

Суспільство
Babylon’13 презентував трейлер стрічки «Залізні метелики» про збитий MH-17
Український продакшен Babylon’13 презентував трейлер документального фільму Романа Любія «Залізні метелики», що розповідає про збиття росіянами літака МН-17 на Сході України у 2014 році.
Трейлер стрічки опублікували на ютуб-каналі Babylon’13.
Сюжет стрічки
У фільмі йтиметься про один із найбільших воєнних злочинів в сучасній історії, яких вчинили російські військові. 17 липня 2014 року, керуючи зенітним ракетним комплексом «Бук», вони збили пасажирський літак MH17 у небі над українським Донбасом. 298 громадян різних країн стали жертвами російської агресії.
Дивіться відео: 13-річний саксофоніст організував турне «Херсонщина чекає на ЗСУ»
Тоді здавалося, що жорстка відповідь світової спільноти лише питання часу й саме вона закінчить війну, яку розв’язала рф руками своїх найманців. Але попри жахливі масштаби катастрофи та сотні смертей мирних людей, злочин досі не покараний. Вирок у справі, яка тривала 8 років мають оголосити до 15 грудня 2022 року.
«Залізні метелики» ретельно складає картину збиття малазійського літака МН17 та особливу увагу приділяє російській пропагандистській машині, яка постійно змінювала риторику щодо катастрофи.
При цьому фільм органічно поєднує у собі архівні кадри, вирізки зі справ та фрагментів телеефіру, інтервʼю, документальні спостереження, елементи перформансу та анімацію.
Про прем’єру й авторів фільму
Світова прем’єра фільму планується взимку 2023 року.
Продюсери: Андрій Котляр, Володимир Тихий, Давід Лехмер, Ізабель Бертолон, Богуміла Жлуктенко.
Картину створюють кінооб’єднання «Вавилон’13» у копродукції з TRIMAFILM (Німеччина) і RBB/ARTE (Німеччина) та за підтримки Українського культурного фонду і Державного агентства України з питань кіно.
Читайте також: Протидія насильству та гендерна рівність: як документальне кіно використовують в українській системі пробації
У трейлері використані уривки з аудіо перехоплення розмови російських військових, яке стало одним із доказів у справі рейсу MH17.
Довідка
Вавилон’13 — неформальне кінооб’єднання з виробництва короткометражного та повнометражного українського документального кіно. Засноване у 2013 році. Розпочав свою діяльність коротким відео Prologue, записаним на Михайлівській площі 30 листопада 2013 року.
Нагадаємо, в Україні вийшов документальний фільм про ЧАЕС «Що, якби це сталося знову?».
Фото: скриншот із трейлера.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ