Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
corruption corruption

Економіка

5 онлайн-держпослуг, які здолали корупцію в Україні

Опубліковано

В Україні існує близько 1 200 адміністративних послуг. Переведення їх в електронну форму вирішує два завдання: спрощує процес їх отримання і ліквідує корупційні схеми, пов’язані з їх наданням.

Економічна правда зібрала п’ять онлайн-держпослуг, які змогли усунути корупційні механізми.

1. Допомога при народженні дитини

Раніше копію свідоцтва про народження дитини подавали разом із заявою. Достовірність документа не перевіряли, тому допомогу могли оформляти на дітей, яких не існувало.

Тепер номер свідоцтва зазначають в електронній заяві, він автоматично перевіряється у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян. Тепер зловживання неможливі.

Де отримати послугу онлайн: тут.

Що потрібно для отримання послуги: ЕЦП (електронно-цифровий підпис) Приватбанку або Державної фіскальної служби.

2. Прийняття об’єктів будівництва в експлуатацію

Раніше після закінчення будівництва замовник об’єкта отримував у Державній архітектурно-будівельній інспекції (ДАБІ) декларацію або сертифікат про готовність будинку до введення в експлуатацію. Згодом, в момент подання державному реєстратору документів для отримання права власності на нерухомість, виникали зловживання. Заявник міняв кілька сторінок в документах декларації або сертифіката. Приміром, так змінювалась кількість поверхів та площа.

Тепер працівники ДАБІ зобов’язані вносити до реєстру дозвільних документів усі дані декларацій та сертифікатів, які вони видають. Це унеможливлює підміну даних.

Читайте також: Для українських шкіл створили комп’ютерну гру про боротьбу з корупцією

Крім того, тепер для реєстрації права власності на новобудову не потрібні копії документів декларації або сертифіката. Потрібен тільки реєстраційний номер декларації або сертифіката. Усі дані державні реєстратори автоматично отримують з реєстру ДАБІ.

Де отримати послугу: тут або тут.

Що потрібно для отримання послуги: ЕЦП Приватбанку або Державної фіскальної служби.

3. Узгодження проектів землеустрою

Раніше у разі відведення землі потрібна проектна документація, яку можуть виготовляти тільки ліцензовані підприємства. Нерідко деякі такі підприємства мали особливі стосунки з керівником територіального підрозділу Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру.

Такий керівник погоджував документацію тільки однієї фірми і не погоджував документацію інших фірм. В результаті вартість послуг “правильної” фірми для українців значно зростала.

Тепер у разі онлайн-реєстрації заявки на узгодження проекту землеустрою діє принцип “сліпого” розподілу – система автоматично направляє проект на узгодження в будь-яку іншу область. Утримання “своїх” фірм втрачає сенс.

Де отримати послугу: тут.

Що потрібно для отримання послуги: ЕЦП Приватбанку або Державної фіскальної служби.

4. Реєстрація декларації відповідності пожежній безпеці

Раніше за бажанням інспектор Державної служби надзвичайних ситуацій міг відмовити в реєстрації декларації без пояснення причин.

Тепер причиною відмови в реєстрації декларації може стати тільки неправильно заповнена форма. У разі невідповідності будівлі нормам пожежної безпеки інспектор зобов’язаний вказати чітку причину відмови.

Усі декларації вносяться до реєстру декларацій ДСНС, і кожен охочий може перевірити дитсадок, ресторан чи ТРЦ на відповідність нормам пожежної безпеки.

Де отримати послугу: тут.

Що потрібно для отримання послуги: ЕЦП Приватбанку або Державної фіскальної служби.

5. Ліцензії на послуги автоперевезень пасажирів та вантажів

Процедура збору і подачі документів на отримання ліцензії була вкрай складною і могла затягнутися на кілька тижнів. Це сприяло процвітанню посередників, які працювали спільно з зацікавленими чиновниками. Як наслідок — близько 90% приватних перевізників не мають відповідної ліцензії.

Онлайн заповнити спрощену форму заявки можна за кілька хвилин. Термін розгляду чітко регламентований і становить близько десяти днів. Охочі можуть отримати ліцензію легше і без посередників.

Також можна перевірити наявність у перевізника ліцензії за номером транспортного засобу. Така послуга доступна на урядовому порталі в розділі “Перевірка автоперевізника”.

Де отримати послугу: тут.

Що потрібно для отримання послуги: ЕЦП ПриватБанку або Державної фіскальної служби.


Економіка

Українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі

Опубліковано

Упродовж першого кварталу 2024 року українці відкрили рекордні 74 050 нових фізосіб-підприємців, що на 33,6% більше, аніж торік, та 18% більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення у 2021 році.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними “Опендатабот” із посиланням на Єдиний державний реєстр.

Зазначається, що лідером за кількістю нових справ залишається Київ. За перший квартал поточного року у столиці зареєстрували 10 252 нових бізнесів – це 13,8% від загальної кількості. На другому місці Дніпропетровщина – 6,8 тисячі новостворених бізнесів, на третьому – Київщина – 5,7 тисячі нових ФОПів.

Де найчастіше відкривають ФОПи

Чверть нових бізнесів займаються роздрібною торгівлею – це найпопулярніша сфера протягом останніх 4 років.

Читати також: Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”

Серед найбільш запитаних напрямків бізнесу серед українських підприємців також надання індивідуальних послуг та комп’ютерне програмування.

Найпопулярніші нові бізнеси

Нагадаємо, з Донеччини до Волині курсуватиме безкоштовний евакуаційний потяг.

Фото: “Опендатабот”

Читати далі

Економіка

США оголосили про оборонний пакет допомоги для України на 1 млрд доларів

Опубліковано

Ллойд Остін, міністр оборони США, оголосив про надання Сполученими Штатами ще одного пакету військової допомоги Україні на суму 1 мільярд доларів. Цей пакет включатиме ракети для системи артилерійської ракетної системи HIMARS, снаряди, системи протиповітряної оборони та інше військове обладнання.

Про це Остін заявив на початку 21-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, яке відбувається у п’ятницю, 26 квітня, в онлайн форматі.

Промова Ллойда Остіна

“Сьогодні я радий повідомити, що Сполучені Штати виділять за повноваженнями президента ще один пакет допомоги на 1 мільярд доларів, який включатиме додаткові боєприпаси для HIMARS, 155-міліметрові снаряди, засоби протиповітряної оборони та бронетехніку”, – сказав міністр оборони.

Читати також: Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії

Він додав, що союзники приділять особливу увагу зміцненню української протиповітряної оборони. За його словами, Україна критично потребує додаткових систем для захисту неба. Крім того, терміново потрібні більше ракет-перехоплювачів.

Нагадаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що в Києві відновили купол Будинку вчителя.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

Економіка

ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

Опубліковано

Євросоюз виділив Україні 1,5 млрд євро за програмою Ukraine Facility. Загалом упродовж 2024–2027 років Україна має отримати 50 мільярдів євро. Отримані кошти спрямують на покриття найважливіших бюджетних видатків.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Дякую Єврокомісії за позитиву оцінку виконання п’яти індикаторів, що є передумовою для виділення коштів…Вдячні Європі за прогнозовану ритмічну підтримку. Це запорука нашої стійкості, успішного відновлення та створення точок росту економіки на майбутнє», — зазначив Шмигаль.

Читайте також: Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Це вже другий транш фінансування за програмою Ukraine Facility. У березні Євросоюз виділив Україні перші 4,5 млрд євро. Наразі уряд України очікує на швидке виділення третього траншу обсягом 1,89 млрд євро.

Загалом цього року Україна очікує в межах програми Ukraine Facility 16 млрд євро.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: ЄС

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 день тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: