Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Топ-7 українських виробників посуду, які дивують дизайном

Опубліковано

Придбали сервант, а він пустує? Не біда. Українські майстри з виготовлення посуду подбали про те, аби ми могли дотримуватися славної традиції наших предків – ставити гарні сервізи у скляні шафки.

Хоча виробники наполягають на тому, що і красивим посудом варто користуватися щодня, а не лишати “на потім”, проте інколи серце крається юзати його в побуті. Ось сім майстерень, за посудом яких і зараз шикуються черги:

1. “П’яний посуд”

Вироби української дизайн-студії “Fomichev brothers” полюбляють усі: від простих робітників Харкова до султанів з Оману. 

Розробники бренду “Drunk Glases” пропонують на вибір чарки для текіли, стакани для віскі, фужери, бокали для пива. Головна їх особливість – весь посуд має незвичайну, гнуту форму. Майстри кажуть, що робити такі стакани їм допомагає температура плавлення скла та земне тяжіння.

Протягом 2018 року харків’янам вдалося продати 18 тисяч наборів концептуального посуду

Ціни: набір стаканів із шести штук коштуватиме від 1000 гривень до 1500 (залежно від форми та розміру). Якщо робити оптове замовлення, можна суттєво зекономити, адже тоді набори коштуватимуть від 440 до 700 гривень. Придбати можна на сайті та у Facebook.

2. Реінкарнація пляшок

Старі пляшки з-під вина повторно використовують для виготовлення вінтажних тарілок та стаканів. Незвичайну концепцію втілюють засновники бренду Resize. Ідея – зробити Землю чистішою. 

Використану скляну тару дизайнери не переплавляють на новий посуд, а лише видозмінюють його для зручності використання. Наприклад, тарілка фірми Resize виглядає, як розтоплена пляшка, із трохи зігнутими краями. А стакани – мають різну висоту, проте насправді розрізана навпіл пляшка та відшліфована по краях. Ще у колекції є вази.

Тарілка із 1,5 л пляшки коштує 390 гривень

Ціна: одна тарілка-пляшка коштує 280 гривень, набір із чотирьох стаканів – 320 грн. Придбати можна через офіційний сайт, Instagram та Facebook

3. Дерев’яний посуд 

Раніше дерев’яним посудом важко було когось здивувати. А нині це один із трендів, який знову повертає нас до теми екології. Засновники бренду Sycamore Store переконують, що їхні вироби не просто для поїсти, а мистецтво.

Посуд із обпаленої та відшліфованої деревини виглядає доволі витончено. Виробник переконує, що, побоювання клієнтів, ніби виделка чи інший столовий прибор  можуть зламатися – марні. Адже перед тим, як надійти у продаж, кілька екземплярів кожного товару проходять краш-тест в домашніх умовах. Тож майстри гарантують якість, або можуть зробити заміну, якщо виріб таки не витримає експлуатацію.

Дерев’яні шліфовані миски

Ціна: одна дерев’яна піала з деревини горіха коштує 480 гривень, тарілка (22 см) – 380 грн, а виделка, з такого ж матеріалу, – 500. Придбати можна через Facebook.

4. Покутська кераміка

Ця кераміка втирає носа решті своїм незвичайним виглядом. Посуд у формі листя дерев, тарілки з “рваними” краями, піали в формі кокоса, макітри з хвильками та глечики, як з музею.

Майстри гончарної справи втілюють три критерії у своїх виробах: практичність, екологічність, етнічність, тому “Покутська кераміка” пропонує розмаїття виробів, якими користувалися ще наші предки.

Керамічна тарілка у формі скибки кавуна

Ціна: найдешевші тарілки коштують 185 грн за штуку, найдорожчі – 275. придбати можна на офіційному сайті.

5. Арт скло

Мисткиня Леся Коленчук виготовляє посуд зі скла в техніці фюзинг (коли при високих температурах різнокольорове скло сплавляється між собою). І кожна річ виходить унікальною.

У майстерні жінка робить тарілки, вази, попільнички, серветниці та багато речей для декору. Крім того, посуд можуть виготовити і на замовлення, з Вашим логотипом, написом чи візерунком.

Ця тарілка, виконана у техніці фюзинг, відправилася покупцеві в Данію

Ціна: скляна тарілка виконана у формі трикутника (розмір 27 см кожна сторона) і вагою 630 грамів – коштує 950 гривень. Замовити можна на офіційному сайті або через магазин подарунків.

6. Мармуровий посуд

Концептуально виглядає посуд з мармуру, вирішили засновники компанії Marka. Із 2010 року майстри виготовляють не лише мармурові каміни, а ексклюзивне кухонне приладдя з цього ж матеріалу.

На сайті пропонується не дуже великий вибір: 14 позицій, більшість з яких виглядають як мармурові дощечки з витинанками. Проте такий посуд гарно вписується в кухонний інтер’єр.

Щоб стейк якомога довше зберігався теплим, виробники радять прогрівати мармурову тарілку перед сервіруванням

Ціна: на сайті не вказується, проте з виробником можна зв’язатися тут.

7. Посуд зі срібла

Бренд ”Срібник” пропонує гурманам і любителям коштовностей срібні та позолочені столові прибори.

Усі колекції поділені на тематики. Із цікавого: виробник пропонує срібну з позолотою підставку для стакана, як оті, що дає в поїзді “Укрзалізниця”. У ювелірному виконанні підсклянник має український герб та коштує 12182 гривні. Проте з такою річчю завжди будете виділятися в потягах :).  

Срібна з позолотою ложка-заварник для чаю коштує 4177 грн

Ціни: срібна ікорниця у формі мушлі коштує 26 775 гривень, срібна з позолотою чарка “Маки” – 13495 грн. Придбати можна на офіційному сайті та у Facebook.

Суспільство

На Київщині міжнародні партнери відновили понад 9 тисяч об’єктів: як скористатися програмою

Опубліковано

У області наразі відновлено понад 17,5 тисяч об’єктів. Близько 9 тисяч із них – за сприяння міжнародних партнерів та фондів.

Про це повідомив перший заступник голови КОДА Микола Бойко.

Зокрема, Фонд GEM частково відновив майже 1 100 об’єктів, УВКБ ООН — 2 800 об’єктів, БФ КАРІТАС — майже 3 500 об’єктів.

Відновлення області триває і за програмою єВідновлення:

Читайте також: У Софії Київській на Великдень відбудеться святкове дійство: що варто знати

  • 1 етап – надання грошової компенсації на проведення поточних та капітальних ремонтів. Погоджено майже 10 900 заявок на 1 млрд 344 млн грн.
  • 2 етап – сертифікати на купівлю житла. Погоджено 1 595 заявок на близько 4 млрд 685 млн грн.
  • 3 етап – компенсація на будівництво нового житла замість зруйнованого. Погоджено 415 заявок на понад 1 млрд 231 млн грн.

Робоча група «Прозорість та підзвітність» перевіряє тендерні закупівлі районів та громад Київщини, виїжджає на об’єкти будівництва та проводить наради. Кожна гривня має йти за призначенням.

Нагадаємо, естонський депутат вирушив у велопробіг за Україну: 1700 кілометрів за 6 днів.

Фото: єВідновлення

Читати далі

Суспільство

Бельгія виділить €200 млн та ракети ППО для України

Опубліковано

Бельгія планує передати Україні ракети для протиповітряної оборони та виділити 200 млн євро для участі в німецькій ініціативі з посилення української ППО.

Міністрка оборони Бельгії Людивін Дедондер заявила про це після засідання Контактної групи з оборони України (формат «Рамштайн») 26 квітня, повідомляє видання RTBF.

Вона наголосила, що Бельгія залишається готовою надати підтримку Україні і продовжуватиме це робити найближчим часом.

Читайте також: США оголосили про оборонний пакет допомоги для України на 1 млрд доларів

«Наша позиція залишається незмінною: коли Росія припинить своє вторгнення та відмовиться від незаконно окупованих територій, конфлікт закінчиться», – підкреслила Людивін Дедондер.

Крім того, прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо оголосив, що Брюссель посилить Україну винищувачами F-16 вже у 2024 році, фінансуючи це шляхом заморожених російських активів.

Нагадаємо, Мінкульт розпочав короткотривалі гранти.

Фото: RTBF

Читати далі

Суспільство

Як скористатися мультишерингом документів у застосунку «Дія»

Опубліковано

У застосунку «Дія» запустили мультишеринг копій документів, щоби надсилати їх в електронному вигляді одразу в системи установ.

Про це повідомляє Дія.

ЯК ПРАЦЮЄ ШЕРИНГ ДОКУМЕНТІВ

  • Компанія надсилає запит на копію цифрового документа в застосунок користувача
  • Користувач підтверджує запит «Дія. Підписом»
  • Копію автоматично надсилають у систему компанії або на e-mail. Тоді компанія може прикріпити її до відповідних заяв чи договорів

Читайте також: За рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок

ЩО ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО

  •  КОРИСТУВАЧУ – мати в «Дії» документ, копію якого потрібно надіслати, й активований «Дія. Підпис»
  •  УСТАНОВІ – налаштувати можливість отримувати копії в «Дії». Для цього потрібно написати команді впровадження в Telegram @DiiaStart

ЯКІ КОПІЇ ДОКУМЕНТІВ МОЖНА НАДСИЛАТИ

  • ID-картка
  • Закордонний паспорт
  • Картка платника податків
  • Свідоцтво про народження
  • Довідка ВПО
  • Водійське посвідчення
  • Техпаспорт
  • Студентський квиток
  • Документи про освіту

Нагадаємо, завдяки ШІ підлітків з українського прикордоння зробили героями картин Айвазовського й Малевича.

Фото: Дія

Читати далі