Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/4ejbfDARBX4?si=kSJWzY_H4u5qcnQ7SSSSSS

Суспільство

Військові з найскладнішими ампутаціями отримують сучасні біонічні протези (ВІДЕО)

Опубліковано

Український мільйонер В’ячеслав Запорожець урятував тисячі людей з-під обстрілів, а зараз допомагає військовим з найскладнішими ампутаціями. Зазвичай захисникам з високою чи подвійною ампутацією складно прилаштуватися до звичайного механічного протеза. Тому їм потрібне протезування методом остеоінтеграції — це коли імплант вживлюють у саму кістку, а далі на нього фіксують надсучасний біонічний протез. Такі операції роблять у Центрі складного ендопротезування, остеоінтеграції та біоніки. Одне таке протезування коштує близько 25 000 євро.

Детальніше у матеріалі ШоТам!

Український мільйонер спочатку рятував цивільних, а тепер безоплатно протезує військових.

“Я всім кажу, якщо ти допомагаєш військовому, який захищає державу. І ти його не знаєш, він не твій родич, не знайомий – ось це стовідсоткова насолода. Я всіх запрошую цим займатися”, – розповідає директор Центру складного ендопротезування остеоінтиграції та біохімії В’ячеслав Запорожець.

Читайте також: 9 бізнесів з Харкова, які продовжують роботу попри обстріли

В’ячеслав у мирні часи будував торгівельні мережі в Україні та Казахстані. Коли ж росія напала у повну міць, на своїх “Лексусі” та “Нісані” вивозив людей із Бучі, Чернігова та Краматорська. А свій маєток перетворив на прихисток для переселенців.

Коли ж вперше віз людей з ампутацією, це глибоко вразило В’ячеслава.

“Перший ампутант у мене, це цивільний із Чернігова, тяжко поранені Катя, Анатолій, Сашко. Це був березень 2022 року – я вперше побачив ампутацію. А Катю я відправив у Німеччину. Після цього ми почали займатися протезуванням”, – згадує В’ячеслав.

Чоловік сконцентрувався на допомозі пораненим захисникам. Побачив, що найважче воїнам з короткими куксами, адже їм не підходять класичні протези. Разом із лікарями написав листа топовому світовому хірургу Рікарду Бранемарку. Батько Рікарда винайшов метод остеоінтеграції – коли протез вживляють прямо у кістку.

Це є порятунком при високій ампутації, але технологія складна і унікальна. В Україні такого ще не було.

“Через 10 днів приходить відповідь: “Я згоден приїхати до вас у травні 2023 року”. Ми були дуже здивовані”, – ділиться В’ячеслав.

Рікард приїхав до України не лише навчити хірургів остеоінтеграції, він також привіз три протези, які встановив безкоштовно! І сьогодні продовжує допомагати В’ячеславу та його центру.

Олександр став першим, кому в Україні зробили остеоінтиграцію лівої руки та встановили біонімічний протез. Він захищав Україну з 2015 року, і в боях за Дебальцево зупиняв собою ворожий танк. Вижив дивом, але це коштувало йому руки. Вісім років Олександр носив механічний протез, а потім його звела доля з В’ячеславом.

І тепер він має не лише надсучасну біонічну руку, а й працює у лабораторії центру біоінженером.

“Ми дивимося різні типи протезів. У нас є визначена комбінація таких протезів. Є кілька таких класних кистей рук, які мають багато функцій і ми хочемо, щоби ветерани мали найкраще”, – розповідає ветеран Олександр Зозуляк.

Антон – ще один пацієнт центру, який став його працівником і керує лабораторією біоніки. Важке поранення він отримав під Бахмутом – у нього потрійна ампутація. На Антона також чекає остеоінтеграція.

За рік існування центру більше сотні військових отримали протези. Тут провели 31 операцію такого типу. Усю допомогу – операції, підбір протезів, реабілітацію – надають безкоштовно.

“Ми з державою працюємо, де можливо по державних програмах на протезування. У нас є три постійні донори, але вони перекривають 10-20% існування. Усе інше – це франдрейзинг, соцмережі, це на жаль, банки, збори”, – ділиться В’ячеслав.

Наразі чоловік займається розширенням центру. Всі сили скеровує на пошуки коштів для цього. Бізнес він поки поставив на паузу, адже найголовніше зараз – допомога військовим.

“Зараз війна, і зараз ми можемо не заробляти. Не треба думати про комерційну складову – треба робити добро й волонтерити”, – підсумовує чоловік.

Долучайтеся до Центру В’ячеслава, адже окрім коштів потрібні реабілітологи!

Нагадаємо, Литва допоможе Україні з обладнанням для реконструкції енергоінфраструктури.

Фото: ШоТам!

Суспільство

Алан Бодаєв записав соціальне відео зі звільненим з полону Азовцем

Опубліковано

Креативна агенція Алана Бадоєва, Badoev ID, у співпраці з Сергієм Волинським (позивний “Волина”) та Фондом “Сталеві” створила серію соціальних роликів. Метою цих роликів є щоденне нагадування про українських військових, які досі перебувають у полоні.

Про це повідомляють в Instagram студії.

Про відео

На кадрах показано двох птахів у клітках над морем. Одна клітка відчиняється, і птах вилітає на свободу. Інша клітка залишається зачиненою, птах у ній мучиться і йде під воду під вагою своєї в’язниці.

Читати також: 8 благодійних колекцій від українських брендів одягу та прикрас

Цими роликами автори нагадують про українських захисників, які досі перебувають у нелюдських умовах полону.

“На мою думку, дуже важливо і чесно, щоб кожен українець відчував зв’язок та подяку за новий день, який проживає на землі вільної України. Бо кожен хлопець чи дівчина, які ще перебувають в полоні, потрапили туди, захищаючи нашу свободу”, – відзначає режисер.

Творці соціального ролика закликають небайдужих українців поширювати ролик на знак підтримки військовополонених та їхніх родин.

Подивитися та поширити відео можна тут.

Нагадаємо, що в Україні пройде наймасовіший молодіжний конгрес: що варто знати.

Фото: Badoev ID

Читати далі

Суспільство

В Укрзалізниці розповіли, як готуються до міжнародних перевезень влітку

Опубліковано

З початку року “Укрзалізниця” вже перевезла майже 800 тисяч пасажирів у міжнародному сполученні та очікує влітку пожвавлення попиту на міжнародні рейси. Найбільше пасажирів цьогоріч було перевезено у сполученні з Перемишлем – 451 тис, у сполученні з Хелмом – 226 тис, та у сполученні з Варшавою – понад 82 тис.

Про це повідомляє пресслужба УЗ в Telegram.

“Наразі компанія активно готується до літнього сезону перевезень та нагадує, що в міжнародному сполученні курсує загалом 28 поїздів: 14 – з найбільших міст України, ще 14 – з прикордонних містечок. Зокрема, поїзди курсують з українських населених пунктів до Польщі, Австрії, Чехії, Молдови, Угорщини, Словаччини”, – йдеться у повідомленні.

При цьому найбільш популярним залишається поїзд №67/68 Київ – Варшава, кількість місць обмежена через специфіку вагонів.

Читайте також: Сім’ї з прифронтових територій можуть отримати додаткові виплати: що відомо

“Тут використовуються вагони RIC, які можуть курсувати і українською, і європейською колією. Їх кількість у парку компанії обмежена.

Тому, якщо ви не встигли купити квиток на цей поїзд, рекомендуємо розглянути поїзд Львів – Рава-Руська – Варшава, а також рейси до Хелма та Перемишля”, – додали в компанії.

Нагадаємо, жителі Києва можуть запропонувати ескізи для нових муралів в місті.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

У Міноборони створили Раду донорів інституційних реформ

Опубліковано

З метою формування «єдиного вікна» для ефективної та прозорої комунікації з країнами-партнерами, які підтримують трансформаційні процеси, в Міністерстві оборони України створено Раду донорів інституційних реформ.

Про це інформує Міністерство оборони України.

«Рада донорів допоможе нам спростити комунікацію з партнерами через регулярне інформування щодо прогресу реформ та стане прозорим механізмом запиту донорської підтримки для проєктів реформ міністерства», — зазначив заступник Міністра оборони України Станіслав Гайдер.

У межах роботи Ради донорів використовуватимуться наступні типи підтримки: експертна допомога, матеріально-технічна підтримка, підготовка експертних пропозицій, висновків, аналітичних матеріалів з питань державної політики у сфері оборони, а також консультації щодо взаємосумісності з НАТО.

Читайте також: Які безкоштовні послуги можна отримати у сімейного лікаря

Діяльність Ради не стосуватиметься механізму залучення міжнародної військової допомоги, який функціонує в рамках роботи Контактної групи з питань оборони України у форматі Рамштайн або інших платформ.

Під час першого засідання Ради міністерство представило прогрес щодо трансформаційних процесів у Міноборони, а також поінформувало про заплановані наступні кроки за напрямами, реалізація яких потребуватиме підтримки партнерів.

До Ради донорів інституційних реформ увійшли представники більше 20 країн та організацій, зокрема аташе з питань оборони, дипломатичні представники країн-партнерів, а також міжнародних організацій у сфері оборони, які працюють в Україні.

Нагадаємо, в Україні пройде наймасовіший молодіжний конгрес.

Фото: Міноборони

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

Мріє, щоб про складанку у світі знали, як про LEGO. Як підприємиця з Львівщини 6 років розвиває власний бренд

Колись дядько Юлії сказав їй, що нею обов’язково всі пишатимуться. Жінка довго шукала себе, пробувала...

Суспільство1 тиждень тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство2 тижні тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості2 тижні тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

РЕКЛАМА: