Суспільство
Американці допоможуть розвивати сільський туризм в Україні
Американське агентство з розвитку USAID починає підтримку сільського туризму в Україні — на Закарпатті і на Півдні країни. Про це повідомив представник програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» Анджей Шафернакер, передає Куркуль з посиланням на УНІАН.
«Ми плануємо запускати два пілотних проєкти — на Бессарабії та Закарпатті, щоб допомагати новим бізнесам розвиватися в сфері сільського туризму», — сказав він.
Чому це важливо?
За словами Анджея Шафернакера, великі міста України досягли успіху в туризмі і навіть створили власний бренд, але туристам не вистачає альтернативних активностей.
«Коли туристи приїжджають до Києва чи Львова, вони насолоджуються кафе, ресторанами, магазинами, якимись визначними пам’ятками в центрі. Але більше їм вибирати нема з чого. Тому USAID дійсно хоче вкластися в розвиток сільського туризму. Це хороша альтернатива з великими очікуваннями, для якої можна розробити свій дизайн, свою продукцію та послуги», — сказав він.
Скільки коштів вкладуть?
Підтримка українського сільського туризму буде здійснюватися в рамках п’ятирічної комплексної програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» з бюджетом в 40 млн грн. З них 12 млн грн будуть виділятися у вигляді грантів на проєкти в сферах туризму, інформаційних технологій, харчової промисловості та інших сферах економіки.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі