Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Європейські наречені в українських сукнях: як Франківський бренд підкорює світ

Опубліковано

“Весілля – це подія на все життя. І для нареченої важливо не яка ковбаса буде на столі, а як вона виглядатиме. І це стосується будь-якої дівчини, незалежно від країни чи континенту”, – каже засновниця бренду весільних нарядів Тетяна Гріг. Весільні сукні з невеличкого Івано-Франківського цеху обирають наречені з США, Австралії та Європи. А починалось все ще у 1999 році з маленького салону-прокату. Зараз український бренд Tanya Grig популярний у всьому світі. Як це вдалось українській дизайнерці та чому наречені скоро можуть виходити заміж у комбінезонах – нам розповіла засновниця бренду.

Тетяна Гріг

Тетяна Гріг

Засновниця бренду весільних суконь Tanya Grig. За освітою інженер-електрофізик, але все життя хотіла займатись творчою діяльністю. Спочатку займалась продажем б/у суконь, а потім відкрила власне виробництво.

Все почалось з салону-прокату

Для мене моя робота є життям, я кайфую від того, що роблю. Зараз весільні сукні від нашого бренду купують в Америці, Європі, Австралії, Новій Зеландії, Домініканській республіці та ще багатьох країнах світу.

Я ще з дитинства, як і будь-яка дівчинка, обожнювала ляльки, шила для них вбрання. Шила з усього, що попадалось під руку: стара тканина, штори, обкладинки журналів. Попри таке творче захоплення з дитинства, за освітою я інженер-електрофізик. Мої батьки були інженерами і у радянські часи краще було мати технічну освіту і працювати на якомусь заводі. Та й в школі я любила математику і фізику. А згодом повернулась до того, про що мріяла змалечку. Але технічна освіта мені допомогла – зараз я можу конструювати сукні і підказувати щось своєму конструктору.

Моя підприємницька діяльність почалась ще років 20 назад. Ми з чоловіком відкрили власний салон прокату весільних суконь на зйомній квартирі. Продавала як б/у сукні, так і авторські. Згодом разом з чоловіком почали орендувати частину сувенірного магазину у середмісті. У той час сукні були у дефіциті, тому наречені часто брали напрокат.

Пізніше ми почали власне виробництво і відкрили салон. Вже років 10 існує торгова марка.

Як поширювали про себе інформацію

Коли ми запустили торгову марку, то почали потроху виходити на іноземний ринок. Тоді це було не так легко, адже про інтернет мало хто чув, хоча реклама там вже була.

Ми вкладали кошти в рекламу в газетах, журналах, були спонсорами різних конкурсів. Та й наші клієнти нас потроху рекламували. Партнери в Україні почали знаходити дизайнерські плаття, вже коли запрацював сайт. Разом з чоловіком робили розсилку фотографій суконь по весільних салонах – так знаходили нових клієнтів. Якщо було потрібно, їхали до потенційних клієнтів в інші міста та показували одяг або запрошували до себе.

Читайте також: Їхні “льотні” комбінезони скуповує Європа і Америка. Як бренд Alpha Bravo став прибутковим

Перші іноземні клієнти у нас були з Росії, а згодом ми почали їздити на іноземні виставки, які давали свої плоди. Перша європейська виставка була у Німеччині. Тоді ми зрозуміли, що цей ринок є дуже потужним. На виставки приїжджали люди, які купували весільні сукні оптом для своїх салонів. Про нас почали потроху дізнаватись.

Ми намагались завойовувати клієнтів своєю гнучкістю: потрібно щось переробити – зробимо, сукню для дівчини на візку – легко.

Зараз на міжнародних виставках з’являється все більше і більше українських брендів. І це не може не радувати. Навіть з Австралії приїжджають для того, щоб подивитись на українські весільні сукні.

Сукні з Івано-Франківська купують на всіх континентах

 У нас є клієнти, які мають свої салони і купують оптом колекцію. Потім вони цілий рік працюють з цими сукнями і під кожного клієнта замовляють вже окремо.

В Україні нас знають менше, бо вироби нашого бренду не дешеві. Тут є багато дешевих виробників. Інколи навіть дивуюсь, як у цю суму можна вкластись, якщо у нас тільки тканина стільки коштує. А у деяких брендів така ціна з роботою і декором.

Наші сукні коштують від $400. Але ціни в салоні і для оптовиків дуже відрізняються. Тому краще звертатись напряму в салон і дізнатися суму по кожній сукні.

А ще у нас є магазин в Івано-Франківську, де продаються нові вживані речі. Ми часто їздимо на виставки, одягаємо моделей, даємо сукні на рекламу чи шоу. Тому у цьому магазині продаємо сукні по дисконтній ціні. Можна придбати навіть за 1000 гривень.

Сукні створює команда дизайнерів

Дизайн суконь я створюю не сама. У мене молода професійна команда, від якої я черпаю знання та енергію. Сукня не робиться однією людиною. Працює декоратор, швачка, закрійниця. Колекція може відшиватись півроку. Зараз вже майже готова колекція на 2021 рік. Під час розробки готуються лекала різних розмірів. Під них процес пошиття відточений та швидкий. Я вручну пришиваю стрази Сваровскі, роблю вишивку. В окремих випадках шиються плаття під мірки клієнта.

Дуже радує, що зараз ми можемо купувати тканини для суконь в Україні. Якщо раніше замовляли лише з-за кордону, то зараз далеко ходити не треба. Думаю, що скоро у нас з’являться фабрики, які замінять імпортні тканини. А українські бренди і так потроху наступають на п’яти Китаю.

Весільна мода і наряди для одностатевих пар

На весільну моду впливають два ключові фактори – дизайн тканин і тенденції у смаках аудиторії. Та й у різних країнах смаки наречених значно відрізняються. Наші люблять виглядати особливо, виділятись серед інших. Українські дівчата не бояться, хто і що скаже, тому віддають перевагу відкритим сукням. От у Німеччині у різних регіонах різні смаки. Хтось хоче, щоб були закриті навіть руки, а хтось обирає відверті і прозорі. Зазвичай католики віддають перевагу закритим сукням, які прикривають плечі та руки. Дуже специфічна мода в Нідерландах. Там люблять кантрі стиль, тому обирають простіші варіанти без блискіток і вишивки.

Читайте також: Бренд взуття із Дніпра. Як 26-річний бізнесмен підкорив ринок

Останнім часом полюбили сукні з глітерним напиленням. Якщо раніше європейці їх не сприймали, то зараз такі наряди просто на ура. Американці люблять більш помпезні речі, щоб було багато мережива, оздоблення. У них якщо сукня пишна – то дуже пишна, якщо вузька – то так, щоб наречена ледь ходила.

Вже кілька років популярні весільні сукні-трансформери, щоб після офіційної церемонії наречена могла зняти юбку себе вільно почувати в короткому варіанті. А останнім часом набирають оберти трансформери з комбінезонами, тому що реєструють нетрадиційні пари. Ми теж колись шили для таких весіль. Виглядає досить цікаво. Тому скоро наречені будуть частіше обирати собі такий наряд – зручно і стильно.

Стосовно кольорів, то білий за кордоном не популярний. У Нідерландах і Великобританії цей колір взагалі вважався траурним. Обирають більше молочний чи світло-кремовий. Та і чисто-білий колір мало кому пасує. Але деякі клієнти можуть обирати нестандартні кольори. У кожної нареченої власний смак та бачення свого ідеального образу.

Суспільство

На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Опубліковано

У Київській області було виявлено одну з найбільших популяцій сон-трави. Ці рідкісні квіти процвітають поруч з містом Обухів.

Про це у Facebook повідомляє Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ).

фото: КЕКЦ

Про цвітіння

Зазначається, що під Обуховом виявили найбільшу у регіоні популяцію сон-трави (сон чорніючий). Ця рослина занесена до Червоної книги України і є дуже рідкісною. Він росте на степових схилах чи старих соснових лісах. У лісах його знищують рубки, а в степу – оранка.

фото: КЕКЦ

Читати також: Естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва

“Ця популяція сну виявилася найбільшою в Київській області, ми нарахували там близько 1000 рослин сну. Для порівняння, вже 30 рослин сну, що ростуть в одному місці, вважається значною популяцією для того, щоб брати її під охорону”, – йдеться у повідомленні.

У КЕКЦ поінформували, що для охорони цієї популяції сон-трави екологи створюватимуть пам’ятку природи.

Нагадаємо, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: КЕКЦ

Читати далі

Суспільство

Естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва

Опубліковано

Депутат з Естонії Крісто Енн Вага, який збирає кошти для ЗСУ, прибув до Києва на велосипеді.

Про це він повідомив в соц.мережі Х.

фото: Крісто Енн Вага

“Я зробив це! Проїхав на велосипеді від Таллінна до Києва, щоб показати, що війна триває лише на відстані велопрогулянки, і висловити підтримку захисникам. Тож зосередьмося на тому, щоб допомогти Україні виграти цю війну та перемогти терористичну росію”, – написав він.

Читати також: У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Мета його поїздки – зібрати 50 тисяч євро на потреби Сил оборони України разом з інтернет-спільнотою NAFO, яка підтримує нашу країну та протистоїть російській пропаганді. Для цього була створена окрема сторінка, на якій збирають пожертви. Зі зібраних коштів планують закупити машини та FPV-дрони для військових.

Нагадаємо, що українські музиканти виступатимуть на фестивалі Sziget в Будапешті: хто саме.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів.

Фото: Крісто Енн Вага

Читати далі

Суспільство

У Львові девʼять мозаїк позначили охоронним знаком

Опубліковано

У 2024 році ще дев’ять мозаїк у Львові були визнані міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит” як об’єкти культурної спадщини.

Про це повідомляє Львівська міська рада.

фото: Львівська міська рада

Про ініціативу

Щоб підкреслити їхню цінність та важливість збереження, мозаїки в Львові почали позначати міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит”. Крім того, власникам будівель чи установам, які їх утримують, пояснюють, що вони зобов’язані зберігати ці мозаїки.

Під таким знаком вже позначено 54 мозаїки у місті, які, хоч і розміщені не завжди у будівлях-пам’ятках, але все ж належать до об’єктів культурної спадщини, зазначають у міськраді.

фото: Львівська міська рада

Читати також: Виступ України на Євробаченні-2024: де та коли дивитися

У листопаді 2023 року почали маркувати мозаїки у місті міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит”. Цей знак є захисною емблемою Гаазької конвенції про охорону культурних цінностей у разі збройного конфлікту.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів.

Нагадаємо, що українська акторка Іванна Сахно зіграє головну роль в продовженні M3GAN.

Фото: Львівська міська рада

Читати далі