Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

ЗСУ на фронті мають більше можливостей ніж росіяни

Опубліковано

Американський Інститут вивчення війни (ISW) у своєму звіті виділив шість ключових аспектів нерівності між безпілотниками, що використовуються російськими і українськими військовими. За даними звіту, українські Збройні сили мають значну чисельну перевагу в БПЛА.

Про це повідомляють ISW.

Ось основні пункти, наведені у звіті:

  1. Чисельна перевага: Українські штурмові групи мають перевагу в 3-4:1 у використанні безпілотників порівняно з російськими штурмовими підрозділами. Механізовані групи України мають перевагу в 6-10:1 над аналогічними російськими підрозділами.
  2. Спеціалізовані підрозділи: Україна має спеціалізовані та централізовані підрозділи безпілотників у складі існуючих сухопутних підрозділів. Це дозволяє інтегрувати можливості розвідувальних та ударних безпілотників у базові тактичні маневри, що покращує координацію та ефективність операцій.
  3. Відсутність централізації у російських військ: Російські війська не мають централізованої та організованої системи підрозділів безпілотників. Це ускладнює координацію та ефективне використання безпілотних засобів.

Читати також: В Дії зʼявилося посвідчення ветерана: як завантажити

  1. Недостатність засобів РЕБ і РЕР: Російські війська не мають адекватних засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) та радіоелектронної розвідки (РЕР) для протидії українським безпілотникам. Це знижує їхню здатність захищатися від атак та спостереження.
  2. Адаптація і інтеграція нових технологій: ЗСУ постійно адаптуються і краще інтегрують нові технології у свої сили. Це створює додатковий тиск на російські війська, які змушені також удосконалювати свої системи для збереження технологічного і тактичного паритету.
  3. Гонка між наступом і обороною: Розвиток бойових засобів у сучасній війні включає постійну гонку між наступом і обороною та нарощуванням потенціалу. Це є центральним елементом у сучасних бойових діях, де технологічні переваги можуть відігравати вирішальну роль.

На думку аналітиків ISW, українські Збройні сили завдяки своїм безпілотникам мають важливу перевагу на полі бою, що значно підвищує їхню ефективність і боєздатність у порівнянні з російськими військами.

Нагадаємо, що за весну з Києві демонтували 800 МАФів та тимчасових споруд.

Фото: з відкритих джерел

Технології

Українці створили Telegram-бота, що нагадує про вимкнення світла

Опубліковано

Айтівці з Івано-Франківська Микола Ковач та Василь Югас створили Telegram-бота «Знеструмко», що нагадує про вимкнення світла.

Про це повідомляє Dev.ua.

Про бота

«Знеструмко» — це Telegram-бот, який значно полегшує життя під час планових вимкнень електроенергії. Ідея створити такого бота виникла у франківців — продуктового менеджера Миколи Ковача та Full Stack розробника Василя Югаса. Микола розробив UX, а Василь написав технічну частину на мові NodeJS.

«Поштовхом для розробки стало збільшення частоти вимкнення світла», — розповідає Микола. Спочатку айтівці створили бота для себе. Вони хотіли мати простий спосіб відстежувати вимкнення світла і зменшити незручності, пов’язані з цим. Після того як їх друзі схвально оцінили бота, вони вирішили зробити його доступним для всіх.

Читати також: Рух «Єдині» з липня запускає новий курс для охочих перейти на українську: як долучитися

Як працює «Знеструмко»?

«Знеструмко» дозволяє відстежувати планові вимкнення електроенергії для однієї або кількох черг. Бот надсилає сповіщення в режимі реального часу, що дозволяє користувачам бути в курсі всіх змін. Ці повідомлення надходять навіть раніше, ніж з’являється інформація на офіційних сторінках обленерго. Також користувачі можуть налаштувати нагадування, наприклад, отримувати сповіщення за 15 хвилин до вимкнення.

Головна перевага «Знеструмка», за словами розробників, — простота у використанні. Бот працює у Telegram, де більшість людей і так проводять багато часу. Це робить інформацію завжди доступною і легкою до перегляду.

Запустити бота можна за цим посиланням.

Нагадаємо, що в “Дії” відображатимуться медичні дані:можна буде укласти декларацію з лікарем.

Фото: «Знеструмко».

Читати далі

Технології

У “Дії” відображатимуться медичні дані:можна буде укласти декларацію з лікарем

Опубліковано

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка дозволяє українцям через застосунок “Дія” відслідковувати медичні дані.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Тепер у застосунку можна:

  • зареєструватися як пацієнт в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ);
  • обрати сімейного лікаря;
  • укласти або розірвати декларацію з обраним лікарем;
  • оновити свої дані в ЕСОЗ (номер телефону чи місце проживання).

Читайте також: У Києві відреставрують архітектурну памʼятку за 19 млн. грн.

Зараз для цього треба їхати в поліклініку або звертатися до Національної служби здоровʼя, а скоро – кілька кліків у “Дії”, засвідчили Дія.Підписом – і все готово. Далі функціонал розшириться”, – повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Нагадаємо, в Україні запустили новий поїзд «Львів – Одеса».

Фото: Дія

Читати далі

Технології

У Дії відображатимуться медичні дані: рішення уряду

Опубліковано

Українці зможуть легко зареєструвати себе як пацієнта в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) через застосунок Дія.

Про це повідомляє Михайло Федоров.

Крім того, можна буде обрати сімейного лікаря, подати або розірвати декларацію, не виходячи з дому. Відтепер не потрібно буде ходити до лікарні та витрачати на це час.

Читати також: В Україні запустили новий поїзд «Львів – Одеса»

У застосунку також буде можливість змінити дані про себе в ЕСОЗ, наприклад, оновити номер телефону чи місце проживання. Зараз для цього потрібно їхати до поліклініки або звертатися до Національної служби здоров’я.

Незабаром це можна буде зробити за кілька кліків у Дії, засвідчивши зміни Дія.Підписом.

Нагадаємо, що за пів року в Україні встановили рекордну кількість мобільних станцій.

Фото: Дія.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Робить тільки те, що приносить задоволення: як викладачка стала блогеркою після понад 20 років роботи в університеті

Під час розмови з цією жінкою мені захотілося дістати з полиці художню книгу та скоріше...

Суспільство6 днів тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

Суспільство2 тижні тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство2 тижні тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

РЕКЛАМА: