Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

БО «Реактивна Пошта» розробила мобільну майстерню для артилеристів

Опубліковано

Благодійна організація «Реактивна Пошта» презентувала проєкт стратегічного значення для артилерії — мобільну станцію технічного обслуговування (МТО) та шиномонтаж для 43-ї окремої артилерійської бригади ЗСУ.

Про це ШоТам повідомили благодійники.

Про станцію

Така станція складається з двох модулів.

Перший — безпосередньо майстерня. Її завдання — ремонт і виготовлення запчастин. В ній облаштовано 7 потужних станків, які виконують різні функції: прес на 20 тонн, свердлильно-фрезерний верстат, токарно-гвинторізний верстат, обтискач для рукавів високого тиску.

«В артилерійській техніці встановлено дуже багато гідравліки, і це її найвразливіше місце, що найчастіше страждає від обстрілів. У МТО встановлені верстати, які забезпечують відновлення саме гідравлічних вузлів, тобто закривають велику частину наших ремонтних випадків», — розповів присутній на презентації військовий бригади.

Читайте також: Майже кожен житель села переконаний – у його криниці найчистіша вода. Але це не так. Як на Полтавщині очищають воду для місцевих, переселенців та військових

Другий модуль — це шиномонтажний комплекс. У ньому можна проводити всі роботи з шинами і колесами: рівняти диски, бортувати, балансувати. І найголовніше — шиномонтаж абсолютно незалежний від тягача. Зйомний контейнер — забезпечений дизельним генератором на 10 кВт і може виконувати свої функції навіть в чистому полі.

Читайте також«Наша місія – зробити українське поле безпечним». У стартапі Efarm.pro винайшли трактор-розміновувач на автопілоті. Як він працює

«Але найбільша цінність МТО в тому, що всі ці роботи можна “доставити” в будь-яке місце. Тягач, на який встановлені ці комплекси, може приїхати в зону зосередження батареї, виконати роботи і вирушити в наступний пункт. В результаті – зекономлений час, зменшені ризики ураження ворожим обстрілом, більше часу на відпрацювання по ворожим цілям», — коментує Дмитро Чуканов, співзасновник «Реактивної Пошти».

Артилерія забезпечує 90% вогневого ураження ворога, знищує склади, логістику, командні пункти ворога. У складі ЗСУ — 12 артбригад, і їхні приблизні потреби — до 200 МТО подібного формату.

Про меценатів проєкту

«Реактивна Пошта» регулярно збирає малі та великі донати та використовує їх для закупівлі чи ремонту потужностей для підрозділів українських артилеристів. Бюджет цього проєкту склав 120 тисяч доларів. Цього разу до благодійності долучилася engineering marketing компанія expla, яка є регулярним меценатом Благодійної організації. Співпраця «Реактивної пошти» з expla триває вже понад рік, і як результат, тепер їхній «донат» ремонтує техніку вартістю 15 млн доларів.

«Артилерія — це великий комплекс, не тільки гаубиці та гармати, а й паливозаправники, боєприпасники, і тд. І якщо якийсь елемент цієї системи виходить з ладу – зупиняється все. Це МТО забезпечить робочий стан усього автопарку бригади, тобто безпередійну роботу артилерії», — каже коментує присутній на презентації військовослужбовець бригади.

Про втілення проєкту

Це вже 5-й автопроєкт «Реактивної Пошти» для ЗСУ. Для його втілення поштарі доставили тягач MAN з Німеччини та придбали додатковий причеп. На цю потужну базу встановили два морські контейнери та трансформували їх у ремонтну та шиномонтажну станції. За словами засновників благодійної організації Павла Нарожного та Дмитра Чуканова, такий сервісний комплекс здатен закрити 90% ремонтних потреб артилеристів прямо на місці та кардинально змінить часові витрати на відновлення техніки.

Читайте також: Майже кожен житель села переконаний – у його криниці найчистіша вода. Але це не так. Як на Полтавщині очищають воду для місцевих, переселенців та військових

Проєкт МТО втілювала компанія «Гранд Інструмент» в координації з заступником командира бригади з озброєння. Тобто, все оснащення, верстати та інструменти відібрані та узгоджені професіоналом, спеціалістом з обслуговування і ремонту артилерійської техніки, зі знанням усіх тонкощів і потенційних задач

Про благодійну організацію

Реактивна Пошта — благодійна організація, яка опікується потребами українських ракетних військ і артилерії. Заснована двома айтівцями — Павлом Нарожним та Дмитром Чукановим у 2014, коли росія окупувала Крим. За 9 років роботи Реактивна Пошта все ще залишається єдиною БО в Україні, яка споряджає виключно артилеристів: від побутових та ремонтних задач до масштабних проєктів з підвищення боєздатності та комфорту підрозділів. Зараз на озброєнні ЗСУ не існує жодного Урагану, у якому б не було запчастин, поставлених Реактивною Поштою.

Нагадаємо, в Україні успішно випробували новий комплекс для боротьби з російськими БПЛА.

Також ми розповідали, що в Україні розробили дрон, який стріляє ракетами.

Фото: надане ШоТам.

Технології

Розробники анонсували створення сервісу, який мінімізує ризики користування Telegram

Опубліковано

Громадська організація “Аналітичний центр інформаційних ресурсів” працює над створенням сервісу, який зменшує ризики використання Telegram. Цією розробкою вже частково користуються українські військові.

Про це повідомляє Укрінформ.

Про розробку

Аналітики зазначають, що в цьому застосунку на цей час можна пройти один етап, а їх там буде декілька.

Перший етап стосується перевірки налаштувань приватності. Тобто будь-яка інформація, можливість відправити повідомлення користувачеві з незнайомого номера, можливості додати його у групу або отримати його телефон – може бути використано проти користувача. Також буде доступний і другий етап цієї перевірки, який стосуватиметься не тільки Telegram, а витоку персональних даних узагалі.

Частину цієї розробки вже використовують Збройні сили, але аналітики мають намір розширити її доступність для громадян, щоб показати, як можна легально отримувати інформацію у відкритому доступі, таку як імена, адреси, електронну пошту, історію замовлень, банківські дані та кредитну історію.

Читати також: Додатковий період реєстрації для участі в мультитесті триватиме до 15 травня

Про організацію

ГО “Аналітичний центр інформаційних ресурсів” вже має низку успішних розробок. Наприклад, програмне забезпечення захисту кіберпростору України, включаючи інструменти, що дозволяють військовим отримувати дані з російських пристроїв.

Організація позиціонує себе як RND-центр для аналітики та кібероперацій, що забезпечує безпекові рішення для користувачів.

Нагадаємо, що Brave1 збільшує гранти для оборонних розробок.

Також ми повідомляли, що українці в Польщі зможуть отримати нові послуги.

Фото: Telegram

Читати далі

Технології

Українські розробники створили запальні боєприпаси для скидання з дронів

Опубліковано

Українська компанія Steel Hornets виготовила запальні боєприпаси, призначені для скидання з БПЛА. 

Про це розробники повідомляють в своєму Telegram-каналі.

Про розробку

Розробники повідомляють, що боєприпаси можна використовувати для підпалу бліндажів, боєкомплектів і техніки російських окупаційних військ. У разі потрапляння на горизонтальну частину легко броньованої техніки вони можуть пропалити її та спровокувати займання, оскільки температура горіння складає до 2500 °C.

Читати також: Послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії

Виробник підкреслює, що боєприпаси надійніше працюють при скиданні з малих висот. Залежно від технічних характеристик, вартість таких боєприпасів становить від 400 до 1000 гривень за штуку. Крім того, розробники анонсували 500-грамові боєприпаси для безпілотників типу Mavic, але ціна наразі не вказана.

Нагадаємо, що резиденти “Дія.City” анонсували спілку Diia.City.Union для розвитку IT: що це означає.

Фото: Steel Hornets

Читати далі

Технології

Google зробив ШІ-застосунок Geminі доступним для України

Опубліковано

Корпорація Google зробила доступними ключові функції Gemini для багатьох мов і країн, зокрема для України.

Про це повідомляє Google.

Про Gemini

Google розширила можливості своєї мобільної програми Gemini, додавши підтримку української мови серед інших нових мовних та регіональних опцій.

Додаток Gemini із вбудованим помічником дозволяє користувачам взаємодіяти з текстом, голосом або зображеннями для отримання допомоги та інформації в різних ситуаціях. Наприклад, користувач може сфотографувати пошкоджене колесо та отримати інструкції щодо його ремонту.

Для активації Gemini на пристроях Android потрібно використовувати асистента Google. Додаток обіцяє підвищений рівень користувацького досвіду та контекстну підтримку безпосередньо на екрані смартфона. Українські користувачі можуть здійснювати текстові запити українською мовою, хоча голосові запити наразі доступні лише англійською.

Читати також: Послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії

Функціональність Gemini також буде включена до програми Google на iOS протягом найближчих тижнів. На пристроях з iOS ця функція буде доступна, якщо в налаштуваннях “Мова та регіон” обрано англійську мову. Крім того, для української мови тепер доступна функція “Розширення”, яка дозволяє отримувати інформацію безпосередньо з різних програм та сервісів Google, спрощуючи завдання, такі як планування подорожей.

Нагадаємо, що в Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження.

Також ми повідомляли, Google запускає другий етап Фонду підтримки для українських технологічних стартапів на 10 млн дол.

Фото: Geminі.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості3 дні тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

Можливості4 дні тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

Суспільство2 тижні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

РЕКЛАМА: