Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Білет у майбутнє або чому українці полюбили UKRAINE WOW на Укрзалізниці

Опубліковано

Живете в Україні, але й досі не бачили краєвиди рідної землі та визначні пам’ятки? Не біда! Тепер у вас є можливість відправитися в подорож Ukraine WOW на потязі. Але за єдиної умови: не виходячи з будівлі виставки у  3 900 м², — звучить дивно, але реально!

Про виставку

На Укрзалізниці відкрили артпростір Ukraine WOW для тих, хто мріє відчути себе машиністом потяга чи доторкнутися до голови монументу «Батьківщини-мати».  А також ще раз переконатися, що Україна — це вау!

Над проєктом працювали 200 спеціалістів. Засновники проєкту — Ксенія Малих та Євгеній Стасіневич. На створення пішов термін: від кінця серпня і до 4 листопада. Над концепцією працювали професіонали з агенції Gres Todorchuk, а дизайнерські рішення — справа рук агенції Banda. Назву виставки придумала Ксенія Малих, додавши до Ukraine NOW одну літеру W, і як результат — Ukraine WOW, що звучить по-дивовижному шокуюче.

Виставка триватиме до 29 лютого (спочатку організатори планували до 26 грудня 2019 року). За півтора місяця локацію на Укрзалізниці відвідали понад 150 тисяч людей — це й стало причиною продовження терміну інсталяцій.

Читайте також: Укрзалізниця планує відремонтувати 300-500 вагонів вже цього року

Де знаходиться

Артпростір знайдете на 14 колії Укрзалізниці, що біля платформи Kyiv Boryspil Express. До 2000 року місце слугувало сховищем для багажних відділень, але припинило роботу. У 2019 засновники UKRAINE WOW  використали його як артпростір.

Початкова назва залишилася без змін: «Будівля багажного відділення з рампою, корпус В». Реставрація була відсутня задля збереження автентичності старого сховища.  Зручна локація на Укрзалізниці мотивує відвідати виставку перед потягом чи опісля. Як іноземних туристів, так і вітчизняних шанувальників.

Які інсталяції розміщені

Щоб зрозуміти сенс виставки, треба пройти сім інсталяційних блоків: «Купе», «Перше знайомство», «Бесіда по душам», «Сон», »Зупинка», «Здача купе» та «Прибуття», — кожен з яких характеризує звичну поїздку на потязі Укрзалізниці.

На семи блоках UKRAINE WOW побачите:

Останній портрет Казимира Малевича, який вбудований у його ж витвір мистецтва — «Синій квадрат» (шедевр 2в1), оригінал першої української книги Івана Федорова «Апостол», дебютні гривні Київської Русі та 10 із 14 аркушів із абетки Георгія Нарбута, а ще скульптури Олександра Архипенка.

Потаємну кімнату «Зона Криму», двері якої вбудовані у звичайну шафу жовтого кольору. Там побачите листи, фото та малюнки людей, які вимушені були виїхати з Криму.

Локації з інтерактивними елементами: габаритний стакан Укрзалізниці з ложкою, яка рухається самостійно, навушники зі звуком стадіону, потягу чи співу пташок.

Окуляри віртуальної реальності, спробуйте, якщо хочете пролетіти над «Батьківщиною-мати», озером Синевир чи зіграти з Олександром Усиком в бій. А щоб відвідати «Тунель кохання», не потрібно їхати в Клевань, адже він також тут є.

Потяг Ужгород-Лисичанськ, який проїде свій шлях за 10 хв., а ви побачити красиву місцевість за короткий час у віконці. Або ж доторкнутися до справжнього потягу ЧМЕЗ, якому близько 20 років.

Вагон-ресторан, де можете замовити кави чи перекусити. Він робочий, тому це хороше місце для відпочинку.

Найулюбленіші  інсталяції відвідувачів — прозорий тунель із сотнями квитків на потяги Укрзалізниці, які треба спіймати і побачити свою локацію.  А також рожевий вагон вокзалу з мріями та думками пасажирів. Потрібно доторкнутися до подушки, щоб почути голоси людей.

Коли, де та чому відвідують артпростір

Відвідайте виставку з вівторка по неділю з 11:00-20:00 год на Київському центральному залізничному вокзалі. Врахуйте, що понеділок — вихідний день.

Тут відвідувачі відчуювать Україну у всіх її сенсах, цей мікс притягує! Лише в UKRAINE WOW  ви зможете поїхати до Лисичанська за 10 хв. і побачити Київ з висоти «Батьківщини-мати».

Скільки коштує

Діти до 12 років, пенсіонери та учасники бойових дій – безкоштовно (за наявності посвідчення); для інших осіб вхід — 50 грн.

Приблизний час огляду UKRAINE WOW — 2 години.

Зібрані кошти підуть на вдосконалення «Укрзалізниці». Не прогавте шанс, та встигніть відвідати UKRAINE WOW до 29 лютого!

Усі фото – ukrinform.ua.

Суспільство

На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Опубліковано

У Київській області було виявлено одну з найбільших популяцій сон-трави. Ці рідкісні квіти процвітають поруч з містом Обухів.

Про це у Facebook повідомляє Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ).

фото: КЕКЦ

Про цвітіння

Зазначається, що під Обуховом виявили найбільшу у регіоні популяцію сон-трави (сон чорніючий). Ця рослина занесена до Червоної книги України і є дуже рідкісною. Він росте на степових схилах чи старих соснових лісах. У лісах його знищують рубки, а в степу – оранка.

фото: КЕКЦ

Читати також: Естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва

“Ця популяція сну виявилася найбільшою в Київській області, ми нарахували там близько 1000 рослин сну. Для порівняння, вже 30 рослин сну, що ростуть в одному місці, вважається значною популяцією для того, щоб брати її під охорону”, – йдеться у повідомленні.

У КЕКЦ поінформували, що для охорони цієї популяції сон-трави екологи створюватимуть пам’ятку природи.

Нагадаємо, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: КЕКЦ

Читати далі

Суспільство

Естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва

Опубліковано

Депутат з Естонії Крісто Енн Вага, який збирає кошти для ЗСУ, прибув до Києва на велосипеді.

Про це він повідомив в соц.мережі Х.

фото: Крісто Енн Вага

“Я зробив це! Проїхав на велосипеді від Таллінна до Києва, щоб показати, що війна триває лише на відстані велопрогулянки, і висловити підтримку захисникам. Тож зосередьмося на тому, щоб допомогти Україні виграти цю війну та перемогти терористичну росію”, – написав він.

Читати також: У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Мета його поїздки – зібрати 50 тисяч євро на потреби Сил оборони України разом з інтернет-спільнотою NAFO, яка підтримує нашу країну та протистоїть російській пропаганді. Для цього була створена окрема сторінка, на якій збирають пожертви. Зі зібраних коштів планують закупити машини та FPV-дрони для військових.

Нагадаємо, що українські музиканти виступатимуть на фестивалі Sziget в Будапешті: хто саме.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів.

Фото: Крісто Енн Вага

Читати далі

Суспільство

У Львові девʼять мозаїк позначили охоронним знаком

Опубліковано

У 2024 році ще дев’ять мозаїк у Львові були визнані міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит” як об’єкти культурної спадщини.

Про це повідомляє Львівська міська рада.

фото: Львівська міська рада

Про ініціативу

Щоб підкреслити їхню цінність та важливість збереження, мозаїки в Львові почали позначати міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит”. Крім того, власникам будівель чи установам, які їх утримують, пояснюють, що вони зобов’язані зберігати ці мозаїки.

Під таким знаком вже позначено 54 мозаїки у місті, які, хоч і розміщені не завжди у будівлях-пам’ятках, але все ж належать до об’єктів культурної спадщини, зазначають у міськраді.

фото: Львівська міська рада

Читати також: Виступ України на Євробаченні-2024: де та коли дивитися

У листопаді 2023 року почали маркувати мозаїки у місті міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит”. Цей знак є захисною емблемою Гаазької конвенції про охорону культурних цінностей у разі збройного конфлікту.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів.

Нагадаємо, що українська акторка Іванна Сахно зіграє головну роль в продовженні M3GAN.

Фото: Львівська міська рада

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: