Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні створять простори для психологічної підтримки в бібліотеках

Опубліковано

13 березня, у МКІП відбулась зустріч представників Міністерства культури та інформаційної політики України та ЮНЕСКО щодо визначення етапів реалізації проєкту для працівників бібліотек «Бібліотеки як простір психосоціальної підтримки».

Про це повідомляють на офіційному сайті Міністерства.

На що спрямований проєкт?

Ініціатива допоможе працівникам бібліотек опанувати техніки першої психологічної допомоги та окремі арттерапевтичні техніки.

фото: МКІП

Читайте також: У Бучі хочуть реконструювати Вокзальну площу за допомогою 3D-принтера

Які етапи треба пройти для реалізації?

Для створення просторів психосоціальної підтримки у бібліотеках потрібно:

  • підвищити обізнаність працівників бібліотек про проблеми психічного здоров’я та техніки надання першої психологічної допомоги;
  • розвивати компетентності працівників бібліотек щодо використання окремих арттерапевтичних технік задля організації заходів з психоемоційного розвантаження для населення громади;
  • розповісти на рівні громади про бібліотечні простори, як про хаби психосоціальної підтримки;
  • підвищувати обізнаність людей громад-учасниць проєкту в питаннях психічного здоров’я, проводити спеціальні просвітницькі заходи.
фото: МКІП

“Ми спробуємо реалізувати всі етапи цього проєкту вже у 2024 році”, – наголошує Данієль Чутурич, старший координатор з питань освіти Бюро ЮНЕСКО в Україні.

Ініціатива має охопити 15 бібліотек у 6 регіонах України. Експерти створять спеціальні програми для тренерів, які навчатимуть працівників бібліотек технікам психосоціальної підтримки.

Організація в бібліотеках простору для отримання громадянами психосоціальної підтримки запланована в межах проєкту МКІП «Мистецтво допомагати» Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою першої леді Олени Зеленської.

Нагадаємо, що волонтерів із Запоріжжя, Херсона та Миколаєва запрошують на ретрити в Київській області.

Також ми повідомляли, що українські школярі створили інноваційні проєкти з використанням ШІ.

Фото: МКІП

Суспільство

Лікарні України створять реабілітаційні відділення: що про це відомо

Опубліковано

До кінця червня планується, що близько третини кластерних лікарень мають у себе створити реабілітаційні відділення. Наразі в Україні функціонує 9 тисяч реабілітаційних ліжок.

Про це на Міжнародному саміті міст та громад повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, передає “Укрінформ”

“Приблизно 30% кластерних лікарень повинні створити реабілітаційні відділення до кінця червня”, – підкреслив Ляшко.

Міністр зауважив, що в Україні наразі функціонує близько 9 тисяч реабілітаційних ліжок, і їх кількість постійно збільшується, проте не всі кластерні лікарні мають реабілітаційні відділення з мультидисциплінарними командами.

Читайте також: В Україні запускають гарячу лінію психологічної підтримки для військовослужбовиць

“Коли пацієнт потрапляє до такої лікарні з травмою, інсультом або іншою патологією, і там не розпочинається гостра реабілітація (коли команда з реабілітації працює вже на етапі реанімації), то після лікування пацієнт може почати реабілітацію через місяць-два, а результати цієї реабілітації вже не будуть такими ефективними, якщо реабілітацію було б почато одночасно з лікуванням”, – пояснив Ляшко.

Міністр нагадав, що в Україні діє система реабілітації, яка включає гостру реабілітацію (починається на етапі реанімації), підгостру реабілітацію (проводиться в тій же лікарні, де перебуває пацієнт, але в реабілітаційному відділенні) та тривалу реабілітацію у разі потреби.

Нагадаємо, раніше ми писали, які психосоціальні послуги надають у медзакладах України безкоштовно.

Фото: Укрінформ

Читати далі

Суспільство

Євробачення-2024: під яким номером Україна виступатиме у фіналі

Опубліковано

Після закінчення двох півфіналів Євробачення-2024 учасники дізналися порядок своїх виступів у фіналі конкурсу, який відбудеться у суботу, 11 травня. Про це йдеться на офіційному сайті Євробачення.

Представниці України Аlyona Аlyona та Jerry Heil виступатимуть другими. Напередодні, під час жеребкування після першого півфіналу, українські співачки витягнули папірець з написом «Вибір продюсера». Тому організатори конкурсу самі визначили порядковий номер виступу учасниць. «Вибір продюсера» за задумом організаторів, має збалансувати гранд-фінал і дасть змогу гармонійно розмістити енергійні та романтичні номери учасників протягом шоу. 

Євробачення-2024: під яким номером Україна виступатиме у фіналі фото 1

Читайте також: Виступ України на Євробаченні-2024: де та коли дивитися

Порядок виступів у гранд-фіналі:

  1. Швеція | Marcus & Martinus – Unforgettable
  2. Україна | alyona alyona & Jerry Heil – Teresa & Maria
  3. Німеччина | ISAAK – Always On The Run
  4. Люксембург | TALI – Fighter
  5. Нідерланди | Joost Klein – Europapa
  6. Ізраїль | Eden Golan – Hurricane
  7. Литва | Silvester Belt – Luktelk
  8. Іспанія  | Nebulossa – ZORRA
  9. Естонія | 5MIINUST x Puuluup – (nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi
  10. Ірландія | Bambie Thug – Doomsday Blue
  11. Латвія | Dons – Hollow
  12. Греція | Marina Satti – ZARI
  13. Велика Британія |  Olly Alexander – Dizzy
  14. Норвегія | Gåte – Ulveham
  15. Італія  | Angelina Mango – La Noia
  16. Сербія | TEYA DORA – RAMONDA
  17. Фінляндія | Windows95man – No Rules! 
  18. Португалія | iolanda – Grito
  19. Вірменія | LADANIVA – Jako
  20. Кіпр | Silia Kapsis – Liar
  21. Швейцарія | Nemo – The Code
  22. Словенія | Raiven – Veronika
  23. Хорватія | Baby Lasagna – Rim Tim Tagi Dim
  24. Грузія | Nutsa Buzaladze – Firefighter
  25. Франція  | Slimane – Mon Amour
  26. Австрія | Kaleen – We Will Rave

Фінал конкурсу відбудеться 11 травня за участю 26 країн: по 10 країн з кожного півфіналу, країни Великої п’ятірки (Велика Британія, Німеччина, Іспанія, Італія, Італія та Франція) і країна-господиня – Швеція.

Нагадаємо, Україна піднялася у рейтингу букмекерів потенційних лідерів Євробачення-2024.

Фото: Євробачення 2024

Читати далі

Суспільство

Лікарка з Донеччини відкрила мережу перукарень за 20 км від фронту (ВІДЕО)

Опубліковано

Щоб чоловіки завжди могли постригтися та поголитися, лікарка Анастасія Яремчук відкрила цілу мережу перукарень «Шерлок» за 20 кілометрів від фронту. А щоб працевлаштувати місцевих, вона перенавчає на барберів навіть слюсарів і художників. Як Анастасія з сім’єю змінює уявлення про професію, мріє про масштабування та хоче випустити у світ якомога більше кадрів, дивіться в новому випуску ШоТам!

“Так сталося, що я потрапила під обстріл. Просто була на вулиці – мені вдалося вижити. Це мій другий день народження”, – каже Анастасія.

Липневий день 2014 року змінив життя Анастасії назавжди.

“Я була у батьків у Горлівці. Сім’я прийняла рішення, що нам потрібно виїжджати”, – згадує Анастасія Яремчук.

Переїжджати вирішили у Краматорськ – туди евакуювали університет дівчини.

“Я закінчила інтернатуру, і мене залишили на кафедрі онкології та радіології ДНУ асистенткою кафедри”, – згадує.

Згодом сім’я дівчини купили квартиру у Дружківці. Кілька років Настя з чоловіком працювали на два міста та лікували жителів Донеччини. Коли вся країна дізналася про повномасштабне вторгнення Настя дізналася про вагітність.

“Коли почалася евакуація, ми з чоловіком були активно задіяні в основній роботі – це медицина. І я і чоловік – лікарі, тому у нас трішки було непорозуміння стосовно того, що я повинна їхати”, – каже Настя.

“До того часу я з цим не погоджувався, що вона мене не послухала, тому що ризикувати двома життями я не міг”, – згадує чоловік Анастасії Вадим Федоренко.

Анастасія взяла на себе дистанційне управління однією з лікарень Донеччини. А згодом вона помітила, що Дружківка стає “чоловічим” містом, адже жінки з дітьми виїхали. Крім того, в області були проблеми з водою, тож до медичних потреб у тих, хто лишився, додалися й інші.

Читайте також: Втратили дім і бізнес, та не креативність. Підприємці з Луганщини за грант відкрили в Бучі заклад з корисним фастфудом

“Ідея створення нашого “Шерлока” прийшла сама собою. У 2022-2023 у Дружківці залишилося багато чоловіків. Був великий попит на чоловічі стрижки та і майстри-перукарі роз’їжджалися із міста, була велика міграція. Тому виникла ідея, якою я поділилася з чоловіком і моя родина мене підтримала. Перш за все почали піднімати телефонну книжку та шукати серед знайомих хто може залишитися у місті та хоче працювати. Але перші спроби у нас були не дуже успішні, тому ми почали шукати в іншому направленні – ми почали шукати людей, які б хотіли змінити професію чи втратили роботу, і людей, які б мали хист до перукарського мистецтва. Так ми знайшли Данила. У нього була потреба у новій спеціальності і також він мав невеликий, але досвід”, – розповідає Анастасія.

Слюсар Данило з початку повномасштабного вторгнення не мав постійної роботи.

“Анастасія відправила мене на навчання, повністю оплатила всі курси. Я пройшов, там навчився стригти. Навчився працювати з бородою” – розповідає Данило.

Анастасія разом із Вадимом побачили, що попит у Дружківці лише зростає.

“У січні ми зрозуміли, що нам потрібно розширюватися до іншого міста. У Дружківці ми вже свій потенціал розширили і відкрили локацію у Костянтинівці. Це одна з найбільших наших локацій, у нас їх є три”, – каже Анастасія.

Тепер чоловікам є де постригтися навіть за відсутності води вдома. А родина мріє відкрити салони у Краматорську та Слов’янську і навчити більше професіоналів.

Нагадаємо, Швеція виділила 28 млн євро на підтримку оборонного потенціалу України.

Фото: ШоТам!

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Можливості2 дні тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство4 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

РЕКЛАМА: