Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Отримала грант на 250 тисяч гривень і пошила колекцію взуття: як дизайнерка з Бучі здійснила свою мрію під час війни

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Світлана Рощенко роками мріяла про власну майстерню з пошиву взуття, щоб проєктувати не грубі робочі черевики, як вона це робить з дня в день, а стильні лофери, броги та челсі.

Шанс спробувати свої сили у взуттєвому бізнесі випав їй під час війни. Жінка побачила у соцмережах пост про грантову програму на підтримку підприємництва. Вона сумнівалася, чи на часі зараз починати бізнес: чоловік у ЗСУ, а для запуску доведеться залучати й власні кошти.

«Мене підштовхнув чоловік, що не треба боятися, а треба спробувати. Що це шанс втілити свою мрію. І я спробувала», — Світлана пригадує, як ухвалювала рішення, що змінило її життя.

Як попри війну запустити власну справу в досить конкурентній ніші з виробництва взуття, жінка розповіла ШоТам.

Світлана Рощенко

засновниця бренду Roshchenko shoes.

Їхала по кар’єру, а знайшла кохання всього життя

Я родом з Житомирщини. Після закінчення школи поїхала в Хмельницький і навчалася там в університеті на модельєра-конструктора та дизайнера взуття. Ніколи не забуду свою першу власноруч виготовлену пару взуття — це були бежеві «човники» на каблуці. Я зробила креслення, розкроїла шкіру, пошила заготовку, сама затягнула на колодці.

Після тих туфельок я робила взуття собі та рідним. Розуміла, що це мені дуже подобається, і що я обрала професію правильно. Я мріяла про власний бренд, колекції сумок та взуття, тож після вишу подалася підкорювати місто можливостей — Київ. Але мій професійний шлях почався й довгі роки пролягав через великі та малі виробництва, де було не так багато творчості, як мені хотілося. Остання моя наймана праця була на виробництві робочого взуття.  

Але Київ таки зробив мені подарунок: тут я у 2019 році зустріла своє кохання. Ми з Олегом одружилися того ж року, що й познайомилися, буквально за кілька місяців — нам обом одразу все було зрозуміло.

Олег працював інженером в аеропорту, я — на маленькому виробництві, де розробляла жіноче повсякденне та спортивне взуття. Ми збирали на власне житло. Але під час ковідного карантину підприємство закрилося. Уже після закінчення локдауну я знайшла роботу на виробництві робочого взуття. 

Світлана зі своїм чоловіком Олегом. Фото надала героїня

Перед вторгненням придбали квартиру в Бучі

У 2021 році ми придбали квартиру в Бучі. Це місто ми обрали давно: красиве, сучасне, комфортне для нас. Почали робити ремонт, бо це новобудова — просто гола квартира. Але завершити розпочате не встигли, бо почалося вторгнення росії. На той момент ми жили в селі Пісківка, що за 30 км від Бородянки, через яку пролягав основний шлях наступу окупантів на Київ 24 лютого 2022 року.

Олега відразу викликали до військкомату — його інженерний фах затребуваний у ЗСУ, а я поїхала до батьків на Житомирщину.

У деокуповану Бучу повернулася в серпні. Нашу квартиру окупанти не розграбували, бо не було чого — порожня ще була, а от будинки поруч постраждали дуже. Спочатку було дуже страшно, але потроху я звикла. Зараз уже відчуваю себе в Бучі на своєму місці. Але те виробництво робочого взуття, де я працювала до початку повномасштабного вторгнення, так і не відновилося. Я залишилася без роботи.

У нас у місті подібного немає

Випадково в соцмережах я натрапила на інформацію про грантову програму «Власна справа» від уряду. Це можливість отримати грант від держави на розвиток своєї справи чи відкриття власного бізнесу з нуля. Розповіла Олегу, і він одразу: «Давай! Ти маєш спробувати, ти ж так давно мрієш про власну майстерню!». Разом ми складали бізнес-план. Ми завжди в усьому радилися та продовжуємо так робити, навіть коли він на службі. Я подивилася, що в нас у місті й районі нічого такого немає: є майстерні з ремонту взуття, є взуттєві магазини, а такого, щоб прийшов і замовив під себе пошиття чобіт чи кросівок, які сподобалися, я не знайшла.  

Розписали, скільки треба машинок та яких, скільки людей буде задіяно. Коли це те, що тобі подобається, то воно і йде легко. Це моя давня мрія — маленьке виробництво сумок і взуття з власним шоурумом, де все можна поміряти, помацати. Ця картинка давно в моїй голові. Я подала заявку на отримання гранту в 250 тисяч гривень. Коли я подавала заявку, у мене не було навіть зареєстровано ФОПа. Уже коли отримала відповідь, що мою заявку схвалили, то зареєструвалася як підприємиця.

Я отримала грантові кошти й закупила обладнання та матеріали, орендувала приміщення — далі вже докладала власні заощадження. Найняла швачку та майстра-чоботаря (він працює вдома), а на мені розробка дизайну та закрій.

Ретельно обираю всі матеріали. Шкіру закуповую в Туреччині та Італії, а фурнітура, колодки, тканини, клеї різні — це все наше, українське. У нас є дуже хороші виробники у Львові, Одесі, Харкові.

Дизайнерка Світлана Рощенко разом з помічниками вивішує рекламний банер про відкриття власного ательє взуття та сумок у м. Буча. Фото надала героїня

Кожну нову модель спочатку шию на себе та тестую

Усе починається з ідеї. Я можу годинами в інтернеті передивлятися колекції різних брендів. Слідкую за трендами, переглядаю різні фактури шкіри, кольори. Коли вже в моїй голові виник образ майбутньої пари, я беру колодку та на ній розмічаю модель: що де буде, які деталі, стики, шви тощо. Потім роблю креслення на комп’ютері, на плоттері друкую лекала, а вже за ними крою шкіру та підклад, і швачка збирає вже модель. Далі майстер затягує цю заготовку на колодку, приклеює чи пришиває підошву, і маємо вже готову пару, яку можна носити.

Світлана спілкується з відвідувачкою свого ательє-шоуруму сумок і взуття у м. Буча. Фото ШоТам

Обов’язково сама тестую кожну новинку: чи зручно, чи практично, як комбінується з різними речами. Тож я чоботар завжди з чобітьми, адже всі свої моделі теж маю в гардеробі. Ну і сумки, звісно. Чоловік теж носить взуття, пошите в нашій майстерні — ми буквально шиємо все як для себе.

Маємо першу колекцію — це взуття в класичному стилі та кежуал. Я переконана, що взуття насамперед має бути зручним, а вже до цієї «бази» можна додавати й трендові фасони, й оригінальні рішення.

Пошити взуття чітко під свою стопу — це не про розкіш

Фішка мого бренду Roshchenko shoes — індивідуальний підхід. По-перше, можна в шоурумі обрати модель, яка сподобалась, і замовити її повтор в іншому кольорі, фактурі, шкірі та чітко під свою стопу. А якщо в клієнта є власний задум, то ми радо допоможемо його втілити. Ціни в нас середні на ринку. До прикладу, ціни на зимове шкіряне взуття стартують з 3500 гривень, індивідуальний пошив теж від 3500 гривень.

Пошити взуття чітко під свою стопу — це не про розкіш, а про здоров’я.

Адже індивідуальне пошиття враховує всі особливості вашого тіла: які пальці, яка щиколотка, яка литка. Таке взуття не буде натирати, перетискати чи «хляпати» на нозі. Ну а ще, коли сам обираєш і колір, і якісь деталі, то це одразу робить звичайні черевики такими «своїми». Ми, звісно, радимо, яка шкіра, яка колодка підійде краще, але останнє слово завжди за клієнтом.

Світлана показує наявний асортимент шкіри: замовник може обрати будь-який колір та фактуру для свого взуття. Фото надала героїня

Ми відкрилися лише пару місяців тому, у вересні. Клієнтів у нас ще небагато, але місцеві бачать наш банер над входом і заходять, придивляються, консультуються. Хочу ще замовити рекламний банер і запустити рекламу в соцмережах, аби приймати замовлення з усієї України. Індивідуальний пошив можна замовити навіть віддалено: ми навчимо, як правильно зняти мірки, й за ними пошиємо вашу ідеальну пару взуття.

Я довго працювала на інших людей, інші підприємства, і весь час мріяла про щось своє. Остання моя робота була на виробництві однотипних робочих черевиків, а тепер я створюю стильне та зручне взуття на будь-яку ногу. Нарешті моя мрія здійснилася. Я дуже рада, що ризикнула попри війну. Мабуть, всесвіт посилає нам можливості саме тоді, коли ми готові їх реалізувати.

Я вірю, що наша маленька майстерня колись переросте у велику фабрику з виготовлення взуття та сумок. А ще мрію колись побачити сумочку чи туфельки бренду Roshchenko на першій леді Олені Зеленській. Ну й усіх жителів і гостей міста запрошую до нас в шоурум у Бучі та майстерню за адресою вул. Жовтнева 17!

Публікація підготовлена за підтримки Представництва «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу» в Україні. Фонд Фрідріха Науманна за Свободу – фонд ліберальної політики, що сприяє зміцненню свободи слова та гідності людини в усіх сферах суспільства.

Суспільство

“Укрпошта” анонсувала аукціон посилок, які ніхто не забирав протягом півроку

Опубліковано

Тепер “Укрпошта” буде виставляти на аукціоні посилки, які залишилися незабраними протягом півроку. Початкова ціна за посилку становить 10 гривень.

Про це повідомила прес-служба “Укрпошти”.

Як кажуть у компанії, аналогічний підхід проглядається у закордонних поштових операторів та логістичних компаній – Amazon, USPS, FedEx, Royal Mail та інших. 

Деталі ініціативи

Поштові відправлення, які отримувач не забрав протягом двох тижнів, Укрпошта відправляє назад відправнику. Якщо відправник протягом двох тижнів також не забирає посилку, то вона потрапляє на спеціально облаштований склад, де зберігається півроку. Впродовж цього періоду і отримувач, і відправник мають право за заявою отримати посилку.

Читати також: Українська компанія Ajax Systems отримала міжнародну нагороду в сфері цифрового дизайну

Якщо вони з якихось причин цього не зробили, то відтепер посилка може бути продана на аукціоні. Таким чином компанія отримає можливість компенсувати витрати, які вона понесла на логістику та зберігання поштових відправлень протягом цього періоду.

Початкова ціна за кожну незатребувану посилку становить 10 гривень, а вони будуть об’єднані в палети з місткістю до 100 одиниць. Продаж відбувається як один лот.

Все формуватиметься випадково, і посилки будуть продаватися не розпакованими і з обраною адресною інформацією. Ні “Укрпошта”, ні покупці не повинні знати, що міститься в кожній посилці до результатів оголошення. Працівники компанії не можуть брати участь у цьому аукціоні.

Нагадаємо, що в Музеї Ханенків вперше з початку повномасштабного вторгнення відбудеться виставка старовинного мистецтва.

Фото: “Укрпошта”.

 

Читати далі

Суспільство

Міністерство оборони опублікувало повний перелік курсів професійної військової освіти

Опубліковано

Департамент військової освіти і науки Міністерства оборони України надав інформацію про повний перелік курсів професійної військової освіти, які доступні у вищих військових навчальних закладах (ВВНЗ) та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти (ВНП ЗВО), кореспонденту АрміяInform.

Про це повідомляє Армія Inform.

У Департаменті військової освіти і науки Міністерства оборони України зазначили, що в даний момент тривають заходи з передачі командно-штабних курсів професійної військової освіти L-2 (сухопутна, повітряна та морська компоненти – СВ, ПС, ВМС) від Національного університету оборони України до військових вишів тактичного рівня.

Серед них:

  1. Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
  2. Військова академія (м. Одеса).
  3. Житомирський військовий інститут імені С.П. Корольова.
  4. Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут.
  5. Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.
  6. Кафедра військової підготовки Національного авіаційного університету.
  7. Кафедра військової підготовки Інституту Військово-Морських Сил Національного університету “Одеська морська академія”.

Читати також: Українські айтівці створили мобільну гру на основі таблиць Excel

Перелік курсів:

Національний університет оборони України імені Івана Черняховського:

  • Курс стратегічного управління вищого рівня та державної політики;
  • Курс вищого керівного складу стратегічного рівня;
  • Курс офіцерів об’єднаних штабів оперативного рівня;
  • Командно-штабний курс тактичного рівня Сухопутних військ;
  • Командно-штабний курс тактичного рівня Повітряних Сил;
  • Командно-штабний курс тактичного рівня Військово-Морських Сил;
  • Командно-штабний курс тактичного рівня Сил спеціальних операцій;
  • Командно-штабний курс тактичного рівня Десантно-штурмових військ.

Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба:

  • Командно-штабний курс тактичного рівня авіації Повітряних Сил;
  • Командно-штабний курс тактичного рівня Повітряних Сил (зенітні ракетні війська);
  • Командно-штабний курс тактичного рівня Повітряних Сил (радіотехнічні війська);
  • Командно-штабний курс тактичного рівня Повітряних Сил (автоматизовані системи управління);
  • Командно-штабний курс тактичного рівня Повітряних Сил (зв’язок та радіотехнічне забезпечення польотів авіації).

Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного:

  • Командно-штабний курс тактичного рівня Сухопутних військ (механізовані і танкові війська);
  • Командно-штабний курс тактичного рівня Сухопутних військ (ракетні війська і артилерія);
  • Командно-штабний курс тактичного рівня інженерних військ;
  • Командний курс тактичного рівня механізованих (танкових) військ Сухопутних військ;
  • Командний курс тактичного рівня наземної артилерії Сухопутних військ;
  • Командний курс тактичного рівня інженерних військ;
  • Курс офіцерського складу тактичного рівня механізованих військ Сухопутних військ;
  • Базовий курс тактичного рівня механізованих військ Сухопутних військ;
  • Фаховий курс тактичного рівня танкових військ Сухопутних військ;
  • Базовий курс тактичного рівня танкових військ Сухопутних військ;
  • Курс офіцерського складу тактичного рівня наземної артилерії Сухопутних військ;
  • Базовий курс тактичного рівня наземної артилерії Сухопутних військ;
  • Фаховий курс тактичного рівня інженерних військ Збройних Сил України;
  • Базовий курс тактичного рівня інженерних військ Збройних Сил України.

Військова академія (м. Одеса):

  • Командно-штабний курс тактичного рівня Десантно-штурмових військ;
  • Командно-штабний курс тактичного рівня Сил спеціальних операцій;
  • Командний курс тактичного рівня Десантно-штурмових військ;
  • Командний курс тактичного рівня Сил спеціальних операцій;
  • Командний курс тактичного рівня військової розвідки;
  • Командний курс тактичного рівня Морської піхоти;
  • Командний курс тактичного рівня Сил логістики;
  • Фаховий курс тактичного рівня Десантно-штурмових військ;
  • Базовий курс тактичного рівня Десантно-штурмових військ;
  • Фаховий курс тактичного рівня Морської піхоти;
  • Базовий курс тактичного рівня Морської піхоти;
  • Фаховий курс тактичного рівня військової розвідки;
  • Базовий курс тактичного рівня військової розвідки;
  • Фаховий курс тактичного рівня Сил логістики (продовольче забезпечення);
  • Базовий курс тактичного рівня Сил логістики (продовольче забезпечення);
  • Фаховий курс тактичного рівня Сил логістики (речове забезпечення);
  • Базовий курс тактичного рівня Сил логістики (речове забезпечення);
  • Фаховий курс тактичного рівня Сил логістики (пальне та мастильні матеріали);
  • Базовий курс тактичного рівня Сил логістики (пальне та мастильні матеріали);
  • Фаховий курс тактичного рівня Сил логістики (експлуатація будівель і споруд);
  • Базовий курс тактичного рівня Сил логістики (експлуатація будівель і споруд).

Українська військово-медична академія:

  • Курс офіцерів медичної служби об’єднаних штабів оперативного рівня;
  • Командно-штабний курс тактичного рівня Медичних сил;
  • Командний курс офіцерів медичної служби тактичного рівня;
  • Фаховий курс офіцерів медичної служби тактичного рівня;
  • Базовий курс офіцерів медичної служби тактичного рівня.

Інститут Військово-Морських Сил Національного університету “Одеська морська академія”:

  • Командно-штабний курс тактичного рівня Військово-Морських Сил;
  • Командно-штабний курс тактичного рівня військ РХБЗ;
  • Командний курс тактичного рівня військ РХБЗ;
  • Командний курс тактичного рівня Сил логістики (ремонт і відновлювання БТ);
  • Фаховий курс тактичного рівня військ РХБЗ;
  • Базовий курс тактичного рівня військ РХБЗ;
  • Фаховий курс тактичного рівня Сил логістики (технічне забезпечення);
  • Базовий курс тактичного рівня Сил логістики (технічне забезпечення).

Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут:

  • Командно-штабний курс тактичного рівня Військ зв’язку та кібербезпеки;
  • Фаховий курс тактичного рівня Військ зв’язку та кібербезпеки;
  • Базовий курс тактичного рівня Військ зв’язку та кібербезпеки.

Житомирський військовий інститут імені С.П. Корольова:

  • Фаховий курс тактичного рівня служби захисту інформації;
  • Базовий курс тактичного рівня служби захисту інформації.

Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка:

  • Командно-штабний курс тактичного рівня топографічної служби;
  • Командний курс тактичного рівня топографічної служби (геопросторова підтримка);
  • Фаховий курс тактичного рівня топографічної служби;
  • Базовий курс тактичного рівня топографічної служби;

Військово-юридичний інститут Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого:

  • Командний курс тактичного рівня юридичної служби.

Нагадаємо, що в Києві почали встановлювати громадські мініпростори з вуличними меблями та зеленню.

Фото: Міноборони

Читати далі

Суспільство

В Києві почали встановлювати громадські мініпростори з вуличними меблями та зеленню

Опубліковано

У Києві розпочалося створення парклетів – невеликих громадськіх просторів з вуличними меблями та озелененням, які є популярними у Європі та США.

фото: КМДА

Про це повідомили в КМДА.

У Шевченківському районі Києва вже впроваджено перші парклети, і незабаром їх буде більше у всіх частинах столиці. Представники київської адміністрації пояснили, що це робиться з метою забезпечення додаткових місць для відпочинку та повернення тротуарів для пішоходів.

фото: КМДА

Читати також: Українська компанія Ajax Systems отримала міжнародну нагороду в сфері цифрового дизайну

Районні “зеленбуди” виготовляють та облаштовують парклети своїми силами, без залучення додаткових бюджетних коштів.

Парклети встановлюються на місцях, де раніше розташовані МАФи або де постійно відбувається незаконне паркування автомобілів. Тепер ці затишні місця стають доступними для відпочинку, спілкування та насолоди квітами й деревами.

Нагадаємо, що Національна капела бандуристів проведе благодійні концерти в Європі.

Також ми повідомляли, що в Україні для письменників-початківців оголосили грант: як взяти участь.

Фото: КМДА

Читати далі