серйозних помилок і втратили багато часу. На сьогодні бачимо, як інтим-магазини починають стабільно й вдало продавати вже через 2-3 місяці після запуску.

Як відкрити онлайн інтим-магазин в Україні
Кліторальний вібратор “Краще, ніж шоколад”  (Nomi Tang, Німеччина-Гонконг)

Головні помилки — самописний сайт та відсутність просування

— Якби була можливість повернутись на старт бізнесу, я б порадила собі все ж дослухатись до людей з досвідом. Одна справа працювати в мультинаціональних корпораціях, хоч і на керівних посадах. А зовсім інша — підприємництво.

Помилка №1.Розробка самописного сайту замість запуску на готовій платформі

П’ять років тому розробники переконали мене зробити свій сайт. І поки конкуренти на сайтах з готових платформ вже заробляли, я витрачала час, гроші та нерви на доробки.

Помилка №2.Не запланувала гроші на SEO та маркетинг

Сайт “з’їв” забагато коштів, тож на просування нічого не лишилося. А без додаткової реклами, нам майже не вдавалось продавати. 

Дистрибуція — це плани закупок та великі зобов’язання 

— Ми поставляємо товар в більшість провідних інтим-магазинів України. Це велика і важлива частка нашого бізнесу. У нас підписані договори ексклюзивної дистрибуції з багатьма брендами. Кожен з них — ретельно відбираємо і тестуємо, слідкуючи за глобальними тенденціями.

Як відкрити онлайн інтим-магазин в Україні
Набір вагінальних кульок (Nomi Tang, Німеччина-Гонконг)

Щоб стати офіційним постачальником, потрібно знайти цікаві бренди, які ще не представлені в Україні та домовитися про підписання договору. Кожен такий договір — це плани закупок та великі зобовязання перед брендами та магазинами-партнерами. А також не найпростіші умови імпорту. Однак засоби виправдовує мета: ми привозимо та показуємо українцям прогресивні товари, що є за кордоном.

Хоча набагато простіше відкрити інтим-магазин і продавати товар, який вже привезений в Україну. 

В карантин попит продовжує зростати 

— В порівнянні з аналогічними періодами попереднього року у березні продажі зросли на 13%, а у квітні — вже на 65%. Проте ми не лишаємось осторонь пандемії та перераховуємо 15% від усіх продажів на забезпечення лікарів засобами захисту.

Читайте також: Як зберегти попит під час карантину? Чотири історії про те, як бізнесу не закритись у кризу

Позитивні труднощі

— Єдина складність — зростання є швидшим, ніж налагодження процесів. Треба вчасно забезпечувати ринок товаром. І швидко адаптовувати процеси до змін. Але такі труднощі — скоріш позитивні.

Як відкрити онлайн інтим-магазин в Україні
Ерекційне кільце з вібрацією та пультом дистанційного керування (Fifty Shades of Grey, Великобританія)

Проблеми з рекламою товарів в соцмережах 

— Найдієвіші інструменти реклами в Instagram та Facebook для інтим-товарів — заборонені. Хоча рекламувати їх дозволено через контекстну рекламу в Google. Не менш дієвим є крос-маркетинг (перехресна або спільна акція з іншим бізнесом або товаром — ред.). Також наш Instagram-акаунт охоче рекламують блогери. 

Перспективи є: ми частина глобального та швидко зростаючого ринку 18+ 

— У 2018 глобальний ринок товарів для дорослих оцінювався в 15-20 мільярдів доларів. А прогнозований масштаб ринку до 2023 року складає 50-60 мільярдів доларів. Тож якщо і долучатися до цього бізнесу, то саме зараз.

В найближчих планах розширимо асортимент декількома європейськими брендами. Далі на нас чекає низка цікавих проєктів та подальша робота для покращення сервісу — як для роздрібних клієнтів, так і в ролі постачальника.

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі