Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Міноборони підтвердили звільнення Роботиного на Запоріжжі

Опубліковано

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр підтвердила звільнення Роботиного на південному фронті Запорізької області.

Про це вона сказала під час включення з платформи Military Media Center.

«Звільнено Роботине і далі наші війська рухаються південно-східніше», — повідомила Маляр.

За її словами, Сили оборони просуваються в напрямку Новопрокопівки та Очеретуватого попри шалений опір ворога.

Читайте також: Трофейна російська техніка тепер розміновує сміттєзвалище. Як на Харківщині відновлюється деокупована Шевченківська громада

Про селище

Роботине — село в Україні у Токмацькій міській громаді Пологівського району Запорізької області. Населення становить 480 осіб. До 2020 року орган місцевого самоврядування — Новопрокопівська сільська рада.

Село розташоване за 80 км від обласного центру, 48 км від районного центру та 20 км від центру громади. У селі бере початок річка Балка Оріхова. Через село пролягає автошлях територіального значення Т 0408.

Нагадаємо, 22 серпня воїни 47 окремої механізованої бригади зайшли в село Роботине на Мелітопольському напрямку та організували евакуацію мирних мешканців на бронетранспортерах Бредлі.

Наступного дня, 23 серпня, військові 47-ї бригади встановили український прапор в селі Роботине у Запорізькій області.

Згодом стало відомо, що групи воїнів Сил спеціальних операцій були одними із перших, хто вибивав ворога на підступах до Роботиного на Запоріжжі. Це відбувалося у вкрай непростих умовах, адже українські військові працювати під постійною роботою російської артилерії.

Фото: Associated Press.

Суспільство

Тайсон Фʼюрі хоче провести відпустку в Україні

Опубліковано

Минулої ночі в Саудівській Аравії відбувся найочікуваніший боксерський поєдинок року — бій українця Олександра Усика з британцем Тайсоном Ф’юрі. Результат: Олександр Усик здобув перемогу і отримав звання абсолютного чемпіона світу в надважкій вазі. Це досягнення зробило його одним із найтитулованіших боксерів світу.

Після оголошення результатів Тайсон Ф’юрі підійшов до Олександра Усика, подякував за поєдинок і запропонував провести спільну відпустку з родинами. Спершу вони мають відвідати Україну, а потім — Великобританію.

Читати також: Історія кулінарної спадщини: як добре ви знаєте давню українську кухню? (ТЕСТ)

“Я хотів би приїхати в Україну зі своєю сім’єю і провести відпустку з твоєю родиною. А ти приїжджай до мене додому і проведи відпустку зі мною”, — запропонував Тайсон Ф’юрі.

На що Усік відповів:

“Без проблем, друже.”

Нагадаємо, що на Подолі в будівлі врятованої памʼятки відкрили арт-простір.

Також ми повідомляли, що в Сумах запрацював реабілітаційний спецпроєкт для ветеранів та цивільних.

Читати далі

Суспільство

Історія кулінарної спадщини: як добре ви знаєте давню українську кухню? (ТЕСТ)

Опубліковано

Українська кухня – невичерпне джерело кулінарних шедеврів та культурної спадщини. Її страви втілюють в собі багатовікову історію, національну самобутність і глибокі традиції.  Однак, під час тотальної русифікації та політичних турбулентностей, частина цінних страв була забута, а інші недоліком російської агітації надані чужеземними етикетками.  

ШоТам пропонує пройти тест та дізнатись, як добре ви знаєте українську кухню.

З чого наші предки готували тетерю?

Правильно! Неправильно!

Тетеря - це страва схожа на куліш і готується вона з пшона. Кашу заправляють рідким гречаним або житнім тістом. На свята тетерю готували на м’ясній або рибній юшці, а в звичайні дні, або під час посту, тетерю заправляли хріном з квасом. Готову страву приправляли товченим салом або засмажкою з цибулі на олії.

Ця страва була гідною прикрасою столу “Енеєвих бояр”, що згадується у легендарній поемі Котляревського. Що це?

Правильно! Неправильно!

Шпундра включає у себе свинячу грудинку, яку підсмажують з цибулею на сковороді, а потім варять у буряковому квасі разом з нарізаними буряками і заправляють борошном.

Що є основним інгредієнтом соломахи?

Правильно! Неправильно!

Основним інгредієнтом соломахи є гречане борошно, іноді може використовуватись пшеничне або житнʼ, з якого готується рідке тісто. Тісто заливають у підсолений окріп та варять, постійно розмішуючи. Коли соломаха стає готовою, до неї додають масло, надаючи страві більш насичений смак.

В якому регіоні раніше їли лемішку?

Правильно! Неправильно!

Лемішка – традиційно полтавська страва, яка давно вийшла з українського побуту. Сьогодні її рецепт зберігся завдяки згадкам у книжках та обрядовим приготуванням страви на ярмарках. Обсмажене гречане борошно розводять у гарячій солоній воді так, щоб вона зберігала густу консистенцію. Потім додають туди шматочки сала, також попередньо обсмажені. Страву перекладають у глиняний горщик і допікають у добре прогрітій печі. В тому ж горщику і подають на стіл.

Гляґи - з чого готується ця старва?

Правильно! Неправильно!

Хляки, ґляґи, флячки або ж рубці — традиційна страва, що готується з частини коров’ячого шлунка. Після ретельного миття та очищення, хляки дрібно нарізають і довго варять зі спеціями. Готову страву щедро приправляють перцем і часником, а також заправляють відвареним пшоном або підбивають борошном. На Полтавщині до флячок зазвичай додають галушки. Крім того, хляки часто подають як рідку страву разом із бульйоном, у якому вони варилися.

Як називався суп з солоних огірків?

Правильно! Неправильно!

Огірочник – це традиційна українська страва, юшка, приготована на основі солоних огірків. Вона вважається однією зі старовинних рідкісних страв України та може бути розглянута як попередниця сучасної солянки. Назва походить від основного інгредієнту – солоних огірків. Огірочник можна приготувати як на м’ясному бульйоні, так і на воді або овочевому бульйоні, що робить його доступним як для м’ясоїдів, так і для вегетаріанців.

Який основний інгредієнт межива?

Правильно! Неправильно!

Меживо – традиційна українська страва, котра подібна із відомими нам овочевою ікрою чи рагу. Додаються до межива буряк, кабачки, баклажани, помідори, гарбуз (за бажанням якісь інші овочі), а також обов’язково додають цибулю і моркву. Вживати цю страву можна як у гарячому вигляді, так і холодну. Більше того, кажуть, що меживо настояне декілька днів стає навіть кращим на смак – адже овочі маринуються у власному соку.

Історія кулінарної спадщини: як добре ви знаєте давню українську кухню? (ТЕСТ)
Треба ще поїсти!
Що ж, непоагано, але про українську кухню вам точно треба дізнатись більше! Або ж, сходити та поїсти її...
Це підпал! Бачимо, ви вмієте добряче поїсти!
Крутий результат! Може порадите нам ще пару давніх українських рецептів? Бо бачимо, ви на цьому розумієтесь!

Поділіться своїми результатами:

Читати далі

Суспільство

Коли буде останній дзвоник в школах України: дати в 2024 році

Опубліковано

Дату завершення навчального року можуть на місцях визначати педради та керівники шкіл – залежно від рівня освітніх втрат. Але свято останнього дзвоника не залежатиме від цього, його цього року планують провести раніше, ніж торік – наприкінці травня.

Останній дзвоник 2024, незалежно від тривалості навчального року, у більшості шкіл пролунає 31 травня.

До 28 червня може тривати атестація, компенсаторні заняття та інші заходи освітньої програми в навчальних закладах. У деяких містах, наприклад у Харкові, додаткові заняття пропонують також проводити в серпні.

Коли випускний у 9 класів 2024 і коли випускаються 11-ті

В 11-х класах дати випускних залежатимуть від іспитів – основна сесія НМТ почалася 14 травня і триватиме до 25 червня. У 9-х класах випускні, як правило, проходять раніше. Таким чином:

  • випускний у 9-х класах планують провести з 10 по 21 червня;
  • випускний у 11-х класах – з 25 по 30 червня.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

Мріє, щоб про складанку у світі знали, як про LEGO. Як підприємиця з Львівщини 6 років розвиває власний бренд

Колись дядько Юлії сказав їй, що нею обов’язково всі пишатимуться. Жінка довго шукала себе, пробувала...

Суспільство7 днів тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство1 тиждень тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості2 тижні тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

РЕКЛАМА: