Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Американська компанія AeroVironment передає Україні 100 безпілотних комплексів

Опубліковано

Американська компанія AeroVironment, відома своїми військовими безпілотниками, передає 100 безпілотних авіаційних систем Quantix Recon і послуги з навчанню Міністерству оборони України та Силам териториальної оборони.

Про це повідомили на офіційному сайті компанії і в твіттері.

Президент і головний виконавчий директор компанії Вахід Навабі відзначив, що безпілотник може літати непоміченим для противника і не піддаватися впливу радіочастотних перешкод. Це забезпечить точну і швидку розвідку віддалених та недоступних районів поля бою.

Дивіться відеоЯк менеджер Укрпошти збив ворожий СУ-34 вартістю $65 млн

Використовуючи оперативні розвідувальні дані, які зібрані Quantix Recon, оператори можуть проводити швидке планування місії.

«AeroVironment має честь підтримувати народ України», – додав Навабі.

Як пише defence-ua.com, новий гібридний безпілотник Quantix Recon спроможний вирішувати розвідувальні завдання швидко, автономно та з можливостями «зору» навіть через рослинні хащі. Цей БПЛА простий у використанні, повністю автоматизований і запускається без рук.

Унікальна гібридна конструкція безпілотника Quantix Recon поєднує переваги вертикального злету і посадки з дальністю, швидкістю та ефективністю безпілотного літального апарату з фіксованим крилом. Він стартує вертикально з будь-якого майданчика, навіть поміж будівлями чи деревами. Потім безпілотник переходить у горизонтальній політ. Приземлення у визначену точку – також вертикально.

Читайте також«На фізиці говоримо про Bayraktar». Історія вчителя-тероборонівця з Переяслава, який проводить уроки прямо на блокпосту

За 45 хвилин польоту (це визначається можливостями акумулятора ) Quantix Recon здатний провести докладне обстеження до 1,6 квадратних кілометрів або 20 лінійних кілометрів. Режими автоматичного польоту користувач може обрати заздалегідь – або за маршрутом, або навколо конкретних об’єктів чи площ.

Оператор спостерігає за об’єктами на землі за допомогою планшету. Завдяки функції програми Quick-Look HD користувач може збільшити масштаб зображення і наблизити об’єкт настільки близько, що можна буде побачити деталі розміром декілька сантиметрів.

Quantix Recon оснащений двома 18-мегапіксельними камерами. Одна – кольорова високої роздільної здатності, інша – багатоспектральна.

На відміну від звичайної камери, багатоспектральна дозволяє отримати унікальні зображення як площі, так і конкретного об’єкта на цій площі. Зокрема — зелений танк у зелених хащах при роботі кольорової камери оператор може і не побачити. А гіперспектральна камера одразу виявить і виділить танк серед зелені.

Читайте такожЗамість NLAW і Bayraktar. Яка українська техніка та зброя нищить російських окупантів? (ТЕСТ)

Безпілотник може проводити розвідувальні операції у режимі, коли він є абсолютно нечутливий для впливу ворожих систем радіоелектронної боротьби. Адже радіочастотний безшумний режим Quantix Recon дозволяє йому виконувати місії непоміченим.

Нагадаємо, на Луганщині нацгвардієць збив російський безпілотник з АК-74.

Фото: defence-ua.com.

Суспільство

ЮНЕСКО підтримує Україну: нова програма культурного розвитку

Опубліковано

У штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) в Парижі під час 219-ї сесії ухвалили рішення про дії та програму надзвичайної допомоги Україні.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

«Відтепер генеральний директор ЮНЕСКО здійснюватиме активний моніторинг ситуації в Україні в її міжнародно визнаних кордонах з метою забезпечення безпосередньої участі ЮНЕСКО у заходах для відновлення України в рамках мандата організації», – йдеться в повідомленні. 

Рішенням, зокрема, передбачено здійснення генеральним директором активного моніторингу ЮНЕСКО ситуації після підриву Росією дамби Каховської ГЕС. Результатом моніторингу має стати підготовка плану дій для подолання негативних наслідків для навколишнього середовища у зв’язку з цим екоцидом.

Читайте також: В Україні врятували від злочинців цінний артефакт

Своєю чергою директор із стратегічного планування секретаріату ЮНЕСКО

мобілізувала понад 66 млн дол. для допомоги Україні. 

У МКІП зауважили, що делегації Великої Британії, США, Іспанії, Австрії, Австралії, Франції, Литви, Японії, Італії, Словаччини, Ісландії, Чехії, Німеччини, Чилі, Польщі та Ірландії висловили підтримку суверенітету та територіальній цілісності України у міжнародно визнаних кордонах України, засудили російську агресію й злочини Росії проти культурної спадщини, системи освіти, сектору науки України. 

Крім того, делегати засудили викрадення Росією українських дітей, а також руйнування дамби Каховської ГЕС.

Делегації підтвердили готовність продовжувати фінансову підтримку програм ЮНЕСКО для України в окремих сферах, зокрема для захисту об’єктів культурної спадщини в Одесі, Києві, Львові та інших містах, та закликали організацію продовжувати мобілізувати ресурси для відновлення сфер мандата ЮНЕСКО в Україні. 

Заява групи друзів України в ЮНЕСКО на підтримку України з суворим засудженням російської агресії була оголошена делегацією Великої Британії від імені 44 держав.

Своєю чергою делегація України при ЮНЕСКО у виступі підкреслила важливість надзвичайної допомоги Україні для відновлення сфер мандата організації, які зазнали шкоди внаслідок російської військової агресії. 

«Українці вкотре наголосили, що цілями російських ракетних атак є електростанції, телекомунікації, звичайні житлові будинки та громадський транспорт, тобто цивільна інфраструктура», – зауважили в МКІП.

Нагадаємо, у Великій Британії інженери компанії Evolve Dynamics працюють над розробкою технології, яка може допомогти українським розвідувальним дронам протистояти російським засобами радіоелектронної боротьби.

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Читати далі

Суспільство

У Києві з’явився новий мурал

Опубліковано

У Києві з’явився новий мурал від художниці Фуллен, якій раніше забороняли створювати в столиці.

Про це повідомляє видання “Ти Київ”

Художник Самій Кучерявий з команди Євгенії Фуллен працював над цією роботою, що зображує Михайла Грушевського на вулиці Михайла Котельникова, 51.

Читайте також: В Україні розробили бойовий ШІ-модуль Wolly з дистанційним керуванням

Попри тимчасову заборону на створення нових муралів у Києві, Фуллен висловила намір створити ще один стінопис із Залужним у Подільському районі та мурал, присвячений загиблому Герою Дмитру Коцюбайлу, відомому як “Да Вінчі”.

Поки невідомо, яка буде реакція столичної влади на ці проєкти.

Нагадаємо, у Польщі видали поетичну збірку військової поетеси.

Фото: Ти Київ

Читати далі

Суспільство

У Польщі видали поетичну збірку військової поетеси

Опубліковано

У польському видавництві KIT Stowarzyszenie Żywych Poetów видали переклад поетичної збірки “KOŁO WOJNY” військової і поетки Ярини Чорногуз. 

Про це повідомила поетеса на своїй сторінці у Facebook.

Дякую Радеку Вишневському за увагу до моїх текстів та за довгу й ретельну роботу з виданням. Дякую перекладачці і поетці Анеті Камінській за витончену й уважну роботу з перекладом. Давала багато пояснень військових термінів, до яких Анета знаходила польські відповідники“, — написала вона.

Придбати збірку можна за посиланням.

В Україні збірка “Як вигинається воєнне коло” вийшла 2020 року у видавництві “Фоліо”.

“Це збірка поезій про світ людини з країни, яка завжди вела оборонну війну, аби існувати незалежно. Авторка зустріла цю війну на одному з вигинів її кола як волонтер-медик, а пізніше обрала шлях військової. І незважаючи на біль втрати, відчула, що саме на війні можна зустріти справжність, якої більше ніде немає…” — йдеться в анотації.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки розпочало роботу над інструктивно-методичними рекомендаціями з впровадження технологій штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти.

Фото: Ярини Чорногуз

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство7 днів тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство1 тиждень тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

Суспільство1 тиждень тому

Думав, що гранти виграють лише «свої». Як кондитер з Київщини почав створювати українські макарони

Його соцмережі — це поєднання естетичного задоволення та вибуху смакових рецепторів. А різнокольорові макарони, які...

РЕКЛАМА: