Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні пройшов новий етап випробувань надпотужних ракет «Вільха М» та «Нептун» (ВІДЕО)

Опубліковано

На Одещині минулого тижня відбувся черговий етап випробувань ракетних комплексів «Вільха М» та «Нептун», а також реактивних снарядів системи залпового вогню «Тайфун-1». Вже зовсім скоро, переконані фахівці, ракетна зброя може стати основним інструментом стримування російської агресії, повідомляє пресслужба Міноборони.

Відродження ракетної галузі 

Армійці кажуть, що ракетна зброя, яка може завдавати нищівного удару, сьогодні надзвичайно важлива для України.

Колись, за часів Радянського Союзу, саме на території Української Радянської соціалістичної республіки виробляли ракетне озброєння, яке славилося на весь світ. З часом це виробництво занепадало через постійне недофінансування та недалекоглядність керівництва держави.

Відродження ракетної галузі України розпочалося після анексії РФ Криму у 2014 році, а прискорили процес випробувань зухвала агресія кораблів РФ в Азовському морі в 2018 році.

Читайте також: «Гетьман Сагайдачний» тренувався відбивати удари крилатих ракет (ФОТО)

Чим особливі ці ракети

У порівнянні із звичайним реактивним снарядом для «Граду», «Тайфун-1» має збільшену удвічі дальність стрільби: 40 км проти 20. Водночас осколково-фугасна бойова частина залишилась без змін — 18,4 кг.

Різницю між якістю та технічними характеристиками радянського озброєння та новітніх українських розробок важко не помітити на прикладі ракетного комплексу «Вільха — М», випробування якого також проводили на полігоні. Це проект створення високоточних 300 мм реактивних боєприпасів з дальністю близько 120 км, які виробляються підприємствами оборонно-промислового комплексу України за замкненим циклом.

Як пройшли випробування?

На випробуванні ракета успішно вразила ціль на такій відстані із мінімальним відхиленням від цілі. Ракетні комплекси радянського періоду мали значно гірші показники.

Для того, аби протидіяти російській агресії в акваторії Чорного та Азовського морів, розроблено РК-360 МЦ «Нептун». Це комплекс крилатих ракет наземного базування з протикорабельною ракетою, призначений для ураження бойових кораблів класів крейсер, есмінець, фрегат, корвет, десантних, танкодесантних кораблів та транспортів, які діють як самостійно так і в складі корабельних груп і десантних загонів, та берегових радіо-контрасних цілей, у простих і складних метеорологічних умовах у будь-який час доби і року, при активній вогневій та радіоелектронній протидії противника.

Льотні випробування проводились зі створенням реальних радіоперешкод для головки самонаведення ракети та із залученням кораблів і авіації Збройних Сил України.

Тепер, завдяки удосконаленню ракетного комплексу стає можливим обійти зони протиповітряної оборони противника і знищити ціль в тилу ворога несподіваним ударом. Р-360 може летіти в лічених метрах над поверхнею. Це значно зменшує час для виявлення цілі, її ідентифікації і перехоплення. Завданням «Нептуна» було вразити баржу завтовшки 38 метрів та завширшки 11 метрів, яка знаходилася на відстані більше 100 км від берега. Пройшовши запрограмований складний маршрут по контрольних точках та вийшовши у район розміщення цілі ракета Р- 360 захопила визначену ціль, розрахувала оптимальну точку та успішно в неї влучила, щоправда без підриву, адже перевірки бойової частини ракети на цих випробуваннях не передбачалося.

Один з найближчих очікуваних результатів — це прийняття нового проти корабельного комплексу «Нептун» на озброєння і постачання до ВМС ЗС України.

Потужності однієї крилатої ракети достатньо для знешкодження корабля тоннажністю 5 тисяч тонн.

Для охорони кордонів

«Нептун» насамперед охоронятиме морський кордон України. Всі три протестовані на полігоні зразки нового озброєння: реактивні снаряди залпового вогню «Тайфун», ракетні комплекси «Вільха — М» та «Нептун», повністю виготовлені в Україні та без залучення іноземних фахівців чи закупки комплектуючих за кордоном.

Таким чином, Україна в майбутньому зможе не тільки забезпечити власне військо якісним озброєнням, а і на світовому рівні заявити про себе, як про лідера у сфері ракетного озброєння.

Головне фото: www.rbc.ua

Суспільство

UAnimals запустили онлайн-видання про гуманність до тварин і довкілля

Опубліковано

Зоозахисна організація UAnimals запустила онлайн-видання про гуманність до тварин і довкілля. Це історії про тварин, людей, водойми, ліси та заповідники під час війни, а також про зв’язок людини й природи, про милосердя і порятунок, про жорстокість та байдужість. 

Про це повідомили представники UAnimals у Telegram.

“На прикладі окремих людей, компаній, притулків, організацій тощо ми показуємо, як по-різному люди ставляться до навколишнього світу, і шукаємо відповіді на щоденні болісні питання про гуманне співжиття”, — зазначають зоозахисники.

Читайте також: Коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

На сайті представлені інтерв’ю із людьми, які рятували тварин, розслідування про тих, хто завдає шкоди природі та тваринам, аналітичні тексти, колонки, репортажі тощо. Видання можна почитати українською та англійською.

Почитати онлайн-видання можна за посиланням.

Нагадаємо, на Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги.

Фото: UAnimals

Читати далі

Суспільство

На вокзалі Києва відкрився пункт рекрутингу до армії

Опубліковано

Міністерство оборони України 7 травня 2024 року в Києві на Центральному залізничному вокзалі відкрило інформаційну точку, де можна отримати інформацію про рекрутингові центри, які діють на території України.

Про це повідомляє “Укрзалізниця”.

Спеціально навчені працівники Укрзалізниці надаватимуть інформацію щодо вакансій у ЗСУ та відповідатимуть на поширені питання про посади у військових підрозділах.

Цей пілотний проєкт Міністерства оборони України за підтримки Укрзалізниці має на меті прозоро інформувати людей про можливості ефективної допомоги Силам оборони України та стимулювати до добровільного залучення на військову службу.

Читайте також: Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

«Кожного тижня в Україні відкриваються центри рекрутингу української армії. За декілька місяців їх мережа буде по всій Україні. У будь-якому центрі до лав Сил оборони може долучитися людина з будь-якого регіону. Це можливо, навіть маючи на руках повістку для уточнення облікових даних. Тому інформаційні пункти на залізничному вокзалі дозволять нам максимально донести цю інформацію до громадян», — зазначила заступник міністра оборони України Наталія Калмикова.

Інформаційний пункт рекрутингу знаходиться в центральному вестибюлі вокзалу, між головним інфопоінтом та входом до зали №3.

Нагадаємо, британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Євген Клопотенко запустив сервіс замовлення шеф-кухаря додому: як цим можна скористатися

Опубліковано

Євген Клопотенко запустив новий сервіс Makitra, який дозволяє замовляти шеф-кухаря додому. Головна мета цього сервісу – звільнити людей від щоденних клопотів з приготування їжі, щоб вони мали більше часу на спілкування з родиною та відпочинок.

Про це повідомляє видання village

Також Makitra створює нові можливості для українських шеф-кухарів, які часто стикаються з професійним вигоранням.

Сервіс пропонує можливість замовити приготування їжі на 4-5 днів для сім’ї на щодень або обслуговування сімейних обідів та зустрічей з друзями. Меню для платформи розробив сам Євген Клопотенко, воно включає понад 200 страв, які поєднують українські традиції з сучасними гастрономічними трендами.

Читайте також: Вільне для вільних: зооволонтерка з Бахмута евакуювала понад 150 собак (ВІДЕО)

При замовленні команда Makitra враховує побажання клієнтів щодо улюблених продуктів та особливостей харчування. Шеф-кухарі купують продукти у магазинах великих мереж за кілька годин до візиту та готують страви на кухні замовника. Кожна страва упаковується в спеціальні контейнери з маркуванням та інструкціями з розігріву й сервірування. Також шеф-кухар відповідає за чистоту на кухні та зберігає конфіденційність клієнтів.

Нагадаємо, Укрзалізниця приготувала Великодні обіди для Харківщини – фото.

Фото: Makitra

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА:

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення