Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Уперше в Україні міжнародні експерти обговорять нову концепцію побудови «розумних» міст

Опубліковано

Уперше в Україні міжнародні експерти обговорять нову концепцію побудови «розумних» міст: “Місто 5.0”. 22-24 квітня 2020 року в Києві у КВЦ «Парковий» відбудеться другий експо-конгрес «Бізнес для розумних міст». Головна тема заходу – «Місто 5.0: Від дизайну до впровадження».

Міста майбутнього

Під час експо-конгресу «Бізнес для розумних міст» йтиметься про те, як будуть виглядати майбутні міста та яку роль буде грати в них суспільство. Експерти презентують концепцію Суспільство 5.0, в якому людина опиниться в центрі комплексного використання технологій, буде жити в економіці, орієнтованій на послугах та споживачах.

Понад 150 спікерів із 30+ країн світу долучаться до експо-конгресу для того, щоб розкрити тему впровадження технологій, штучний інтелект та економіку спільних дій для розвитку розумних міст.

Хто спікери?

Серед вже підтверджених спікерів експо-конгресу «Бізнес для розумних міст»:

  • Вільям Т. Маннареллі, директор з нерухомості ФК «Барселона», відповідальний за проект реновації стадіону Capm Nou;
  • Патрік Форет, директор бізнес-ініціатив та член правління Art Basel;
  • Лаура Тененбаум, всесвітньо визнана новаторка в галузі науки та кліматичних комунікацій NASA;
  • Метью Джордан-Танк, директор, Група сталої інфраструктури, ЄБРР;
  • Норіцугу Уемура, корпоративний керівник департаменту урядових та зовнішніх зв’язків MITSUBISHI ELECTRIC CORPORATION;
  • Том Рафтері, віце-президент SAP, футурист та інноваційний євангеліст в SAP.

Та ще понад 100 відомих міжнародних та вітчизняних експертів.

У чому унікальність заходу?

Володимир Пірус, Голова правління ГО «Фонд розвитку міст», кандидат економічних наук, у 2018-2019 рр. радник Першого віце-прем’єр-міністра з питань розвитку інфраструктури міст, співорганізатор експо-конгресу «Бізнес для розумних міст» про унікальність цьогорічної події: «Другий експо-конгрес «Бізнес для розумних міст» об’єднає непересічних міжнародних спікерів, більшість із яких вперше поділиться своєю експертизою з українською аудиторією. Захід виступить бізнес-платформою, де можна знайти ідеї, рішення, партнерів. А Київ стане містом, де можна буде отримати і поділитися знаннями у сфері розумних міст та пов’язаних з цим тематик. Запрошуємо бізнес-спільноту використати нагоду зав’язати ефективні бізнес-контакти та обмінятися досвідом для створення спільних ініціатив. А інвесторів – ознайомитися із перспективними стартап-проєктами, які будуть представлені під час заходу».

Читайте також: В аеропорту “Бориспіль” відкривають новий бізнес-зал (ФОТО)

Програма

Програму заходу цьогоріч поділено на три тематичні дні в атмосфері Smart City:

22 квітня. Від розумних міст до розумної нації. Обговорюватимуться питання міського розвитку в рамках Цілей сталого розвитку ООН, інклюзивної та екологічно дружньої інфраструктури, інновацій для розумних міст.

23 квітня. Управління, фінансування та технології в розумних містах. Створення нових міст. Експерти обговорять сучасні тенденції щодо розвитку існуючих та створення нових міст. Розкриють можливості, які штучний інтелект пропонує розумним містам. Подискутують як 5G та Internet of Things можуть змінити життя громадян та управління містом. Окрему увагу буде зосереджено на темі «Спорт нової ери» та його роль у розвитку міст.

24 квітня. Мистецтво покоління Z. Презентуються культурні та туристичні проекти, що сприяють розвитку бренду України. Обговорюватимуться бізнес рішення з реалізації мистецьких проектів для розумних міст.

Паралельно з основною програмою, протягом кожного із трьох днів експо-конгресу відвідувачі можуть долучитися до цікавої та інноваційної зони Експо.

Професор, д.е.н. Ірина Запатріна, Голова Правління Українського центру сприяння розвитку ППП, засновник Академії ППП, співорганізатор експо-конгресу «Бізнес для Розумних Міст» щодо особливостей програми: «Крім основної програми заходу, що складається із трьох конгресів, шести конференцій та зони Експо, ми запланували додаткові заходи з ЄЕК ООН та Програмою «Об’єднані розумні міста», а також спеціалізовані семінари та дискусії. Серед них, конференція «Обґрунтована політика для досягнення цілей сталого розвитку: сприяння узгодженості політики для сталої трансформації міст в Україні», мастер-клас «Як фінансувати проекти розумних міст через державно-приватні партнерства». У цих заходах візьмуть участь представники центральної та місцевих органів влади, агентств ООН та інших міжнародних організацій, національні та міжнародні експерти, представники ГО та науковці».

Ознайомитися зі спікерами, програмою та придбати квиток можна на сайтах https://businessforsmartcities.com/ua/ та https://citycongress.bizНайсвіжіші анонси з’являються на офіційній Facebook-сторінці заходу https://www.facebook.com/events/495682644428263/

Суспільство

Фільм “Ми, наші улюбленці та війна” Антона Птушкіна вже можна подивитись на Megogo

Опубліковано

З 4 травня фільм Антона Птушкіна “Ми, наші улюбленці та війна” вже можна переглянути на Megogo. Вартість перегляду — від 59 гривень.

Про це стало відомо на платформі. 

Відтепер фільм можна переглянути онлайн лише на Megogo за посиланням.

Про фільм “Ми, наші улюбленці та війна”

“Ми, наші улюбленці та війна” — документальний фільм про тварин під час війни росії проти України. Також це перший кінопроєкт, режисерський дебют тревел-блогера Антона Птушкіна. Над ним він працював півтора року.

Читайте також: Українські розробники створили запальні боєприпаси для скидання з дронів

З 4 квітня стрічку почали транслювати в українських кінотеатрах. Документальна картина побила всі рекорди. За перший вікенд у національному прокаті вона зібрала 2,3 мільйона гривень. Про це повідомило Forbes. 

Перший знімальний день припав на 20 серпня 2022-го. За півтора року Птушкін провів близько 60 інтерв’ю у понад 10 містах України, зокрема в Бахмуті незадовго до окупації. 

Нагадаємо, в Україні анонсували безоплатні курси англійської мови для ВПО.

Фото: Скріншот із фільму

Читати далі

Суспільство

У Мринській громаді відновили 155-річний ліцей-мазанку (ВІДЕО)

Опубліковано

Ви знаєте що треба, щоб відновити 155-річну школу? Глина, пісок, солома та багато небайдужих людей! Мешканці Мринської громади на Чернігівщині власним прикладом показують, що об’єднавши зусилля можна повернути за парти 70 дітей та не дати закрити сільську школу. А як їм це вдалось та до чого тут хати-мазанки, дивіться у новому випуску ШоТам!

Три покоління Мринської громади відновлювали місцевий ліцей. Кілька місяців “грузили” глину та мішали солому. Аби малеча Чернігівщини могла навчатися у школі своїх предків. Мешканці села Лихачів бачили, як роблять хати-мазанки, ще у дитинстві.

“Грузити будинки, як у нас говорять у народі – зіштовхувалися і раніше. Але мало ми цим займалися. Тому що на приклад, коли ми були малими дітьми, то ми бачили, як це робили дорослі”, – каже місцева жителька Світлана.

Ніхто із місцевих і не міг уявити, що через 50 років їм доведеться місити глину. Аж поки через повномасштабну війну не постраждала 155-річна школа. Навчальний заклад був в аварійному стані, тож учнів довелося перевезти в інший корпус.

“Приміщення 1927 року і під час бойових дій було пошкоджено дах цієї школи, осипалися стіни”, – каже директорка школи.

Директорка думала, що школу доведеться закрити, адже грошей на ремонт не було. Втім, у мережі випадково прочитала про благодійну програму відновлення громад. Жінка відразу заповнила анкету, але до останнього не вірила, що пройде відбір.

“Я ніколи не думала, я пропрацювала 37 років у школі. І щоб якась сільська школа потрапила під який проєкт. Кажу: “А може це не ми? Може це якась інша школа?” – каже директорка.

На цьому дива не закінчилися, благодійники надали школі можливість зберегти автентику.

“Від початку ми думали відновити її більш сучасними методами. Але наш проєктний менеджер, який відповідав за цей район, запропонував відновити цю школу традиційно за технологією мазанки”, – каже засновник БФ “Сміливі” Віталій Селик.

Не лишилась осторонь проблеми і сільська рада. Надали глину, техніку і всім колективом зібралися на толоку. До відновлення долучилися усі місцеві мешканці села Лихачів. Фермери привезли солому, підприємці надали транспорт. Понад 100 волонтерів місили глину та мастили стіни.

“Оця стіна розпочинаючи з першого кута, це перша стіна, де я працювала. І цю стіну ми зробили за два дні. Але якщо брати загалом, то я працювала навколо всієї школи”, – каже місцева жителька Світлана.

“Так, як я, займався штукатурними роботами, декоративними штукатурними роботами, у свій час. Я запропонував свої послуги: “Давайте зробимо””, – говорить місцевий житель Володимир.

Поки дорослі мазали стіни, школярі взяли до рук фарби. Так спільними зусиллями громади відновили школу, яку ледь не знищили росіяни. А 70 учнів молодших класів торік повернулися за свої шкільні парти.

“У відновленні нашого ліцею займалися декілька поколінь жителів села Лихачів. Це дітки, їхні батьки і навіть бабусі з дідусями, які раніше тут навчалися”, – пояснює сільська голова Людмила Борисова.

Нагадаємо, Василь Стус – заборонений та закатований, але не зламаний (ВІДЕО).

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

Бійці ЗСУ показали, як розписують писанки на Великдень 2024 під Бахмутом

Опубліковано

Бійці ЗСУ показали, як розписують писанки Великдень 2024 під Бахмутом. Всі ці душевні традиції, які мають глибокі витоки українського етносу завжди об’єднували кожного з нас. Де б ми не були. У будь-якій частині нашої країни.

Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

Так і саме зараз, львівські десантники продовжують зберігати тепло сімейних традицій та рідного дому.

Виконуючи бойові завдання на Донбасі та стримуючи ворога під Бахмутом, вони знаходять час, щоб написати великодні писанки та згодом передати їх до рідного Львова, у гарнізонний храм Петра і Павла.

Читайте також: Як військовому отримати відпустку закордоном

“Кожна писанка – індивідуальна, адже на них можна побачити: назви підрозділів, в яких проходять службу, символи України, ЗСУ, ДШВ та бригади. Кожен зможе відчути подих єднання через фото, на яких зображено створення цих унікальних писанок”, – повідомили у Генштабі.

Нагадаємо, “Щоденник нареченої Христа”: документальний фільм про черниць зʼявився на Takflix.

Фото: Генштаб ЗСУ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: