Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Дніпрі відкрили притулок для безхатьків (ФОТО)

Опубліковано

У Дніпрі відкрили притулок для безхатченків. Відділення міського центру соціальної допомоги, що опікується наданням послуг безпритульним особам та особам з низьким рівнем доходів, отримало власну будівлю. Про це повідомляє пресслужба Дніпровської міськради.

Як допомагають безхатькам?

Як розповіли у міській раді, у новому приміщенні є можливість розміщувати втричі більше людей. Ті, хто потрапляє до центру, можуть не лише отримати нічліг, харчування і змінити одяг. Тут їм також допомагають відновити документи, знайти родичів і поставити реєстрацію. Повноцінну роботу та цілодобовий прийом безхатьків розпочнуть 6 липня. 

«Для міста дуже важливо, щоб усі люди, незалежно від соціального статусу і матеріального становища, могли відчути захист і турботу. Відчути врешті-решт справедливість. Подібні соціальні центри в країні є не правилом, а радше – винятком», – зазначили у міськраді.

Читайте також: Як 18-річний хлопець у Кропивницькому став “суперменом” для безхатьків (ВІДЕО)

Вирішили дві проблеми

Заснування нового відділення дозволило вирішити одночасно два завдання. Насамперед збільшити можливу кількість прийому на соціалізацію людей без постійного місця проживання. А ще це позбавило мешканців будинку по вул. Володимира Антоновича, 56 сусідства, на яке вони часто скаржилися: із 1997 року старі приміщення відділення займали перший поверх тутешньої п’ятиповерхівки. Нині ж відділення переїхало до вдвічі більшої одноповерхової будівлі – із огородженою територією. 

Тут зможуть розміщувати 60 людей без визначеного місця проживання. Замість одного спільного санвузла з душовою тепер є роздільні вбиральні і окремі душові. Облаштовано також обідню залу, медичний кабінет і ізолятор, котрих у старому приміщенні не було взагалі. Водночас умовою для перебування тут є, зокрема, результат флюорографічного обстеження та дерматолога.

У приміщенні регулярно проводитимуть дезінфекцію, дератизацію і санобробку. Також для безпеки працівників встановлено «тривожну кнопку». Найближчим часом підключать і відеоспостереження.

Спеціальні бригади виявляють безхатьків

Виявленням безхатченків у Дніпрі займається створений «Соціальний патруль». Нині у місті збільшують його інтенсивність: бригади виїжджатимуть раз на тиждень, а не раз на місяць, як було раніше. 

«Найчастіше безхатьки звертаються з двома проблемами – немає прописки або паспорта. За пів року їхнього перебування у нас ми маємо із цим допомогти. Але головне – це їхнє власне бажання отримати цю поміч», – каже директор міського центру соціальної допомоги Максим Єрьоменко. 

Якщо містянам відомо про осіб, які опинились у складних життєвих обставинах, що підпадають під категорію центру, або самі є такими особами, необхідно зателефонувати за номерами: (056)785-64-63, (056)785-64-61 або звернутись за адресою: вул. Лоцманська, 22-А.

Фото: dniprorada.gov.ua

Суспільство

На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Опубліковано

У Київській області було виявлено одну з найбільших популяцій сон-трави. Ці рідкісні квіти процвітають поруч з містом Обухів.

Про це у Facebook повідомляє Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ).

фото: КЕКЦ

Про цвітіння

Зазначається, що під Обуховом виявили найбільшу у регіоні популяцію сон-трави (сон чорніючий). Ця рослина занесена до Червоної книги України і є дуже рідкісною. Він росте на степових схилах чи старих соснових лісах. У лісах його знищують рубки, а в степу – оранка.

фото: КЕКЦ

Читати також: Естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва

“Ця популяція сну виявилася найбільшою в Київській області, ми нарахували там близько 1000 рослин сну. Для порівняння, вже 30 рослин сну, що ростуть в одному місці, вважається значною популяцією для того, щоб брати її під охорону”, – йдеться у повідомленні.

У КЕКЦ поінформували, що для охорони цієї популяції сон-трави екологи створюватимуть пам’ятку природи.

Нагадаємо, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: КЕКЦ

Читати далі

Суспільство

Естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва

Опубліковано

Депутат з Естонії Крісто Енн Вага, який збирає кошти для ЗСУ, прибув до Києва на велосипеді.

Про це він повідомив в соц.мережі Х.

фото: Крісто Енн Вага

“Я зробив це! Проїхав на велосипеді від Таллінна до Києва, щоб показати, що війна триває лише на відстані велопрогулянки, і висловити підтримку захисникам. Тож зосередьмося на тому, щоб допомогти Україні виграти цю війну та перемогти терористичну росію”, – написав він.

Читати також: У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Мета його поїздки – зібрати 50 тисяч євро на потреби Сил оборони України разом з інтернет-спільнотою NAFO, яка підтримує нашу країну та протистоїть російській пропаганді. Для цього була створена окрема сторінка, на якій збирають пожертви. Зі зібраних коштів планують закупити машини та FPV-дрони для військових.

Нагадаємо, що українські музиканти виступатимуть на фестивалі Sziget в Будапешті: хто саме.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів.

Фото: Крісто Енн Вага

Читати далі

Суспільство

У Львові девʼять мозаїк позначили охоронним знаком

Опубліковано

У 2024 році ще дев’ять мозаїк у Львові були визнані міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит” як об’єкти культурної спадщини.

Про це повідомляє Львівська міська рада.

фото: Львівська міська рада

Про ініціативу

Щоб підкреслити їхню цінність та важливість збереження, мозаїки в Львові почали позначати міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит”. Крім того, власникам будівель чи установам, які їх утримують, пояснюють, що вони зобов’язані зберігати ці мозаїки.

Під таким знаком вже позначено 54 мозаїки у місті, які, хоч і розміщені не завжди у будівлях-пам’ятках, але все ж належать до об’єктів культурної спадщини, зазначають у міськраді.

фото: Львівська міська рада

Читати також: Виступ України на Євробаченні-2024: де та коли дивитися

У листопаді 2023 року почали маркувати мозаїки у місті міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит”. Цей знак є захисною емблемою Гаазької конвенції про охорону культурних цінностей у разі збройного конфлікту.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів.

Нагадаємо, що українська акторка Іванна Сахно зіграє головну роль в продовженні M3GAN.

Фото: Львівська міська рада

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: