

Економіка і бізнес
Бджоляр-переселенець на грант відновив свою справу на Дніпропетровщині
Бджоляр із Луганської області на грант єРобота відновив свою справу на Дніпропетровщині.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства економіки України.
Роман Бурджанадзе – переселенець з Сєвєродонецька Луганської області, 5 років займався бджільництвом, мав власну пасіку, понад 200 вуликів та найманих робітників. Через війну разом з сім’єю змушений був переїхати до селища Булахівка на Дніпропетровщині.
Влаштувавшись на новому місці проживання, чоловік почав шукати можливості відновити улюблену справу. Дізнався про урядову програму єРобота щодо надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу і подав заявку на мікрогрант. Вже отримав кошти і почав їх освоювати.
Читайте також: Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»
Мікрогрант Роман витратить на закупівлю 100 вуликів, сировини та необхідного обладнання. Вже сьогодні за сприяння служби зайнятості на пасіці працює дві внутрішньо переміщені особи.
«Отриманий грант допоможе мені відновити мою підприємницьку діяльність, надати робочі місця людям та сплачувати податки. У планах – рухатись тільки вперед та розвивати свою справу», — зазначив Роман.

З липня 2022 року в Україні запровадили проект єРобота, за яким можна отримати безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розвитку бізнесу. Найзатребуванішою серед українців є програма мікрогрантів «Власна справа», за якою можна отримати до 250 тис. грн.
єРобота містить грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через Портал Дія.
Нагадаємо, на Рівненщині представили старовинну техніку збирання меду.
Також ми повідомляли, як бджоляр із Миколаївщини налагодив експорт меду до Нідерландів.
Фото: me.gov.ua.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay