Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні запустять онлайн-курс про НАТО

Опубліковано

В Україні з’явиться навчальний курс про НАТО, повідомляється на сайті Українського кризового медіацентру.

Що у програмі?

Відкритий університет Майдану (ВУМ) анонсував розробку онлайн-курсу про НАТО. Він має стати базою знань про те, чим є організація, як вона працює та що буде означати для України приєднання до Альянсу. Анонс приурочили до річниці закріплення у Конституції України стратегічного курсу на євроатлантичну інтеграцію.

«Ми досі перебуваємо у міфах, сформованих радянською пропагандою. Освіта є основним інструментом, який може розвіяти їх. Цей курс надасть можливість кожному безкоштовно і легко отримати доступ до інформації щодо ключових питань про НАТО та сформувати власне бачення», – розповів Остап Стасів, керівник платформи дистанційної громадянської освіти «ВУМ online», на прес-брифінгу в Українському кризовому медіацентрі.

Як виглядатиме курс і коли запустять?

Матеріал буде структурований за найбільш поширеними питаннями про Альянс і складатиметься з 10-хвилинних відео.

Курс планують запустити у квітні. Реєстрація на нього відкриється за декілька днів.

«Такі ініціативи дуже важливі для України, тому що прагнення держави до членства має підкріплюватися підтримкою її громадян. Потрібно продовжувати підвищувати обізнаність громадян про НАТО: чому варто приєднатися до НАТО, що це означає для країни, які зобов’язання вона бере на себе, скільки це буде коштувати. У курсі ми намагаємося дати відповіді на всі основні запитання», – зазначила Барбора Маронкова, директорка Центру інформації та документації НАТО в Україні.

Читайте також: У Запоріжжі створили взвод військової поліції за стандартами НАТО

Україна і НАТО

За останніми опитуваннями Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, 51% громадян бачать приєднання України до НАТО як найкращу гарантію її безпеки. Водночас, на Півдні та Сході продовжує переважати підтримка нейтрального статусу.

Українські Збройні сили, наближаючись до стандартів НАТО, стануть більш професійними, а Україна у перспективі може посилити Альянс, у тому числі завдяки досвіду, здобутому за останні 6 років у протистоянні російській гібридній агресії, зазначила Ганна Гопко, народна депутатка України Верховної Ради VIII скликання.

«Ми маємо річну національну програму Україна-НАТО на 2020 рік з міжнародною методикою, орієнтованою на конкретні результати. Ця програма наближена до плану дій щодо членства в НАТО. Я сподіваюся, що ми у цьому році побачимо втілену реформу СБУ як зобов’язання у рамках закону про національну безпеку і увесь законодавчий пакет, необхідний для отримання плану дій щодо членства в НАТО», – зазначила Ганна Гопко.

Також, додала вона,  для України дуже важлива взаємодія з країнами-членами НАТО, особливо у контексті мілітаризації Чорного та Азовського морів, де Росія продовжує посилювати свою військову присутність.

Суспільство

Естонський депутат вирушив у велопробіг за Україну: 1700 кілометрів за 6 днів

Опубліковано

Депутат Естонського Парламенту Крісто Енн Вага, розпочав велопробіг із Таллінна до Києва, маючи намір пройти приблизно 1700 кілометрів за 6 днів. Депутат закликає світ надавати допомогу Україні.

Про це Крісто Енн Вага розповів на своїй сторінці в Іnstagram.

У віці 27 років Крісто Енн Вага став депутатом лише минулого року, проте він вже відомий як естонський спортсмен. Його проєкт публічної дипломатії “Ride for Victory! Tallinn to Kyiv” має три основні мети.

По-перше, він бажає підкреслити, що російська агресія проти України відбувається зовсім поруч від Таллінна, на відстані, яку можна пройти на велосипеді. Це нагадує, що війна не є віддаленою подією.

Читайте також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

По-друге, він закликає естонське суспільство та інші європейські країни продовжувати надавати  підтримку Україні (фінансову та гуманітарну).

По-третє, потрібно зібрати кошти для закупівлі позашляховиків і безпілотників для підрозділу ССО та 79-ї бригади ЗСУ.

“Я глибоко вдячний Крісто та його друзям, які їдуть разом із ним, за цей вчинок. Сприймаємо його як вияв солідарності усього естонського народу, який є надзвичайно дружнім до українського. З такими друзями маємо віру в швидшу перемогу”, —  написав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Нагадаємо, в Україні хочуть створити Єдиний реєстр адрес.

Фото: Крісто Енн Вага

Читати далі

Суспільство

З онлайн-продажу вдалося вилучити 700 російських книжок

Опубліковано

700 російських книжок було вилучено з продажу в інтернет-магазинах. Держкомтелерадіо продовжує здійснювати моніторинг вітчизняного ринку видавничої продукції.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

За результатами Держкомтелерадіо у квітні 2024 року Держкомтелерадіо встановив факти незаконного розміщення на маркетплейсі Prom.ua та на створених на платформі вебсайтах 17 українськими інтернет-магазинами комерційних пропозицій щодо продажу майже 700 найменувань книжкових видань.

Завдяки співпраці з адміністрацією маркетплейсу знайдені товарні пропозиції видалили з інформаційних ресурсів, а суб’єктам електронної комерції надіслали попередження щодо неприпустимості провадження діяльності у видавничій справі з порушенням вимог законодавства України.

Читайте також: Мінкульт розпочав короткотривалі гранти: як вони працюють та як подати заявку

Також адміністрація маркетплейсу внесла зміни у правила розміщення інформації на Prom.ua.

Крім того, Держкомтелерадіо вжив заходи для припинення протиправної діяльності щодо реалізації видавничої продукції держави-агресора чотирма стаціонарними книгарнями – «Ера Водолія», «Країна казок», «Відьмин Котел» у м. Києві та «Буквиця» в м. Миколаєві.

Нагадаємо, у Львові відкрилася бібліотека, яка об’єднує літературу про моду та майстерню для шиття.

Фото Мінкульт

Читати далі

Суспільство

У Харкові можуть з’явитися вулиці на честь Олени Пчілки, Тичини й Гребінки

Опубліковано

У Харкові розпочалися громадські обговорення щодо перейменування ще 161 топоніма, серед яких провулок Боткіна, вулиця Вавилова, в’їзд Челюскінців 3-й і вулиця Валдайська.

Про це повідомили у Харківській міській раді.

«Харків’янам пропонують перейменувати низку вулиць, назви яких пов’язані з країною-агресором», — зазначили у Харківській міській раді.

Серед пропозицій з перейменування наявні такі:

Читайте також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

  • провулок Боткіна хочуть перейменувати на провулок Олени Пчілки;
  • вулицю Вавилову планують назвати на честь Ісмаїла Гаспринського;
  • в’їзд Челюскінців 3-й запропонували перейменувати на в’їзд Євгена Гребінки;
  • вулицю Валдайську хочуть назвати на честь Павла Тичини.

З повним списком пропозиції можна ознайомитись за посиланням.

Свої пропозиції чи підтримку щодо перейменувань можна надіслати на пошту rename@city.kharkiv.ua або за номером (057) 760-79-68

Нагадаємо, у Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: Харківська міська рада

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство4 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: