Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Гаряча ванна та часник: 6 найабсурдніших міфів про коронавірус

Опубліковано

З потоком новин про коронавірус більшість людей піддалась загальній паніці. Хтось вже закупив кілька десятків голівок часнику, хтось шукає порятунку в гарячій ванні, а хтось “купається” у спирті. Сподіваємось,  ви не стали одними з тих, хто ще й відхрещується від посилок з AliExpress.

Всесвітня організація охорони здоров’я на своєму сайті розвінчала 14 популярних мітів (дивись новий правопис, – авт.) про новий коронавірус. Ми вибрали для вас найабсурдніші. Давайте мислити розсудливо. 

Міт 1. Гаряча ванна допоможе проти вірусної інфекції

Гаряча ванна не врятує вас від зараження COVID-19 (коронавірусної інфекції). Ваша нормальна температура тіла тримається в показниках від 36,5 до 37°C, незалежно від температури води у ванній чи душі. Та й взагалі, надто гаряча ванна може нанести шкоду і викликати опіки. Найкращий спосіб захистити себе від вірусів – часте миття рук. Це допоможе знищити віруси, які залишитись на шкірі та уникнути зараження у разі дотиків до очей, рота чи носа.

Міт 2. Коронавірус передається через укуси комарів

Якщо раптом ви побачили комара, або (о, ні!) він вас вкусив – не потрібно бігти стрімголов до лікаря. Коронавірус не передається через укуси комарів. Наразі не було жодних досліджень, які могли б довести протилежне.

COVID-1 – це респіраторний вірус, який передається повітряно-крапельним шляхом, тобто, в результаті вдихання капель, які виділяються, коли заражена людина чхає чи кашляє, або пускає слину. Щоб захистити себе, дотримуйтесь правил гігієни рук і респіраторної гігієни. Також уникайте контакту з тим, у кого є кашель чи підвищена температура.

Міт 3. Розтирання спиртом чи хлорним вапном вбиває коронавірус

Хтось вважає, що 100 грамів допоможе від будь-яких вірусів, а хтось ці 100 грамів використовує як зовнішній дезінфектор. Агов! Коли це спирт був ліками проти всіх хвороб? Розтирання спиртом чи хлорним вапном не знищить віруси, які вже проникли в організм. Ці речовини можуть зашкодити вашому одягу і слизовим оболонкам (очам і ротовій порожнині). Майте на увазі, що спирт і хлор можуть бути корисними для дезінфекції поверхонь, але і в цьому випадку їх потрібно використовувати за відповідними правилами.

Міт 4. Часник вбереже мене від вірусів

Не сумніваємось, що ваша бабуся після перегляду телевізора назначила вам свої методи профілактики – часник, і побільше, і ковтати цілими зубчиками.

Ніхто ж не сміє сперечатись з бабусями, часник є корисною їжею, яка може мати антимікробні властивості. Однак, під час нинішнього спалаху немає доказів того, що часник є ефективним як засіб профілактики зараження коронавірусом.

Міт 5. Промию ніс сольовим розчином – захищусь від коронавірусу

А ми все гадаємо, чому полиці з сіллю в магазинах порожні. Кажуть, сіль – то біла смерть, а у цьому випадку сіль – рятівник? 

Не знаємо, хто вигадав, що промивання сольовим розчином захистить від зараження новим вірусом, але доказів цьому немає.

Так, промивання може допомогти швидше одужати від застуди. Однак, такі дії не будуть ефективними при запобіганні респіраторним захворюванням.

Міт 6. Я молодий, тому коронавірус мені не страшний

Чомусь шириться така думка, що коронавірус страшний лише для людей старшого віку. А молодь може спокійно видихнути.

Проте це не так. Люди будь-якого віку можуть заразитись коронавірусом. Старші люди і ті, хто має конкретні захворювання (наприклад, астму, діабет, захворювання серця) є більш вразливими до тяжких форм коронавірусної інфекції. ВООЗ радить людям будь-якого віку вживати заходів щодо захисту від вірусу, наприклад, дотримуватись гігієни рук.

Тож, не вірте всьому, що вам говорять та ретельно аналізуйте всю інформацію. А щоб захисти себе, ретельно мийте руки, займайтесь спортом, збалансовано харчуйтеся, висипайтесь та менше відвідуйте багатолюдні місця. І звісно, читайте ШоТам, адже ми – ваша пігулка від паніки.

Суспільство

З Донеччини до Волині курсуватиме безкоштовний евакуаційний потяг: куди звертатися

Опубліковано

Відзавтра, 2 травня, з Донеччини на Волинь курсуватимуть евакуаційні поїзди. Він курсуватиме один раз у вісім днів.

Про це повідомили у Донецькій ОВА.

Щоб безкоштовно виїхати з Донеччини до безпечного регіону необхідно:

  • залишити заявку за телефоном 0988903318 або 0662856290, для евакуації тяжко хворих і людей з інвалідністю: 0800332614, 0997104872, 0993115314, 0961086048;
  • дістатися до місця збору у вашому населеному пункті, звідки буде безкоштовний підвіз до евакуаційного поїзда у Покровську.

Читайте також: НБУ завершує розробку законопроєкту про систему страхування воєнних ризиків: що це означає

«Підготовлені безкоштовні місця для проживання переселенців, яких розміщують у закладах комунальної власності (визначених місцями тимчасового проживання) Волинської області», – зазначили в ОВА.

Аби звернутись ВПО до Волинської облдержадміністрації треба зателефонувати за номером: 

  • 066 657 09 15. 

Для евакуації тяжко хворих і осіб з інвалідністю просять телефонувати за номерами: 

  • 0800332614,
  • 0997104872,
  • 0993115314,
  • 0961086048.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, як можуть змінитися заклади реабілітації в Україні.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Стрічка “Назавжди-назавжди” отримала головний приз на Міжнародному кінофестивалі у Стамбулі

Опубліковано

Стрічка «Назавжди-назавжди» режисерки Анни Бурячкової отримала головний приз «Золотий тюльпан» за найкращий фільм на Міжнародному кінофестивалі у Стамбулі в межах програми International Competition.

Про це повідомляє пресслужба Державного агентства України з питань кіно.

«Назавжди-назавжди» — це історія, яка розповідає про життя підлітків у Києві 90-х років, їхні надії, сподівання та кохання у перші роки відновленої незалежності України», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Те, що об’єднує нас усіх: вийшов другий трейлер фільму «Тісто»

Міжнародний кінофестиваль у Стамбулі заснований в 1982 році Стамбульським фондом культури і мистецтв. Із 1984 по 1988 рік називався «Міжнародні стамбульські дні кіно».

На кінофестивалі, акредитованому Міжнародною федерацією асоціацій кінопродюсерів у 1989 році, представлені національні та міжнародні фільми. Головний приз кінофестивалю — «Золотий тюльпан».

Нагадаємо, українці можуть взяти участь у навчальній програмі з диджиталізації культурної спадщини.

Фото: Держкіно

Читати далі

Суспільство

На Фестивалі української писанки в Києві встановили світовий рекорд

Опубліковано

На фестивалі української писанки, який стартував в Києві, зафіксовано світовий рекорд з наймасовішого розпису майстрами з різних регіонів України. Під час встановлення рекорду 530 осіб протягом п’яти годин виготовили 800 писанок.

Про це повідомляє “Укрінформ”

Фестиваль української писанки, який проходить на території інноваційного парку UNIT.CITY, покликаний підтримати елемент Національного переліку нематеріальної культурної спадщини «Українська писанка: традиція і мистецтво».

Читайте також: Українці можуть взяти участь у навчальній програмі з диджиталізації культурної спадщини: як долучитися

«Рекорд – це символізм роботи людей, які зуміли зібратися в одному місці та безкоштовно поділитися своїми талантами з іншими і популяризувати серед дітей, спільноти та світу цю традицію нашої ідентичності», – зазначила Крисюк, наголосивши, що великодні традиції дуже об’єднують націю.

За словами міністра культури та інформаційної політики, цього року подали пропозицію щодо внесення писанки до Всесвітнього списку елементів нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО й на основі цієї ініціативи запровадили фестиваль.

Нагадаємо, Латвія оголосила про новий пакет військової допомоги для України.

Фото: Укрінформ

Читати далі