Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Їжа для веганів: 6 українських виробників рослинної продукції

Опубліковано

Замість м’яса – соя, замість яєць – тофу. Це лише частинка раціону веганів. Останнім часом людей, які відмовились від їжі тваринного походження, стало значно більше, а культура рослинних продуктів все більше поширюється серед українців. Та якщо ви думаєте, що вегани – це нещасні люди, які жують лише траву, то помиляєтесь. Сьогодні є чималий асортимент продуктів на рослинній основі. Та й українські виробники не відстають, а роблять смачну та корисну їжу для веганів. Тож, пропонуємо познайомитись з ними.

1. VforVegan

Молочні продукти зовсім без молока створює український бренд VforVegan. Для тих, хто любить безглютенову їжу цей виробник пропонує густі та рідкі йогурти з грецького горіха кеш’ю. Такі йогурти проходять особливий процес ферментації на рослинному пробіотику, який виділяється з квашеної капусти та містить в собі повний комплекс корисних мікроорганізмів для нормального функціонування кишківника. 

Також VforVegan виробляє сири та сметану на рослинній основі. До речі, сири створюють з різними смаками, а загущують натуральним агар-агаром (рослинний замінник желатину).

Ціни на таку НЕмолочку в середньому 80 гривень. Наприклад, мигдальне молоко коштує 69 грн, а йогурт – 83 грн.

2. Зелена корова

Львівський бренд “Зелена корова” взяв за основу виробництва своєї продукцію сою. Адже це корисний продукт як для веганів, так і для тих, хто дотримується безлактозної дієти. Соя багата на ті ж мікроелементи, що й м’ясо тварин. Вона містить 40% білка, амінокислоти, кальцій, калій, клітковину та інші. 

Виробник робить молоко з нотками горіху, з додаванням ванілі та абрикосу. Соєве молоко також використовують для приготування сиру тофу, який ще називають “м’ясом без кісток”, адже він легко засвоюється організмом. На полицях бренду “Зелена корова” можна знайти не тільки соєві продукти. В асортименті також паштет, керобелла (солодка паста без цукру з фініків, арахісу і керобу), хумус (закуска з нуту і сезамової пасти), а також фалафель (тефтелі з нуту, рису, окари і соєвого соусу).

Якщо ви думаєте, що бути веганом дорого, то зверніть увагу на ціни цього виробника: тофу – 49 гривень, хумус – 60 гривень, а фалафель – 56 гривень.

3. Vegetus

А ви знали, що вегани також полюбляють їсти бутерброди з ковбасою та хотдоги? Тільки з сейтану чи тофу. У Vegetus знайдете соєві та пшеничні продукти для веганів і любителів дієт. Тут можна знайти тофу, соєве молоко, десерти, чорну ікру з водоростей та інші органічні продукти. У Vegetus є все від суперфудів до бакалії.

Щодо складу, то, наприклад, у пшеничний сервелат входять вода, пшеничний та гороховий білок, кокосова олія,кукурудзяний крохмаль, сіль та спеції. 

Вегани та любителі дієт можуть купити продукцію Vegetus не лише онлайн, а й в офлайн-магазинах Києва, Харкова, Дніпра та Одеси. Ціни на продукцію різні: 52 грн – за ковбасу, 45 грн – за хумус, 55 грн –  за ікру.

4. Vegi Land

Якщо зовсім немає часу на приготування їжі, то виробник веганських та вегетаріанських продуктів та напівфабрикатів Vegi Land прийде на допомогу. В їх асортименті можна знайти страви швидкого приготування на основі рослинного білка. Це і “м‘ясо по-китайськи”, зрази, пельмені, супи-пюре, а також фалафель, хумус та нутові котлети. Особливу увагу варто звернути на блюда з сейтану, адже вони корисні, багаті на протеїн та вважаються рослинним замінником м’яса. Однією з головних цінностей цього продукту є наявність в ньому незамінної амінокислоти – лізину.

Крім напівфабрикатів, у Vegi Land можна придбати солодощі, хлібці, арахісову пасту, чай та горіхи.

Тут можна знайти меню на цілий день, адже воно збалансоване, корисне та поживне і на 100% вегетаріанське. Вам зможуть доставити страви у замороженому вигляді. Все, що треба: скористатись мікрохвильовкою, розморозити та сісти до столу. Ціни – в середньому 100 гривень за страву. 

5. Ідеаль Немолоко

Гречане, ванільне, рисове та мигдальне – це все асортимент НЕмолока від українського виробника. Ідеаль Немолоко стане корисним та поживним не тільки для веганів та вегетаріанців, а й для тих, хто не переносить лактозу чи має алергію на білок з коров’ячого молока.

Український виробник представив ринку 100% рослинний напій без лактози, холестерину, ГМО та доданого цукру Натомість, у ньому є вітаміни групи В, а ще необхідний запас клітковини – джерело здоров’я, що регулює обмінні процеси та наповнює енергією.

Спробуйте додати такий корисний продукт у свій раціон. Тим паче, що ціна не кусається: літр такого “молока” коштує близько 40 гривень. А ще на сайті виробника можна знайти цікаві рецепти страв на кожен день з їхньої продукції

6. BurundukBurunduk

І звісно, як же без солодкого? Особливо арахісової пасти. Такий продукт не так давно з’явився на українському ринку і вже завоював смакові рецептори багатьох споживачів. Мигдалева, з м’якоттю кокоса, з фундуком – це все асортимент українського бренду арахісової пасти BurundukBurunduk, який створили троє друзів з Києва.

У пастах не використовується цукор, кухонна сіль, пальмова олія та інші транс- і гідрогенізовані жири. Пасту готують зі смаженого арахісу, який набагато корисніше за сирий – через кращу засвоюваність та підвищений вміст антиоксидантів.Такий продукт стане незамінним у рослинному харчуванні, а  також для тих, хто піклується про свою фігуру. Паста містить 26 г білка на 100 г продукту. А коштує 130 гривень за 250 грамм. 

Суспільство

У столиці проведуть фестиваль української писанки

Опубліковано

30 квітня о 14:00 в інноваційному парку UNIT.CITY стартує Фестиваль української писанки задля підтримки елемента Національного переліку нематеріальної культурної спадщини «Українська писанка: традиція і мистецтво». 

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

Під час фестивалю майстри зі всієї України презентуватимуть традиційні писанки своїх регіонів та проведуть майстер-класи з писанкарства. Також заплановано встановлення Світового рекорду з масового розпису писанок і тематичний благодійний аукціон від зірок шоубізнесу.

Читайте також: Француженка готує обіди для військових та відбудовує будинки у Гостомелі (ВІДЕО)

Крім того, під час заходу український шеф-кухар Євген Клопотенко проведе майстер-клас: «Як зібрати Великодній кошик».

Створені писанки передадуть захисникам на фронт за допомоги Міжнародного штабу допомоги українцям.

Подія триватиме з 14:00 до 18:00 за адресою вул. Дорогожицька, 3

Для участі в заході необхідно заповнити реєстраційну форму.

Акредитація представників медіа доступна за посиланням

Нагадаємо, у ДСНС нагадали правила пожежної безпеки на Великдень.

Фото: МКІП

Читати далі

Суспільство

МОЗ затвердило перші клінічні протоколи з лікування бойових травм

Опубліковано

Міністерство охорони здоров’я затвердило перші шість клінічних протоколів з лікування бойових травм.

Про це йдеться на сайті МОЗ.

“Міністерство охорони здоровʼя України затвердило перші шість клінічних протоколів серії стандартів медичної допомоги за напрямом «Бойова травма»; «Анестезія у пацієнтів із травмою»; «Гострий компартмент-синдром»; «Бойова торакальна травма»; «Бойові поранення: дебридмент та іригація»; «Висока двостороння ампутація»; «Судинна травма». Клінічні протоколи опрацьовано мультидисциплінарною групою, до складу якої увійшли спеціалісти з різних медичних напрямів, в тому числі бойові медики”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: У Дніпрі відкрили центр для громадських організацій та військових

Наступні сім протоколів з надання меддопомоги у разі бойових травм міністерство винесе на громадське обговорення найближчим часом.

У МОЗ додали, що ці та ще понад 20 протоколів, які будуть затверджені протягом 2024 року, є перекладом настанов з клінічної практики Joint Trauma System за напрямом «Бойова травма».

Нагадаємо,

Читати далі

Суспільство

Добро завжди повертається: історія пекарні, яка врятувала Чернігів від голоду (ВІДЕО)

Опубліковано

Колись Оксана Коваленко розвозила гарячі багети на своєму старенькому BMW і мріяла про велику пекарню, з якої буде пахнути хлібом на увесь Чернігів. Багато років вона працювала над втіленням своєї мрії й створила підприємство «Наша Булочка». Коли місто було в облозі під обстрілами, саме ця пекарня безкоштовно роздавала хліб і так рятувала людей від голоду. Як вчинене добро повернулося до Оксани та як змінилося ставлення до хліба у чернігівців — дивіться у ШоТам!

“Ми просто робили свою роботу”, – ділиться Оксана.

Оксана Коваленко почала свій бізнес у 2001 році з 2 мішків борошна. Любов до випічки успадкувала від своєї бабусі.

“У мене навіть збереглася лопата для пічки, якою вона діставала хліб. Бабуся завжди казала, що ця лопата оберігає дім від блискавки”, – каже Оксана Коваленко.

Читайте також: Француженка готує обіди для військових та відбудовує будинки у Гостомелі (ВІДЕО)

Підприємиця ставила ставку на тодішню новинку – багети. Особисто розвозила свіжу випічку до крамниць та кіосків. Бізнес розвивався, “Наша Булочка” пекла багети та булочки тоннами. З 2014 року Оксана почала возити булочки у зону АТО. З того часу підприємиця завжди тримала запас борошна на 3 місяці.

Саме це борошно врятувало Чернігів від голоду у 2022 році. Окупанти підірвали млин та три автомобілі з хлібом. Три місяці пекарня працювала цілодобово, пекарі навіть жили у цеху.

“Постійно ми знаходилися під обстрілом, постійно не було електроенергії та води. Ну ми впоралися”, – каже підприємиця.

Але руйнування і розданий хліб похитнули економіку підприємства. Власними силами відновили млин, але на нове обладнання коштів не вистачило. І тоді зроблене добро, повернулося до Оксани, у вигляді гранту. Вона перемогла у конкурсі грантової підтримки “Курс на Незалежність”.

Нове пакувальне обладнання забезпечило ще 5 робочих місць. Завдяки цьому пакуванню випічка зберігається краще та довше. Тепер пекарня у разі потреби зможе дати місту ще більше хліба.

“Зараз у всіх моїх друзів та клієнтів, змінилося ставлення до хліба. Всі його бережуть, кладуть у холодильник, щоби він краще зберігався. Ніхто його не викидає, якщо щось залишається, то сушать сухарі”, – підсумовує Оксана.

Нагадаємо, раніше ми писали, як працює унікальна кухня-потяг від Укрзалізниці.

Фото: ШоТам!

Читати далі