Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
384636 1 384636 1

Технології

Українські винахідники створюють найточніший 3D-сканер для ювелірів

Опубліковано

Український винахідник Леонід Назаренко і його син Денис створюють високоточний 3D-сканер для ювелірів. Йому немає аналогів в світі за ціною-якістю, повідомляє tech.liga.net.

Навіщо це потрібно?

Історія двох винахідників почалася близько чотирьох років тому, коли вони хотіли отримати високоточні 3D моделі невеликих об’єктів, наприклад, монетки або статуетки. Але зіткнулися з тим, що доступні на ринку лазерні сканери, по-перше, дуже дорогі, по-друге, точність була не найкращою.

Сама ідея сканера народилася, коли Денис Назаренко намагався зробити модель статуї Манджушри (Будда Мудрості). 

«Але сканери, здатні вловити найменші деталі моделі, коштували не менше 17 000 євро і були недоступні для невеликої компанії. Тому ми вирішили створити власний», – йдеться в презентації на Kickstarter.

Експерименти у Вишневому

У невеликому офісі в містечку Вишневому під Києвом батько і син взялися за експерименти. Використовували глибокі знання з абсолютно різних інженерних областей.

Леонід Назаренко почав свою кар’єру на заводі імені Антонова, на якому будувався найбільший у світі літак Ан-225. Він з дитинства створював моделі літаків, а потім навчав школярів робити те ж саме. У Леоніда було хороше розуміння в сфері металообробки та широкий спектр знань в інженерних дисциплінах.

Денис Назаренко вигравав різні конкурси з математики, фізики та інформатики. Він багато років працював над створенням софта. А найвідоміший його проект – Start Menu X, зручна альтернатива меню «Пуск» Windows, – якому скористалися багато людей по всьому світу.

Де продають?

Як з’ясували два інженери, лазерний проектор створює велику кількість шумів при скануванні, що погано позначається на якості 3D-копії. І йому є достойна альтернатива. Світлодіодний (LED) промінь в поєднанні з хорошими лінзами дозволив досягти помітно кращих результатів.

Ще один бонус. Ця технологія не вимагає дорогих проекторів і камер.

Підприємці вирішили вийти зі своєю ідеєю на Kickstarter через партнера, який жив в Канаді. Минулої весни їм вдалося зібрати понад $ 22 000 на виробництво першої моделі – настільний 3D сканер D3D-s.

Як розповідає Денис Назаренко, удвох з батьком за рік вони зібрали і поставили інвесторам, які підтримали їх грошима на краудфандінговой майданчику, близько 10 сканерів. Кілька штук ще допрацьовують зараз.

Як зазначає Назаренко, за цей час їм вдалося знайти точну нішу для своїх пристроїв – американський ювелірний ринок. За його словами, в Штатах поширена традиція носіння так званих shadow wedding bands. Це додаткові кільця, які подружжя дозамовляти на додачу до заручним, наприклад, на річницю весілля, і носять потім їх обидва на тому ж пальці.

У таких випадках ювелірам потрібно відсканувати обручку і фактично зробити його репліку. 

Скільки це коштує?

До українським винахідникам почали надходити запити від ювелірів, а також стоматологів. Такий нішевий попит підштовхнув Назара і Дениса на другу Kickstarter кампанію – 3D-сканер саме для ювелірів. Вони запустили її тиждень тому, в кінці червня 2019 року, і вже практично зібрали запитувану суму – $ 13 600 з $ 15 000. Проект підтримало вісім людей, що захотіли отримати ювелірний сканер. Першим підтримали він дістанеться за $ 4000-6000. А в роздробі пристрій вже буде коштувати $ 8000.

“Сканер D3D-s підходить як для самозайнятих ювелірів, так і для професійних команд, що мають досвід використання наддорогих сканерів”, – відзначають розробники в описі проекту.

Як працює сканер?

Як розповідає Денис Назаренко, в сканері встановлена ​​5 Мп камера, яка обходиться на порядок дешевше, ніж менш точна 1,2 Мп камера, призначена для лазерних сканерів.

Ще одна інновація – рухливість. Сканер також має шість напрямків для руху. Це дозволяє сканувати світловим променем фігури будь-якої складності. Сканування відбувається повністю автоматично. Потрібно просто вказати розмір і натиснути кнопку.

“Створюючи настільний сканер, ми прагнули досягти можливості сканувати монету. В результаті адаптація сканера до потреб ювелірів була проблемою. Ми додали ще одну вісь обертання і зменшили розмір сканера. Ми також оновили оптику і камеру, позаяк ювелірам не потрібно сканування в кольорі. Ми також встановили високоточні мотори “, – розповідають розробники пристрою.

За ціною пристрій виходить значно дешевше, ніж аналоги. Найближча модель – B9 Scan 350 – обійдеться майже в $ 15 000. При цьому навіть найдорожчі лазерні моделі (за $ 50 000) не можуть забезпечити такої відстані між точками, як українська розробка – 0,010 мм.

Денис і Леонід зараз можуть виробляти в своєму офісі під Києвом 1-2 сканери на місяць. Вони працюють удвох. Винахідники усвідомлюють, що їм потрібні інвестиції на налагодження повноцінного виробництва.

Тому зараз винахідники почали думати і над залученням інвесторів. Як пояснює Денис, ті ж американські ювеліри не завжди довіряють тому, що написано на сайті. Їм потрібно побачити сканер наживо на який-небудь виставці. На це винахідникам теж знадобляться додаткові кошти.

Технології

Українські розробники створили запальні боєприпаси для скидання з дронів

Опубліковано

Українська компанія Steel Hornets виготовила запальні боєприпаси, призначені для скидання з БПЛА. 

Про це розробники повідомляють в своєму Telegram-каналі.

Про розробку

Розробники повідомляють, що боєприпаси можна використовувати для підпалу бліндажів, боєкомплектів і техніки російських окупаційних військ. У разі потрапляння на горизонтальну частину легко броньованої техніки вони можуть пропалити її та спровокувати займання, оскільки температура горіння складає до 2500 °C.

Читати також: Послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії

Виробник підкреслює, що боєприпаси надійніше працюють при скиданні з малих висот. Залежно від технічних характеристик, вартість таких боєприпасів становить від 400 до 1000 гривень за штуку. Крім того, розробники анонсували 500-грамові боєприпаси для безпілотників типу Mavic, але ціна наразі не вказана.

Нагадаємо, що резиденти “Дія.City” анонсували спілку Diia.City.Union для розвитку IT: що це означає.

Фото: Steel Hornets

Читати далі

Технології

Google зробив ШІ-застосунок Geminі доступним для України

Опубліковано

Корпорація Google зробила доступними ключові функції Gemini для багатьох мов і країн, зокрема для України.

Про це повідомляє Google.

Про Gemini

Google розширила можливості своєї мобільної програми Gemini, додавши підтримку української мови серед інших нових мовних та регіональних опцій.

Додаток Gemini із вбудованим помічником дозволяє користувачам взаємодіяти з текстом, голосом або зображеннями для отримання допомоги та інформації в різних ситуаціях. Наприклад, користувач може сфотографувати пошкоджене колесо та отримати інструкції щодо його ремонту.

Для активації Gemini на пристроях Android потрібно використовувати асистента Google. Додаток обіцяє підвищений рівень користувацького досвіду та контекстну підтримку безпосередньо на екрані смартфона. Українські користувачі можуть здійснювати текстові запити українською мовою, хоча голосові запити наразі доступні лише англійською.

Читати також: Послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії

Функціональність Gemini також буде включена до програми Google на iOS протягом найближчих тижнів. На пристроях з iOS ця функція буде доступна, якщо в налаштуваннях “Мова та регіон” обрано англійську мову. Крім того, для української мови тепер доступна функція “Розширення”, яка дозволяє отримувати інформацію безпосередньо з різних програм та сервісів Google, спрощуючи завдання, такі як планування подорожей.

Нагадаємо, що в Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження.

Також ми повідомляли, Google запускає другий етап Фонду підтримки для українських технологічних стартапів на 10 млн дол.

Фото: Geminі.

Читати далі

Технології

Послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії

Опубліковано

Сервіс ОСББ, який доступний у застосунку “Київ Цифровий”, отримав перемогу в міжнародній премії у категорії “Демократичні технології”.

Про це повідомляє КМДА.

“Київ відзначили в номінації “Демократичні технології” за розвиток і впровадження електронної демократії на місцевому рівні. Цього року за перемогу змагалися понад 300 проєктів з усього світу, і для нас честь отримати цю нагороду”, – зазначив Петро Оленич, заступник голови КМДА.

Про премію

нститут інновацій у політиці, міжнародна організація, яка пропагує демократію в Європі, висунув сервіс ОСББ для нагородження за досягнення у впровадженні демократичних цінностей в житлових об’єктах.

Кожного року громадське журі, складене з понад 1 000 європейців, оцінює проєкти, щоб визначити фіналістів і переможців у категоріях премії. Організатори повідомляють, що цього року 314 проєктів відповідали критеріям і пройшли оцінювання журі. Із них 70 проєктів, по десять у кожній категорії, були визнані винятковими фіналістами і першопрохідцями інновацій.

Читати також: В Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць

Про сервіс

Номінанти демонструють, як громади та країни знаходять нові способи покращити життя в містах. Сервіс ОСББ забезпечує активну участь громадян у прийнятті рішень через онлайн-режим. Голови ОСББ можуть реєструватись за посиланням (https://kyiv.digital/osbb/login), проводити офіційні голосування через “Дія. Підпис” і використовувати е-документи, а співвласники можуть впливати на життя будинку без зайвих зусиль.

Успішна реалізація демократичних сервісів, таких як ОСББ онлайн, сприяє зміцненню зв’язку між місцевою владою та громадою, робить управління прозорішим та ефективнішим. Спільні зусилля на шляху до побудови сучасної, демократичної та цифрової міської громади продовжуються, а перемога Сервісу ОСББ в номінації “Демократичні технології” є важливим кроком у цьому напрямі.

Нагадаємо, що резиденти “Дія.City” анонсували спілку Diia.City.Union для розвитку IT: що це означає.

Також ми повідомляли, що демо гри Threads of War про звільнення України від окупантів вже доступне на платформі Steam.

Фото: КМДА.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: