Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Два сучасні медзаклади будують у Вінниці (ФОТО)

Опубліковано

У Вінниці триває будівництво двох сучасних медичних закладів – кардіоцентру та нового корпусу лікарні швидкої медичної допомоги. Про це повідомив у фейсбуці Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Уперше в Україні 

На будівництво Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології на Хмельницькому шосе спрямували 15 мільйонів гривень залишку державної субвенції.

У міськраді кажуть, подібного класу об’єкт зводиться вперше в Україні. Це буде окрема семиповерхова будівля площею 17 тисяч м2 з широким функціоналом в сфері кардіології: відділення для пацієнтів з порушенням серцевого ритму, відділення планового лікування, відділення для пацієнтів з гострим інфарктом міокарду, відділення ранньої реабілітації, три рентгенопераційні, в тому числі електрофізіологічна, клініко-діагностична лабораторія, функціональна діагностика тощо.

created by dji camera

Проєкт реалізується спільно Світовим банком, міською радою та Вінницькою ОДА. Наразі продовжується будівництво Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології. Майже завершені зовнішньобудівельні роботи з влаштування каркасів будівель (лікувально-діагностичного корпусу, господарського корпусу та кисневої станції). Вже зроблено дах та покрівлю блоку №2, розпочались роботи у блоці №1.

Читайте також: У Києві відкриють одну з найсучасніших лікарень (ВІДЕО)

Щодо інженерних мереж, то зливова каналізація зроблена на 80 %, водопостачання – на 75 %. Повністю влаштовано мережі теплопостачання. Тривають роботи по внутрішньому та зовнішньому оздобленню лікувально-діагностичного корпусу: оздобленню стін фасаду, монтаж віконних блоків, фасадних систем, влаштування цементно-піщаних стяжок, штукатурні роботи. Виконується монтаж гіпсокартонних перегородок.

Новітня лікарня

У новому корпусі лікарні швидкої медичної допомоги наразі виконують внутрішні роботи з влаштування інженерних комунікацій. А на медичне обладнання для відділень місцеві депутати виділили більше 15 млн грн.

Будівля матиме чотири поверхи. На нульовому поверсі буде центральне стерилізаційне відділення і пральня, на першому – сучасне відділення екстреної медичної допомоги, на другому –  реанімація на 18 місць, і на третьому – ургентний операційний блок на 4 операційних та зала телемедицини. Паралельно з цим, розпочався процес придбання необхідного для нового корпусу обладнання. В результаті, після завершення будівництва, це відділення якнайшвидше буде обладнано всім необхідним і його працівники почнуть надавати якісні послуги за допомогою нового сучасного устаткування.

created by dji camera

У новому корпусі МКЛ ШМД буде надаватиметься екстрена допомога за сучасними медичними технологіями європейського зразка не лише вінничанам, а й жителям регіону. Будівництво триває з 2017-го року. Наразі тут вже зведено «коробку», змонтовано систему водопостачання та каналізації. Облаштовано спеціальний в’їзд в будівлю для «карет» швидкої допомоги, щоб лікарі могли приймати пацієнтів одразу у приміщенні, адже це може зберегти дорогоцінні в таких випадках хвилини та зменшить ризики для пацієнта.

Щодо коштів бюджету Вінницької міської ОТГ (рішенням сесії виділено трохи більше 14 млн грн), то їх планують направити на завершення процедури закупівлі дороговартісного обладнання. Зокрема, спеціальних світильників, наркозно-дихальних апаратів, апаратів штучної вентиляції легень, систем моніторингу стану пацієнта, центральної станції моніторингу, аспіраторів медичних. 

Суспільство

На Київщині міжнародні партнери відновили понад 9 тисяч об’єктів: як скористатися програмою

Опубліковано

У області наразі відновлено понад 17,5 тисяч об’єктів. Близько 9 тисяч із них – за сприяння міжнародних партнерів та фондів.

Про це повідомив перший заступник голови КОДА Микола Бойко.

Зокрема, Фонд GEM частково відновив майже 1 100 об’єктів, УВКБ ООН — 2 800 об’єктів, БФ КАРІТАС — майже 3 500 об’єктів.

Відновлення області триває і за програмою єВідновлення:

Читайте також: У Софії Київській на Великдень відбудеться святкове дійство: що варто знати

  • 1 етап – надання грошової компенсації на проведення поточних та капітальних ремонтів. Погоджено майже 10 900 заявок на 1 млрд 344 млн грн.
  • 2 етап – сертифікати на купівлю житла. Погоджено 1 595 заявок на близько 4 млрд 685 млн грн.
  • 3 етап – компенсація на будівництво нового житла замість зруйнованого. Погоджено 415 заявок на понад 1 млрд 231 млн грн.

Робоча група «Прозорість та підзвітність» перевіряє тендерні закупівлі районів та громад Київщини, виїжджає на об’єкти будівництва та проводить наради. Кожна гривня має йти за призначенням.

Нагадаємо, естонський депутат вирушив у велопробіг за Україну: 1700 кілометрів за 6 днів.

Фото: єВідновлення

Читати далі

Суспільство

Бельгія виділить €200 млн та ракети ППО для України

Опубліковано

Бельгія планує передати Україні ракети для протиповітряної оборони та виділити 200 млн євро для участі в німецькій ініціативі з посилення української ППО.

Міністрка оборони Бельгії Людивін Дедондер заявила про це після засідання Контактної групи з оборони України (формат «Рамштайн») 26 квітня, повідомляє видання RTBF.

Вона наголосила, що Бельгія залишається готовою надати підтримку Україні і продовжуватиме це робити найближчим часом.

Читайте також: США оголосили про оборонний пакет допомоги для України на 1 млрд доларів

«Наша позиція залишається незмінною: коли Росія припинить своє вторгнення та відмовиться від незаконно окупованих територій, конфлікт закінчиться», – підкреслила Людивін Дедондер.

Крім того, прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо оголосив, що Брюссель посилить Україну винищувачами F-16 вже у 2024 році, фінансуючи це шляхом заморожених російських активів.

Нагадаємо, Мінкульт розпочав короткотривалі гранти.

Фото: RTBF

Читати далі

Суспільство

Як скористатися мультишерингом документів у застосунку «Дія»

Опубліковано

У застосунку «Дія» запустили мультишеринг копій документів, щоби надсилати їх в електронному вигляді одразу в системи установ.

Про це повідомляє Дія.

ЯК ПРАЦЮЄ ШЕРИНГ ДОКУМЕНТІВ

  • Компанія надсилає запит на копію цифрового документа в застосунок користувача
  • Користувач підтверджує запит «Дія. Підписом»
  • Копію автоматично надсилають у систему компанії або на e-mail. Тоді компанія може прикріпити її до відповідних заяв чи договорів

Читайте також: За рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок

ЩО ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО

  •  КОРИСТУВАЧУ – мати в «Дії» документ, копію якого потрібно надіслати, й активований «Дія. Підпис»
  •  УСТАНОВІ – налаштувати можливість отримувати копії в «Дії». Для цього потрібно написати команді впровадження в Telegram @DiiaStart

ЯКІ КОПІЇ ДОКУМЕНТІВ МОЖНА НАДСИЛАТИ

  • ID-картка
  • Закордонний паспорт
  • Картка платника податків
  • Свідоцтво про народження
  • Довідка ВПО
  • Водійське посвідчення
  • Техпаспорт
  • Студентський квиток
  • Документи про освіту

Нагадаємо, завдяки ШІ підлітків з українського прикордоння зробили героями картин Айвазовського й Малевича.

Фото: Дія

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство4 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: