Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Купити у держави. Топ-6 дивних об’єктів, які можна придбати через ProZorro.Продажі

Опубліковано

Виявляється, якщо знати, де шукати, у держави можна купити купу цікавих речей. Ну, якщо у вас завалялось кілька зайвих мільйонів.

Ми надихнулись постом ідеолога системи ProZorro і голови Державної митної служби Максима Нефьодова та вирішили гарно покопирсатись у пропозиціях від майданчиків ProZorro.Продажі. І знайшли там відверто шокуючі пропозиції!

У нашій підбірці, як заправські продавці, спочатку пустимо вам пил в очі найдорожчими лотами, а потім пом’якшимо ефект найдешевшими. 

Як заявляють творці системи ProZorro.Продажі, їх мета – забезпечувати справедливий доступ до обмежених активів і ресурсів, які можна продавати через аукціони.

Отже, що в нас у меню… Не бажаєте придбати цілий дитячий табір або оздоровчий комплекс у Прикарпатті? 

Що, бажаєте грати по-крупному? Тоді як вам таке: за 976,3 квадратів у самісінькому центрі Києва просять усього 65 мільйонів гривень! 

У списку і ціла гідроелектростанція, і завод “Радіореле”. Усе це може стати вашим, якщо у вас є пара (десятків) зайвих мільйонів.

Промисловий гігант на продаж

Цілий завод у вашому розпорядженні – звісно, якщо є зайва чверть мільярда гривень

Заводу “Радіореле” у 2020 році виповняється аж 100 років. Він був створений у Харкові і до сьогодні є найбільшим виробником комутаційної техніки як в Україні, так і на території країн СНД. 

Виробляють тут реле спеціального призначення (реле – звичайний вимикач, який спрацьовує при будь-якому впливі, наприклад при появі струму в ланцюзі – авт.) та різні елементи оптоволоконних ліній зв’язку.

Аж 202,307 мільйони просять за старигана – чому так дорого? Бо продається майже 50 тисяч квадратних метрів цього гіганта – сюди входять промислова, заводська, фабрична будівлі та їх частини. 

Тож якщо хочете відродити славу заводу і у вас вдома лежить без діла п’ята частина мільярда гривень – заявки на участь у аукціоні прийматимуться ще 20 днів.   

“Найпафосніша” столична нерухомість 

У “Арена-сіті” продають увесь третій поверх по доступній ціні. Щоправда, оцінити доступність повною мірою зможуть мільйонери 🙂

Вид на Бессарабську площу, тисяча квадратних метрів у вашій власності – вважайте, цілий третій поверх “Арена-сіті” ваш за якихось 65 мільйонів гривень. 

Сам Максим Нефьодов називає цей лот “найпафоснішою столичною нерухомістю”, а голова митної служби просто так розкидатись епітетами не буде. 

Із 976,3 квадратів на Великій Васильківській, майже половина – офісна (480 кв.м). До них додаються 26 автономних номерів готелю – а це 496,3 квадратних метрів. 

Метр квадратний тут коштує 66,5 тисяч гривень. Це доволі дешево, адже за приміщення за адресою Васильківська 85-87 просять 81,4 тисяч за квадратний метр. 

Загалом у всіх бажаючих є 18 днів, аби взяти участь у аукціоні.  

90-річна ГЕС йде з молотка

Це уже друга спроба Фонду держмайна продати 90-річну ГЕС

Так, це Первомайська гідроелектростанція з Миколаївської області і їй 90 років (запрацювала ще у 1929 році)! Колись вона була найпотужнішою, нині, напевне, буде приватизована.   

Фонд держмайна ще у 2017 році розпорядився продати ГЕС на конкурсній основі за принципом аукціону. За коментарем прес-служби відомства, приватизація вирішить одразу кілька проблем: заведе інвестиції на підприємство і сприятиме модернізації потужностей станції. 

Її загальна потужність – 1770 кВт. Враховуючи, що на роботу приладів середньостатистичної квартири треба близько 5 кВт (про це нам розповів винахідник інноваційної ГЕС ТУТ), ГЕС може освітлювати 354 таких квартири. 

Коштує об’єкт 64,639 мільйони гривень. Податись на участь в аукціоні від ProZorro.Продажі можна тут.

Вмить стати ресторатором і власником готелю

Майже три мальовничих гектари комплексу під Броварами стануть вашими за якихось 43 мільйони

Готельно-ресторанний комплекс “Княжий Двір” знаходиться у Броварськом районі у селі Княжичі – 15 км від станції метро “Лісова”. 

Це майже три тисячі квадратних метрів, до яких входять:

  • готелі “Анаітта”, “Зруб” та “Малий двір” з конференц-залами;
  • альтанки озера з коропами, карасями та навіть білим амуром для для любителів риболовлі;
  • басейни, зала для боулінгу та більярду, сауни. 

Коштує такий розкішний комплекс на 2 868,6 квадратних метри під Броварами 43 мільйони. 

Поспішайте, у вас є 17 днів на те, щоби позмагатись за цей лот.

Оздоровчий комплекс за безцінь

Сама будівля складається з п’яти дворівневих номерів та трьох апартаментів. У повідомленні кажуть, стан задовільний

“Прикарпаття” – це оздоровчий комплекс, який Фонд державного майна виставив на приватизацію ще два місяці тому. 

Це вже друга спроба продати комплекс. Стартова ціна лоту на перших торгах склала 64,4 мільйона гривень, тепер він коштує вдвічі дешевше – 32,247 мільйонів.

Площа забудови – 820 кв. м, площа цілого комплексу – 2 гектари. 

Вам як власнику залишиться добудувати 200 метрів каналізації у другому корпусі. І взяти на себе другу чергу будівництва – оформлення проектно-кошторисної документації, побудову контрольно-пропускного пункту, підземних очисних споруд та реконструкції відкритої водойми.

На те, щоб наважитись позмагатись за лот, у вас є два дні. 

Два тАбори мої, два таборИ

“Лазурний” знаходиться у Юріївці і впритул до Азовського моря

Аж два оздоровчих табори чекають на нового хазяїна. Перший знаходиться прямо на березі Азовського моря. Праворуч – Урзуф, ліворуч – Білосарайська коса, прямо – лиш море. Дитячий оздоровчий табір “Лазурний” – це майже 6 гектарів одних лише будівель та споруд. У вас є 10 днів на те, аби увірватися у туристичний бізнес. Для  цього треба мати як мінімум 13,537 мільйонів. 

Не менш привабливий “Фрегат” – це уже Чорноморська прибережна зона. А коштує, зверніть увагу, дешевше за попередника

Є ще табір “Фрегат” на Херсонщині – за вигідністю розташування не поступається першому. Від села Кізомис, у якому розташований табір, рукою подати до Дніпровської затоки, поряд – Чорноморський біосферний заповідник, а до найбільшої пустелі Європи – Олешківських пісків – їхати кілька годин.  

Табір коштує 5,55 мільйонів гривень і має у своєму розпорядженні артезіанську свердловину. Лот складається з цілої купи будівель – адмінкорпусу, складів, спального корпусу, харчоблоку, дизельної, клуб з естрадою і так далі. 

На те, аби позмагатись за лот, у вас є 14 днів. 

Економіка

Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

Опубліковано

Українські військові отримають більше відпусток завдяки новим законам, які були прийняті нещодавно. Ці нові закони розширять кількість ситуацій, при яких військовослужбовці матимуть право на відпочинок.

Про це повідомляє Херсонська ОДА.

Деталі

Зокрема, найближчим часом можна очікувати:

  • Відпустку при народженні дитини;
  • Відпустку за знищену техніку;
  • Основну відпустку;
  • Відпустку за сімейними обставинами або з інших поважних причин;
  • Невикористані відпустки під час воєнного стану.

Читати також: На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Нещодавно з’явилася можливість отримати відпустку при народженні дитини для військовослужбовців. Вона триватиме до 14 днів і надається не пізніше ніж за 3 місяці з дня народження дитини. Важливо зазначити, що отримати цю відпустку під час воєнного стану неможливо. Вона передбачена лише на мирний час та час дії особливого періоду, але не воєнного стану. Оскільки зараз в країні діє воєнний стан, то при народженні дитини відпустку можуть надати за сімейними обставинами і тривалістю до 10 днів.

Також очікується, що незабаром буде введена відпустка за знищену техніку. Згідно з цим документом, за знищення техніки може надаватися відпустка, але не більше ніж 15 днів на рік. Зараз цей документ чекає на підписи, щоб набути чинності.

Нагадаємо, що в Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття.

Фото: Армія Inform

Читати далі

Економіка

У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Опубліковано

У Дніпрі планують побудувати три протирадіаційні укриття (ПРУ) за 345 млн грн. Закупівлі вже проведено.

Про це повідомили у ГС “Центр фінансових розслідувань”.

Закупівся

Департамент капітального будівництва Дніпровської міської ради 30 квітня провів закупівлі для будівництва приміщень реабілітаційного центру. У всіх трьох тендерах переможцем став ТОВ “СК СТРОЙІНВЕСТ”. Раніше ця компанія вже успішно виконувала ремонтні роботи в лікарні ім. І.І. Мечникова та місцевій лікарні №4.

Читати також: Нацгварція показала знищення ворожого паливозаправника на східному напрямку (ВІДЕО)

Де саме буде проходити будівництво

Укриття будуть побудовані на територіях Дніпровської гімназії № 29, Дніпровської гімназії № 118 та Дніпровського ліцею № 144 імені Леві Іцхака Шнеєрсона.

Всі три проєкти планують завершити до кінця 2025 року.

Також ми повідомляли, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: Центр фінансових розслідувань

Читати далі

Економіка

Українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі

Опубліковано

Упродовж першого кварталу 2024 року українці відкрили рекордні 74 050 нових фізосіб-підприємців, що на 33,6% більше, аніж торік, та 18% більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення у 2021 році.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними “Опендатабот” із посиланням на Єдиний державний реєстр.

Зазначається, що лідером за кількістю нових справ залишається Київ. За перший квартал поточного року у столиці зареєстрували 10 252 нових бізнесів – це 13,8% від загальної кількості. На другому місці Дніпропетровщина – 6,8 тисячі новостворених бізнесів, на третьому – Київщина – 5,7 тисячі нових ФОПів.

Де найчастіше відкривають ФОПи

Чверть нових бізнесів займаються роздрібною торгівлею – це найпопулярніша сфера протягом останніх 4 років.

Читати також: Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”

Серед найбільш запитаних напрямків бізнесу серед українських підприємців також надання індивідуальних послуг та комп’ютерне програмування.

Найпопулярніші нові бізнеси

Нагадаємо, з Донеччини до Волині курсуватиме безкоштовний евакуаційний потяг.

Фото: “Опендатабот”

Читати далі