Суспільство
Атака дронів: Генштаб прозвітував про кількість збитих ворожих БПЛА
У ніч на 28 березня росіяни випустили по Україні 15 ударних дронів типу «Шахед». 14 із них було знищено.
Про це зранку, 28 березня, повідомив Генеральний штаб ЗСУ.
«Уночі, для завдання авіаударів, противник задіяв 15 ударних БПЛА типу Шахед-136. 14 з них знищені нашими захисниками», – йдеться у зведенні.
Загарбники використали для атаки на українців крім «шахедів» ще один розвідувальний БПЛА та дві керовані авіаційні бомби. Для їхнього запуску російські винищувачі Су-35 вилетіли з аеродрому «Морозовськ» Ростовської області. Ворог атакував з північного та південно-східного напрямків.
За даними Київської міської військової адміністрації, у столиці протиповітряна оборона знищила близько 10 ворожих БПЛА, що атакували Київ. Зазначається, що внаслідок падіння уламків БПЛА у Святошинському районі виникло загоряння в нежитловій будівлі. Пожежу ліквідовано. За уточненими даними – без жертв.
Читайте також: Олександра Екстер? Хіба це не російська художниця? Час дізнатися більше про амазонку українського авангарду (ТЕСТ)
Відзначимо, що Командування Повітряних сил повідомило про знищення 12 дронів типу «Шахед» та одного розвідувального безпілотника Гранат-4.
Відомо, що поблизу одного з населених пунктів Чернігівської області ЗСУ у ніч на 28 березня знищили ворожий безпілотний літальний апарат. Про це повідомила пресслужба Оперативного командування «Північ».
«Близько 00:30 військовослужбовці Сил оборони Північної області ліквідували поблизу одного з населених пунктів Чернігівщини ворожий БПЛА “Шахед”», — ідеться в повідомленні.
Також з’ясувалося, що на Дніпропетровщині знищено два ворожі БПЛА, один поцілив по підприємству, в результаті сталася пожежа. Про це написав глава обласної військової адміністрації Сергій Лисак.
Нагадаємо, спецпризначенці СБУ знищили російський бронетранспортер ударом дрона-камікадзе.
Також ми розповідали, як воїни 241 бригади територіальної оборони Києва розгромили позиції російських окупантів у Бахмуті.
Фото: facebook.com/AFUkraine.
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі