Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Українські зоотовари: ТОП-10 виробників одягу, будиночків та смаколиків для тварин

Опубліковано

Подарунки люблять отримувати усі, а вусаті та волохаті особливо. Звичайно, їм більше хочеться смаколиків або новеньку іграшку, але ми зібрали і практичні, і корисні, і приємні подарунки. А обирати вже вам. Цей список може знадобитися при виборі подарунку для вусатих, або ж за потреби у новому будиночку або зимовому комбінезоні. 

У нашій підбірці брендів, що виробляють товари для тварин, ви знайдете виробників лежанок, будиночків, собачого одягу, іграшок для котів і собак, смаколиків та навіть шапочки для вухатих.

Лежаки та будиночки

HARLEY&CHO

Український бренд розкішних лежанок створили Коля, Лена та їх улюбленець Харлі. Власники впевнені, що тваринам має бути комфортно, зручно та безпечно. 

“Ми обожнюємо тварин. Крім жартів, майстерня Harley and Cho — це саме той випадок, коли все почалося з великої любові до собак і котів, а переросло у велику любов до своєї справи”, — пишуть Коля та Лена.

Лежаки HARLEY&CHO зі знімними чохлами, тож з пранням проблем не буде. Собачі та котячі “дивани” виготовлені з міцної тканини, є водонепроникні моделі. Наповнювач матраців гіпоалергенний. Є абсолютно різні моделі: з дерев’яним каркасом, просто матраци, лежаки, будиночки, нори. 

Ціни на лежаки стартують від 790 гривень.

Made for pets

ВІП-будинки для вусатих від українського бренду, який купують за кордоном. Власниця бренду, Катерина Агафонова, створює справжні ексклюзивні будинки для тварин. Дві найпопулярніші моделі — це “Залізний Трон” та “Дім Джокера”. 

“Будиночок для тварин перестав бути простої форми — тепер це дизайнерська частина сучасного інтер’єру!”, — говорять у Made for pets.

Справжній дома для тварин незвичайної форми, оздоблені та прикрашені. Тут і МАФ Starbucks, і намет, і телефонна будка, і китайські хороми, і Пікачу, і навіть Nasa. Про бренд пишуть багато ЗМІ, а продаються будиночки на сайті etsy.com. Найнижча ціна за лежак — 98 доларів, найвища за “Залізний трон” — 275 доларів.

Noble Pet

Коли у 2013 році в одного з майбутніх засновників бренду з’явився щеня, постало питання купівлі спального місця. Господарі не змогли знайти підхожий будиночок, тож вирішили створити його самі. Продукція Noble Pet виконана з високоякісних матеріалів, водонепроникної щільної тканини, що стійка до вигорання. Лежак і подушку можна прати в пральній машині.

Кольори лежаків можна підібрати за бажанням, вибір доволі великий. Ціна на маленький лежак — 440 гривень, на великий — 1100 гривень. Окрім спальних місць на сайті можна придбати одяг для собак, іграшки та аксесуари для мандрів.

Читайте також: Подарунок на Новий рік: шість варіантів до 500 гривень

Одяг та шапочки

Woofit

Ательє і магазин одягу для собак з’явився в Україні два роки тому. З того часу бренд відшив костюмчики на сотні собачих “фігур”, для понад 50 порід. І продовжує виконувати як індивідуальні замовлення, так і відшивати стандартний одяг за розмірною сіткою.

У Woofit можна купити жилетки, дощовики, куртки, майки, худі, дощовики. Ціна на теплі зимові куртки від 700 гривень, на дощовички — від 600 гривень.

Bark&Go Ukraine

У 2016 році Саша та Наташа заснували український бренд одягу для собак, бо втратили надію знайти якісні товари на ринку. За роки експериментів з розмірами, кроєм та тканинами, власниці Bark&Go Ukraine розробили ряд моделей для різноманітних порід собак. 

Для створення одягу використовують мембранну тканину, яка не пропускає воду, не продувається, дихає і водночас тримає тепло всередині. Дизайн костюмів від звичайного сірого кольору до різнокольорових курток. Можна обрати як готовий костюм, так і виготовити на замовлення.

Ціни на одяг від 200 гривень до 1000 гривень.

Dachshundknits

Неймовірно милі шапочки для собак виготовляє Інна Халанська. Майстриня в’яже вироби гачком або спицями. Всі шапочки виготовлені лише в одному екземплярі. Якщо в магазині не знайдете того, що вам потрібно, можете замовити виріб у Інни, термін виготовлення від 3 до 7 днів. Шапочка стане гарним і теплим подарунком для вусатого друга цієї зими.

Ціни стартують від 250 гривень. Майстриня також робить різні аксесуари та навіть шарфи.

Амуніція

BRONZEDOG

Продукцію цього бренду можна назвати модною та колоритною. Трендова амуніція з яскравим дизайном, а також адресники для собак пропонує молодий український бренд BRONZEDOG. Великий вибір нашийників, повідців, шлейок та навіть лежаків. 

Асортимент товару постійно збільшується, у виробництві використовують сучасні та міцні матеріали. Окрім амуніції на сайті можна також знайти прилади для грумінгу.

Ціни на нашийник від 130 гривень, шлейки від 426 гривень, повідці від 230 гривень.

Rebellious Collars

Справжні витвори мистецтва можна придбати у майстерні Rebellious Collars. Тут пропонують нашийники ручної роботи для ваших улюбленців. Нашийники виготовляються з натуральної шкіри і якісної фурнітури, півкільця проварені.

У майстерні виконують амуніцію на замовлення, ви зможете самостійно обрати тип, колір шкіри, ширину та довжину, а також фурнітуру.

Ціни стартують від 80 доларів. Продають амуніцію також на сайті etsy.

Іграшки та смаколики

GawGaw

Бренд з простою назвою “ГавГав” пропонує м’які іграшки для тварин. Створення бренду почалося з простої ідеї — придумати іграшку для собак, яку неможливо буде розгризти. Але місія виявилась нездійсненною. 

“Погодьтеся, ми любимо отримувати і дарувати подарунки, любимо покупки і радість від нових красивих речей. І наші собаки теж заслуговують свої маленькі радості, хоча б зрідка. Адже вони — такі ж члени нашої родини. Віддані і люблячі незважаючи ні на що!”, — пишуть на сторінці бренду.

Пройшовши етапи розробки та тестування, бренд створив декілька крутих різнокольорових іграшок, зокрема канати, кісточки та м’які “гризки”. В усіх іграшках мінімум деталей, які ваш вихованець може з’їсти. Виготовлена з міцного матеріалу, а шви прошиті двічі.

Ціни стартують від 20 гривень на маленькі іграшки, та від 100 на середні.

Читайте також: М’які й ідеально теплі. Шість брендів в’язаних речей, які зігріють вас цієї зими

Dolya’s treats

Власниця бренду смаколиків для собак Анна Романковська шукала ідеальний рецепт смачного печива для своєї Долі — золотистого ретривера. Дівчина вивчила, що можна собакам, а що ні, які компоненти краще додавати та у яких пропорціях, як готувати ласощі. 

“Пішла творча імпровізація з рецептами, компонентами і формами. Ось так потихеньку я наблизилася до того, що дійсно приносить мені радість і задоволення — випікати смачні і, головне, корисні ласощі для собак”, — розповідає Анна.

Ціна на печиво стартує від 85 гривень — стільки коштує коробочка печива. Також є віск для собачих лап від 60 гривень.

Бонус: м’ячик з вовни та іграшка для кота

Ми знайшли ще два подарунки для ваших улюбленців. Перший — це еком’ячик для собаки зі 100% натуральної шерсті. Без синтетики, без наповнювачів і без хімії. Коштує такий від 77 гривень.

Другий подарунок для киці — це іграшка для кота з м’ячем. Буде розважати ваше кошеня або ж дорослого кота, коли ви на роботі. Є можливість нанести гравіювання клички улюбленця. Коштує така чудо-коробочка 280 гривень.

Суспільство

В Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину

Опубліковано

Четвертого травня в столиці буде представлена фотовиставка, на якій буде представлено фотографії, зроблені 65 журналістами, які зафіксували воєнні злочини РФ щодо культурної спадщини України.

Про це повідомляє Інститут масової інформацію.

Про акцію

Інститут масової інформації (ІМІ) та UNESCO звернулися до українських журналістів, репортерів і фотографів з проханням задокументувати наслідки шкоди, яку російська агресія завдала церквам, театрам, бібліотекам та культурним діячам.

Виставка об’єднала роботи 65 фотожурналістів. Через об’єктиви їхніх камер ми бачимо пошкоджені фасади церков, розбите скло культурних центрів, обвалені стелі театрів та попелом засипані бібліотеки. Саме вони зафіксували роботу художників, перформерів, культурних діячів і волонтерів, які продовжують працювати в умовах війни.

Читати також: В Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження

Як потрапити на виставку?

Виставка працюватиме в Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків з 4 травня до 19 травня включно.

Адреса: вулиця Терещенківська, 15. 

Час роботи: з 10:30 до 17:00, четвер з 12:00 до 19:30 (понеділок, вівторок – вихідні).

Вхід вільний.

Проєкт реалізує Інститут масової інформації за фінансової підтримки UNESCO Heritage Emergency Fund та народу Японії.

Нагадаємо, що в Харкові стартував кінофестиваль, присвячений музиці та культурі.

Також ми повідомляли, що в Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження.

Фото: Валентин Кузан

Читати далі

Суспільство

Які мінімальні бали з предметів НМТ потрібні для вступу до вишів

Опубліковано

Абітурієнти, які прагнуть вступити до закладів вищої освіти, повинні набрати мінімально необхідну кількість тестових балів з кожного предмета національного мовного тесту.

Ці мінімальні, або порогові бали, щорічно визначає Міністерство освіти і науки, повідомляє Освіта.Ua.

У 2024 році для кваліфікації у конкурсному відборі учасникам НМТ достатньо набрати 15% правильних відповідей з кожного предмета. У порівнянні, у 2023 році вступникам вистачало надати лише 10% правильних відповідей, і порогові бали були нижчими.

Читати також: В Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження

Тобто, аби отримати по 100 рейтингових балів за кожен предметний блок, цьогоріч достатньо отримати:

  • 5 балів з математики, іноземної мови, фізики;
  • 6 балів – з хімії;
  • 7 балів – з української мови, української літератури, географії та біології;
  • 8 балів – з історії України.

Набравши хоча б такий мінімум, учасник зможе отримати оцінку в шкалі 100–200 балів і матиме можливість вступати до закладів вищої освіти.

Якщо учасник НМТ отримає тестовий бал, менший за встановлений пороговий бал, хоча б з одного предмета НМТ з чотирьох, він не матиме права брати участь у вступній кампанії цьогоріч.

Нагадаємо, що в Україні значно зросла кількість україномовного контенту за 2023 рік: дослідження соціологів.

Також ми повідомляли, що в Києві висадять 6 млн квітів за 2024 рік.

Фото: Освіторія

Читати далі

Суспільство

В Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження

Опубліковано

Україна зробила значний крок вперед за останній рік у Індексі свободи слова від “Репортерів без кордонів” (RSF), піднявшись на 18 позицій. У цьому контексті країна покращила свої показники у політичній сфері та збільшила коефіцієнт безпеки.

Про це повідомляє RSF.

Результати RSF

Навіть при повномасштабній війні, Україна отримала оцінку, яка покращилася на 3,81 бала, що було несподіваним для RFS. Організація пояснює це поліпшенням політичного фактора (36) та підвищенням коефіцієнта безпеки (142).

Читати також: Google запускає другий етап Фонду підтримки для українських технологічних стартапів на 10 млн дол

Коефіцієнт безпеки також покращився через зменшення кількості журналістів, які загинули внаслідок атак Росії у 2023 році (2), порівняно з 2022 роком (9), як пише організація.

RSF наголошує, що ситуація для журналістів, що працюють у вільній Україні, залишається дуже складною через щоденні російські бомбардування. Україна посіла передостаннє місце у рейтингу безпеки у 2023 році, а зараз займає 142-е місце серед 180 країн у 2024 році, що свідчить про те, що ситуація залишається дуже серйозною.

Нагадаємо, що в Україні значно зросла кількість україномовного контенту за 2023 рік: дослідження соціологів.

Також ми повідомляли, що українські військові показали свого робота-сапера.

Фото: RSF.

Читати далі