Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Автобус для чотирилапих рятувальників: громадська організація зібрала 1,2 млн. для кінологічної служби ДСНС

Опубліковано

Собаки-рятувальники кінологічної служби, які шукають людей під завалами, отримали новий спеціалізований транспортний засіб. Кошти збирали в рамках благодійного проекту, партнерами виступили Еко-Сфера та “Щенячий патруль” від Paramount. На оснащений для перевезення навчених тварин мікроавтобус зібрали 1,2 млн гривень. 

Пошуково-рятувальна кінологічна група – це справді суперсобаки. Вони треновані працювати в важких умовах міста та атестовані за міжнародними стандартами. У складі групи – тринадцять підготовлених собак, почергово на бойовому чергуванні шестеро чотирилапих рятувальників. 

За період збройної агресії російської федерації проти України підрозділи кінологічної групи допомагали ліквідовувати наслідки надзвичайних ситуацій у Києві, Бородянці, Лютежі, Гостомелі, Ржищеві, Луцьку, Львові, Житомирі, Чернігові, Охтирці, Балаклії, Херсоні, Дніпрі, Запоріжжі, Умані. Вони врятували десятки людей.

Читайте також: Український IT-стартап за допомогою ШІ бореться з російською пропагандою

“Це високопрофесійні собаки високого рангу. Собаки аварійного рятувального загону ДСНС України, головна задача та мета яких – шукати та знаходити живих людей, а потім загиблих у завалах. Також  займаються пошуками людей у горах. Для них повинні бути нормальні умови для пересування, адже їх потрібно доставляти до місця рятувальних операцій, і часто це доволі великі відстані у межах України – як-от нещодавня рятувальна операція у Одесі”, – каже Андрій Твердовський, засновник благодійного фонду “Українські вогнеборці”, партнер проєкту. 

Досі тварини пересувалися непідготовленим транспортом – навіть якщо треба було долати сотні кілометрів. Це ускладнює координацію групи і погано впливає на собак. 

“У них має бути великий автомобіль з нормальним кондиціонуванням та кліматом, адже цим собакам в жодному разі не можна перегріватися, так як їх працездатність від цього знижується”, – пояснює Андрій Твердовський. 

Разом з рятувальниками погодили оптимальне рішення для службового авто –  вантажно-пасажирський мікроавтобус Citroen – в салоні мікроавтобуса є крісла для розміщення кінологів та місце для перевезення необхідного рятувального обладнання. У багажному відсіку встановлено чотири транспортні бокси, обладнана система підігріву та кондиціонування. Це дозволить оперативно їхати на місце пошукової операції та забезпечити комфортні умови для собак.  

Підготовку та обладнання мікроавтобуса виконав провідний виробник рятувальної техніки у Великобританії – North Fire. “Це перший обладнаний автомобіль саме для потреб кінологічних груп. Раніше ми виготовляли для та доставляли в Україну броньовані авто для рятувальників, які займаються евакуацією людей та розмінуванням, а також пожежні автомобілі. При підготовці транспорту для кінологічної групи ми брали за взірець рішення та стандарти, які використовують аналогічні рятувальні підрозділи у Великобританії”, – каже Олівер Норс, CEO North Fire.

Paw Patrol (“Щенячий Патруль”) – це відомий анімаційний всесвіт, який складається з мультсеріалу та двох повнометражних анімаційних фільмів. Головні герої – це песики, хлопчики та дівчатка, які працюють в команді рятувальників та постійно витягують з халеп мешканців Бухти Пригод. Цей бренд подобається малечі і батькам, тому що вчить цінним моральним принципам: допомагати іншим, діяти в команді та робити світ кращим. 

Тож цілком логічно було, що “Щенячий патруль” допоможе підтримати собак, які врятували чимало життів. Ця ідея належить Олегу Гончаруку, керуючому партнеру “Еко-Сфери”, яка випускає соки з героями мультсеріалу. 

З початку війни він заснував благодійний фонд. На момент створення проєкту зі “Щенячим патрулем” “Благодійний фонд Олега Гончарука” вже співпрацював з фондом “Українські вогнеборці” та допомагав кінологічній службі ДСНС.

“Я звернувся в ліцензійне агентство MOOD Space з ідеєю реалізувати проєкт по збору коштів для придбання спеціально обладнаного автомобіля для чотирилапих рятівників людських життів через комунікацію від бренду “Щенячий Патруль”, соки з героями якого випускає “Еко-Сфера”, ліцензіат компанії Paramount в Україні. Моя пропозиція була одразу підтримана колегами і мені швидко допомогли її реалізувати”, – говорить Олег Гончарук.

Механіка проекту була проста: гривня з кожної пачки соків лінійки Paw Patrol зі спеціальною наліпкою йде в фонд, який збирає кошти на спецтранспорт для собак. Мета – 1,2 млн грн. Долучитись могли усі – соки продаються в магазинах біля дому, мережах “Сільпо” та “Аврора”

Нагадаємо, розпочалася третя фаза проекту «Підтримка відновлення України», в межах якої  продовжиться підтримка громад Харківської області, яка наразі зазнає найбільш інтенсивних обстрілів з боку росіян, а також Київської області. Відновлювальні роботи в цих областях проводилися і в попередніх фазах.

Фото: Благодійного фонду “Українські вогнеборці”

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство4 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: