Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні стартує реконструкція ще одного летовища

Опубліковано

На Вінниччині розпочалися підготовчі роботи до проведення реконструкції аеродрому «Гавришівка». Про це повідомляє інформагентство АрміяInform.

Компанія-переможниця тендеру на виконання реконструкції вже розпочала доставку матеріалів та обладнання для встановлення мініпідприємства з виготовлення бетону.

Летовище у Гавришівці — спільного використання. Тут одночасно працюють КП «Аеропорт Вінниця» та бригада транспортної авіації Повітряних Сил.

Що зроблять і за скільки?

Вартість реконструкції оцінюють майже у 900 млн грн. Передбачені заміна штучного покриття ЗПС, перону, облаштування необхідних комунікацій, зв’язку та мереж.

В інженерно-аеродромній службі тилу логістики Командування Повітряних Сил пояснили, що замовником робіт з реконструкції є «Аеропорт Вінниця», і жодної копійки з бюджету оборонного відомства на проєкт не витрачають. Тут також додають, що основні роботи на летовищі мають розпочатися у березні наступного року. Очікується, що цей процес триватиме до кінця 2021-го.

Як виглядатиме летовище?

За даними видання Vежа, концепцію реконструкції терміналу Міжнародного Аеропорту «Вінниця» довірили розробити компанії «УВТ ГРУП» (UVT GROUP). Як повідомляється, проект реконструкції передбачає добудову третього поверху, скляні ліфти та VIP-залу. 

Як повідомляється на сайті підприємства, раніше були замовлені проєкти реконструкції злітної смуги і, власне, існуючого терміналу аеропорту.

Згідно з концепцією, реконструйований термінал матиме орієнтовну площу 11 000 метрів квадратних. Реконструйоване бомбосховище, повне перепланування приміщень, надбудований третій поверх, окремий вхід для VIP персон і двоє гейтів для відправлення пасажирів.

Термінал також матиме змогу приєднати телескопічні рукави, можливість розширення міжнародної зони без перепланування технологічного процесу.

За сучасними вимогами новий термінал відповідатиме класу А,В енергоефективності. Для цього буде утеплено фасад з повною його заміною на сучасні утеплюючі матеріали та керамічне покриття, нове скління на базі фасадних систем Reynaers.

Що варто знати про аеропорт?

Летовище збудоване у 1983 році, використовувалось для місцевих, міжобласних та згодом — міжнародних маршрутів. Регулярні рейси виконувалися до 1999 року, певний час після того приймалися лише разові та чартерні рейси. Частково аеропорт використовується військовими.

Читайте також: У 2020 році розпочнеться реконструкція аеропортів Дніпро, Мукачево та Ізмаїл

2008 року проведено реконструкцію повітряновокзального комплексу, штучної злітно-посадкової смуги. Обладнано залою прикордонного та митного контролю. Летовище Вінниці є популярним місцем для хасидів, котрі подорожують до пам’яток Умані, Бердичева, Кам’янця-Подільського та інших міст, пов’язаних з історією євреїв. Зокрема, у 2015-му році летовище прийняло майже 6 тис. хасидів.

У травні 2008-го Міністерство транспорту та зв’язку видало аеропорту ліцензію на обслуговування внутрішньодержавних пасажирських перевезень. У грудні того ж року року Кабінет Міністрів відкрив міжнародний пункт пропуску через державний кордон для повітряного сполучення в летовищі «Вінниця».

Суспільство

UAnimals запустили онлайн-видання про гуманність до тварин і довкілля

Опубліковано

Зоозахисна організація UAnimals запустила онлайн-видання про гуманність до тварин і довкілля. Це історії про тварин, людей, водойми, ліси та заповідники під час війни, а також про зв’язок людини й природи, про милосердя і порятунок, про жорстокість та байдужість. 

Про це повідомили представники UAnimals у Telegram.

“На прикладі окремих людей, компаній, притулків, організацій тощо ми показуємо, як по-різному люди ставляться до навколишнього світу, і шукаємо відповіді на щоденні болісні питання про гуманне співжиття”, — зазначають зоозахисники.

Читайте також: Коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

На сайті представлені інтерв’ю із людьми, які рятували тварин, розслідування про тих, хто завдає шкоди природі та тваринам, аналітичні тексти, колонки, репортажі тощо. Видання можна почитати українською та англійською.

Почитати онлайн-видання можна за посиланням.

Нагадаємо, на Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги.

Фото: UAnimals

Читати далі

Суспільство

На вокзалі Києва відкрився пункт рекрутингу до армії

Опубліковано

Міністерство оборони України 7 травня 2024 року в Києві на Центральному залізничному вокзалі відкрило інформаційну точку, де можна отримати інформацію про рекрутингові центри, які діють на території України.

Про це повідомляє “Укрзалізниця”.

Спеціально навчені працівники Укрзалізниці надаватимуть інформацію щодо вакансій у ЗСУ та відповідатимуть на поширені питання про посади у військових підрозділах.

Цей пілотний проєкт Міністерства оборони України за підтримки Укрзалізниці має на меті прозоро інформувати людей про можливості ефективної допомоги Силам оборони України та стимулювати до добровільного залучення на військову службу.

Читайте також: Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

«Кожного тижня в Україні відкриваються центри рекрутингу української армії. За декілька місяців їх мережа буде по всій Україні. У будь-якому центрі до лав Сил оборони може долучитися людина з будь-якого регіону. Це можливо, навіть маючи на руках повістку для уточнення облікових даних. Тому інформаційні пункти на залізничному вокзалі дозволять нам максимально донести цю інформацію до громадян», — зазначила заступник міністра оборони України Наталія Калмикова.

Інформаційний пункт рекрутингу знаходиться в центральному вестибюлі вокзалу, між головним інфопоінтом та входом до зали №3.

Нагадаємо, британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Євген Клопотенко запустив сервіс замовлення шеф-кухаря додому: як цим можна скористатися

Опубліковано

Євген Клопотенко запустив новий сервіс Makitra, який дозволяє замовляти шеф-кухаря додому. Головна мета цього сервісу – звільнити людей від щоденних клопотів з приготування їжі, щоб вони мали більше часу на спілкування з родиною та відпочинок.

Про це повідомляє видання village

Також Makitra створює нові можливості для українських шеф-кухарів, які часто стикаються з професійним вигоранням.

Сервіс пропонує можливість замовити приготування їжі на 4-5 днів для сім’ї на щодень або обслуговування сімейних обідів та зустрічей з друзями. Меню для платформи розробив сам Євген Клопотенко, воно включає понад 200 страв, які поєднують українські традиції з сучасними гастрономічними трендами.

Читайте також: Вільне для вільних: зооволонтерка з Бахмута евакуювала понад 150 собак (ВІДЕО)

При замовленні команда Makitra враховує побажання клієнтів щодо улюблених продуктів та особливостей харчування. Шеф-кухарі купують продукти у магазинах великих мереж за кілька годин до візиту та готують страви на кухні замовника. Кожна страва упаковується в спеціальні контейнери з маркуванням та інструкціями з розігріву й сервірування. Також шеф-кухар відповідає за чистоту на кухні та зберігає конфіденційність клієнтів.

Нагадаємо, Укрзалізниця приготувала Великодні обіди для Харківщини – фото.

Фото: Makitra

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: