Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Києві з’явився ще один центр ветеранського розвитку

Опубліковано

Сьогодні у Києві Міністерство у справах ветеранів України відкрило уже третій Центр ветеранського розвитку у столиці та 15-ий — в Україні. Базою для нього став заклад вищої освіти “Відкритий міжнародний університет розвитку людини “Україна”. 

Про це повідомляє Уряд України.

Усі центри працюють на базі відомих університетів, які є безбар’єрними та адаптивними. І тут ветерани та ветеранки, ветерани і ветеранки з інвалідністю зможуть здобути освіту та опанувати нову професію. 

ЦВР є важливою складовою у процесі формування й реалізації державної політики у сфері професійної адаптації, зайнятості ветеранів війни, членів їхніх сімей та родин загиблих захисників і захисниць. 

Також у Центрі можна отримати навчання та пройти перепідготовку, отримувати психологічну, соціальну, юридичну та іншу допомогу у межах повернення до цивільного життя.

Читайте також: В Україні ветеранам спростили процес звернення за житловою пільгою

Заклади вже відкриті у:

  • Вінницькій області (Вінницький національний технічний університет);
  • Дніпропетровській області (Університет митної справи та фінансів);
  • Житомирській області (Державний університет “Житомирська політехніка”);
  • Запорізькій області (Комунальний заклад вищої освіти “Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія” Запорізької обласної ради).
  • Місто Київ (Національний авіаційний університет, Національний університет фізичного виховання і спорту України);
  • Київській області (Університет Григорія Сковороди в Переяславі, Білоцерківський національний аграрний університет);
  • Львівській області (Національний університет “Львівська політехніка”);
  • Миколаївській області (Чорноморський національний університет ім. Петра Могили);
  • Полтавській області (Полтавський державний медичний університет, Національний університет “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка”);
  • Сумській області (Сумський державний університет);
  • Харківській області (Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна).

Нагадаємо,  ГУР презентував першу рекрутингову кампанію.

Фото: Укрінформ

Суспільство

Будинок Замкова у Києві може отримати статус культурної пам’ятки

Опубліковано

Будинок Замкова, що знаходиться на вулиці Франка, 26 поблизу Золотих воріт, може отримати статус пам’ятки.

Про це повідомляє активіст Дмитро Перов.

Український інститут національної пам’яті визнав цей історичний будинок таким, що відповідає вимогам Закону про дерусифікацію. Це означає, що будівля має значення для національної історії та культури.

Однак не всі підтримують таке рішення. Проти цього категорично виступив прораб будівництва Василь Дідус. Взимку він незаконно збудував мансарду на будинку та стверджує, що будівля не має жодної історичної або архітектурної цінності, тому на ній можна будувати.

Читати також: «Укрзалізниця» відкриє нову енергетичну компанію в Україні

Про будинок

Будинок на вулиці Франка, 26, був зведений у 1899 році на замовлення адвоката Окружного суду Київської губернії Семена Замкова. Споруда має цікаву історію власників: після Замкова будівлю придбав Іван Михайловський, який володів нею до націоналізації.

У радянські часи будинок використовувався як комунальні квартири, але згодом змінив своє призначення. Наразі в ньому розміщені комерційні приміщення й архів суду, що відображає трансформацію використання історичних будівель у сучасному міському середовищі.

Нагадаємо, що у Києві відреставрують архітектурну памʼятку за 19 млн. грн.

Фото: Будинок Замкова.

Читати далі

Суспільство

Майструє прикраси, які хочеться з’їсти та допомагать донатити на ЗСУ (ВІДЕО)

Опубліковано

Люда покинула роботу в банку та робить незвичайні дерев’яні сувеніри, які так і хочеться з’їсти. Творчість допомагає майстрині підтримувати українських воїнів, серед яких її брат-доброволець Тарас.

“Коли брат вирішив приєднатися до ЗСУ, трашно було навіть, коли він просто був в тренувальному центрі. Не кажу, що вже ті періоди, коли він був на сході України і безпосередньо брав участь в бойових діях”, – каже дівчина

До 2019-го Людмила працювала юристкою в банку та захопилася малюванням. Тоді вона ще не знала, що це хобі переверне її життя.

Новий шлях

Доля сама спрямувала Люду на новий шлях. Банд, де вона працювала, припинив існування.

“Я подумала, що варто спробувати малювати на дереві, тим більше в нас портопаливний котел, і біля кудин то багато дерева. Я намалювала сет з трьох політ, киві, апельсин, гранат і дивлюсь, чого мені цікаво це. Воно виходить гарно, оригінально. І все, зрештою, почалася моя серія «Їжа на дереві»”, – розповідає Людмила.

Продавати свої роботи вперше Люда наважилася одразу за кордон. За допомогою магазину Etsy. Вона не мала великих сподівань, але її дерев’яні фігурки почали активно купувати. Людмила навчилася робити з дерева все. Від ковбаски та сальця до шаурми, піци й огірків. Сало в її виконанні можна носити у вухах, ковбасним намистом прикрасити шию, а ківі повісити на ялинку.

Пізніше виявилося, що за кордоном людям подобаються дерев’яні кавуни, і Люда зробила цілу серію.

Повномасштабне вторгення

Справу, яка набирала обертів, могла зупинити повномасштабна війна. Але все вийшло навпак:

“Біжутерія на той момент не продавалися і почала продаватися саме з початку повномасштабної війни. У мене купували біжутерію в Америці, Британії та Канади.”

Творчість стала для люди не тільки віддушеною під час війни, а й допомогла їй вистояти фінансово. А ще дерев’яні прикраси та сувеніри почали допомагати українському війську:

“У мене купували якісь речі недорогі і казали їх не відправляти навіть. Це був такий донат. І за цей донат я теж могла робити якийсь донат”.

Потроху маленька справа Людмили почала конкурувати з великими українськими магазинами. А її дерев’яні сувеніри і до сьогодні допомагають підтримувати захисників України. Зокрема, брата Люди Тараса, який воював у найгарячіших точках і зараз проходить реабілітацію.

Сьогодні її роботи купують чи не по всьому світу. Від США до Європи, Австралії, Мексики та навіть Японії. Мисткиня йде до своєї мети, а разом з цим вірить, що здійсниться її мрія.

“Побачити якнайшвидше розвиток України, шалений потік інвестицій і розвиток. Я впевнена, що там будемо. Просто мені хочеться, щоб це було якнайшвидше”, – наголошує Анна.

Читати далі

Суспільство

У Києві відреставрують архітектурну памʼятку за 19 млн. грн.

Опубліковано

Історичну пам’ятку на вулиці Жилянській, 96, де жив відомий український актор Павло Саксаганський, планують реставрувати за понад 19 мільйонів гривень.

Про це повідомляється на сайті Prozorro.

Деталі

Згідно з тендерною документацією, будівля, яка знаходиться в Голосіївському районі Києва, потребує протиаварійних робіт. Планується провести підготовчі роботи, відремонтувати фасад та покрівлю, закласти тріщини в цегляних стінах, підсилити зовнішні стіни будинку та виконати інші будівельні роботи.

Читати також: Міністерство оборони пояснило, як працюватиме електронний статус УБД

Аукціон, на якому визначать виконавця робіт, має відбутися 1 липня. Завершити реставрацію планують до кінця грудня 2024 року. Очікувана вартість робіт становить 19,5 мільйонів гривень.

Ця історична пам’ятка зазнала серйозних пошкоджень 17 жовтня 2022 року внаслідок атаки російського дрона Shahed, через яку частина будівлі обвалилась. Відновлення дому Павла Саксаганського є важливим кроком у збереженні культурної спадщини України.

Нагадаємо, що українські паралімпійці здобули сім медалей Кубка світу з паверліфтингу.

Фото: Звід памʼяток історії та культури.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство8 години тому

Робить тільки те, що приносить задоволення: як викладачка стала блогеркою після понад 20 років роботи в університеті

Під час розмови з цією жінкою мені захотілося дістати з полиці художню книгу та скоріше...

Суспільство4 дні тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

Суспільство1 тиждень тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство2 тижні тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

РЕКЛАМА: