Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Український фільм «Степне» став найкращою стрічкою кінофестивалю в італійській Трієсті

Опубліковано

Повнометражна стрічка української режисерки Марини Вроди «Степне» здобула нагороду на 35-му Міжнародному кінофестивалі в Трієсті в Італії.

Про це повідомляє Українська Кіноакадемія на своїй фейсбук-сторінці.

У стрічці зображені декілька днів з життя чоловіка, який приїжджає в українське село Степне, щоб доглядати за своєю мамою при смерті.

Фільм вразив журі фестивалю «меланхолійним зображенням життя села, що зникає, болю та зниклих надій, переданих водночас із ніжністю та правдиво».

Читайте такожУ кіно не лише чоловіки. «Стрімголов», «Стоп-Земля» та «Співає ІФТКЕ». 12 фільмів від українських режисерок

Сюжет стрічки

За сюжетом, Анатолій повертається додому з великого міста, щоб піклуватися про свою хвору матір. Смерть матері, зустріч з братом та жінкою, яку він любить, змушують його замислитися над життям, яке він прожив, і рішеннями, які він приймав по дорозі. І тоді, перед своєю смертю, мати розповідає Анатолію про скарб, який вона поховала у сараї…

Головні ролі у фільмі виконали Олександр Максяков, Ніна Антонова, Олег Примогенов і Радмила Щеголева. Стрічку створено компанією ВродаСтудіо за підтримки Державного агентства України з питань кіно та знято спільно з Німеччиною, Польщею і Словаччиною.

Нагадаємо, українсько-американський фільм отримав гран-прі на кінофестивалі Sundance у США.

Також український фільм «Назавжди-назавжди» виграв головний приз на кінофестивалі в Котбусі.

Фото: Українська Кіноакадемія.

Суспільство

В Україні запускають гарячу лінію психологічної підтримки для військовослужбовиць

Опубліковано

В Україні запускають гарячу лінію психологічної підтримки для військовослужбовиць.  На гарячій лінії служби працюють дев’ять психологинь. Вони мають відповідну освіту та пройшли навчання з військової психології, пояснюють в організації.

Про це повідомляє видання village.

Тут допомагатимуть із запитами щодо відчуття самотності й втрати мотивації, погіршення ментального здоров’я (ПТСР, депресивні, тривожні стани, проблеми зі сном) й суїцидальних думок.

Читайте також: Роботодавці зможуть отримати компенсацію за працевлаштування ВПО: як це зробити

Також можна звертатися у разі виникнення будь-якого виду насильства чи булінгу й проблем у спілкуванні з близькими.

Психологині надаватимуть допомогу військовослужбовицям у чаті онлайн, а запити приймають через чат-бот за посиланням. Також є формат безплатних консультацій з можливістю продовження спілкування у інших форматах. 

Нагадаємо, у Дії пояснили, як користуватися чатом єВорог.

Фото: Марш Жінок

Читати далі

Суспільство

Репортаж журналу Inker “Я не другий сорт” увійшов в шорт-лист нагороди “Честь Професії”

Опубліковано

Репортаж журналу Inker “Я не другий сорт” увійшов в шорт-ліст нагороди “Честь Професії”- 2024. Авторами коміксу стали – Діана Лановець, Олександра Дьомін, Ірина Костишина.

Журнал Inker впродовж війни збирає історії людей з війни та робить графічний репортаж в жанрі соціальних коміксів. Нещодавно у квітні в честь журналу відбулася виставка у Швейцарії в Базелі.

Комікс випущено в рамках проєкту “Моя НЕфейкова історія”. Мета проєкту – показати як пропаганда і фейки можуть чинити згубний вплив на життя людей.

Читайте також: Українські митці можуть отримати грант від фонду ЮНЕСКО

“Юлію виховували як носія “високої, елітної культури і мови” – російської. В її школі, в Лисичанську, вчителі постійно підкреслювали, що розмовляти українською чи суржиком – значить видавати своє “селюцьке” походження. Дівчина завжди вважала себе належною до першого сорту – нащадком Толстого, Достоєвського і Пушкіна. Все змінилося, коли бабуся наважилась розповісти їй страшний секрет їхньої родини. Тепер дівчина не може заспокоїтися, поки не знайде своє справжнє коріння”, – йдеться на сайті журналу.

Нагадаємо, 7 травня журі та відбіркова комісія 15-го конкурсу професійної журналістики «Честь Професії – 2024» оголосили номінантів у шести основних категоріях. Цьогоріч на конкурс надіслали 1240 матеріалів: 990 в основних номінаціях та 250 — у спеціальних. Це наразі рекорд за кількістю заявок.

Фото: Inker

Читати далі

Суспільство

В Україні створили благодійну колекцію одягу, присвячену сексуальній культурі

Опубліковано

Фонд Олени Пінчук й харківський бренд Keepstyle створили благодійну колекцію одягу «It will be better next time», присвячену розбудові сексуальної культури в Україні.

Цю колекцію створено з метою “нагадати, що кожен має право на свободу самовираження, бажання та експерименти”. У неї увійшли футболки, сорочки, а також плюшеві топи та шорти.

Читайте також: Активісти розпочали реставрацію історичної вивіски “Перукарня” на Подолі

Всі зароблені кошти від продажу благодійної колекції будуть спрямовані на створення YouTube-проєкту з сексуальної освіти. Цей проєкт має на меті допомогти людям мати безпечний досвід у стосунках, дбати про свої межі, запобігати ІПСШ та розвивати навички ефективної комунікації з партнером. Купити одяг можна за посиланням.

Нагадаємо, жителі Харківщини зможуть отримати більшу субсидію.

Фото: «It will be better next time»

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Можливості1 день тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство4 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

РЕКЛАМА: