

Суспільство
Бізнес 18+. Як відкрити секс-шоп та стати дистриб’ютором товарів для дорослих в Україні — досвід
Товари для дорослих сьогодні вже нікого не дивують. Їх активно купують, тому такий бізнес здатний принести солідний прибуток. Однак так було не завжди! Засновниця бутику 18+ розповіла, скільки часу та грошей знадобилось для запуску, чи легко бути постачальником секс-товарів всесвітньовідомих брендів в Україні та як на карантині інтим-магазин може принести +65% до прибутку.

Олена Аксьонова,
засновниця онлайн-бутику “50 Оттенков” та компанії-дистриб’ютора інтим-косметики та іграшок відомих брендів: Fifty Shades of Grey, YESforLOV, Orgie, Bijoux Indiscrets та інших. До старту в бізнесі 18+ мала успішну кар’єру в продажах і бізнес-менеджменті в мультинаціональних корпораціях — Gillette, P&G, Colgate.
“В ліжку не треба відпрацьовувати!”: в індустрію через власний досвід
— Років дванадцять тому мій бойфренд-іспанець наважився запитати: “Мені незручно, але в тебе ж був сексуальний досвід до мене? Як так вийшло, що в ліжку все так… дивно?”.
Пам’ятаю своє здивування. На той час в мене за плечима вже були і певний досвід, і декілька курсів сексуальної «майстерності». Щиро вірила, що в ліжку я — суперзірка (сміється — ред.).
“Ти ніби робот відпрацьовуєш набір технік, щоб задовольнити мене. А де твоє задоволення? Адже мені не потрібен оргазм, якщо ти не кайфуєш від усього, що відбувається”, — намагався пояснити він.
Це стало для мене разючим відкриттям. На курсах нас вчили, як задовольнити чоловіка. Про насолоду жінки навіть не згадувалося.

Згодом я відчула, яким чуттєвим може бути секс. Тоді мені захотілося струснути за плечі та привести до тями усіх жінок: “Виявляється в ліжку не треба відпрацьовувати!”. Я провела освітню роботу з подругами, проте думок про бізнес 18+ ще не було.
Шість років потому почався бум на книги “50 відтінків сірого” і саме тоді мій досвід стратегічного управління і маркетингу чітко вказав мені на перспективу бізнесу. Пам’ятаю, як одного дня я раптом сказала чоловікові:
“Коханий, час мені відкрити секс-шоп. Цей ринок піде вгору!“
Запускати бізнес в кризу — варто чи ні
— Криза — це час для нових можливостей. Ми запустилися в лютому 2015-го, коли була активна фаза бойових дій на сході України та глибока криза. Поки більшість сфер сьогодні завмерли, наш бізнес продовжує працювати у нормальному режимі. В складні часи людям хочеться більше радості, а хороший секс — це чудове джерело позитивних емоцій.

Починати варто з мотивації, позиціювання та постачальників
— Перш ніж відкривати інтим-магазин, варто визначитися навіщо він саме вам. Якщо єдина мотивація “це зараз модно та прибутково” — краще не починати. Як дистриб’ютор, ми щодня отримуємо нові запити на співпрацю і бачимо цілісну картину: дехто стрімко розвивається, але більшість — швидко залишають ідею.
В цьому бізнесі треба “горіти” справою, мати філософію й власний стиль. Одним словом — відрізнятися.
Якщо ж мотивації достатньо, варто визначитися з позиціюванням:
- Що продавати — дорожчі якісні товари чи дешевий Китай?
- Хто буде переважно купувати — чоловіки чи жінки?
- Який формат — магазин-гіпермаркет з тисячами найменувань товарів для сексу чи бутик з персоналізованим підходом?
А далі — пошук постачальників, налагодження обліку та системи опрацювання замовлень.

Інтим-магазин: онлайн vs офлайн
— В індустрії секс-шопів — це зовсім різні канали продажу. Офлайн генерує набагато більші обсяги в Україні, проте витрати й ризики також вищі. Ми обрали формат онлайн, орієнтуючись на всесвітні тенденції.
Читайте також: Свій бізнес vs найм: чому іноді бути найманим працівником краще
Стартовий капітал — скільки та для чого
— Сума інвестицій залежить знову ж таки від формату — офлайн чи онлайн.
Якщо плануєте традиційний інтим-магазин, необхідно додати витрати на оренду та персонал. А їх доведеться оплачувати й на початку, коли майже не буде продажів. Ще один пункт суттєвих витрат — закупівля товарів, щоб наповнити полиці.
У випадку з онлайн — дещо простіше. Ось п’ять пунктів, куди та скільки треба інвестувати:

Початкова інвестиція в товар для онлайн проєкту є досить невисокою. У постачальників сума мінімальної закупки для нових магазинів різниться, в нас — 5 000 гривень. Як правило, цей товар закуповують для знімання фото- й відеоконтенту для сайтів та соцмереж.
Більше одиниць закуповувати необов’язково, адже постачальники зазвичай пропонують “дропшипінг” (сайт отримує замовлення і передає його постачальнику, а той — надсилає від імені сайту замовника— ред.). Так, інтим-магазин не інвестує в товар, склад і персонал, що опрацьовує замовлення.
Пошук цікавого товару та новинок
— Найкращий спосіб дізнатися про новинки — вирушити на щорічну виставку Erofame у німецькому місті Ганновер. Вона проходить у жовтні та збирає усі бренди, які презентують новинки. А офіційні дистриб’ютори в Україні їх майже одразу пропонують. Тож закуповувати товар краще лише в офіційних постачальників, які реалізують виключно оригінальну продукцію та мають гарантію на неї.

“Чорна” продукція або підробки
— В українських секс-шопах є підробки. Іноді сам інтим-магазин може продавати їх і не знати про це. Наприклад, якщо спокусилися на дешевший товар у оптовиків, які не є офіційним дистриб’ютором. Ми застерігаємо від покупки та продажу цих товарів, адже одна справа — копія сукні, і зовсім інша — підробка інтимних іграшок та косметики. Йдеться про здоров’я.
Щоб відрізнити оригінал від підробки необхідно:
- Запитати продавця, де він закуповує товар. У відповідь варто вимагати сертифікат від офіційного представника бренду в Україні, що підтверджує оригінальність товару.
- З побоюванням ставитися до низьких цін на товари. Коли йдеться про якісні інтимні товари, вартість на них не може суттєво відрізнятися.
Популярні товари для сексу
— Вже зараз ми бачимо в Україні поступове відображення глобального тренду — попит на якісні секс-іграшки та косметику. Люди все частіше роблять акцент на своєму здоров’ї та віддають перевагу не дешевим китайським товарам, а перевіреним брендам. Хоча ті й дорожчі.

Дуже модні зараз рідкі вібратори й різні стимулятори для підсилення відчуттів. Не менший попит мають парфуми з сексуальними ароматами, бальзами та олії для догляду за шкірою та волоссям зі збуджувальними ароматами. В постійному топі продажів лишаються вагінальні кульки, функціональні іграшки з цікавим дизайном та управлінням через смартфони.
Іграшки та гелі стануть звичними товарами для споживачів
— Щодо трендів, секс-іграшки та інтим-товари остаточно вийдуть із зони табу та стануть частиною звичайного життя. Як і презервативи, звичними товарами для споживачів будуть іграшки, лубриканти, збуджувальні гелі для жінок, пролонгуючі гелі чи спреї для чоловіків.

Навіть всесвітньовідомі лідери серед виробників презервативів вже почали розширювати лінійки товарів і пропонують їх у популярних мережевих магазинахз товарами побутової хімії та парфумерії. Проте інтим-магазин має значно ширший асортимент.

Люди стали більш відкриті й самі приходять в інтим-магазин
— За останні декілька років у суспільстві змінилося ставлення до товарів інтимного призначення. А секс розглядається як невіднятна частина здоров’я і гармонійного життя. Варто лише показати новинки та розповісти подробиці, як їх миттєво скуповують. Ера дешевих гумових фалоімітаторів і підпільних дивних секс-шопів пішла в небуття. Їм на заміну прийшли вишукані інтимні аксесуари та стильні інтим-бутики.

Наші покупці — звичайнісінькі люди
— В Україні секс-шопи й досі оповиті міфами. Один з найбільш популярних: “інтимні товари купують лише збоченці, люди з психічними вадами чи серйозними проблемами”.
Читайте також: Секс на карантині: як урізноманітнити своє інтимне життя (18+)
Щоправда, у розв’язанні певних проблем ми все ж таки допомагаємо. Мало хто знає, що понад 70% жінок ніколи не відчували оргазм й імітують його. Вони комплексують і не знають до кого звернутися, адже звідусіль чують, що з ними щось не так. Тому вони приходять до нас і вже на наступний день пишуть слова вдячності. Виявляється, вони здатні відчувати оргазм та з ними все добре.
Наші покупці – звичайнісінькі люди. Найчастіше звертаються жінки, чоловіки та пари. Їх об’єднує бажання покращити своє сексуальне життя та розкрити гаму відчуттів у ліжку й не лише в ньому (сміється — ред).
Відносна конкуренція
— Якщо говорити про кількість магазинів, то зараз ця сфера дуже конкурентна. Але якщо мати власну “фішку” і відрізнятися від інших — боятися нічого.
Прибуток вже через декілька місяців
— У нашому випадку бізнес став прибутковим через півтора року. Однак, ми припустилися серйозних помилок і втратили багато часу. На сьогодні бачимо, як інтим-магазини починають стабільно й вдало продавати вже через 2-3 місяці після запуску.

Головні помилки — самописний сайт та відсутність просування
— Якби була можливість повернутись на старт бізнесу, я б порадила собі все ж дослухатись до людей з досвідом. Одна справа працювати в мультинаціональних корпораціях, хоч і на керівних посадах. А зовсім інша — підприємництво.
Помилка №1.Розробка самописного сайту замість запуску на готовій платформі
П’ять років тому розробники переконали мене зробити свій сайт. І поки конкуренти на сайтах з готових платформ вже заробляли, я витрачала час, гроші та нерви на доробки.
Помилка №2.Не запланувала гроші на SEO та маркетинг
Сайт “з’їв” забагато коштів, тож на просування нічого не лишилося. А без додаткової реклами, нам майже не вдавалось продавати.
Дистрибуція — це плани закупок та великі зобов’язання
— Ми поставляємо товар в більшість провідних інтим-магазинів України. Це велика і важлива частка нашого бізнесу. У нас підписані договори ексклюзивної дистрибуції з багатьма брендами. Кожен з них — ретельно відбираємо і тестуємо, слідкуючи за глобальними тенденціями.

Щоб стати офіційним постачальником, потрібно знайти цікаві бренди, які ще не представлені в Україні та домовитися про підписання договору. Кожен такий договір — це плани закупок та великі зобовязання перед брендами та магазинами-партнерами. А також не найпростіші умови імпорту. Однак засоби виправдовує мета: ми привозимо та показуємо українцям прогресивні товари, що є за кордоном.
Хоча набагато простіше відкрити інтим-магазин і продавати товар, який вже привезений в Україну.
В карантин попит продовжує зростати
— В порівнянні з аналогічними періодами попереднього року у березні продажі зросли на 13%, а у квітні — вже на 65%. Проте ми не лишаємось осторонь пандемії та перераховуємо 15% від усіх продажів на забезпечення лікарів засобами захисту.
Читайте також: Як зберегти попит під час карантину? Чотири історії про те, як бізнесу не закритись у кризу
Позитивні труднощі
— Єдина складність — зростання є швидшим, ніж налагодження процесів. Треба вчасно забезпечувати ринок товаром. І швидко адаптовувати процеси до змін. Але такі труднощі — скоріш позитивні.

Проблеми з рекламою товарів в соцмережах
— Найдієвіші інструменти реклами в Instagram та Facebook для інтим-товарів — заборонені. Хоча рекламувати їх дозволено через контекстну рекламу в Google. Не менш дієвим є крос-маркетинг (перехресна або спільна акція з іншим бізнесом або товаром — ред.). Також наш Instagram-акаунт охоче рекламують блогери.
Перспективи є: ми частина глобального та швидко зростаючого ринку 18+
— У 2018 глобальний ринок товарів для дорослих оцінювався в 15-20 мільярдів доларів. А прогнозований масштаб ринку до 2023 року складає 50-60 мільярдів доларів. Тож якщо і долучатися до цього бізнесу, то саме зараз.
В найближчих планах розширимо асортимент декількома європейськими брендами. Далі на нас чекає низка цікавих проєктів та подальша робота для покращення сервісу — як для роздрібних клієнтів, так і в ролі постачальника.
Суспільство

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.
Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.
Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:
«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.




Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко
Суспільство

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.
Про це повідомили в UNITED24.
Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.
Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.
Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)



Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.
Фото обкладинки: Harald Krichel
Суспільство

«Нова пошта» 26 березня нагородила українських волонтерів, благодійні фонди та громадські організації відзнакою «Варті». Її отримали 12 переможців голосування серед українців. Також компанія визначила 21 організацію, що найбільше доклалися до підтримки українців через гуманітарні відправлення.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Хто здобув відзнаку «Варті»
До голосування за переможців долучилися понад 55 тисяч українців. Загалом відзнаку отримали 12 людей та організацій, які працюють у різних сферах.
77-річний Григорій Янченко переміг у номінації «Найстарший волонтер», також відомий як Дядя Гриша. Під час окупації Херсона він вирушав у людні місця з прапором України на кріслі колісному та з увімкненим гімном. Зараз він живе у Запоріжжі, але рідко буває вдома — подорожує містами України, збираючи кошти для військових. Відзнаку Дяді Гриші вручили у Кропивницькому під час чергового збору.
Наймолодшими волонтерками стали 6-річна Олександра та 4-річна Кіра з Харкова. Саша вже отримувала нагороду «Варті» рік тому. Тоді організатори підготували для неї сюрприз — вона побачила батька-військового, якого ненадовго відпустили зі служби. Через місяць чоловік загинув на фронті. Попри втрату, дівчинка разом із подругою продовжує допомагати ЗСУ, вона збирає кошти на маскувальні сітки, турнікети та автівки. Вона отримала відзнаку у річницю загибелі батька.

За технологічність у волонтерстві відзнаку отримав Сергій Стерненко — автор безперервного збору «Русоріз». Стерненко також регулярно демонструє, як FPV-дрони працюють на передовій.
За креативний підхід нагородили блогера з Миколаєва Юрія Степанця, який нині мешкає в Одесі. Він є найвідомішим в Україні коміком на кріслі колісному та ініціатором «неходових зборів» для військових. Волонтер часто наголошує: не всі можуть воювати в ЗСУ, але кожен, попри втому й втрати, здатен бути для ЗСУ на своєму місці.
Читайте також: Волонтеру Фумінорі Цучіко зареєстрували місце проживання в Харкові

За евакуацію нагородили Катерину Андреєву, яка разом із військовими рятує поранених захисників із прикордоння Сумщини та Курщини. Вона також вивозить мирних жителів і покинутих тварин з-під обстрілів. Свою відзнаку Катерина присвятила батькові, який віддав життя за Україну. За медичну допомогу військовим українці висловили вдячність парамедикам з «Госпітальєрів», які врятували тисячі життів, а за підтримку жінок — руху VETERANKA.
Разом із цим відзнаку отримали:
- всеукраїнська благодійна організація Ukrainian Food Foundation за підтримку ВПО;
- Олександр Мізерій за культурний розвиток. Він є лідером гурту «Смерека» з Вінниччини та волонтером, який вже відіграв понад 350 благодійних концертів і зібрав понад 4 мільйони гривень для ЗСУ;
- Андрій Бурахович за допомогу армії своїми руками. Андрій — механік, який майже цілодобово ремонтує автівки для фронту і вже відремонтував понад дві тисячі машин;
- благодійний фонд «Діти героїв» за психологічну допомогу понад 12 тисячам дітей, які через війну втратили одного або обох батьків;
- Анастасія Слюсар — лідерка фонду, який допомагає дітям, зокрема на прифронтових територіях.
«Попри втому, труднощі й втрати, волонтери продовжують рухатися далі — підтримують тих, хто цього потребує, і знаходять нові способи допомагати. Це про людяність, небайдужість і неймовірну силу. Вони працюють не заради відзнак, а просто тому, що не можуть інакше. Ми дякуємо кожному й кожній та завжди будемо поруч», — розповіла співзасновниця «Нової пошти» Інна Поперешнюк.
Переможці за обсягами гуманітарних вантажів
Організатори відзначили 21 організацію та фонд, що найактивніше користувалися послугами «Гуманітарної Нової пошти». Переможців обирали за найбільшими показниками кількості та ваги відправлень, категорії допомоги та її системність. «Нова пошта» відзначила:
- благодійні фонди «На Хвилі» та «Рій» («Допомога армії»);
- благодійні фонди «Медицина Херсонщини» та «Лелека-Україна» («Медична допомога»);
- благодійні організації «Українські сестри та кідфрендлі» та «Співдружність України» («Допомога дітям»);
- громадську організацію «Покликані жити» та благодійний фонд «Летс Хелп» («Допомога людям старшого віку»);
- благодійні організації «З теплом у серці» та «Європейські традиції доброчинності» («Допомога людям з інвалідністю»);
- «Бахмутське товариство захисту тварин “ЛАДА”» та благодійний фонд «Разом добра сила» («Допомога тваринам»);
- громадські організації «Добробат» та «Б50» («Відновлення житла та добробуту»).
- благодійна організація «Громадянин» та громадська організація «Джуніорс» («Спорт та реабілітація»);
- благодійний фонд «Щаслива лапа» («Лідер серед вантажних перевезень);
- міжнародний благодійний фонд «Небайдужі» та громадська організація «Свідомі кияни» («Найбільша кількість відправлень гуманітарного вантажу»).
Разом із цим у номінації «Навігатор допомоги» перемогли Юлія Кудрик й Оксана Миколюк за активне консультування й онлайн-супровід щодо перевезення гуманітарних вантажів.
Як вручали нагороди
Відзнаку вручали місцеві активісти, блогери, лідери думок, представники «Нової пошти», а також люди, які раніше отримували допомогу від волонтерів-переможців.

Про відзнаку «Варті»
«Варті» — це щорічна відзнака для волонтерів від «Нової пошти», яку заснували у 2022 році. Її започаткували для того, щоби підкреслити внесок українських волонтерів і благодійників.
Нагадаємо, «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії.
Фото: «Нова пошта»