Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Не тільки море: 8 унікальних місць Одещини, які варто відвідати кожному туристу

Опубліковано

Куди збираєтесь їхати цього літа? Звісно, у більшості українців першою у списку буде саме Одеса. А як інакше – безкрає море, золотистий пляж, палюче сонце та місцевий колорит. Однак, Одеська область – це не тільки про цілодобове засмагання на березі моря. Тут є безліч унікальних місць, які варто відвідати кожному туристу – і таємничі підземелля, і руїни давніх місць, і неймовірні лимани, і навіть частинка Венеції. Пропонуємо вам швиденько записати наступні 8 місць у свій список must visit в Одеській області.

Вилкове – українська Венеція

На півдні Одеської області є невелике унікальне містечко Вилкове, яке ще називають українською Венецією. Цей мальовничий населений пункт знаходиться прямо в дельті Дунаю, де річка впадає у Чорне море.

Туристу варто прогулятись у центрі міста і подивитись на унікальні канали-вулиці. Стара частина міста розташована на воді, по яких переміщаються на місцевих гондолах і моторних човнах. Тому вам можуть влаштувати невеликий круїз по Вилковому. А також можна відвідати старовірівський та православний храми, подивитись твори місцевого художника та спробувати місцеве вино.

Читайте також: Де подорожувати в Україні? 6 містичних замків та фортець

До речі, у Вилковому досі живуть старовіри, які не визнають жодних благ цивілізації. Тому похід до них в гості можна також додати до туристичного маршруту.

Як дістатись: з Одеського автовокзалу “Привоз” ходить автобус до Вилкове.

Садиба улюбленого пацієнта Фрейда

У двадцяти п’яти кілометрах від Одеси, у селі Василівка можна побачити руїни величезного двоповерхового маєтку. Садиба була побудована в середині 19 століття генерал-майором Василем Дубецьким. Кажуть, що архітектором, ймовірно, був Франц Боффо – автор легендарних Потьомкінських сходів в Одесі.

Останнім власником маєтку був Сергій Панкеєв, або як його ще називали – “людина-вовк”. Чоловік страждав на зоофобію (і водночас хотів мучити тварин) та нічні кошмари. Саме у цій садибі йому наснився сон про білих вовків, які надсилали йому сигнали очима. Відтоді чоловік до кінця життя вважав себе вовком.

Панкеєв був улюбленим пацієнтом Зигмунда Фрейда і саме про нього психолог написав книгу “З історії одного дитячого неврозу”, яка стала настільною книгою психоаналітиків усього світу.

Як дістатись: можна доїхати на транспорті, який прямує в Кишинів.

Нерубайські катакомби – підземний світ Одещини

В Одесі життя вирує не тільки на березі моря, а й під землею. У передмісті розташовані старовинні підземні виробки кінця 19 – початку 20 століть. Протяжність катакомб – 3 тис. метрів. Вони являють собою грандіозний і дивовижний лабіринт. Тут круглий рік зберігається однакова температура, рівна чотирнадцяти градусам тепла, їх глибина у деяких місцях досягає ста метрів.

Під час Великої Вітчизняної війни в Одеських катакомбах ховались партизанські загони. Під час екскурсії ви зможете ознайомитись з історією їх боротьби з німецько-фашистськими загарбниками. У катакомбах представлені атрибути побуту та зразки зброї. Можна відвідати кухню, лазню, чоловічий і жіночий гуртожитки, навчальний тир і меморіальний зал. Про Одеські катакомби ходить чимало легенд. Кажуть, що тут живуть привиди і печерна людина, а ще захований справжній склад.

Читайте також: Подорож під землю: 8 українських печер, які варто відвідати

Як дістатись: від автостанції “Привоз” сюди ходить регулярне маршрутне таксі.

Маєток Курисів

Якщо під’їхати до села Петрівка, що за 77 км від Одеси, можна побачити ще з траси мінарети. Ні, це зовсім не мечеть. У селі розташована височезна світська будівля, яка сотню років прослужила садибою.

Цей палац, який був побудований у 1820 році, має складну архітектуру. Будівля слугувала літньою резиденцією родини Курисів (таємний радник і друг Суворова). Згодом його повністю перебудували й розширили, створивши справжній шедевр архітектури – Мавританский палац. Проте, в маєток влучила блискавка і через велику пожежу тут залишились тільки руїни. Але і ці руїни однаково вражають своєю красою. 

За легендами, під палацом були заховані коштовності. Говорять, що в цих колекціях були роботи Антоніса ван Дейка, Альбрехта Дюрера, Карла Брюллова, Олексія Венеціанова. Довкола замку і усипальні Курисів дійсно знайшли багато підземель, але ніяких цінних предметів мистецтва там не виявилось.

Як дістатись: добратися можна будь-яким транспортом у Вознесенському напрямку.

Лікувальні грязі на Хаджибейському лимані

За 7 кілометрів від Одеси розташований унікальний Хаджибейський лиман. І хоча він знаходиться дуже близько до Чорного моря, проте з ним не з’єднаний. Його відокремлює п’ятикілометрова смуга з піску і черепашок. Хаджибейський лиман має протяжність 31 кілометр та площу – 70 квадратних кілометрів.

Ще запорізькі козаки і чумаки були тут частими гостями. А все тому, що тут були величезні поклади солі. З часів Російської імперії лиман почав активно розвиватися як грязьовий курорт. Сюди приїжджають туристи і відпочивальники заради чорної глини, яка допомагає при захворюваннях опорно-рухового апарату. А ще тут дуже різноманітний рибний світ, тому лиман є ласим місцем для любителів порибалити.

Як дістатись: доїхати з Одеси сюди можна на трамваї або на автомобілі.

Жевахова гора

Якщо ви любите гори, то в Одесі вони теж є. Жевахова гора швидше схожа на пагорб, висотою всього 40 метрів, проте звідси відкривається неймовірний краєвид на місто.

Назва гори прижилась завдяки генерал-майору Івану Жевахову, який збудував маєток на одному з її схилів. І сьогодні це єдине місце, яке вільне від забудови. Тут випасають худобу, добувають глину і хочуть створити етнографічний музей просто неба.

Під час розкопок вчені знайшли величезну яму, яку, як виявилось, використовували для розпалювання жертовних вогнищ. На її дно кидали амфори, керамічний посуд, безліч кісток, причому, перш ніж кинути, речі навмисно ламали й розбивали, що символізувало їхню смерть, а яма – світ мертвих. Це місце точно варто відвідати, адже крім неймовірного краєвиду, воно оповите містикою та загадками

Як дістатись: доїхати до Жевахової гори можна маршруткою №105 від зупинки “Привоз”.

Озеро Кагул –  місце для дикого відпочинку

Неймовірно чисте озеро, дика природа та піщаний берег – ідеальнішого варіанту для відпочинку просто не вигадати. Озеро Кагул, що розташоване в Ренійському районі Одеської області, є саме таким місцем.

Читайте також: 7 неймовірних озер в Україні, про які ви не чули

Якщо ви любителі дикої природи та тиші, то варто приїхати сюди на кілька днів з наметами. Тут неймовірне степове повітря, яке дарує заряд бодрості, а також прекрасні краєвиди. І саме тут – місце гніздування багатьох птахів, їх гнізда можна побачити в вапняних скелях.

Як дістатись: від Одеси до озера Кагул веде траса М15 (Е87). Відстань від Одеси до озера по трасі М15 – близько 300 км. Також з міста сюди можна дістатись маршрутним таксі.

Давньогрецьке місто Тіра

Ви точно чули про Аккерманську фортецю. Але чи знали, що поруч є одне з найстаріших міст світу, якому близько 2500 років? Археологи вже понад століття намагаються розгадати всі таємниці руїн давньогрецького міста Тіра.

Тут регулярно знаходять скарбниці історії – підвали будинків, знаряддя праці, стародавні статуї, прикраси, монети і т.д. Якщо ви любителі історії, то обов’язково відвідайте Білгород-Дністровський, а саме Тіру. Тут ви зможете побувати на місці розкопок старовинного міста, поринути у світ середньовічних танців, лицарських турнірів та викарбувати власні монети.

Як дістатись: добиратись до міста краще автомобілем трасою Р 70/Р70. Але сюди ходять також маршрутки та електрички.

Суспільство

Jerry Heil та alyona alyona випустили нову спільну пісню

Опубліковано

Представниці України на “Євробаченні-2024”, Jerry Heil та Alyona Alyona, випустили ще один спільний трек під назвою “Подоляночка” (Get Up) 12 травня.

Про це Jerry Heil повідомила у своєму Instagram.

Послухати пісню можна тут.

Про пісню

За словами Jerry Heil, вона розпочала працювати над цією композицією ще під час навчання в Музичному коледжі Берклі в Массачусетсі, США. Пізніше до неї додали куплет для реперки Alyona Alyona.

Читати також: В Києві почали встановлювати громадські мініпростори з вуличними меблями та зеленню

Перед участю в національному відборі на конкурс “Євробачення” співачки вибирали між двома варіантами – “Teresa & Maria” та “Подоляночка”. Як відомо, вони обрали першу пісню, з якою перемогли у вітчизняному шоу та представили Україну на міжнародній сцені в Мальме, де посіли третє місце. Реліз “Подоляночки”, своєю чергою, відклали на день після фіналу пісенного конкурсу.

Jerry Heil поцікавилася в підписників, яка композиція, на їхню думку, підійшла б краще для участі на “Євробаченні”. 92 % респондентів все ж обрали “Teresa & Maria”.

Приспів пісні “Подоляночка” – це англомовна версія однойменної народної веснянки.

Нагадаємо, що Олександр Терен став новим учасником шоу “Холостяк”.

Фото: Instagram Jerry Heil.

Читати далі

Суспільство

В Українському домі стартує виставка про супротив українців в окупації

Опубліковано

Виставку про ненасильницький спротив українців на окупованих територіях під назвою “Небачена сила” відбудуть в Українському Домі вже в травні.

Про це повідомляють в Українському домі.

Про виставку

“Небачена Сила” – виставка, присвячена сучасному ненасильницькому опору українців на окупованих територіях, яка відкриється 18 травня на 5-му поверсі Українського Дому.

Читати також: “Укрпошта” анонсувала аукціон посилок, які ніхто не забирав протягом півроку

У виставковому просторі об’єднано різноманітні інформаційні, мистецькі та інтерактивні елементи. Секції, присвячені рухам “Зла Мавка” та “Жовта Стрічка”, будуть розташовані поруч з відео Ukraïner з проєкту “Деокупація”, поетична інсталяція від PEN Ukraine, де також будуть показані відеоісторії про поранені об’єкти культури в Тростянці та Охтирці.

Експозиція, що включає роботи Марії Куліковської, Алевтини Кахідзе, Лії Достлєвої, Юлії По, Еміне Зіятдінової, Діани Берг, Юлії Данилевської, Яни Голуб’ятникової та Альони Маляренко, буде доповнена стіною солідарності “Залиш свою підтримку опору”.

Графік роботи:

  • вівторок – неділя, 11:00 – 19:00;
  • понеділок – вихідний.

Вартість квитків:

  • повний – 100 грн;
  • пільговий – 50 грн (для школярів та студентів).

Нагадаємо, що в Києві почали встановлювати громадські мініпростори з вуличними меблями та зеленню.

Також ми повідомляли, що в Прилуках стару Ниву перетворили на бронемобіль.

Фото: Український дім

Читати далі

Суспільство

“Укрпошта” анонсувала аукціон посилок, які ніхто не забирав протягом півроку

Опубліковано

Тепер “Укрпошта” буде виставляти на аукціоні посилки, які залишилися незабраними протягом півроку. Початкова ціна за посилку становить 10 гривень.

Про це повідомила прес-служба “Укрпошти”.

Як кажуть у компанії, аналогічний підхід проглядається у закордонних поштових операторів та логістичних компаній – Amazon, USPS, FedEx, Royal Mail та інших. 

Деталі ініціативи

Поштові відправлення, які отримувач не забрав протягом двох тижнів, Укрпошта відправляє назад відправнику. Якщо відправник протягом двох тижнів також не забирає посилку, то вона потрапляє на спеціально облаштований склад, де зберігається півроку. Впродовж цього періоду і отримувач, і відправник мають право за заявою отримати посилку.

Читати також: Українська компанія Ajax Systems отримала міжнародну нагороду в сфері цифрового дизайну

Якщо вони з якихось причин цього не зробили, то відтепер посилка може бути продана на аукціоні. Таким чином компанія отримає можливість компенсувати витрати, які вона понесла на логістику та зберігання поштових відправлень протягом цього періоду.

Початкова ціна за кожну незатребувану посилку становить 10 гривень, а вони будуть об’єднані в палети з місткістю до 100 одиниць. Продаж відбувається як один лот.

Все формуватиметься випадково, і посилки будуть продаватися не розпакованими і з обраною адресною інформацією. Ні “Укрпошта”, ні покупці не повинні знати, що міститься в кожній посилці до результатів оголошення. Працівники компанії не можуть брати участь у цьому аукціоні.

Нагадаємо, що в Музеї Ханенків вперше з початку повномасштабного вторгнення відбудеться виставка старовинного мистецтва.

Фото: “Укрпошта”.

 

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення