Суспільство
Українські калімби: майстри з Приазов’я виготовляють старовинний музичний інструмент (ВІДЕО)
Якщо не знаєте, чим зайнятися, коли немає світла-інтернету, є ідея – зіграти на калімбі.
Незвичний інструмент виготовляють майстри із Приазов’я. Їхню історію розповідає ШоТам.
Калімби замовляють навіть на передову
Владислав і Дмитро майстрували по 100 калімб за місяць, доки їхнє рідне село Чкалове на Херсонщині не окупували росіяни.
У квітні хлопцям вдалося вирватися з окупації. Нині їхня майстерня DEKY працює на два міста – Здолбунів і Коломию.
«Ми поділили виробництво десь приблизно навпіл по складності. Дмитро виробляє в себе металеві частини, я – дерев’яні», — Владислав Кислих, співзасновник майстерні DEKY.
На збір калімб тепер іде більше часу і грошей. А ще виникли проблеми з постачанням деталей із-за кордону.
Перейшли на виробництво з українських матеріалів
Та майстри не розгубилися і повністю перейшли на українське виробництво.
«Це стало поштовхом для нас, щоб робити все повністю в Україні, самим виробляти ці кріплення та металеві язички, які ми замовляли до цього в Китаї», — Владислав Кислих, співзасновник майстерні DEKY.
Владислав додає, що весь матеріал, який використовують майстри, виготовлений в Україні. Це метал із металургійного заводу в Запоріжжі. Також це деревина, яку хлопці закуповують Україні: дуб і ясен.
Тепер це 100-відсотково український продукт і зроблений українськими руками.
Хлопці не знали, чи буде під час війни попит на їхній продукт. Просто повернулися до справи, яку люблять і хочуть зберегти. Але несподівано для самих майстрів попит є.
Читайте також: У пошуках Містера Кота. Друзі-переселенці відкрили кав’ярню «КІІТ» у Львові
«Люди беруть ці інструменти, бо вони заспокоюють. Багато відгуків від клієнтів, що калімба допомагає відпочити. Її замовляли захиснику, який лежав у госпіталі, щоб він міг відпочивати, граючи на калімбі. Також замовляли на передову нашому військовому хірургу, щоб він міг, коли не працює, трохи відпочити і пограти на калімбі», — Владислав Кислих, співзасновник майстерні DEKY
«Ніколи не думав, що інструмент, який ми робимо, може давати людям такі емоції, таку радість, про які вони нам пишуть у зворотньому зв’язку», — Дмитро Дем’яненко, співзасновник майстерні DEKY.
Майстри вірять у швидку Перемогу та розучують особливу мелодію.
Нагадаємо, на Полтавщині волонтер виготовляє для укриттів бандеролавки та петлюростоли.
Також у Запоріжжі коваль створив для аукціону 2-метрову скульптуру з уламків ракет.
Суспільство
волонтерка, фахівчиня з HR
Їхати за 700 км від столиці ми не планували
Буквально за два дні знайшла дуже дешеву хатинку й кинула чоловіку: «Невже це реальна ціна така?». Бо знайти будинок до 5 тисяч доларів у горах — це щось фантастичне. Діма подзвонив продавцеві — все правильно!
Вигоріла й шукала своє місце сили
Відразу відчула, що це моя хата
Без автомобіля тут ніяк
До найближчого магазину — 3-4 км, бо село величезне. Ми живемо на краю, і наші сусіди — це переважно жінки похилого віку: їм потрібно й на пошту по пенсію з’їздити, і якусь там посилку від рідні забрати, і просто на базар, в магазин, або, не дай Бог, в аптеку чи до лікаря. Ми з Дімою одразу сказали новим сусідам, що будемо в цьому плані допомагати.
Виручає OLX: собі — шини, військовим — запчастини
Діма копав криницю в гіпсі
Толоки — це чудовий спосіб інтегруватися в громаду
Толоки — це, по-перше, дуже крута комунікація з сусідами та місцевими жителями загалом. По-друге, це така дуже українська тема, тому що, допомагаючи, ми руйнуємо міф «моя хата скраю»: де б не була наша хата, треба завжди підтримувати одне одного.
У кожного десь є «своє» село
Коментарі
Суспільство
Швеція допомагає Україні відновлювати будинки в деокупованому селі Зміївка на Херсонщині. У 1782 році його заснували шведські поселенці, а у 2008 році село відвідали король та королева цієї держави.
Про це повідомив посол Швеції в Україні Мартін Оберг, передає Укрінформ.
Підтримка від Швеції
Як вказує посол, Швеція започаткувала проєкт підтримки цього села у вересні 2024 року. У його межах профінансують відновлення будинків у Зміївці, а також організують літній відпочинок дітей у Швеції та відновлення культурної спадщини села.
Читайте також: Євген Клопотенко запускає бренд 100РОКІВ для популяризації українських продуктів
«Звичайно, це лише маленька частина, як Швеція підтримує Україну. Ця допомога — від гуманітарної і до озброєння. І ми це робимо не лише тому, що ми любимо Херсон, але й тому, що Україна бореться за ті ж цінності, які в нас є», — сказав Мартін Оберг.
Село знаходиться практично на лінії фронту — на правобережжі Дніпра. Тому воно потерпає від російських атак.
Нагадаємо, що український баяніст зібрав у Нідерландах на п’ятий реанімобіль для Сил оборони (ФОТО).
Фото обкладинки: Linus Sundahl-Djerf
Коментарі