Суспільство
Аеропорт Риги виправив написання двох українських міст
Найбільший у країнах Балтії аеропорт змінив написання столиці України з Kiev на Kyiv та Львова на Lviv замість Lvov.
Про це повідомляє посольство України у Латвії.
“Міжнародний аеропорт Риги приєднався до української кампанії #CorrectUAі відтепер до 5 прямих рейсів між Ригою та #KyivNotKiev і #LvivNotLvov доступні з прекрасної столиці Латвії”, – повідомили у диппредставництві.
Найбільший міжнародний аеропорт Швейцарії змінив написання столиці України відповідно до української транслітерації.
Відповідно до 10-ї Конференції ООН щодо стандартизації географічних назв, МЗС України закликало світову спільноту писати “Київ” латиницею, згідно з українською формою назви, замість радянського зразка.
Читайте також: Три найбільші аеропорти Польщі змінили написання назв українських міст
Раніше Міжнародний аеропорт у Франкфурті-на-Майні почав використовувати правильну назву Києва, а Міжнародний аеропорт Мюнхена став першим аеропортом Німеччини, який використовує назву Києва латиницею відповідно до української транслітерації.
Чому це важливо?
Україна є незалежною вже 28 років, проте й досі назву нашої столиці Києва перекладають на англійську з російської. Саме тому восени 2018 року у Міністерстві закордонних справ розпочали кампанію #CorrectUA. Вона має популяризувати написання латинськими літерами назв українських міст – #KyivNotKiev, #KharkivNotKharkov, #LvivNotLvov, #OdesaNotOdessa. Після цього аеропорти світу поетапно на своїх табло почали виправляти правопис українських міст.
Суспільство
В Україну вдалося повернути нацгвардійців, зокрема бійців бригади «Азов», прикордонників, воїнів Збройних сил та Військово-морських сил України.
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
Військові захищали Маріуполь, Чорнобильську АЕС, острів Зміїний та стримували росіян на різних напрямках фронту. Серед захисників є солдати, сержанти та офіцери. Також в Україну повернули двох цивільних, яких росіяни захопили в Маріуполі.
«Ми працюємо, щоб звільнити з російського полону кожного й кожну. Це наша мета. Ми нікого не забуваємо. Дякую команді, яка робить усе, щоб наші люди поверталися. Дякую всім партнерам, зокрема ОАЕ, хто допомагає нам у цьому»‚ — зазначив Володимир Зеленський.
Читайте також: Україна отримала 150 млн євро на створення далекобійних дронів, ракет та артилерії
Як вказують у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, загалом з російського полону у межах роботи штабу вже повернули 3956 людей, з яких у 2024 році — 1358.
Нагадаємо, що за 2024 рік через UNITED24 зібрали понад 13 мільярдів гривень.
Фото: фейсбук-сторінка Володимира Зеленського
Коментарі
Суспільство
- пандуси;
- інклюзивні вбиральні та спеціальні місця для людей з інвалідністю;
- навігацію шрифтом Брайля;
- кріплення для велосипедів;
- порти Type-C та USB для зарядки пристроїв.
Коментарі
Суспільство
На що спрямували допомогу
- повітряні та морські дрони;
- роботизовані платформи;
- транспортні засоби.
Про фонд UNITED24
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Коментарі