Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Заощаджувати в кризу можливо. Як це зробити?

Опубліковано

Два місяці карантину позначились негативно не тільки на бізнесі, але і на простих громадянах. Багато українських сімей зустріли карантин без фінансової подушки безпеки. Але навіть в таких умовах заощаджувати в кризу – можливо.

Результати квітневого опитування показали: кількість українців без заощаджень збільшилась з 39% до 47%. З усіх опитаних 51% українців заявили: рівень прибутків їх родин в цілому зменшився. Про це повідомляє Українська правда з посиланням на дослідження Research & Branding Group. 

Справа тут не в зарплатах: експерти стверджують, що 10% можна заощаджувати з зарплати будь-якого розміру. Річ у тім, що багато українців не планують свої витрати далі сьогоднішнього дня. 

Читайте в ШоТам, чим під час коронавірусу поступаються американці, аби заощадити? А також про те, чому українцям слід повчитись в них плануванню сімейного бюджету.

Як скоротити витрати під час коронавірусу?

</div><div class=

Крістін Меррік

Американська тренерка з фінансів. Каже, її мета – допомогти людям бути ефективними та освіченими, коли справа стосується управління їхніми фінансами. 

Економити не так й складно. Перше, що вам потрібно зробити, щоб заощаджувати в кризу – це відкрити ощадний рахунок, який не пов’язаний з вашим основним. Якщо зняття грошей з рахунку перетворюється для вас на ціле завдання, ви рідше будете прагнути отримати доступ до них. Повірте, це правда: після того, як ви відкрили новий ощадний рахунок, ви дійсно можете почати економити.

Як часто і скільки заощаджувати? Визначте найбільш зручний час протягом місяця, коли було б найбільш доречно нараховувати гроші на ощадний рахунок. Якщо ваша орендна плата стягується в першій половині місяця, а частина зарплатні прийде пізніше – можливо, є сенс відкладати заощадження на другу половину місяця. 

Визначте суму, з якої хочете почати. Приміром, це буде 25 доларів у перший місяць, на другий – можна буде збільшити цю суму до 50 доларів. Продовжуйте в такому ж дусі, доки не досягнете “больової точки”, після якої починаєте відчувати, що більше цієї суми на місяць відкладати вже не можете. 

Але майте на увазі: 150 доларів на каву на місяць означають, що ви таки можете заощадити ці 150 доларів. 

Визначте для себе заощаджувальні цілі. Визначте довгострокові цілі щодо розміру суми, яку прагнете заощадити – на три, шість, дванадцять та вісімнадцять місяців. Запишіть їх і поділіться з кимось. Після того, як ваші цілі оформлені письмово, їх вже важче буде ігнорувати.

Розробіть стратегію витрат. Як тільки гроші оформляться в певну суму, що ви будете робити з ними? Ви інвестуєте їх кудись? Захочете використати їх як авансовий внесок для чого-небудь? Якими б не були ваші плани щодо заощаджених грошей, завжди добре мати стратегію. А ще консультуватись з експертами, якщо без досвіду інвестування плануєте витратити заощадження на ризикові капіталовкладення.

А ще – забудьте про доставку їжі та готуйте вдома

Окрім витрат на житло та транспорт, їжа зараз може стати вашими найбільшими щомісячними витратами. Хороша новина для вашого гаманця полягає в тому, що зараз у вас немає можливості витрачати гроші в барах та ресторанах. Але якщо ви все ще часто замовляєте доставку їжі, спробуйте більше готувати вдома. 

Заощаджувати в кризу на продуктах набагато легше, коли складаєте тижневе меню і суворо його дотримуєтесь. Можна навіть скласти список необхідних інгредієнтів. І коли прийдете в супермаркет, дотримуйтесь лише цього списку та уникайте імпульсних покупок.

Ви можете помітити, що складні страви з великою кількістю спецій або соусів раптом стали задорогими для вас. Тому зараз готуйте лише прості рецепти.

І спробуйте відтермінувати обов’язкові платежі – в героя ШоТам вийшло!

По-перше, якщо у вас є страховка, подумайте, чи не можна скоротити страхові платежі на час карантину?

Якщо ви сплачуєте кредит, дізнайтесь детальніше, на які поступки пішов ваш банк, аби полегшити період локдауну. Наприклад, НБУ запропонував банкам запровадити особливий пільговий період обслуговування кредитів в період дії карантину для населення та бізнесу (кредитні канікули).

На пільговий режим за кредитом можуть розраховувати громадяни та бізнес, які мають фінансові труднощі через карантин. 

Те саме зі сплатою оренди за житло або винаймані під бізнес площі: багато орендодавців йдуть на поступки, варто лише спробувати домовитися, як це зробив один з наших героїв статей на ШоТам

Економіка

Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

Опубліковано

Українські військові отримають більше відпусток завдяки новим законам, які були прийняті нещодавно. Ці нові закони розширять кількість ситуацій, при яких військовослужбовці матимуть право на відпочинок.

Про це повідомляє Херсонська ОДА.

Деталі

Зокрема, найближчим часом можна очікувати:

  • Відпустку при народженні дитини;
  • Відпустку за знищену техніку;
  • Основну відпустку;
  • Відпустку за сімейними обставинами або з інших поважних причин;
  • Невикористані відпустки під час воєнного стану.

Читати також: На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Нещодавно з’явилася можливість отримати відпустку при народженні дитини для військовослужбовців. Вона триватиме до 14 днів і надається не пізніше ніж за 3 місяці з дня народження дитини. Важливо зазначити, що отримати цю відпустку під час воєнного стану неможливо. Вона передбачена лише на мирний час та час дії особливого періоду, але не воєнного стану. Оскільки зараз в країні діє воєнний стан, то при народженні дитини відпустку можуть надати за сімейними обставинами і тривалістю до 10 днів.

Також очікується, що незабаром буде введена відпустка за знищену техніку. Згідно з цим документом, за знищення техніки може надаватися відпустка, але не більше ніж 15 днів на рік. Зараз цей документ чекає на підписи, щоб набути чинності.

Нагадаємо, що в Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття.

Фото: Армія Inform

Читати далі

Економіка

У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Опубліковано

У Дніпрі планують побудувати три протирадіаційні укриття (ПРУ) за 345 млн грн. Закупівлі вже проведено.

Про це повідомили у ГС “Центр фінансових розслідувань”.

Закупівся

Департамент капітального будівництва Дніпровської міської ради 30 квітня провів закупівлі для будівництва приміщень реабілітаційного центру. У всіх трьох тендерах переможцем став ТОВ “СК СТРОЙІНВЕСТ”. Раніше ця компанія вже успішно виконувала ремонтні роботи в лікарні ім. І.І. Мечникова та місцевій лікарні №4.

Читати також: Нацгварція показала знищення ворожого паливозаправника на східному напрямку (ВІДЕО)

Де саме буде проходити будівництво

Укриття будуть побудовані на територіях Дніпровської гімназії № 29, Дніпровської гімназії № 118 та Дніпровського ліцею № 144 імені Леві Іцхака Шнеєрсона.

Всі три проєкти планують завершити до кінця 2025 року.

Також ми повідомляли, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: Центр фінансових розслідувань

Читати далі

Економіка

Українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі

Опубліковано

Упродовж першого кварталу 2024 року українці відкрили рекордні 74 050 нових фізосіб-підприємців, що на 33,6% більше, аніж торік, та 18% більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення у 2021 році.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними “Опендатабот” із посиланням на Єдиний державний реєстр.

Зазначається, що лідером за кількістю нових справ залишається Київ. За перший квартал поточного року у столиці зареєстрували 10 252 нових бізнесів – це 13,8% від загальної кількості. На другому місці Дніпропетровщина – 6,8 тисячі новостворених бізнесів, на третьому – Київщина – 5,7 тисячі нових ФОПів.

Де найчастіше відкривають ФОПи

Чверть нових бізнесів займаються роздрібною торгівлею – це найпопулярніша сфера протягом останніх 4 років.

Читати також: Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”

Серед найбільш запитаних напрямків бізнесу серед українських підприємців також надання індивідуальних послуг та комп’ютерне програмування.

Найпопулярніші нові бізнеси

Нагадаємо, з Донеччини до Волині курсуватиме безкоштовний евакуаційний потяг.

Фото: “Опендатабот”

Читати далі